Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2006, 21:02   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Problem sa video capture karticom

Pozdrav.Imam karticu WinFast VC100 WDM (za Video Capturing) i imam jedan problem sa njom.Tokom snimanja nekog sadrzaja sa TV-a na PC desava mi se da odjednom nestane boje..Kablovi su OK,zvuk na snimcima je odlican i sve izgleda u redu.Problem rjesavam ubacivanjem scart kabla u satelitski receiver sa koga kartica odmah "uhvati" boju,i nakon toga vratim scart u TV i boja dodje na TV-u,ali me sve ovo nervira...Zna li neko mozda kako da rijesim ovaj problem?Za snimanje koristim program WinFast PVR koji je dosao uz karticu,pa je mozda on i uzrok tome...Znate li neki bolji program?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 21:29   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Problem sa video capture karticom

VirtualDub
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 2:04   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problem sa video capture karticom

VirtualDub je program za obradu video materijala i iako ima opciju za capture mnogo opterećuje sistem pa dolazi do pojave dropped frejmova.

WinFastPVR i uopšte sama kartica imaju običaj da se čudno ponašaju sa nekim ulaznim signalima.

Kažem ovo zato što se često desi da recimo izlazi dva različita video rekordera daju različite rezultate (ma jednom se javlja štucanje a drugi je OK iako oba videa na televizoru daju identičnu "sliku").

Proveri sledeće stvari.
1. Proveri da nemaš neki pojačavač recimo za ovu običnu televiziju koji unosi veliki šum u sistem (isključi te pojačavače pa dovedi sliku direktno na karticu)
2. WinFastPVR iam manu da sam program malo teže podnosi "čudne" slabije signale. Zato probaj da koriguješ malo frekvenciju za par stotina KHz-a kada ti nestane slika ili uključi opcije Adaptive Channel Tuning i AutoFine Tune.
3. Skini nove drajvere. Oni takođe imaju deo koji smanjuju uticaj smetnji na sliku.
4. Probaj sliku da dovedeš direktno na karticu (ne preko nekih resivera, tjunera itd)

Poslednja ispravka: VojaM (13.1.2006 u 19:11) Razlog: channel a ne chale :)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 18:27   #4
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa video capture karticom

treba prvo ustanoviti da li je problem do kartice (drajvera) ili do programa za capture.
i jedno i drugo je vrlo moguce jer sam imao oba problema. definitivno je virtualdub majstor za capture a driver sam iskopao nekako (muke zive)
koji kodek koristis i u koju rezoluciju zalis da grebujes?
virtualdub ce ti odraditi posao jako lepo
do drop frame-ova nece doci ako chekiras opciju:
"lock video stream to audio" koja se nalazi u "capture" pa "settings" to ce korigovati i ono malo dropova ako ih bude
grebujem na slaboj masini: celeron 1ghz, 256mb sdram ali slika je odlicna cak i u full pal rezoluciji (768x576) kao i u dv pal (720x576) i to sa dv kodekom (naravno bez real time efektima pri grebovanju, a i koji ce mi k. )
javi kako napreduje!
poz
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2006, 14:47   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Problem sa video capture karticom

Citat:
djolepiv kaže:
treba prvo ustanoviti da li je problem do kartice (drajvera) ili do programa za capture.
i jedno i drugo je vrlo moguce jer sam imao oba problema. definitivno je virtualdub majstor za capture a driver sam iskopao nekako (muke zive)
koji kodek koristis i u koju rezoluciju zalis da grebujes?
virtualdub ce ti odraditi posao jako lepo
do drop frame-ova nece doci ako chekiras opciju:
"lock video stream to audio" koja se nalazi u "capture" pa "settings" to ce korigovati i ono malo dropova ako ih bude
grebujem na slaboj masini: celeron 1ghz, 256mb sdram ali slika je odlicna cak i u full pal rezoluciji (768x576) kao i u dv pal (720x576) i to sa dv kodekom (naravno bez real time efektima pri grebovanju, a i koji ce mi k. )
javi kako napreduje!
poz
Imam AMD 64 3000+ 512 MB RAM itd a grebujem video u AVI,WMV,XVID ili DivX (cesto mijenjam Capturing Profile u rezolucijama od 320x240 do 640x480..Imao sam antenski pojacivac na TV-u al sad sam ga zapalio i znatno je bolji kvalitet i "odziv" slike,ali mi se jos desava taj bug sa bojom..Pobacu virtualdub pa cu javiti rezultate..HVALA SVIMA
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
cudan problem sa integrisanom zvucnom karticom sasha vukelic Zvuk na računaru 28 20.4.2006 2:04
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem sa izlaznim naponom Mustek-a holodoc Kvarovi 7 2.2.2006 22:32
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com