Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2006, 20:18   #1
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Potreban kalkulator za studenta gradjevine

Potreban mi je kalkulator koji moze da racuna matrice, determinante, integrale...
Koji mi preporucujete kalkulator i da li mi moze pomoci neki od sljedecih http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=76
po cijeni bi mi najvise odgovarao ovaj HP 33, ali nisam siguran da li je to to...pisem iz Banjaluke, pa mi je ogranicen izbor...
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 20:54   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

Pa sumnjam da ćeš negde naći dobar samostalni kalkulator koji ti omogućava lako računanje determinanti i matrica a posebno integrala.

Nevezano za to da li možeš da platiš ili ne (razumećeš zašto sam ovo pomenuo ) jedan od najboljih programa koji je u širokoj upotrebi od strane svih studenata koji se bave tehničkim naukama je MatLab. Neprevaziđen paket koji ti omogućava da izračunavaš sa neverovatnom lakoćom matrice, površi, prostore, determinante i uopšte sve što ti padne napamet.

Ja ga već uspešno koristim za razne matematičke probleme i izračunavanja ali sam siguran da će i tebi pomoći pošto mi se čini da ti je ovo programče najverovatnije potrebno za statičku i dinamičku mehaniku koju izučavate na faksu.

Poslednja ispravka: holodoc (19.12.2006 u 21:24)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 1:49   #3
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

Citat:
holodoc kaže:
Pa sumnjam da ćeš negde naći dobar samostalni kalkulator koji ti omogućava lako računanje determinanti i matrica a posebno integrala.

Nevezano za to da li možeš da platiš ili ne (razumećeš zašto sam ovo pomenuo ) jedan od najboljih programa koji je u širokoj upotrebi od strane svih studenata koji se bave tehničkim naukama je MatLab. Neprevaziđen paket koji ti omogućava da izračunavaš sa neverovatnom lakoćom matrice, površi, prostore, determinante i uopšte sve što ti padne napamet.

Ja ga već uspešno koristim za razne matematičke probleme i izračunavanja ali sam siguran da će i tebi pomoći pošto mi se čini da ti je ovo programče najverovatnije potrebno za statičku i dinamičku mehaniku koju izučavate na faksu.
Covek trazi kalkulator, ne program!
Ja imam Casio fx-991MS i radi sve sto si naveo!Takodje i resava sisteme do 3 jednacine sa 3 nepoznate.Ja sam ga iz Nemacke dobio za oko 20 evra jer ga u BG-u nisam nasao!
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 2:10   #4
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

E, ovako:
Sto se tice ovoga i sam studiram Gradjevinski fakultet pa sam i ja razmisljao da kupim digitron za Grdjevinu, tj neki koji "sve mogu". Moja ti je preporuka da HP zaobidjes. Jesu dobri digitroni i imaju dosta funkcija ali dugmad su im uzasna. Brzo pucaju sto je totalni idiotizam praviti tako dobar digitron sa tako losim dugmadima. Odatle ona cuvena sala medju gradjevincima:"J..o ti taj HP kad mu nisi jos dugmad odvalio" Plus skupi su.
Dobra opcija su stari Sharp digitroni. Obzirom da su rasprostranjeni medju starijim generacijama gradjevinaca mogu se naci dosta dobrih programa za njih.
Dosta mojih kolega u poslednje vrijeme kupuje Texas Instruments. Digitron je skroz ok. Ima dosta opcija a nije ni skup pretjerano. E sad ima raznih modela ali kad se raspitam opisacu ti modele. Mozda ne moze da radi matricu 20x20 kao HP ali realno vise od 7x7 ili tako nesto ti i ne treba, tj neces je nikad ni raditi. U svakom slucaju Texas Instruments je trenutno da kazem najbolja kupovina. E ako jos nadjes nekoga iz Madjarske da ti donese... Oko 30 Eura su tamo.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 2:49   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

Citat:
Boza kaže:
Covek trazi kalkulator, ne program!
Ukapirao iz prve nego sam obzirom da nisam nešto preterano "verziran" sa kalkulatorima hteo da preporučim jedno odlično softversko rešenje za malo veće kalkulatore a koje radi fantastično svoj posao
Mobilnost mu nije prednost al što mali računa
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 10:28   #6
EDI the Little
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Poruke: 41
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Smile Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

Ne tako davno sam zavrsio studije gradjevine.

Potreba za kalkulatorom zavisi koliko ti je potreban i svrsishodan, koliko znas da iskoristis potencijal kalkulatora kao uredjaja.
Na Beogradskom Gradjevinskom Fakultetu ima vise smerova i jedino je za konstruktivni smer potreban dobar digitron.

Bio sam u istoj dilemi kao i ti pre par godina.

Na nasem faksu se u 90% slucajeva koristi HP i to neki od sledecih modela:
HP48G+, HP48GX, HP49G, HP49G+, HP50G.
Trenutno aktuelan je HP50G.
Zasto, ako je najskuplji?
(Kosta bar kod nas oko 175eur, sto je mnogo vise nego u inostranstvu)

Programabilan je, ima mnogo softwera za njega koji su skroz besplatni, ima veliku bazu korisnika i dobru podrsku od strane HP-a.
Dovoljno je otici na sajt: www.hpcalc.org i sve ce ti se samo reci.

Racuna sve, kad kazem sve, mislim bukvalno na sve, ako i ne postoji neka funkcija, program ili slicno, neko je vec napravio program i postavio na doticni sajt.

Radi sve sto si pobrojao i to i numericki i simbolicki. Velicina matrice zavisi samo od raspolozive memorije, radi sisteme jednacina, resava kompleksne jednacine, crta funkcije, ima sve matematicke funkcije. Ja sam koristio od 20 do 40% mogucnosti kalkulatora.

Sta znaci simbolicki?
Znaci da npr. ako imas da saberes dve matrice
[[ a b ] [[ c d ]
[ b a ]] [ d c]]
za resenje ces dobiti matricu
[[ a+c b+d ]
[ b+d a+c ]]

I najvaznije postoji mnogo programa koji vrsi proracun ravanskih nosaca, crtaju dijagrame M,T i N i deformacija, jedan od najpoznatijih je FEM48.
Postoje programi za proracun geometrijskih karakteristika poprecnih preseka i mnostvo drugih.
itd.

Inace, imam HP48GX vec jedno 6 godina i HP49G 4 godina i nijedan se nije pokvario i svi dugmici su na mestu. Koristim ih i dalje jer su mnogo funkcionalni.
Ne kajem se ni jednog trenutka sto sam ih kupio i dao tolike pare, stvarno vrede.
EDI the Little je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 14:52   #7
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Potreban kalkulator za studenta gradjevine

hvala vam svima na iscrpnim odgovorima, najvjerovatnije ce biti ili hp ili casio, zavisi od cijene koju uspijem dobiti. thanx svima jos jednom
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com