Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 0:21   #1
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Nasilje u video igrama

Ja neznam za vas, ali ova situacija kako se meni čini, postaje pomalo loša. Sve ređe čujem kako su neka deca pobile ljude zbog igranja igara i još kakvih zločina i kriminala. Eto, nedavno su onoga lika, što je ubio 3 policajca, presudili smrtnu kaznu inekcijom. A on u svoju odbranu kaže:"Sve je to zbog GTA." Kakvi bre crni GTA, zbog igre ubija ljude?! Kaže da je mnogo igrao GTA i tako zamislio da je u igri, i pobi jadne ljude! A porodica ovog što je "igrao" GTA, tuži Rockstar Games! Pa zaboga! A i kako sam primetio, nešto će sve manje i manje da prave igre sa krvlju i nasiljem. Evo, imaju neke zemlje, neznam tačno koje, da su zabranile Postal 2! Što možeš da otkineš glavu čoveku i da se isp**aš na njega!

Mislite li da polako dolazi kraj nasilnim igrama? Možda sam ipak ja malo preterao, ali ipak nije dobro. I mnogi psiholozi govore da takve igre nisu dobre za djecu, mogu da "pobudale", pa da izrastu u narkomane, ubice i što već. Jel se vama desilo da ste prebili malu mačku, ili da ste ubili čoveka zbog toga kako ste se uživjeli u igru? Ja sam posle mnogo igranja Postal 2, Prince of Persia: Warrior Within, GTA (3, VC i SA), FarCry i neznam još kakve druge nasilne igre, pa nisam poludio.

Ne morate da odgovarate na ovo što sam ja napisao, ali ipak šta mislite o uticaju nasilnih igara? Ja mislim da je to čista glupost. Neznam za djecu u inostranstvu, ali ja mislim da smo mi zdravi i da nam se neće nešto tako desiti.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 10:30   #2
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

ma to su gluposti
na primer ja sam voleo da ubijam ljude u gta sa znaci ,gazim kolima,secem glave...
ali nikad nisam pomislio da se to sme u prevom zivotu!
covek da sebi malo oduska sa takvim igrama. pa zar ne?
brate postal 1 sam igro i toje legenda mislim igras fuci sa covekovom glavom ,ili prvo ga pop*** pa ga zapalis i bijes lopatom u isto vreme
e to su igre!!! ali "svi znaju da su to igre" i da to sme samo u igrama.

nadam se da gresis citiram
A i kako sam primetio, nešto će sve manje i manje da prave igre sa krvlju i nasiljem.

nemoj to da mi radite! ako ukinu igre sa nasiljem ja napustam igrice,koje uz mene?
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:17   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Pa bas da su gluposti...nisu.Uticu na Amere,ali oni su drugi svet.Mada se mnogi klinci loze na GTA samo da bi bili Kure i Svaba i mogli da vade utoke gde stignu...
Uvek ima psihicki poremecenih ludaka koji ne razlikuju realnost od igrica...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:28   #4
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Arrow Re: Što je sa svijetom?!

Nebi me cudilo da je zbog nekih nasilnih igara!
Ja igram nasilne igre i sve je u redu samnom, ali da li je to isto kao kada neki petogodisnji decak uzme?On ne zna da razlikuje normalan svet od virtuelnog.
Kad ja odem u igraonicu i vidim nekog klinca koji se lozi na GTA, i roka ljude, ne bi me cudilo da on to uradi i na ulici!
Nasilne igre nisu za one koji ne znaju sta je Virtuelni svet i ne razlikuju ga od realnog sveta!
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:45   #5
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Mislim da se diže previše buke oko tog slučaja koji je već dosta star ako smem primetiti i koliko mi se čini mislim da je optužba odbačena kao neosnovana, ali nisam siguran, verovatno ima negde na netu da se pronađe, ali me mrzi da tražim. Dobra stvar na zapadu je što možeš tužiti koga hoćeš i za šta hoćeš, ali to ne znači da ćeš dobiti presudu. Što se tiče RockStar-a, njima je dovoljno da su stavili na igru M-Rating (više o rejtinzima imate na forumu pa pretražite) i da skinu odgovornost sa sebe ako je zločin izvršilo maloletno lice. To što je kod nas sve naopako, pa deca bez problema imaju pristup "mature" sadržaju je veliki problem države i nepoštovanja zakona.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 14:39   #6
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

To da igre izazivaju nasilje nema veze s pamecu.Po toj logici vecina igraca bi bila u zatvorima.Ameri se ubijaju medjusobno iz potpuno drugih razloga.Nije lose na tu temu pogledati dokumentarni film "Bowling in Columbine" autora Michaela Mura(ako vec niste).Oni se drze(od strane vlasti) u atmosferi konstantnog straha,plus toga svako moze da nabavi oruzje i svako veruje da je onaj drugi potencijalni zlocinac(sta ti je propaganda).Japan recimo od svih zemalja pravi najvise nasilnih video igara,a ima najmanju stopu ubistava na svetu.Gde cete bolji dokaz od ovoga.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:27   #7
Manda
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Pa bas da su gluposti...nisu.Uticu na Amere,ali oni su drugi svet.Mada se mnogi klinci loze na GTA samo da bi bili Kure i Svaba i mogli da vade utoke gde stignu...
Uvek ima psihicki poremecenih ludaka koji ne razlikuju realnost od igrica...
Slazem se to za Ameriku, koliko znam takva *****a se bukvalno samo u Americi desavaju i nigde drugde (bila su ona ubistva u Kini zbog itema iz MMORPG igara, ali to je druga prica). ****** ima mentola svuda, ali se oni uvek vade na igre (GTA), filmove, muziku itd. kao bili su 'under the influence' da bi im bila smanjena kazna.
Manda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 16:40   #8
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

A isto, dok su djeca (pričam o Americi) i kad postanu malo dosadna, to jest, počnu da prave haos (samo se igraju), onda im daju neke tablete od kojih su kao drogirani. Popiju ono, i samo onako se smire ili zaspu. Zar nemislite da je i zbog toga pomalo, ako se nađe gde? Bre, kad nedaš nekome da se malo ijurca, iživi malo, normalno da će posle da napravi neku zaje*anciju.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 17:18   #9
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

O kakvim tabletama pričaš? Nisam čuo za takve ili neke slične opresivne poduhvate nad igračima, niti da je sve došlo do te mere. A što se tiče tvog prvog posta i refiriranja na to da će doći kraj naslnim igrama i stavovoma psihijatra: Samo oni ljudi ili u ovom slučaju i deca, nije bitno, koji imaju (ili su u početnom staduijumu) određenih psihičkih problema i sličnih devijacija će na taj način reagovati a zločin i počinjena dela se obično kasnije povezuju sa igrama koje su igrali. A te igre oni su igrali zato što im se najviše dopadaju takve vrste zabave. Ukratko, kada neko sedne da igra neku nasilnu i sličnu igru i posle nje bude sposoban za takav čin kao što je ubistvo, sa njim sigurno nije sve bilo u redu i pre nego što je uzeo to da igra.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 17:31   #10
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Ma dajte ima jos puno takvih slucajeva,,, Neki klinci uzeli sacmaricu izjurili na autoput i poceli da pucaju onako iz *****ancije na kola zamisljajuci da su Tommy Vercetti!!!

Ili onaj lik koji je ubio coveka (negde u kini ili japanu) zbog maca koji mu je prodat u igrici World of Warcraft!

Sve u svemu to mora da je bas neka opasna psiha koja ljude tera na tako nesto... opet posle igrice manhunt coveku bi mogle na misli da padnu svakojake ideje ali ja sam ipak ostao pribran....

Sve u svemu zakljucak.... Sve je to uticaj Zapada! Sto ja jos uvek nisam cuo za neki slicni dogadjaj ovde u Evropi... Zasticeni smo mi od takvih upada... A sto se tice buducnosti nasilnih video igara.... vidim svetlu buducnost...Jer igrice oslikavaju nase sadasnje stanje...kako socijalno tako i dusevno... Tako da nema zbog cega da brinemo!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 17:52   #11
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
...Sto ja jos uvek nisam cuo za neki slicni dogadjaj ovde u Evropi...
nisam ni ja cuo za evropu ali kolko se secam jedan od prvih likova koji je napravio sr**e zbog igara je bio neki brazilac(ili argentinac) koji je "preigrao" uzivo prvi nivo duke nukena(varijanta u bioskopu).pobio je nekih 20 ljudi.prvo je koristio pistolj(na ulici) a u bioskopo je u wc-u razbio ogledalo(u igri iza ogledala se nalazi sacmara), izvukao sacmaru iz ranca pa po publici.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 18:39   #12
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Evo sade cu ja da uznem da umis'im da sam Wolverine ili Agent cetres seam pa da koljem iliti upucavam ljudovi po ulice...............
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 19:32   #13
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Magneto kaže:
O kakvim tabletama pričaš? Nisam čuo za takve ili neke slične opresivne poduhvate nad igračima, niti da je sve došlo do te mere.
Ne daju te tablete igračima, nego deci koja imaju po 5 godina. Deca ko deca, malo pomamljena, i onda trče okolo, derinjaju se, zabavljaju se na svoj način. A roditelji ne mogu to da podnesu, pa im onda daju te nekakve tablete, i onda se djeca samo smire, ili samo zaspu. Imam baš jednu reklamu za to, da znate stvarno ludo! Ne koristi ovo 100% Američkog naroda, ali ima onih koji to koriste.

@ F@n@T!c_KV® Što kažeš da nije bilo ovakvih slučajeva u Evropi. Bilo je slično, naime, čitao sam da kad je izašao Manhunt, niko nije kupio tu igru u Velikoj Britaniji. Kasnije se desilo neko ubistvo, sasvim identično kao na igri (neki dječak žrtva, čekićem po glavi ga rasturili) i onda je prodaja počela da ide ko luda! Sve se rasprodalo. A kakva je ta Manhunt? Gledao sam samo trejler i nije mi se činilo nešto preterano da ima nasilja, a govore da je igra koljačina do jaja.

Ili znate ono, u Japanu zabranjeni Pokemoni i Digimoni. Neka deca pobudale, popnu se na vrh zgrade, i kaže: "Ja sam Pokemon! Ja mogu da letim!" i bup, "odleti" mali. Stvarno žalosno......
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 19:43   #14
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

ja znam jedan slucaj ,neko dete doslo u igraonicu i (5,6 god)igro gta (gazio ljude po ulici.. ) i kaze on ocu aj tata da gazimo pesake!
posle toga otac ga nije vise dovodio u igraonicu
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 19:46   #15
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
mniz kaže:
ja znam jedan slucaj ,neko dete doslo u igraonicu i (5,6 god)igro gta (gazio ljude po ulici.. ) i kaze on ocu aj tata da gazimo pesake!
posle toga otac ga nije vise dovodio u igraonicu
Pametno
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 19:50   #16
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

To ti je kada nezrelo dete sedne za komp pa sve uzme zdravo za gotovo.Ja sam bio klinac kada se desio rat u SFRJ.Mislis da mi se nisu one slike masakra i ubistava vrtele po glavi?I te kako jesu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:02   #17
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

prvo ja nebi dao nikad nekom detetu da igra nasilne igre jel dete je dete!
jer dete nerazliku je igru od realnog zuvota .nezna sta je stvarno a sta nije ,sta je dobro a sta lose, sta sme a sta nesme itd.

i mislim da roditelje kopuju deci rano kompove ,mislim sta ce njemu komp u 5 god? nek se igra autica i posle im kriv gta kad dete misli da je tomi ili tako neki lik iz igre uzme pucu ,bum bum i kraj ali dete nezna da je to dete ili covek stvarno mrtav
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:18   #18
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

@mniz Slazem se u potpunosti sa tobom sta ce bre detetu kompjuter dok jos se3e u pelene ili sisa cuku !!!!!!!!!
Mozda ali da igraju madagaskar ili nekog shreka....
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 23:13   #19
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

znam ja neku igru (neznam kako se zove ) sa sege
ide neki dinisaurus i grli decu (kad ih nadje) a oruzije mu je ispaljuje srceta. e to je igrica za decu
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 0:44   #20
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
hacker_aca kaže:
@ F@n@T!c_KV® Što kažeš da nije bilo ovakvih slučajeva u Evropi. Bilo je slično, naime, čitao sam da kad je izašao Manhunt, niko nije kupio tu igru u Velikoj Britaniji. Kasnije se desilo neko ubistvo, sasvim identično kao na igri (neki dječak žrtva, čekićem po glavi ga rasturili) i onda je prodaja počela da ide ko luda! Sve se rasprodalo. A kakva je ta Manhunt? Gledao sam samo trejler i nije mi se činilo nešto preterano da ima nasilja, a govore da je igra koljačina do jaja.

Ili znate ono, u Japanu zabranjeni Pokemoni i Digimoni. Neka deca pobudale, popnu se na vrh zgrade, i kaže: "Ja sam Pokemon! Ja mogu da letim!" i bup, "odleti" mali. Stvarno žalosno......
Pa jos nisam cuo za ovakve dogadjaje u Evropi...
I zaista manhunt je neverovatna igrica...I vrlo sam je tesko nasao... Naime mnogi je porede sa Postalom ali za mene Manhunt je duplo bolja od Postla.. Zamisli samo sliku kada davis coveka sa najlonskom kesom i onda mu slomis vrat ili coveku odrubis glavu macetom ali na takav nacin!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com