Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2023, 10:46   #41
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Evo javljam se poslednji put povodom ove teme. Sve iz prethodnog posta je stiglo pa da odradim follow-up sa par slilka i utisaka. Izgled je stvar ukusa ali pošto sam ja birao meni se sviđa.






Pre svega, ova kompaktnija forma mi je lično mnogo praktičnija i lakša za raspored miša i tastature. Akko 5075s kit je kvalitetno odrađena osnova, čvrsta i dampirana fabrički super sa više slojeva poron pene, silikona... a sam PCB se ne oslanja direktno na bazu već ima silikonske nosače (gasket mount). Tu je i RGB sa raznim modovima, trenutno mi ove trake sa strane samo prigušeno svetle u nekoj amber nijansi kao na slici i to je to. Gateron Yellow Pro svičevi su baš super, dobro fabrički podmazani, tihi i utegnuti... Ne postoji rattle nikakav. Stabilizatore za sve velike tastere sam malo utegao i podmazao sa 205G0. Kapice su Cherry profil, kopija GMK Maestro seta. To sve skupa sada daje odličan utegnut osećaj i prijatan, relativno tih zvuk kucanja.

Usput mi je stigao i onaj tester sa 9 svičeva i naučio sam da najviše volim linearne switcheve i to mekše do srednje tvrde jer kucam vrlo meko i ništa sa malo jačim otporom mi ne prija.

Finalni utisak je da mi se baš sviđa rezultat i osećaj kuckanja je mnogo prijatniji nego sa onom starom slim tastaturom koja podseća na laptopove. Završio sam sa igranjem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DBrave (31.5.2023), Gadoguz (31.5.2023), RedMantella (31.5.2023)
Stara 14.12.2023, 21:30   #42
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Da iskoristim temu, preporucite mi neku tastaturu, namjena je recimo 70% rad i 30% gejming.
Gledam Logitech MX keys, mozda bas ona? Ili neku mehanicku, otprilike u tom cjenovnom rangu?
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 13:31   #43
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

... uzeh na kraju keychron k4 pro sa brown switch-evima. Odlicna tastatura.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2024, 11:37   #44
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Da iskoristim temu, preporucite mi neku tastaturu, namjena je recimo 70% rad i 30% gejming.
Gledam Logitech MX keys, mozda bas ona? Ili neku mehanicku, otprilike u tom cjenovnom rangu?
MX keys ima losu latenciju, cak mi se cini i da varira. Zena ima MX keys i sad ga koristim dok cekam da mi stigne nova tastatura i ne bi koristio za gaming ni pod razno. Takodje ima poseban dongle pa cak i ako imas logitech misa moraces da koristis dva usb-a, ako si na laptopu tezak smor.

Treutno imas na Akko global sajtu 15% popusta za Lunarnu novu godinu i 5% popusta za nove korisnike, i posto su bazirani u kini izaci ce ti u susret sto se tice deklaracije cene da zaobidjes carinu, ja bi gledao tamo.

MOD 007 HE dolazi sa magnetnim halov efekat svicevima (mozes da podesavas osetljivost, npr. spejs se aktivira na 2mm, W na 0.5mm i slicno) i upalis rapid trigger funkciju (dugme se deaktivira cim pustis taster). Halov efekat svicevi stvarno daju neku prednost u igrama. Takodje taster moze da ima vise funkcija u zavisnosti koliko je pritisnu, sto u praksi znaci da mozes da stavis prakticno turbo funkciju na dugme, jako korisno u nekim igrama. Ima vise profila pa mozes da namestis posebno za igre ili rad, menjas raspored tastera i sl.

Takodje jedini PCB sa magnetnim svicevima koji podrzava i "obicne" cherry i cherry klon sviceve ako ti halov efekat ne treba, hot-swap je, ima 2.4 wireles sa odlicnom latencijom kao i bluetooth (4 uredjaja), gasket mount, penu, dolazi sa kvalitetnim kapicama (mada je meni dizajn katastrofa), odlican RBG i najvaznije od svega rotacioni prekidac

EDIT: Tek sad vidim da si vec pazario
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2024, 12:32   #45
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Jesam, i prezadovoljan sam. Tastatura je fantastična
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mehanicka, switch, tastatura

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tastature se restartuju Koreli A. Kvarovi 20 30.11.2022 23:58
Kupovina mehanicke tastature ilija Ostale komponente 26 27.2.2017 17:43
O-rings za Mehaničke tastature Clint Westwood Ostale komponente 3 12.1.2015 20:22
O-prstenovi za mehaničke tastature Morca ŠDK - Ostale komponente 0 28.7.2014 0:00
Multifunkcije kod tastature ne rade. M.P. milim Ostale komponente 0 12.6.2006 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com