Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2020, 23:53   #1
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom HP laptop za kuću - vredi li

Već duže vreme tražim neki laptop koji bi zamenio sad već vremešni desktop koji imam (Biostar TA790, AMD7750 BE, 4GB RAM) i taman kad pomislim da sam našao pravi - ili se rasproda ili, mnogo češča situacija, nađem nešto još bolje!

Elem, laptop bi mi koristio za surf, Office, da održavam znanje iz programiranja (za to mi treba Sublime text editor i WAMP server) a planiram i da se posvetim učenju WordPress-a (realno, samo WAMP za rad u lokalu). Igrice i filmovi nisu u planu!!

Na korak sam od poručivanja HP 15-db1096nm modela (Athlon 300U, 8GB RAM, 512 GB SSD, FHD 1920x1080) pa me zanima vaše mišljenje o istom?
Ovaj mi se uklapa i u budžet (40k plafon!) pa imajte i to u vidu.

Hvala svima na pomoći
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 0:21   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom HP laptop za kuću - vredi li

Nikad nisam čuo za taj procesor, zakleo bih se da je Athlon linija izumrla, ali za te pare u toj klasi uređaja prije bih dao sve na polovan Thinkpad sa i5 pete/šeste generacije nego nov HP sa tim novim procesorom
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 1:19   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: HP laptop za kuću - vredi li

Athloni su sad budžetski serija ovaj konkretno dual core.. nije baš neki zahtevan posao ali davati skoro 400e za dual core u 2020.. šta znam.. polovni možda imaju slabu bateriju pa mu možda ne odgovara da stalno vuče i punjač okolo..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 10:26   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: HP laptop za kuću - vredi li

Ako je samo za kucu ipak razmisli o desktop racunaru - dobices daleko bolje performanse za isti novac. Ako bas hoces latop idi na neki procesor sa 4 jezgra (8 logickih pozeljno), dual core sa 4 logicka jezgra je ipak malo prevazidjen u 2020 godini..
Kod tih jeftinijih laptopova treba obratiti paznju na kvalitet kucista, tastature, touchpada i najvise sarki. Kako se sada sarke fiksiraju i prave to je presmesno. Posle godinu dve ili se polomi sarka ili drzac sarke ili se cela odvoji od kucista. U nekim slucajevima popravka je prosto nemoguca bez nabavke celog donjeg ili gornjeg dela kucista laptopa. Sa desktopom takvih problema svakako neces imati.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 14:20   #5
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HP laptop za kuću - vredi li

Bilo kako bilo - ja sam ga poručio.
Da li sam pogrešio ili nisam, pokazaće vreme. A da sam temeljno čitao forume, recenzije, upoređivao ovaj sa drugim procesorima - jesam. U životu ništa nisam kupio "na prvu loptu" već nakon što sve stavim na papir.
Prilično sam rezervisan prema ovim N4000, N5000 procesorima jer mi taj radni takt od 1,1GHz ne uliva poverenje (sestra ima laptop sa nekim od tome sličnim procesorom, dual core na 1,2GHz i pizdi već mesecima sa njim! A treba joj isključivo za Word i email).
Prema nekim stranim sajtovima, ovaj Athlon je brži u odnosu na Intel Core i3 i ove AMD A4/A6.
Na desktopu koji imam već desetak godina je AMD 7750 BE sa 4GB RAM koji radi korektno na svojih 1,8GHz ali je to već stara mašina i nije prenosiv, a to mi je sad postalo imperativ!
Za kraj, odlučio sam se za ovaj model i zbog toga što dolazi sa čak 512GB SSD i 8GB RAM što je, priznaćete, ipak za respekt. Praktično celi stari HDD koji mi na ovom desktopu služi kao backup mogu da prebacim u laptop i da mi ostane bar 200-250GB slobodno.
U svakom slučaju, javiću utiske
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 9:02   #6
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: HP laptop za kuću - vredi li

Ako je 40k, to je 340€ i to je sasvim ok cena, imajući u vidu naše tržište. Taj procesor ima 2 jezgra ali i SMT (4 threada) što je sasvim ok za tvoje zahteve. Do pre 3 godine takav laptop se prodavao za duplo veću cenu, pošto je samo procesor koštao toliko, npr. ovaj.

https://ark.intel.com/content/www/us...-3-00-ghz.html


Mislim da bolje nisi mogao da prođeš, posebno što laptop ima 500GB SSD, 8 GB RAM i FullHD ekran
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi, malo jaci, laptop BoPe Prenosni računari 52 13.12.2019 3:30
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Multimedia-lan laptop dzena ŠDK - Prenosni računari 9 25.8.2011 12:13
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Koliko vredi ovaj laptop ... Sh0ne_L0z Šta da kupim? 3 4.1.2009 20:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com