Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2013, 13:51   #61
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Ja imam G500 i veoma sam zadovoljan.
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 14:28   #62
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
Razmišljam u skorijem vremenskom periodu da kupim neki gejmerski miš, pa bih voleo da čujem predlog od iskusnijih/stručnijih ljudi. Cena miša može biti maksimalno 5000 dinara.
Dakle, treba mi miš prvenstveno za FPS igre (taj žanr mi je najdraži). A, i, razmišljam da se vratim malo pikanju dobrog, starog CS 1.6, pošto će mi FPS sa novim kompom biti zakucan 100 . Hteo sam da kupim "čuveni" Logitech MX 518, ali nešto sam čitao na netu da se više ne proizvodi.. E, pošto sam imao prilike da koristim par puta MX518, oduševio sam se istim (dizajn, leže u ruku savršeno, tasteri, preciznost, sve "full"). Da ne dubim više, is razloga koje sam naveo, najviše sam zagrejan za tkzv. naslednika MX518, G400. Zanima me da l' imate nekakve predloge za neki drugi miš sličnih dimenzija namenjen za igranje FPS igara. Kvalitetniji tasteri, preciznost, broj tastera i slično...
Kao što je i predloženo, Steel Series Kana je najverovatnije miš koji tražiš i mislim da se uklapa u budžet - cena mu se vrti oko ~ 5500. Ja ga koristim već neko vreme, utisci su pozitivni (pre njega koristio Razer). Imaš i CS: GO verziju koju sam viđao po nešto nižoj ceni.
Ja lično sam malo nezadovoljan aplikacijom za podešavanje profila (čini mi se da je kod Razera bila bolja) dok je sve ostalo bez mane - performanse, veličina, oblik, kvalitet izrade, dizajn...
Logitech tog ranga (G400 i sl...) ćeš naći i za manje love, ali po iskustvima nekih saigrača njihovi miševi su u zadnje vreme dosta kvarljivi mada ja ih ne bi izbacio iz kombinacije - npr. G500 sam viđao po nekim akcijama dosta povoljno (uklapa se u budžet).
Predloženi CM Storm Recon deluje jako dobro po karakteristikama i recenzijama, ali po meni je premali.
Izbor ti se svodi na to... ostalo (Roccat i sl.) zaobiđi.

Poslednja ispravka: zorx (5.4.2013 u 16:24)
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 14:42   #63
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Gejmerski miš

[QUOTE='Ale[x]andar;1722146']Razmišljam u skorijem vremenskom periodu da kupim neki gejmerski miš, pa bih voleo da čujem predlog od iskusnijih/stručnijih ljudi. Cena miša može biti maksimalno 5000 dinara.
Dakle, treba mi miš prvenstveno za FPS igre (taj žanr mi je najdraži). A, i, razmišljam da se vratim malo pikanju dobrog, starog CS 1.6, pošto će mi FPS sa novim kompom biti zakucan 100 . Hteo sam da kupim "čuveni" Logitech MX 518, ali nešto sam čitao na netu da se više ne proizvodi.. E, pošto sam imao prilike da koristim par puta MX518, oduševio sam se istim (dizajn, leže u ruku savršeno, tasteri, preciznost, sve "full"). Da ne dubim više, is razloga koje sam naveo, najviše sam zagrejan za tkzv. naslednika MX518, G400. Zanima me da l' imate nekakve predloge za neki drugi miš sličnih dimenzija namenjen za igranje FPS igara. Kvalitetniji tasteri, preciznost, broj tastera i slično...


CS ti moze imati 100 fps i na starijim kompovima. U opcijama od graficke iskljucis vertical sync, u igri stavis fps_max 999, fps ce biti 100, a ako ukucas developer 1 fps ce biti oko 350.
Btw imam Logitech G5 Gaming Laser Skin, cs igram sa 800dpi, a tegici su rasporedjeni tako da ima 12.4g.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 16:15   #64
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Odmah sam ga testirao u Far Cry (inače po mom skromnom mišljenju najteža igra koju sam ikad igrao
Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke

Pročitao sam sve poruke u ovoj temi, i videh da je neko napisao da je Far Cry 3 najteža igra koju je igrao i to mi ne da mira nikako. Kako je, pobogu, moguće to?
Samo mi nije jasno gde si ti video broj 3 u mom postu
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 16:49   #65
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
zorx kaže: Pregled poruke
Kao što je i predloženo, Steel Series Kana je najverovatnije miš koji tražiš i mislim da se uklapa u budžet - cena mu se vrti oko ~ 5500. Ja ga koristim već neko vreme, utisci su pozitivni (pre njega koristio Razer). Imaš i CS: GO verziju koju sam viđao po nešto nižoj ceni.
Ja lično sam malo nezadovoljan aplikacijom za podešavanje profila (čini mi se da je kod Razera bila bolja) dok je sve ostalo bez mane - performanse, veličina, oblik, kvalitet izrade, dizajn...
Logitech tog ranga (G400 i sl...) ćeš naći i za manje love, ali po iskustvima nekih saigrača njihovi miševi su u zadnje vreme dosta kvarljivi mada ja ih ne bi izbacio iz kombinacije - npr. G500 sam viđao po nekim akcijama dosta povoljno (uklapa se u budžet).
Predloženi CM Storm Recon deluje jako dobro po karakteristikama i recenzijama, ali po meni je premali.
Izbor ti se svodi na to... ostalo (Roccat i sl.) zaobiđi.

A zbog cega da zaobidje Roccat?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 21:11   #66
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Prestigio PMSG1...potcenjen miš...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 23:25   #67
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Imao sam prilike da igram sa Steelseries kana i ja sam odusevljen planiram da uzmem jedan za sebe a cena mu je oko 5000 pa eto razmotri i njega mozda ti se svidi.
Razmišljao sam o tom mišu, takođe. Ali, ne znam, nekako me nervira taj preveliki taster sa strane. Imam veliku šaku, pa ne znam... Imam nekakav osećaj da bih ga dosta puta slulčajno pritiskao.. Pročitao sam jako pozitivne komentare o njemu, razumem da se radi o kvalitetnom mišu.


Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Cooler Master Storm Recon mi deluje kao dobar mis za 5000din. Cooler Master Storm Spawn i Xornet su do skoro vazili za bolje miseve u cenovnom rangu izmedju 20 i 30e pa bih zbog toga probao Cooler Master Storm Recon.

Dizajn miša mi se ne sviđa nikako.I, kapiram da bih se dosta teško navikao na njega. Jednostavno mi ne bi "ležao" u šaci, ma koliko on dobar bio...

Citat:
zorx kaže: Pregled poruke
Kao što je i predloženo, Steel Series Kana je najverovatnije miš koji tražiš i mislim da se uklapa u budžet - cena mu se vrti oko ~ 5500. Ja ga koristim već neko vreme, utisci su pozitivni.

U prethodnoj rečenici sam napisao zašto me ne "kupuje" taj miš (iako ću ja njega da kupim ). A, recimo iz Steelseries, Kinzu v2? Kakav je on? Na izgled mi je fantastičan (jako sličan dizajn kao kana). Tj. dizajn, oblik, jednostavan oblik i dizajn tačnije, to me najviše privlači. I od par poznanika preko interneta sam dobio preporuku za ovaj miš. Nisam imao prilike da držim taj miš u ruci, ali na slikama što sam video mi se čini samo da je nešto manjiih dimenzija za moje potrebe, tj. moju šaku . Neka me neko ispravi ako nije tako.


Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke

CS ti moze imati 100 fps i na starijim kompovima. U opcijama od graficke iskljucis vertical sync, u igri stavis fps_max 999, fps ce biti 100, a ako ukucas developer 1 fps ce biti oko 350.
Btw imam Logitech G5 Gaming Laser Skin, cs igram sa 800dpi, a tegici su rasporedjeni tako da ima 12.4g.

Druže, nisam baš toliki laik. Znam ja za isključivanje v-sync, naravno. Na starom kompu mi je maksimum FPS išao do 80, pritom nikad nije bilo stabilnih 80, nego samo na spawnu. No, nebitno.


Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Samo mi nije jasno gde si ti video broj 3 u mom postu
Oprosti, nisam pročitao dobro. A ovih dana sam igrao FC 3 i izneverov'o sam koliko su protivnici imbecili, pa zbog toga takva reakcija. Još jednom, izvini.

A, što se tiče Razzerovih miševa, nisam nešto razmotrio kupovinu takvih miševa. Ne iz nekog određenog razloga, nego ne znam ni ja sam. Ne znam, sve u svemu ja sam i dalje zagrišen za G400 (može i G500 ako je manje-više cena približna), i veoma me zaintrigirao taj Kinzu v2...

Poslednja ispravka: Ale[x]andar (5.4.2013 u 23:59) Razlog: Dodat tekst.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ale[x]andar na korisnoj poruci:
malo blesav (6.4.2013)
Stara 6.4.2013, 3:55   #68
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
A zbog cega da zaobidje Roccat?
Pa za tih ~50-ak evra niti jedan Roccat model nije u rangu ovih pomenutih, ali i generalno kod Roccat-a se ističe odličan dizajn i cena dok u praksi iskustva nisu baš pozitivna, sa čime bi se složio jer sam ga (malo) koristio. Naravno, ne radi se lošim miševima, ali za tu lovu ima bolje.

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
A, što se tiče Razzerovih miševa, nisam nešto razmotrio kupovinu takvih miševa.
Dok radi služiće odlično, ali redovno se desi da posle perioda od neke 2 godine upotrebe počinju da otkazuju tasteri (prvo levi, logično) i scroll. I ja i dosta ljudi sa kojima igram ima po jednog "crknutog" Razera...

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
A, recimo iz Steelseries, Kinzu v2?.....
On je malko manji nego Kana i čini mi se nešto slabijih karakteristika. Veličina Steel Series miševa ne bi trebala da bude problem jer su generalno veći od konkurencije i imaju odličan oblik za držanje u ruci. Takođe, dodatni tasteri se ne moraju bindovati pa tako možeš da sprečiš efekte slučajnog pritiskanja.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 8:56   #69
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

E pa ja imam jedan rokat mis kova + i ne bih se bas slozio sa tobom ali dobro.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
zorx (6.4.2013)
Stara 6.4.2013, 16:42   #70
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Dakle, da sumiramo na kraju. Znači, tri miša su u opticaju. G400, Kinzu v2 i Kana? Koliko sam skapirao, najbolje karakteristike ima Kana? Mada, i kad se disejbluje taj taster sa strane, jednostavno bi nervirao što je tu. Šta ću, kad sam takav. Sad baš malo guglam i vidim da ima Kinzu v2 pro. Je l' on išta značajno bolji običnog v2, i da l' je taj pro onda u rangu sa Kanom? Nešto mi se sviđa mnogo taj Kinzu .
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 9:51   #71
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
Dakle, da sumiramo na kraju. Znači, tri miša su u opticaju. G400, Kinzu v2 i Kana? Koliko sam skapirao, najbolje karakteristike ima Kana? Mada, i kad se disejbluje taj taster sa strane, jednostavno bi nervirao što je tu. Šta ću, kad sam takav. Sad baš malo guglam i vidim da ima Kinzu v2 pro. Je l' on išta značajno bolji običnog v2, i da l' je taj pro onda u rangu sa Kanom? Nešto mi se sviđa mnogo taj Kinzu .
Pazi sve ce da ti se svede na ukus npr ja ne volim g400 ne prija mi oblik sa leve strane volim da mis ima sto slobodniju formu. Mislim daje g400 skoro iste velicine kao kinzu ali kinzu nema ova "postolja" za prste sto ja ne volim a mislim da je kana malo veca od kinzu. Najbolje bi bilo probas mis koj hoces pre nego sto kupis.

Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 11:44   #72
veljkodmt
Član
 
Član od: 30.12.2011.
Poruke: 60
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Kako sam video, svi hvale Steelseries periferije i verovatno i jesu vrhunskog kvaliteta, ali brate, ružni su za medalju, izgledaju kao miševi od pre 15 godina . Meni je bitno kog je miš oblika i kako izgleda i samo zbog toga ne bih kupio ništa od Steelseries-a
veljkodmt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 12:32   #73
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
veljkodmt kaže: Pregled poruke
Kako sam video, svi hvale Steelseries periferije i verovatno i jesu vrhunskog kvaliteta, ali brate, ružni su za medalju, izgledaju kao miševi od pre 15 godina . Meni je bitno kog je miš oblika i kako izgleda i samo zbog toga ne bih kupio ništa od Steelseries-a
To je sad stvar ukusa meni se mnogo svidjaju jer ne izgledaju vanzemaljski i kao neke igrackice
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 17:28   #74
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
To je sad stvar ukusa meni se mnogo svidjaju jer ne izgledaju vanzemaljski i kao neke igrackice
Upravo to. Jednostavan dizajn, a opet, vrhunski kvalitet.

Ništa, videću za nekih 20ak dana (tad ću imati pare) koji ću uzeti od ta tri. Moraću onda uzeti svaki miš (ako bude to moguće) u ruku, pa ću videti koji mi najviše odgovara i to je to.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 1:59   #75
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

@ETR1 cisto informativno kako si dobio 350 fps sa developer 1 opcijom u konzoli? Meni je zakucano 100.5 fps na 5770. Iskljucen je vsync.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 13:33   #76
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Gejmerski miš

@Sladjan85 To sam dobiLA ovako: cl_showfps 1, fps_max 999, developer 1.


P.S. ne znam sto mi uploaduje male slike, inace gore pise 337 fps.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	de_dust20000.jpg
Viđeno:	67 puta
Veličina:	20,7 KB
ID:	46002  
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 16:41   #77
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
@Sladjan85 To sam dobiLA ovako: cl_showfps 1, fps_max 999, developer 1.


P.S. ne znam sto mi uploaduje male slike, inace gore pise 337 fps.

moze da pise i 1000 fps ali igrica detektuje 100 max
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 18:09   #78
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Nece. . samo ucita gore u levom uglu isto 100 fps. Izgleda da ne moze ili je to tako na steam verziji. Nema veze samo me zanimalo.Mislim da ne moze realno vise od 100 ali tnx anyway

mozda moze na non steam . .
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 10.4.2013, 10:05   #79
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Nece. . samo ucita gore u levom uglu isto 100 fps. Izgleda da ne moze ili je to tako na steam verziji. Nema veze samo me zanimalo.Mislim da ne moze realno vise od 100 ali tnx anyway

mozda moze na non steam . .
Ja mislim da jedini nacin da se iskoristi taj veci fps je da se ima monitor sa recimo 120 refresh rate npr neki crt
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aelos03 na korisnoj poruci:
Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 10.4.2013, 16:08   #80
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Gejmerski miš

Ja imam crt ali 85... no svakako nisam uspeo naterati nikad vise od 100.5. Mada ne verujem ni da ima svrhe, ali me zanimalo kako je ona uspela.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Zeljko023 (9.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
(kakav takav) gejmerski komp za 350e NIx Car Šta da kupim? 28 1.7.2011 15:39
Gejmerski miš do 50e? MilošMiki ŠDK - Ostale komponente 6 10.3.2011 4:25
OCZ NIA - Neural Impulse Actuator (gejmerski čitač misli) Freško Ostale komponente 27 2.5.2009 17:20
Najbolji gejmerski sajtovi za vijesti? M1los O igrama uopšte 6 4.7.2007 15:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com