Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2010, 13:50   #201
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

To je za ljude samo igrica, stavljaju ih u isti rang sa zumom, pa kad bi neko od starijiih odigrao call of duty i shvatio da je igra bolja po priči od nekih akcionih filmova e onda bi to bilo drugačije.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:44   #202
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
voodookojot kaže: Pregled poruke
Sve je vrlo jednostavno!
Ako je neko agresivan po prirodi,on ce tu svoju agresiju da ispoljava sta god radio:igrao igre,na basketu,u dikoteci...jednostavno to je njegova priroda,ili da kazem genetika.Moze se takav covek pripitomiti,ako ga neko uzme pod svoje mentorstvo,ali cim mentora ne bude bilo-opet Jovo nanovo!Jednostavno genetika moze da se delimicno kontrolise stalnim nadzorom,ali samo je pitanje trenutka kada ce se agresivac vratiti svojoj prirodi,onome sto i jeste!
Genetika je veoma bitna,a banalan primer za to je da kada recimo kupujemo psa,obavezno trazimo da mu rodovnik,tj. "familija" budu neki sampioni,da ima dobar pedigre (genetiku),jer on predstavlja garant dobrog potomstva i samim tim je takav ker i skuplji!
A sto se tice okruzenja,mislim da ima ooogroooman uticaj na nas,pocev od tv-a,neta,pa i igara.U sustini,okruzenje "modifikuje" nasu prirodu,prilagodjava je svojim prohtevima kao da hoce da svi budemo po nekom glupavom sablonu.E,onda ljudi idu protiv svoje prirode,ponasaju se "nenormalno",neprirodno, a sve kako bi bili drustveno prihvaceni.I onda pucaju!Znate ono miran mladic,iz dobre i ugledne porodice,niko se nije nadao,pa svi se kao cude...pobio pola ulice!Ili cure sto se "plastificiraju",beze od svoje genetike,i kada treba da se porodi- lutrija!Na tatu mozda ima nesto,al' od mame ko zna sta!Sto rece keva drugaru:nemoj da si ozenio "ono",ko zna na sta ce unucici da mi lice!Na modifikovanu mamu sigurno ne!
Tol'ko od mene,ajd zdravo
ja se nisam niti bih trazio od psa licnu kartu... uzeo bih onog koji mi se dopadne, i 90% bi bio sa ulice. a verujem da nisam jedini koji tako postupa... ....... poenta- ne verujem da je genetika toliko bitna koliko uslovi u kojima si se nalazio kroz zivot i drustvena ocekivanja koje si sam pominjao...

a virtuelno nasilje (da ga tako nazovem)- sigurno je pre maleni izduvni ventil nego nesto oko cega se treba brinuti (ali se slazem da najkrvavije igre ne treba davati deci, zbog teznji imitiranju i nedovoljno svesti)...

a ovo poredjenje sa rock n roll-om... pa, rokeri su ranije bili oni koji su osim slusanja svoje muzike imali teznju da budu buntovnici i u prirodi, pa se i drugacije oblacili (i time zastrasivali narod koji nije imao pametnija posla nego da bude zastrasen)... vec sada je sve to razvodnjeno...
a oni koji igraju agresivne igre- ne znam; ne cini mi se da teze izdvajanju i upadanju u neku konkretnu kategoriju drustva. tu su svi- od strebera, do kriminalaca...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 14:42   #203
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Po meni je DEFINITIVNO najkrvaija igrica punisher!
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 14:45   #204
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Sta se zapeli za Punisher? Vidjao sam mnooogo gore igre od te...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2013, 21:43   #205
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Da ne otvaram novu temu mislim da se i ovde moze raspravljati na temu Nasilje u video igrama vs. nasilje u stvarnosti. Jos jedan video se pojavio koji pokazuje da je US vlada spremna dici hajku na video igre amo da bi okrivila nekog drugog za incidente koji su se desili.

Video


Sta mislite da li ce ovo ugroziti industriju video igara ili ce se naci neko razuman u silnoj administraciji?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2013, 0:41   #206
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Ko poznaje kako Amerika funkcionise, zna da je ovo fora sa lobistima. Igracka industrija nema nikakav lobi, dok prodavci naoruzanja i udruzenje naoruzanih ljudi (ne znam kako drugacije da nazovem NRA) imaju jak lobi. Oruzije ne sme da se dira, igre su te koje ubijaju ljude.

Smesno i zalosno!

Treba naglasiti da su igre uvrstene pod zastitu prvog amandmana, pa ih je nemoguce kontrolisati i cenzurisati od strane vlade. Svaki takav zakon ce biti proglasen protiv ustavnim.

Sa druge strane oruzije je u drugom amandmanu, pa ne znam sta da mislim, sta ce pre udariti, prvi ili drugi!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (2.2.2013), perablenta (31.1.2013), Skenderevo (31.1.2013)
Stara 31.1.2013, 1:34   #207
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

"I know what you're thinking, but the truth is, I don't even like video games."
Postal 2
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:13   #208
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

pa dobro, ne pucaju oni što su igrali GTA nego zato što su psihički nestabilne osobe ili zbog nekog drugog razloga..
Ja sam gledao mnogo krvavije filmove nego što su igrice pa ne zabranjuju filmove.. a i svaka igrica i film ima starosnu granicu kojoj je namenjena...
Čak i ako zabrane oružje kao kod nas, uvek će manijaci da se snađu, uzmu nož, sekiru itd
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:22   #209
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Tacno tako. Nemaju igrice veze sa tim. Lik je rodjen sa nekim problemom u glavi ili ih je sam stvorio. Ne moze mene boks mec da natera da izadjem na ulicu i napucam nekog klinca ili slicno...

Jedina mana : Mnogo ljudi je prslo ili je prsnuto. Zato malo ,malo ,pa krvave scene.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:25   #210
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

ThunderDome je rešenje ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:33   #211
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Nema potrebe da gledam videe koji pricaju neboluze za glup narod koji ce da poveruje u sve sto mu TV servira.

Bez obzira ko sta pricao, Amerika nije zemlja bezvlasca, i bas zbog toga sto su Amerikanci uvek bili u mogucnosti da po svom Ustavu drze oruzje, odredjeni stepen kontrole je uvek postojao.

Klinton je uveo strog zakon za kontrolu oruzja kojim je regulisano drzanje automatskog oruzja i tada su odredjene procedure i sluzbe za kontrolu takvog oruzja, ko sme i ko ne sme da ga drzi. To je jos poostreno posle 11 septembra.

Sva druga prica je obicna propaganda od strane anti-guns lobija.

Preporucujem da se sve price i reportaze od novinara koji pricaju kako je lako neku pusku prepraviti uzmu sa rezervom, jer posao novinara je da jure senzacije i prodaju svoju pricu sto skuplje, a najbolje se prodaje ono sto drugi HOCE da cuju, a ne ono sto treba da cuju.

I molim sve prisutne da ponovo procitaju moj prethodni post, posto sam ga dopunio nekim stvarima, dok su u medjuvremenu stigli novi postovi.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:37   #212
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Molim vas samo da koristimo pravilan termin, igre.

Kad smo vec kod toga, vec sam napisao. Svi znamo da igre ne donose niti povecavaju agresivnost. Problem je u tome sto je u americi jak taj lobi oruzija, pa upiru prstom vec 70 godina u muziku, filmove, pa sad i igre. Npr. Norveska ili Danska ne mogu tacno da se setim, ima daleko veci procenat igracke populacije nego US, ali su oruzana krivicna dela u konstantnom padu i ne cine ni 1% u procentima u odnosu na one u Americi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:40   #213
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Nisu to nebuloze, cinjenica je da svaki manijak sa AR-15 ,moze napraviti za 5 min automatsku pusku, o tome su pisali cak i Kurir , Press, kad je onaj ludak u americi pobio decu.


Licno sam gledao tada klipove "kako se to radi" ,neki su obrisani ,a neki su na "black sajtovima".

Toga su postali svesni i ameri ,pa sad hoce da zabrane Busmaster (ako vec nisu), jer im 1 200 000 pusaka vec drze civili.

Kasno su se setili. Ne znam ni sta im je trebalo da prave civilnu verziju m4, to ih je kostalo nekoliko "klanica" u poslednje vreme ,a bice ih jos. Uvek se moze naci neki ludak ,koji ce izaci na ulicu i saseci saku prolaznika.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:54   #214
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Nisu to nebuloze, cinjenica je da svaki manijak sa AR-15 ,moze napraviti za 5 min automatsku pusku, o tome su pisali cak i Kurir , Press, kad je onaj ludak u americi pobio decu.


Licno sam gledao tada klipove "kako se to radi" ,neki su obrisani ,a neki su na "black sajtovima".

Toga su postali svesni i ameri ,pa sad hoce da zabrane Busmaster (ako vec nisu), jer im 1 200 000 pusaka vec drze civili.

Kasno su se setili. Ne znam ni sta im je trebalo da prave civilnu verziju m4, to ih je kostalo nekoliko "klanica" u poslednje vreme ,a bice ih jos. Uvek se moze naci neki ludak ,koji ce izaci na ulicu i saseci saku prolaznika.

Idi na militaryphotos.net, registruj se, napravi temu sa ovakvim postom i tvojom izjavom o celoj stvari, pa da vidimo sta ce ljudi koji tamo zive i imaju veze sa time da ti kazu.

I pogledaj ovo

http://www.nyfirearms.com/forums/fir...ushmaster.html

http://www.youtube.com/watch?v=8C-CLsMRcA0

http://www.youtube.com/watch?v=yATeti5GmI8
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 14:59   #215
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Zbog toga u evropi nema zemlje u kojoj mozes da drzis automatsku pusku, niti ima zemlje gde mozes da usetas u radnju i kupis oruzije bez ikakve prethodne provere i obuke.

Cinjenica je da ne ubija oruzije ljude vec drugi ljudi, ali mislim da svakako olaksava proces ubijanja. Kad nema pusaka, dosta je teze ubiti drugog coveka.

Mada ja u kuci imam oruzija, zna se na kakvom se mestu drzi isto i zna se da se nikad municija i oruzije ne drze na istom mestu, jer je to zlo. Covek u nalivu besa moze svasta da uradi, cak iako uzme oruzije, dok dodje do municije ima da se ohladi malo i bolje razmisli.

Inace po nekim statistikama, mi smo po broju oruzija po glavi stanovnika odmah iza amera.

P.S. Nije ni bitno dal je puska automatska ili poluautomatska, razorna moc joj je daleko veca, a moze brzo da ispali ogromnu kolicinu municije. Mozda je cak opasnija kad nije automatska jer je jedan metak, jedan pogodak. Automatskom paljbom se rasipa dosta municije.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 15:27   #216
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

tacno tako dragomix. to je bila i moja poenta. zato su ameri malo omasili "o svom zakonu o zastiti kucnog praga", pa dozvolili ovako opasan hardver.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 15:48   #217
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Uz sve to treba dodati:

Kriminalci koriste ilegalno oruzije, jer tako?
Odakle to ilegalno oruzije? Negde treba da ga nabave.

Hmm... kako najlakse doci do oruzija, da zavrsi kod kriminalnih grupa...


P.S.
Inace onaj Klintonom zakon o vecoj restrikciji nekih vrsta oruzija odavno vise nije na snazi. Mada Obama razmatra da nesto slicno ponovo uvede, ako je moguce.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 3:17   #218
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

http://www.gametrailers.com/full-epi...iolence-debate
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 7:01   #219
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Mnogo se prasine dizalo oko GTA serijala. Dovoljno je da jedan tinejdzer napravi neko sra** na ulici USA i eto ga sud krivi Rockstar , roditelji krive Rockstar , Rockstar ovo Rockstar ono...
Niko ne kapira da je mali mentalno poremecen , lako je krivicu svaliti na ove. Zasto ne utice na mene ?

Doduse u nekim igrama ga preterase , ruski teroristi u CoD MW2.
Ili Postal ... ode do prodavnice i ceka u redu za mleko , ali njemu se neda cekati , vadi srp i pravi masakr
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 12:50   #220
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ljudima je najcesce neko drugi kriv za lose stvari
,,Moje dete to nikada ne bi uradilo ''
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com