Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2012, 12:23   #1
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Pozdrav svima,zavrsio sam osmi razred i dvoumim se da li da upisem elektro ili prirodni smer u gimnaziji.Iz Novog Sada sam,nosim 60 bodova iz skole i ocekujem da cu dobro uraditi prijemni.Posle srednje zelim na FTN i zanima me sta ce mi po vama dati bolju osnovu za fax Racunari u elektotehnickoj(Mihajlo Pupin u NS)ili prirodni smer u nekoj od gimnazija?
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 12:58   #2
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Gimnazija i to matematicki smer. Elektrotehnicka skola nikako za FTN. Jeste da bi to trebalo da bude povezano ali nije iz razloga jer je matematika na ETH veoma slaba za ono sto se trazi na FTN.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:38   #3
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Sta se uci u gimnaziji od programiranja?
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:40   #4
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Mene zanima koliko se razlikuje matematika u nekoj beogradskoj gimnaziji i u ets Nikola Tesla? Ja bi posle na etf pa zato pitam?
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:50   #5
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Bilo koja tehnicka skola, izbegavaj gimnaziju. Topla preporuka.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 15:00   #6
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Citat:
Petar 3 kaže: Pregled poruke
Sta se uci u gimnaziji od programiranja?
Ne znam, ja sam isao u ETS Mihajlo Pupin u Novom Sadu i posle toga upisao Informatiku na PMF-u. Reci cu ti samo da sam blenuo k'o tele u tablu na predavanjima iz matematickih predmeta (a vecina su bili takvi) dok su gimnazijalci razbijali. Doduse to je bilo 90-tih pa se mozda nesto i promenilo ali i dalje mislim da je matematika u srednjoj ETS slaba za FTN. Za programiranje je jako bitna matematika te stoga i preporucujem matematicku gimnaziju. Ako imas kliker za matu, programiranje nece biti problem.

@altec.gs - zasto da izbegava gimnaziju?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 15:37   #7
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

I po meni je bolji izbor gimnazija, prirodno-matematicki smer (mada imas i one cisto matematicke negde).
Od programiranja se po programu uci Pascal pa Delphi, mada zavisi i od profesora, negde se uce i drugi jezici. Takodje, vec od sledece godine bi trebalo da ubace izbor za informatiku u gimnaziji posle druge godine gde ces moci da biras sta zelis. Znam da su u planu mreze i programiranje, ali i jos neke oblasti. Sad, da li ce vec od sledece godine ili kasnije, ne znam, nismo bas poznati po brzini reformisanja.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 17:07   #8
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Hvala na odgovorima
E sad, hocu li imati problem sa strucnim predmetima na faxu ako se opredelim za gimnaziju?
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 20:44   #9
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Za bilo koji fax matematičkog ili informatičkog usmerenja preporučujem gimnaziju, prirodno-matematički ili opšti smer. Jednostavno, ono (možda) malo stručne prednosti koje imaju elektrotehničari svaki gimnazijalac lako nadoknadi, a neznanje i matematike i fizike elektrotehničari teško. Plus što nas (elektrotehničare) retko nauče ono osnovno - da učimo.
Da ne bude zabune, to misle ne samo propali već i uspešni studenti.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 22:18   #10
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
@altec.gs - zasto da izbegava gimnaziju?
Zato sto samo 30% gimnazijalaca zavrsi fakultet, a oni ostali sto ne zavrse nisu nista. Zato sto ces se bolje pripremiti bilo za FTN/ETF ili Masinski u srednjoj elektrotehnickoj ili u srednjoj masinskoj nego u gimnaziji, garantujem. To naravno ako budes slusao i ucio ono sto treba. Ta prica da je gimnazija bolja jednostavno ne stoji.
Dobro znam sta se radi u gimnaziji(imao sam cimera u domu iz gimnazije), a sta u masinskoj ili elektrotehnickoj, i sta te bolje pripremi za takav faks.
Zato sto sa strucnom skolom imas neko zvanje kojim mozes da radis neki ugledan posao(tehnicar npr.) za razliku od zavrsene gimnazije sa kojom nemas nista. To je glavna prednost, a sporedna su predmeti koje ces imati tamo.

Gimnazijalci su veliki na recima, a slabi u praksi. Bolje ocene imaju zbog boljih radnih navika. Al da ne generalizujem, ima i izuzetaka, mada su retki.

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Jednostavno, ono (možda) malo stručne prednosti koje imaju elektrotehničari svaki gimnazijalac lako nadoknadi, a neznanje i matematike i fizike elektrotehničari teško.
Ono malo strucne prednosti?! Evo npr meni, prakticno cela prva godina na masinskom je ista kao u srednjoj masinskoj, al sve skoro. Neznanje matematike?! O cemu pricas ti bre, matematika u strucnoj srednjoj je ista ako ne i komplikovanija u nego u gimnaziji.
Jedina prednost gimnazije je sto kasnije imas veci izbor fakulteta u odnosu na strucne skole.

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Da ne bude zabune, to misle ne samo propali već i uspešni studenti.
Jel?! Nisam to bas primetio, ili cuo.. A okruzen sam diplomiranim inzenjerima masinstva i elektrotehnike.


Vise mi je dosta da slusam kako su gimnazijalci intelektualci i da najpametnija deca upisuju gimnaziju, jer je to cisto sr@nj* da moram tako da se izrazim.
Imao sam razred iz bajke u masinskoj u kome su bila daleko inteligentnija deca nego ona u gimnaziji. Jedino sto gimazijalci imaju bolje ocene posto se ne dizu od knjige, ali sto se IQ tice, sigurno nisu bolji. Barem tako vaspitaci koji rade godinama sa decom u internatu pricaju.

Po meni glavna prednost gimnazije naspram strucne je to sto u gimnaziji ima lepsih devojaka. Ako ti je to bitno(a verujem da ti je jako bitno), tu je bolja gimnazija sigurno.
Ako hoces najbolje predznanje za ETF ili Masinski, upisi adekvatnu strucnu skolu.

Poslednja ispravka: altec.gs (11.6.2012 u 22:30)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 23:34   #11
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Decko je pitao za konkretnu skolu, ETS u Novom Sadu i za tu skolu sam i govorio. Jeste, ja sam isao 90-tih ali i moj necak je nedavno zavrsio tu skolu i dalje je jako lose po pitanju matematike, jednostavno tako je. Ne toliko zbog profesora vec jednostavno kriterijumi su niski zbog ucenika koji ne uce. Gimnazijalci koji su isli samnom na PMF su bili poprilicno jaki i na ispitima
Radne navike su ITEKAKO bitne za fakultet, ne ucis nema polozenih ispita, koliko god da si pametan. Radne navike koje sam stekao u osnovnoj skoli sam izgubio u ETS Mihajlo Pupin, naravno to je individualna stvar, ali je mnogo teze ako su u razredu vecinom gilipteri
U svakom slucaju sto se tice sticanja znanja za to sto zelis, gimnazija je bolja. Da li ces zavrsiti faks zavisi samo od tebe.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 23:55   #12
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Pored nemogucnosti da uradish bilo shta samo sa srednjom, glavni problem (bilo koje) gimnazije je shto se kroz nju izuzetno lako provuche, ali se sa odlichnim uspehom i ne zavrshi tako lako. Dakle, ako si lenj - nemoj upisivati gimnaziju, provuci cesh se sa bilo kakvim ocenama, necesh se navici da uchish i onda cesh na nekom ozbiljnijem fakultetu da popijesh shamar. Bilo koji fakultet zavrshava guzica, ne glava .

Matematika u gimnaziji i ETS je ista po programu, kvalitet znanja sa kojim cesh da izadjesh iz njih ti iskljuchivo zavisi od profesora. Iz matematike dobar profesor zlata vredi. Bilo koja od ove dve ce ti biti dovoljna za fakultete koji trazhe matematiku na prijemnom. Sad, kako to ide u konkretnoj shkoli mozhe da ti opishe neko ko je vec u njoj bio, ja ne mogu.

Struchna znanja? Nishta strashno. Imam gomilu drugova koji zavrshavaju (ili su zavrshili) razne tehnichke fakultete sa gimnazijom i uopshte se nisu zhalili na nedostatak predznanja.

E sad prednosti... ako se ikad predomislish u vezi sa IT fakultetom (ja jesam, kada sam pregledao programe i shvatio shta cu tamo tachno izuchavati), sa gimnazijom su ti vrata otvorena bilo gde. Dobijash i neko znanje iz opshte kulture koje ce ti koristiti u zhivotu za razne stvari kad-tad, nevezano za fakultet.

Sve te ostale priche oko IQ-a, pameti i ostalog su sharene lazhe. Sve to zavisi od osobe, radnih navika i od drushtva u kom se ta osoba nalazi. Mada drzhim neko mishljenje da je gimnazija oduvek bila "homogenija" po pameti ljudi u njoj, po tome shto se tamo obichno nalazio manji broj idiota. Da se ne zavaravamo, ima njih u svakoj shkoli...

Tako da, gledano samo po programu nastave i obrazovanju, ja bih glasao za gimnaziju, ako cesh da je zavrshish onako kako dolikuje. A tu su i devojke, nije ni to uopshte zanemarljiv faktor.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Petar 3 (12.6.2012)
Stara 12.6.2012, 0:23   #13
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Programi iz matematike jesu isti u gimnaziji i elektrotehnickoj, ali koliko casova imas je poprilicno razlicito. Slazem se da najvise zavisi od profesora, ali to ne mozes da biras.
Koju god srednju da zavrsis sada ne znaci puno. Sta ces da radis sa zavrsenom elektrotehnickom skolom? Isto sto i sa gimnazijom, vrtenje ajncera bez dobre veze ili privatan biznis.

P.S. A i bolja je zaj3bancija u gimnaziji. (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 8:53   #14
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Sa jedne strane imam gimnaziju sa kojom cu posle imati veci izbor fakulteta ako se predomislim za FTN,vise matematike i fizike,bolje drustvo,posticace me da stvorim radne navike a tu su i devojke...

U elektro cu uciti zanimljivije predmete(jer sigurno da je zanimljivije raditi nesto vezano za tehniku nego uciti sociologiju i geografiju),a ono sto cu izgubiti ukoliko se odlucim za gimnaziju su sekcije u elektro(robotika,programiranje),konktertno ETS Mihajlo Pupin se plasirala na Evropsko prvenstvo iz robotike.

U svakom slucaju sta god da upisem idem sa najvisim ambicijama i sa zeljom da probam da ostvarim neki uspeh na takmicenjima(matematika,fizika ili strucni predmeti u elektro)

Sta mislite da li bih imao vremena u gimnaziji da sam programiram kuci jer treniram kosarku a ucenje u gimnaziji sigurno oduzima vise vremena nego u osnovnoj pa ne znam koliko cu imati slobodnog vremena na raspolaganju.
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 10:47   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Nećeš imati nešto specijalno slobodnog vremena, a takođe bih ti preporučio da batališ ozbiljno treniranje bilo čega i sportom se baviš rekreativno vikendom. Ozbiljni treninzi trebaju onima koji nameravaju da budu profesionalni sportisti, a ti ćeš biti inženjer, tako da je bolje da se posvetiš učenju a sport pičiš vikendom za svoju dušu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 10:51   #16
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Citat:
Petar 3 kaže: Pregled poruke
Sta mislite da li bih imao vremena u gimnaziji da sam programiram kuci jer treniram kosarku a ucenje u gimnaziji sigurno oduzima vise vremena nego u osnovnoj pa ne znam koliko cu imati slobodnog vremena na raspolaganju.
Imaces vremena, ali ako si bas ozbiljan sa kosarkom onda malo teze. Generalno ne idu fizicki i umni rad toliko ruku pod ruku, ako zelis da ti oba budu "posao"

A prica kako u tehnicke skole idu najinteligentnija deca jer tako kazu vaspitaci je fantasticna Altec ako mislis da je prose.ravanje da inteligentna deca idu u gimnazije a manje inteligentna u tehnicke, zar ne mislis da je pros.eravanje pricati obratno?

Elem, ne znam kako je na FTNu, ali na ETFu u Beogradu ljudima iz tehnickih skola nesto preterano i ne pomaze to znanje. Otprilike smo svi na istom, njima je maaalo lakse da poloze elektrotehnicke predmete na prvoj godini, nama iz matematicke gimnazije je lakse da polozimo fiziku i matematiku na prvoj godini, a obicni gimnazijalci imaju radne navike Od druge godine ionako je skoro sve novo, tako da na dalje i nije bitno sta si zavrsio.

Po meni, najbitnija stvar koju mozes da izvuces iz srednje skole je da se zainteresujes za nesto i da se ne ulenjis mnogo, gde god da odes
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 11:46   #17
gagi011t
Veteran
 
Član od: 20.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 727
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 426 puta na 202 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Citat:
Petar 3 kaže: Pregled poruke
Sa jedne strane imam gimnaziju sa kojom cu posle imati veci izbor fakulteta ako se predomislim za FTN,vise matematike i fizike,bolje drustvo,posticace me da stvorim radne navike a tu su i devojke...
Mozes ti na koji oces faks i posle ETS, ovo za matematiku nije tacno nikako, za fiziku jeste jer je gubis posle druge godine. Bolje drustvo?! U kom smislu? Ako mislis zbog devojaka onda ok, u suprotnom nisi u pravu.
Citat:
Petar 3 kaže: Pregled poruke
U elektro cu uciti zanimljivije predmete(jer sigurno da je zanimljivije raditi nesto vezano za tehniku nego uciti sociologiju i geografiju),a ono sto cu izgubiti ukoliko se odlucim za gimnaziju su sekcije u elektro(robotika,programiranje),konktertno ETS Mihajlo Pupin se plasirala na Evropsko prvenstvo iz robotike.
Sto se predmeta tice, imas ti to i u ETS, biologiju, geografiju i muzicko u prvoj godini, istoriju prve dve, likovno u drugoj, sociologiju u trecoj, al isto imas i dosta strucnih.
gagi011t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 12:07   #18
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Ja sam isto sad zavrsio osmi i hocu da upisem Teslu u BGu, smer administrator racunarskih mreza, ogled odeljenje sa 20 ucenika.
Za to je prosle godine trebalo 97 poena, ja iz skole nosim 60 a na prijemnom cu valjda imati 38,9.
Posle planiram ETF.
Matematika mi ide od ruke i znam je bas dobro, da li je matematika ista u gimnazijama kao i u Tesli?
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 13:57   #19
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Citat:
gagi011t kaže: Pregled poruke
Mozes ti na koji oces faks i posle ETS, ovo za matematiku nije tacno nikako, za fiziku jeste jer je gubis posle druge godine. Bolje drustvo?! U kom smislu? Ako mislis zbog devojaka onda ok, u suprotnom nisi u pravu.
Sto se predmeta tice, imas ti to i u ETS, biologiju, geografiju i muzicko u prvoj godini, istoriju prve dve, likovno u drugoj, sociologiju u trecoj, al isto imas i dosta strucnih.
Kad sam rekao bolje drustvo,pored devojki sam mislio i na razne debile iz ETS,pogotovo na trogodisnjim smerovima koji dodju u skolu samo da se za**bavaju i prave probleme.

Za predmete si upravu ali ti predmeti iz opste kulture nemaju toliki fond casova kao u gimnaziji sto je bolje
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 13:59   #20
Petar 3
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Srednja skola koja ce me najbolje pripremiti za FTN?

Zeleo bh da krenem sa programiranjem na raspustu i nastavim u srednjoj,pa bih vas zamolio za neki predlog cime da pocnem,ne mora da bude samo programiranje,bilo sta vezano za elektrotehniku sto bih mogao sam da radim.
Petar 3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srednja škola vezana za kompjutere Down Force Opšta kultura 38 2.2.2009 2:55
Koja memorija najbolje ide uz ovu plocu? leonida_bgd ŠDK - Osnovne komponente 3 3.1.2009 17:05
Koja ram memorija se najbolje klokuje? Nikola Ristic Šta da kupim? 16 10.1.2007 1:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com