Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Pregled rezultata glasanja: Bežični miš-za ili protiv
To je extra stvar 68 46,90%
Čista glupost 77 53,10%
Glasova: 145. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2007, 22:46   #21
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Lepo si rekao, sve je stvar ukusa, a meni upravo treba mis koji je vrlo precizan u radu jer sam jako nervozan kada skakuce strelica! Drugo treba mi brz mis, posto jako brzo funkcionisem kroz windows, trece, volim da ne razmisljam o necemu kad kupim, konkretno u ovom slucaju, da ne razmisljam o bateriji. Cetvrto, mnooogo vremena provodim za kompom, i treba mi mis koji mi nece zamarati ruku svojom tezinom, kao i mis koji je ergonomskog oblika(dobro, sad, ima i wireless takvih ). I na kraju, poludeo bih od lag-a na bezicnom! Inache nemam Logitech, vec Genius ergo 525 laser 2000dpi, vrh mis, identican je kao G5, isti laser, samo malo drugaciji oblik, i bolje rasporedjeni dodatni dugmici. E sad, u pravu si, svaka dalja rasprava, je suvisna, meni se vise svidjaju repati pacovi, tebi kastrirani, and I respect that!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 1:42   #22
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

kao i svaka "anketa" sta je bolje, ovo ili ono mislim da je glupo pitat.
sve se svodi na stvar potrebe, sto se tice bezicnog i to je stvar potrebe, u vecini te potrebe nema ali ako imate potrebe da nekad klikate iz malo dalje udaljenosti do koje vas zicani ne moze stic onda zasto ne, ja ga prvenstveno moram uzet rad i drugih potreba a i da, to kasnjenje, ma to se ne desaje sa zadnjim izdatim misevima, to je na samom pocetku bilo kad su izasli pre 5 god, sad toga nema i da se razumemo, ne razlikuju se od zicanih ni pocemu

ali ima jedna stvar koji niko nije spomenuo:
"sa zicanim misem se mozete odaljit tacno onoliko koliko vidite na monitoru sitne stvari, bezicni za svako udaljavanje je beskoristan jer se opet trebate priblizit da vidite gde kliknut (mislim na dugmad nekih playera ili slicno a ne ikona) ili jedino ako imate monitor od 30 inci ili kino proektor"
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 1:53   #23
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Za šta opet ima rešenje: smanjiš rezoluciju i stvari su krupnije, tako da taj argument ne stoji.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 2:09   #24
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
Lord kaže:
Za šta opet ima rešenje: smanjiš rezoluciju i stvari su krupnije, tako da taj argument ne stoji.
molim??? to ti ozbiljno
pa ako ja imam vise od pola zauzetog desktopa sa ikonama na 1024 rez... sa 800 mi nece moci stat ikone nigde.. nema mesta

mislim da je to glup argument za uzimanje bezicnog misa, stavite na 640 x 480 pa nek vam kursor bude ko cigla
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 2:22   #25
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
jonathan kaže:
kao i svaka "anketa" sta je bolje, ovo ili ono mislim da je glupo pitat.
sve se svodi na stvar potrebe, sto se tice bezicnog i to je stvar potrebe, u vecini te potrebe nema ali ako imate potrebe da nekad klikate iz malo dalje udaljenosti do koje vas zicani ne moze stic onda zasto ne, ja ga prvenstveno moram uzet rad i drugih potreba a i da, to kasnjenje, ma to se ne desaje sa zadnjim izdatim misevima, to je na samom pocetku bilo kad su izasli pre 5 god, sad toga nema i da se razumemo, ne razlikuju se od zicanih ni pocemu

ali ima jedna stvar koji niko nije spomenuo:
"sa zicanim misem se mozete odaljit tacno onoliko koliko vidite na monitoru sitne stvari, bezicni za svako udaljavanje je beskoristan jer se opet trebate priblizit da vidite gde kliknut (mislim na dugmad nekih playera ili slicno a ne ikona) ili jedino ako imate monitor od 30 inci ili kino proektor"
Nisi u pravu, recimo Logitech je skoro izbacio jedan mis, cini mi se da je MX 1000 bezicni, konekcija preko bluetooth-a, i opet ima lag, bilo mislim u SK-u.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 2:24   #26
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Neki od nas imaju i vece monitore . Btw, to ni nije primarni razlog. Ali ako bas eto hoces na 1360x1024 (19") mogu sa 4 metra ugasiti komp da se ne dižem iz kreveta bez ikakvih naprezanja.
Citat:
mislim da je to glup argument za uzimanje bezicnog misa
ovim si hteo da kažeš šta? Čuj, jednostavno, nekim ljudima smeta kabl, nekima je prekratak - meni npr treba mis sa kablom od 2m, a produzni bas i nije resenje jer su na sredini onda jos dva konektora cija bi ih težina jos vise vukla prema dole - primarni razlog zbog kojeg sam uzeo bežični. Ova se dužina još više povećava s obzirom da miš koristim u fotelji, a ne na stolu. Mislim da su prednosti i mane jednih i drugih opštepoznate i da nema potrebe da ih više razglabamo ovde. I još jedna stvar - LAG POSTOJI, koliko god bio mali na novijim miševima, on ipak postoji. Average userima to ništa ne znači, ali hard core gamerima to j nepremostiva prepreka i znači pobedu ili poraz.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 2:25   #27
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
Master Neo kaže:
Nisi u pravu, recimo Logitech je skoro izbacio jedan mis, cini mi se da je MX 1000 bezicni, konekcija preko bluetooth-a, i opet ima lag, bilo mislim u SK-u.
Bluetooth konekcija ima još veći lag nego konekcija preko radio talasa!
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 2:35   #28
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
Lord kaže:
Neki od nas imaju i vece monitore . Btw, to ni nije primarni razlog. Ali ako bas eto hoces na 1360x1024 (19") mogu sa 4 metra ugasiti komp da se ne dižem iz kreveta bez ikakvih naprezanja. ovim si hteo da kažeš šta? Čuj, jednostavno, nekim ljudima smeta kabl, nekima je prekratak - meni npr treba mis sa kablom od 2m, a produzni bas i nije resenje jer su na sredini onda jos dva konektora cija bi ih težina jos vise vukla prema dole - primarni razlog zbog kOjeg sam uzeo bežični. Ova se dužina još više povećava s obzirom da miš koristim u fotelji, a ne na stolu. Mislim da su prednosti i mane jednih i drugih opštepoznate i da nema potrebe da ih više razglabamo ovde. I još jedna stvar - LAG POSTOJI, koliko god bio mali na novijim miševima, on ipak postoji. Average userima to ništa ne znači, ali hard core gamerima to j nepremostiva prepreka i znači pobedu ili poraz.
Sto se tice, toga da mozes da gasis komp sa velike udaljenosti, tu si u pravu, damn it, mogao bih to i zatvorenih ociju! A sto se tice lag-a, pa vidis da ljudi jednostavno ne shvataju, meni je potreban mis sa extremnim performansama, a ne comfort mis, s kojim cu da lencarim na krevetu. BTW, imam telefon k700, skinuo sam i napravio software preko koga upravljam windows-om, winamp-om, raznim drugim playerima... I sve to preko bluetooth konekcije, npr, opusteno pojacavam muziku iako sam u trecoj sobi od moje. I tu me bas boli uvo sto postoji lag, tu mi je bitna funkcionalnost, da kad uvece pogledam neki film na kompu, da ne moram da se dizem da ga gasim.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 5:38   #29
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Ne mislim da je cista glupost iako sam za tu opciju glasao. Ali rekao bih da cu ostati jos neko vreme miljenik ovih "zicnih".
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 16:41   #30
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Lord pa bas za to sto si ga ti uzeo.. zbog takvih stvari cu ga ja uzet, uzivancija u fotelji,
ima naravno dosta stvaro sto se moze odradit iz daljine, ali to su one "lene" stvari a rad iz daljine na monitoru, ..jako tesko i veliko naprezanje

Master Neo pa sad, nije da ih nema... veruj mi ako taj mis ima lag sto si ga spomenuo onda je to stvarno shit, ja koje sam probaom nisu imali ama bas nikakav primetan lag (naravno probavanje je bilo na igrama) ali eto vidis ...ocito da ih ima

za Sony E. telefone i stvar sa kursorom i BT je super stvar, nekima s tim i nije potreban bez. mis

poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 20:43   #31
NoViCaAa
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 63
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Ja sam kupio logitech bezhichni mish i tastaturu....Super je stvar ali morash chesto da menjash baterije a to uzhasno smaraaaaaa........
NoViCaAa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 21:27   #32
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
NoViCaAa kaže:
Ja sam kupio logitech bezhichni mish i tastaturu....Super je stvar ali morash chesto da menjash baterije a to uzhasno smaraaaaaa........
ako budem uzimao bezicni mis planiram ga uzet sa punjacem.. ...mislim da je to kud i kamo isplatnije i korisnije

poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 22:57   #33
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

A sto je problem gasiti komp iz kreveta ako imas kabal.Fino u shutdown programu namjestis i to je to.Imam extra mis, ali me nervira sto stalno moram da povlacim kabal jer vuce mis, ali mislim da bi me nerviralo jos vise stalno punjenje baterija.Pa meni se stalno desava da mi se telefon ugasi kad me neko pozove jer ga ne punim dok se sam ne ugasi.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 3:16   #34
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

a sto je problem punit mis ako ima svoj punjac.. ne postoji komp koji se koristi 24 sata pa da se nema vremena za punjenje misa, za to vreme koje se ne radi sa njim, stoi na punjacu
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 7:27   #35
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Sto ovo niko do sad nije naveo. Ja se nisam sjetio i zato glasam da to bude bez kabla.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 10:22   #36
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
jonathan kaže:
a sto je problem punit mis ako ima svoj punjac.. ne postoji komp koji se koristi 24 sata pa da se nema vremena za punjenje misa, za to vreme koje se ne radi sa njim, stoi na punjacu
A recimo da ti zatreba dok je baterija prazna a tebi treba hitno da istampas neki doc ili vidis nesto na netu... Sta onda? Kako god radio naci ces se u takvoj ili slicnoj situaciji.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 15:16   #37
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Definitivno wireless... Volim da igram igre, ali nisam HC gejmer tako da mi lag stvarno ne predstavlja problem. Punjenje je jednom u 3 nedelje, a za 2 god mi se nije desilo da ostane bez baterija. Zašto ga ne bih držao na punjaču kada ne radim ništa? Bežičnog miša sam uzeo zato shto me svaki miš sa kablom jezivo iznervira kada se kabl zakachi za ivicu stola (monitor, shtampach, tastaturu) i onemogući mi slobodu kretanja. Shto se težine tiče, više mi odgovara da je miš teži nego da nemam nikakav osecaj o njoj, posebno kada se uzmu moje dimenzije u obzir
+Rad iz kreveta, fotelje, itd...

E, ma samo kad se setim koliko me nerviralo zapinjanje kabla iznerviram se. Desilo mi se x na n-ti više puta da zaginem u nekoj igri zato shto mi ispadne miš iz ruke jer se kabl zakačio nego zbog "laga".

God bless wireless
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 16:05   #38
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

+Za mis i tastaturu zajedno nikad necu vise dati od 1000dinara.Prost razlog.Bezicni mis je cista konfekcija koja jos i kosta,a o troskovima odrzavanja i trajnosti da i ne govorimo.Posto ne govorimo o tastaturi necu ovoga puta da obrazlazem o njoj.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 16:48   #39
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Citat:
NikolaS kaže:
A recimo da ti zatreba dok je baterija prazna a tebi treba hitno da istampas neki doc ili vidis nesto na netu... Sta onda? Kako god radio naci ces se u takvoj ili slicnoj situaciji.
oda ne bacaj stari mis
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 16:49   #40
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Bežični miš-za ili protiv

Ma daj... Microsoft na svoje miseve daje 5 godina garancije! I tebi je to konfekcija i nije izdrzljivo? Imam osecaj da se svi postovi u ovoj temi odnose na wireless miseve od 500 dinara... A, ako je problem kupiti alkalne baterije dvaput godisnje, onda...
Uvek kad mi se potrose baterije na mom misu, jedna je vise potrosena od druge, samo zamenis mesto i mis nastavlja raditi, tako da mi nikada nece se desiti da ostanem bez misa. Plus sto softver izbaci upozorenje da su baterije pri kraju. I jos jedna stvar - zar nikome ne pada na pamet taj genijalan izum - rezervne baterije?
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP updates: za i protiv! Astor Operativni sistemi 34 10.8.2006 22:07
Bežični USB Miš ForceWare Kvarovi 3 29.7.2006 10:38
Bežični mikrofon sa žicama (???) hacker_aca Brbljaonica 10 10.7.2006 21:29
DFI za i protiv! Eddie ŠDK - Osnovne komponente 21 31.5.2006 22:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com