Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2010, 0:15   #181
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Mislio sam srecni u smislu:dobar zivot bez siromastva,zlostavljanja itd...A da je covek tabula rasa to se jos ne zna kao ni sto se ne zna koliko genetika utice na pshihu ljudi ali jednim delom utice sigurno kao sto rekoh mozda neces biti isti poput tvojih roditelja ali tvoje dete ili praunuka moze da ima neke tvoje ili od tvojih matoraca karakterne crte itd
Moze konkretno da se dokaze. Kakvog kod coveka iz najbolje porodice, ciji su cukun cukun dedovi bili sve sami akademici i naucnici ako bacish u dzunglu po rodjenju od njega nece biti nishta vishe nego zivotinja. Naravno ako prezivi. Manje drastican primer ako bi od samog rodjenja sin dobrice bio bacen u krimi okuzenje i siromashtvo ovaj bi bio kriminalac. A ako sina nekog krimosa dash na vaspitavanje lordovima i grofovima on nece postati lopuza. Nece ni znati ko mi je bioloshki otac a kamoli da se ponasha kao on. Ja mislim da genetika tu ne igra ulogu nego je valjda ljudima lakshe da to tako prikazu .... Zashto se nezna da li je covek tabula rasa po rodjenju meni je nekako ocigledno. Da nije tako onda ne bi ucili nashu decu nego bi oni vec znali neshto shto je znao njihov cukun deda na kog su povukli gene ...
I to shto kazete neko ko je vec "cuknut" njemu ni ne trebaju video igre bice nasilan i bez njih ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 1:00   #182
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Nije bas tako. Desava se da se dete potpuno drugacije ponasa u odnosu na ono sto okolina namece i to je posledica genetike, tj. nasledjene tvrdoglavosti.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 1:53   #183
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Sad nemojmo preterivati u prolosti su ljudi i cesce i nazalost krvavije ratovali nego sada pa su ipak ispali posteni i zdravi ljudi .
Nece igrice pokvariti puno .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 10:53   #184
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
E sad, mišljenja sam da je opšta nasilnost manja posle igranja nego gledanja filmova ili nekih borilačkih sportova. U igrama si već nasilan, ubajaš, premlaćuješ - aktivno učestvuješ - dok filmove samo gledaš sa mozgom na pola snage...
Sa druge strane agresivnost moze da bude itekako velika tokom samog igranja igara (nezavisto od sadrzaja igre!!!). Narocito ako je u pitanju teza igra i ako sam igrac ima dosta neuspeha tokom sesije. Nerviranje dovodi do agresivnosti, a spoljasnji faktor zna itekako da pogorsa situaciju (igrac se koncentrise i vec je nervozan, a neko ga zapitkuje nesto sasvim levo). U tezim slucajevima mogu da stradaju tastatura, mis il monitor.

Nagledao sam se ovoga, i to dosta. Mislite o tome.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 11:08   #185
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sa druge strane agresivnost moze da bude itekako velika tokom samog igranja igara (nezavisto od sadrzaja igre!!!). Narocito ako je u pitanju teza igra i ako sam igrac ima dosta neuspeha tokom sesije. Nerviranje dovodi do agresivnosti, a spoljasnji faktor zna itekako da pogorsa situaciju (igrac se koncentrise i vec je nervozan, a neko ga zapitkuje nesto sasvim levo). U tezim slucajevima mogu da stradaju tastatura, mis il monitor.

Nagledao sam se ovoga, i to dosta. Mislite o tome.
To stoji, naravno. Pa i ja urlam i mlatim po tastaturi i stolu kad nešto ne mogu da pređem. Takođe psujem i skačem sa kreveta dok gledam Partizan u evroligi (mislim da nikad više nisam psovao i nervirao s, nego onaj put kad su oni iz Barselone smarali sa ponavljanjem onog snimka)... Onda kad je najzad presuđeno da je Partzan pobedio bio sam preserećan, isto kao i kad ubijem nekog za*ebanog bossa

Poslednja ispravka: anded zombi leš! (1.3.2010 u 14:23)
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 12:58   #186
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Nije bas tako. Desava se da se dete potpuno drugacije ponasa u odnosu na ono sto okolina namece i to je posledica genetike, tj. nasledjene tvrdoglavosti.
Nisi uzeo uticaj ulice, shkole, televizije ako se dete ne ponasha kao njegov roditelj on je to video negde drugde i upio. Nije uticaj okoline samo porodica.
Dakle ako se na pogrehsan nacin forsira jedan nacin ponashanja dete ce to da omrzne i da se pobuni protiv toga. Uzece prvo shto vidi kao model ponashanja samo da se razlikuje od onog shto mu je silom nametnuto ... Nsillje nije samo fizicko ....
A to shto se neko nervira dok igra neshto nije opasno (osim po tastaturu) Razbio sam par tastatura i misheva pa nikog nisam ubio. Treba se i na taj nacin izduvati ....
Likovi koji su navodno ubili zbog igre pa oni bi ubli i bez nje. Neshto drugo bi bio okidac ...
Meni se cini da i dosada i monotonija modernog zivota moze da vodi do takvog ponashanja .... Jednostavno kuca, posao, kuca posao nema prijatelja pod stresom itd. Uzme pishtolj i bum 30 mrtvih ...Takve stvari se ceshce dehsvaju na zapadu zbog drugacijeg zivota nego kod nas .... Recimo Shvajcarska ima najveci broj samoubistava i depresivnih ljudi. DOSADNO im je ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 14:04   #187
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Moj brat je tako umeo da unisti loptu, kada izgubi posle duge partije basketa protiv vecnih rivala Isti je skrcao disk Tekkena 3 posle vise uzastopnih teskih poraza Naravno, uvek on na kraju kupi nove lopte i diskove
Znaci ako igre izazivaju agresivnost na taj nacin, kod istih ljudi je izaziva i sport.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 14:36   #188
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Pa naravno. Nalet adrenalina i sve vezano za to.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 15:42   #189
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Moze konkretno da se dokaze. Kakvog kod coveka iz najbolje porodice, ciji su cukun cukun dedovi bili sve sami akademici i naucnici ako bacish u dzunglu po rodjenju od njega nece biti nishta vishe nego zivotinja.
To ništa ne dokazuje, u džungli će biti životinja da bi preživeo, ali uvek postoji šansa da vraćanjem u civilizaciju stvoriš od njega normalnog člana društva. Važi i obrnuto - ako normalnog, miroljubivog čoveka pošalješ u džunglu on će se ponašati kao životinja.

Geni ne daju čoveku automatski neke osobine (neke i daju), oni su preduslov za učenje tih osobina. Dete dobrog čoveka je genetski preodređeno da bude dobro, ali ako mu se to ne razvija u pogodnoj okolini, postoji mogućnost da ispadne loše (manja nego mogućnost da dete loših roditelja bude loše). To je neko moje razmišljanje, ne znam kakav je zvaničan stav...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 1:58   #190
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Geni ne daju čoveku automatski neke osobine (neke i daju), oni su preduslov za učenje tih osobina. Dete dobrog čoveka je genetski preodređeno da bude dobro, ali ako mu se to ne razvija u pogodnoj okolini, postoji mogućnost da ispadne loše (manja nego mogućnost da dete loših roditelja bude loše). To je neko moje razmišljanje, ne znam kakav je zvaničan stav...
Ne verujem u to .... Prvo dobro i loshe je relativno ..... Ono o dzungli upravo potvrdjuje da nista neznamo po genima nisha ne dobijamo genetski. Nego sve ucimo kroz iskustva pa cak iako su minorna nebitna i svakodnevna ..... To potvrdjuje ideju da je covek tabula rasa prazna hartija ....
A da li genetika daje predispozicije za ovo ili ono neznam ali mi se ta ideja ne svidja. Nacisti su zastupali slicne ideje i te ideje asociraju na srednji vek .... Ne verujem da je neko rodjen za ovo ili ono covek sve moze da postigne trudom i radom .... Niko nije rodjen zao niti ima predispozicije da bude nasilan, niti dete loshih roditelja mora da bude loshe. I ne bi voleo da se petlja oko genetike i da se "savrsheni" ljudi prave u laboratorijama. Ako geni stvarno mogu to onda ljudima ne treba takvo znanje ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 14:56   #191
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Naravno da sve može da se postigne radom, ali predispozicije postoje (neko je talentovan za muziku, pa mu je lakše da muzicira od nekog ko nije, na primer). Mislim da se u džungli ne bi svako ponašao isto - onaj koji bi u civilizaciji bio nasilan bi u džungli plen pekao živ, iživljavao bi se nad stanovnicima džungle, itd. A onaj normalan bi radio samo ono što je neophodno za preživljavanje.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 23:04   #192
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Pa ako je ne dostatak zlostavljanja sreca, onda je tebi bas lepo (osim ako te ne zlostavljaju, a nadam se da nije tako ) dobro shvatio sam sta si mislio ali mi nije jasno sta si hteo da kazes, da je on postao manijak zbog njegovog pradede manijaka iako mu je u zivotu bilo sve lepo i cakano...nece da moze.

Znas li ti koliko ljudi ima slicne karakterne crte kao i ja pa ne znaci d asu ih nasledili od mene, jer nismo ni rod. Mislim sve sam napisao u prethodnom postu, dalje nema poente pricati, ni nametati nekom stav, posto psihologija nije bas egzaktna nauka.

Procitaj ponovo moju recenicu i videces da sam velikim slovima naznacio rec:ne znaci ocigledno si ponovo protumacio pogresno moju recenicu ali nema veze necu da ulazim u dalju raspravu
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 1:15   #193
voodookojot
Član
 
Član od: 10.8.2009.
Poruke: 117
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Sve je vrlo jednostavno!
Ako je neko agresivan po prirodi,on ce tu svoju agresiju da ispoljava sta god radio:igrao igre,na basketu,u dikoteci...jednostavno to je njegova priroda,ili da kazem genetika.Moze se takav covek pripitomiti,ako ga neko uzme pod svoje mentorstvo,ali cim mentora ne bude bilo-opet Jovo nanovo!Jednostavno genetika moze da se delimicno kontrolise stalnim nadzorom,ali samo je pitanje trenutka kada ce se agresivac vratiti svojoj prirodi,onome sto i jeste!
Genetika je veoma bitna,a banalan primer za to je da kada recimo kupujemo psa,obavezno trazimo da mu rodovnik,tj. "familija" budu neki sampioni,da ima dobar pedigre (genetiku),jer on predstavlja garant dobrog potomstva i samim tim je takav ker i skuplji!
A sto se tice okruzenja,mislim da ima ooogroooman uticaj na nas,pocev od tv-a,neta,pa i igara.U sustini,okruzenje "modifikuje" nasu prirodu,prilagodjava je svojim prohtevima kao da hoce da svi budemo po nekom glupavom sablonu.E,onda ljudi idu protiv svoje prirode,ponasaju se "nenormalno",neprirodno, a sve kako bi bili drustveno prihvaceni.I onda pucaju!Znate ono miran mladic,iz dobre i ugledne porodice,niko se nije nadao,pa svi se kao cude...pobio pola ulice!Ili cure sto se "plastificiraju",beze od svoje genetike,i kada treba da se porodi- lutrija!Na tatu mozda ima nesto,al' od mame ko zna sta!Sto rece keva drugaru:nemoj da si ozenio "ono",ko zna na sta ce unucici da mi lice!Na modifikovanu mamu sigurno ne!
Tol'ko od mene,ajd zdravo
voodookojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 10:17   #194
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Pogubni uticaj Postala 2 na ljude.

--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
dusan47 (8.3.2010)
Stara 8.3.2010, 4:01   #195
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Nasilje u igrama je sasvim normalna stvar, ne znam zasto se dize tolika halabuka oko toga. Nasilja ima i u filmovima i stripovima pa niko ne misli da je to stetno po omladinu or whatever.

U svom zivotu sam ubio ~1000000000000000000000000 npc-a, botova i protivnika u MP i ne vidim zasto bi bilo lose taj broj u buducim godinama udvostruciti i utrostruciti.
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2010, 16:22   #196
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
Nasilja ima i u filmovima i stripovima pa niko ne misli da je to stetno po omladinu or whatever.
Ali mislili su. Pre 100 god.
I rock 'n' roll je nekad bio poguban po omladinu, pa su popustili sa tim.. Za 50 god. će se naći nešto novo, a na štetnost igara će svi da zaborave i prihvatiće ih. Valjda.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2010, 12:09   #197
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Ali mislili su. Pre 100 god.
I rock 'n' roll je nekad bio poguban po omladinu, pa su popustili sa tim.. Za 50 god. će se naći nešto novo, a na štetnost igara će svi da zaborave i prihvatiće ih. Valjda.
Pre 50 godina i da razumem ali danas takve baljezgarije. Mislio sam da je civilizovani svet raskrstio s'tim .... Mada nekako je i dobar osecaj kad si "losh" .... Ipak danas ima manje dushebriznika da ih plashim glasnom muzikom i nasilnim video igrama. Sad me josh ubedjuju kako su to igrice za decu "kad cesh da odrastesh" i bla bla bla ....
Najbolje ignorisati sve te gluposti .....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2010, 12:20   #198
dusan47
Član
 
Član od: 15.1.2010.
Poruke: 108
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Blago tebi!

Mislim, nemoj pogrešno da me shvatiš - ne želim ja ovde da se borim protiv nasilja u igrama. Jednostavno Postal je previše za mene, a inače gledam treš horore u kojima monstrumi siluju mačke, a patuljke katapultiraju sa krovova zgrada...
znaci normalno je silovati macke ali nije ih normalno koristiti kao prigusivac u video igri po cemu si molim te ovo zakljucio
dusan47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2010, 12:21   #199
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Za 50 god. će se naći nešto novo
Holodeck.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 12:01   #200
dusan47
Član
 
Član od: 15.1.2010.
Poruke: 108
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Pre 50 godina i da razumem ali danas takve baljezgarije. Mislio sam da je civilizovani svet raskrstio s'tim .... Mada nekako je i dobar osecaj kad si "losh" .... Ipak danas ima manje dushebriznika da ih plashim glasnom muzikom i nasilnim video igrama. Sad me josh ubedjuju kako su to igrice za decu "kad cesh da odrastesh" i bla bla bla ....
Najbolje ignorisati sve te gluposti .....
problem je u tome sto ljudi neshvataju da je dobra igra sa dobrom pricom slicna dobrom filmu(na primer mafia,farenhait,sabouter,gta itd itd)
dusan47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com