Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2011, 13:45   #81
drale000
Član
 
Član od: 8.9.2010.
Lokacija: Pale
Poruke: 114
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Povratak Steve-a Jobs-a u Apple je spasao i kompaniju i Mac. Možda Macintosh nije glavni proizvod Apple-a danas i možda 6-7% tržišta ne zvuči mnogo ali 6-7% svetskog tržišta je zapravo jako puno (desetine miliona računara) a pogotovu ako se uporedi sa ispod na 2% na (mnogo manjem) tržištu s kraja devedesetih. Apple proizvodi danas zaista nisu hardverski ništa izuzetno (Mac je izgubio svaku posebnost u odnosu na PC), svakako ne revolucije i zamajci napretka kako bi to Apple-ov marketing hteo, ali pobogu, trgovac je uspeo da ih proda. Roba vredi onoliko za koliko uspeš da je prodaš. Zašto se neko drugi nije setio takvog pristupa? Razumem ja da to mnoge, pogotovu tehnički obrazovanije nervira, ali ljutnji nema mesta. Kupovinu Mac-a ili iPhone-a po ovim cenama ne smatram racionalnom odlukom i sam ih nikada ne bih uzeo, ali za mnoge kupovanje i nije racionalan postupak a oni nisu roba već stvari koje se moraju imati. Steve Jobs svakako nije bio genije za kompjutersku tehniku i ajnštajnovski vizionar kakvim ga ponekad prikazuju ali je odlično razumeo marketing i masovnu psihologiju. Znao je da odabere poruku i znao je kome da je uputi.

Raspisah se. Sinoć nisam palio kompjuter i televizor pa vest nisam odmah ni video. Steve Jobs je preminuo 5. oktobra 2011. godine. Minut ćutanja i večna slava.
drale000 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2011, 21:06   #82
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citat:
dudarim kaže:
У детињству сам сакупљао којешта. Поред велике колекције празних кутија од цигарета, имао сам озбиљну збирку разних стрипова, "Забавника" и "Темпа". Сад ми је пун подрум тих ********************************а, жао ми да их бацим. Онда временом док сам растао, око себе сам окупљао разне познанике, колеге, комшије... Сад ми је пун **************************************** тих идиота, жао ми да их од********************************м.

- Ееее, да ти се похвалим, да видиш шта сам купио!
- Ајде.
- Та-на-на-наааа!
- Шта је то?
- Како шта је? Па Ајпод ********************************те!
- Ружно је.
- Е не сери молим те, сви су апсолутно одушевљени једино се ти по правилу правиш паметан!
- Сви су морони, погледај, ружно је. Личи на апарат за мерење притиска, само што има већи дисплеј.
- А шта је по теби лепо, кеве ти?
- Мој мп3, наранџаст је, мањи је трипут од те џомбе а има и радио. Мада га не користим, ко нов је, мого сам да ти га продам да сам знао да ти треба мп3 плејер. И Весна се јако пролепшала, јутрос сам је срео.
- И колко меморије има то твоје?
- 512.
- Хахахаха, ето видиш, мој Ајпод има 80 гига!
- Имаш толко музике?
- Па немам... Саће Васке да ми стави неки хаус туц-туц-туц да имам да слушам у превозу...
- Одустајем...
- Уосталом, на меморију могу и друге ствари да ставим, филмове и то, као преносно...
- То је океј, ал за тих сто евра колко вероватно кошта то чудо, мого си да узмеш 320 гига и да шеташ са собом.
- Шта бре сто евра?
- Па колко кошта?
- Четрсто, е ти ко да си с Марса пао, ово је Ајпод бре!
- КОЛКО КОШТА?
- Па четрсто...
- Ма иди бре у ****************************************...
- Па ********************************те ти уопште не знаш цене хајтек опреме.
- Какве опреме?
- Па хајтек...
- Јел ти то читаш "Свет компјутера"? Дај молим те... И шта ћеш ако ти га неки клинац мазне?
- Како да ми мазне?
- Тако фино, притрчи ти, цепи те у главу и мазне. Онако како се иначе мажњавају ствари соминама који не знају како троше паре.
- Е, моје паре - мој проблем, и не може нико да ми мазне.
- Ај важи. И само да знаш да је Боно рекламирао то ђубре.
- Ко?
- Боно.
- Ко ти је тај?
- Јао, е... И, добро, шта следеће планираш да купиш?
- Не знам, можда оне неонке за кола, нашо сам баш повољно са све уградњом.
- Јел можеш Ајпод да прикачиш у кола?
- Ма јок, тамо већ имам до јаја плејер.
- Па кад ћеш онда да слушаш са Ајпода ако се свуда возиш иначе?
- Па кад идем пешке, као сад.
- А где сад идеш?
- Па ту до солитера код Васкета, да ми стави неку зику на Ајпод.
- Уф... Журим, ај видимо се код Сандре на рођендану или тако нешто.
- Ајде... И немој се нервираш, хахаха, имаћеш и то једног дана Ајпод ко мој!
- Нннннда...
- Е а где си то јутрос видео Весну? Избегава да ме зове већ неко време.
- Чудно. Испред Пекабете, ћао.
Evo i linka ka originalnom blogu:

http://dudarim.com/index.php?itemid=38
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
dkdnt (30.10.2011), Jim Bravura (29.10.2011)
Stara 29.10.2011, 2:04   #83
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Маљ у главу, шта друго рећи
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2011, 3:53   #84
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Urbano, samo urbano.

Rambo Amadeus - Urbano, samo urbano
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
Miki1987 (30.10.2011)
Stara 12.11.2011, 22:37   #85
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Wink Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citajuci ovu kolumnu po prvi put, me je prosto odusevila i nadasve nasmijala do suza. Medjutim citajuci po drugi put trazeci "dlaku u jajetu" me je prosto rastuzila.
Rastuzila me je prije svega zbog cinjenice da moj nikad neprezaljeni bombas Bosko Buha izvrsio transfomaciju u nekog malog zelenog Goblina koji na rijec Mac prosto pocne da cichi i da ostri kolac. ;-]

I kao sto rece jedan kolega forumas u ovom tredu:
"citaj izmedju redova" … bi imalo smisla da B.B. nije spomenuo kako je Kju. imao ostru i zivopisnu prepirku/razglabanje o Os.X platformi sa kolegom iz redakcije.
U biti kad se citava kolumna sagleda iz jedne neutralne perspektive,doticni jeste "postrojio" glavne aktere pred streljacki vod kako bi masi udovoljio.
Pa tek na kraju priznao ko su mu krivi (za svoje postojanje).
Da rezimiram…slazem sa nekima da se ovdje radi o:

P.U.N.K.-u
o v e l
t r g a
p e i s
u d r i
n lj a k
o i nj e
v e
o


Ili vam "hljeba i igara" "za narod koliko treba".

Osim toga prosto je frapantno koliko clanova ispoljava svoju sujetu prema Fireru
ili pak Mac platformi. Neki djelimicno a neki posve bez da je o tome iko upitan.
Stice mi se utisak kao da ste izfrustirani bez prijeke potrebe.
Ovom utisku je djelimicno i olujni doprineo svojim bombasticnim i neozbiljnim upadicama poput "problema sa multi taskingom" ,Richard S. ili vijescu o smrti
Rev. Fred S.
Zar nije bilo logicnije u vezi F.S. da se pomene u temi "Da ih ne zaboravimo".
Sa politicke strane se apsolutno slazem sa njim ali znamo ko je amerika i ko njom vlada.Te stoga je potpuno neprimereno sabotirati i namicati tako nesto (mada ga i dalje smatram velikim saljivdzijom koji ponekad zna da pretera).

Ps. Kolumna je kolumna i M.K. je istinski prvoklasno izvrsio svoj zadatak,
srecom bila je tema u kojoj je maestralno iskoristio pun svoj potencial !

Samo opusteno molim !

Da li je bug ili ne samo da prijavim da slova ispod Punk stoje uredno kad se
radi u editoru.

Poslednja ispravka: VojaM (13.11.2011 u 22:25)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 13:02   #86
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

1.581 znak (bez razmaka) i ništa nisi rekao, alal vera.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Auror (13.11.2011), Covenant (27.12.2011), LoneWolf (7.5.2012), Zmajodkaraburme (14.11.2011)
Stara 13.11.2011, 20:14   #87
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
...Ovom utisku je djelimicno i olujni doprineo svojim bombasticnim i neozbiljnim upadicama poput "problema sa multi taskingom"...
Imam iskustva i radim na Macintosh racunarima od OS verizije 6.1 pa do danas... ako ne verujes da postoje problemi sa doticnim OS-om pogledaj malo i Adobe forume (na primer) i iskustva drugih... nista nije savrseno pa ni Apple.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 23:50   #88
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

@ ^^ :
Ovako nesto moze da kaze samo neko ko se oseca prozvanim (bez razloga).
Predpostavljam da si se uzrujao videvsi moj nadimak pa po tome ni sam nisi nista
bolji komentar mogao da smislis.Inace mi je poznat tvoj pristup sa javnoscu(www,forum`s) tako da me nista ne cudi. ;-)

@ Oluja :

Hvala bogu da ce svaki os imati problema , samo je problem sto ja licno jos nisam imao prilike da spoznam.Barem kad se tice multi-taskinga.Sad kad si spomenuo Adobe,da ti udovoljim jee ima problema.Samo da li vise mislis na ove sa telefonima,tablet-ama i Lavom ?

…"nista nije savrseno pa ni Aplle".
:-)))) Zar sam ishta rekao da bi se to tako shvatilo?
Ako mislite da sam hardcore apple fan…morat cu vas razocarati.
Steta sto po nadimku sticete odma takvu impresiju.

Elem neise, moje negodovanje se samo odnosilo na "zzar" kojim se ispoljavalo u ovoj rubrici. Nije a niti ce biti prvi put,zar ne?!

Ps. Kovac se toga najbolje dotaknuo.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2011, 13:16   #89
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Kakav multi nalog-trol. opet se neko sprda.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
Mac4LiF (14.11.2011)
Stara 14.11.2011, 13:39   #90
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Nemoj tako, čovek oseća da je velika nepravda naneta jadnoj sirotoj multimilijarderskoj kompaniji od strane zlog uticajnog časopisa koji čita 90% svetske populacije.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2011, 22:16   #91
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Već vidim naslove u Trećem Oku.

Stiven Džobs u Srbiji!
Duh Stivena Džobsa zaposeo digitalni ego učesnika foruma Sveta Kompjutera uz pomoć spiritualne kvantne energije tečnih kristala!

"Ipod Nano je ključ zagonetke" - poznati numerolog Dr. Milorad "42" Trolović nam otkriva kako je uspeo da odgovori na tajnu poznatog posetioca sa "onog" sveta.

"I - na engleskom znači Ja; pod je stara Srpska reč koja predstavlja oznaku za ispod - a Nano je takođe stara naša reč - Nana, baba, majka. To je vapaj izmučenog duha koji kaže - Ja (sam) ispod Nano! Nažalost, po svemu sudeći, to je poziv duha iz pakla koji je ispod svih nas." Dr. Trolović je, za trenutak, pogledao ka podu na kome je stajao prevrnuti, sa nogama okrenutim ka gore, aluminijumski kuhinjski sto i 42 prazne kutije kuhinjske soli raspoređenih u veliki i mali kvadrat.
"Na ovaj način prevrćući kuhinjski tablet - u sadejstvu sa kristalima koji imaju pozitivno dejstvo - koristeći svetski poznatu asocijativnu spiritalističku metodu teramo duha da se vrati nazad odakle je došao podsećajući ga na to zašto je tamo dole."
"Ipak bojim se da je kasno. Redovno pratim stanje spiritualne energije kvantnog interneta i zapazio sam da su mnogi zaposednuti mračnim digitalnim čakrama duhova Stevana Džobsa. Zbog toga molim ljude da mi pošalju novac kako bih mogao da i dalje plaćam broadband internet i tako što brže stižem da otklonim čvorišta negativne spiritualne energije pre nego što se proširi na celu zemlju.
Danas sam, na primer, uspeo da kliknem 5 puta na baner Foruma Sveta Kompjutera i izgovorim mantru: Aj pada Jabuka! Aj.Aj. Aj. Time sam imunizovao sajt tako da Džobs neće dolaziti tuda niti će zaposleni u redakciji morati da prevrću stolove i kupuju so. Nadam se da ću u znak zahvalnosti dobiti godišnju pretplatu na časopis."
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
GrimReaper (29.2.2012), Marko (1.3.2012), Miki1987 (16.11.2011), NaraYan (26.2.2012), player1 (14.11.2011), Zmajodkaraburme (14.11.2011)
Stara 26.2.2012, 15:29   #92
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

ja bih ti dao doživotnu pretplatu

Jabuke doživljavam kao skupocenu bižuteriju i ono što sam do sada video je to da se u ogromnoj meri na to primaju žene (što je krajnje logično) i oni dečaci kojima je Anima mnogo jaka
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 1:00   #93
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

kreteni
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 1:53   #94
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Jabuke doživljavam kao skupocenu bižuteriju i ono što sam do sada video je to da se u ogromnoj meri na to primaju žene (što je krajnje logično) i oni dečaci kojima je Anima mnogo jaka
Pokidao

Gledao sam baš reviewove Iphone5 i SG3, i zaprepastio sam se kako neko može da nahvali peticu. Jak je on i sve to, al ništa što par software updateova za 4S ne može da napravi.

Lepo mi reče baka, "jabuka ne pada daleko od stabla", tako ni petica nije...


Poslednja ispravka: nemacx (26.9.2012 u 2:04)
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 3:32   #95
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom

Gde rade softverski apdejt 4S procesora i ledja na novi cpu iz ip5, javi pa da i ja odradim...

Jeste, jak je on i sve to, tačno 2.5x jači od S3 i trči na dva jezgra za razliku od tog Samsung flagship telefona koji ima "samo"quad core...

Kupi baki ip5 nek žena uživa pod stare dane u najboljem mobilnom ekranu na svetu koji je deo najbržeg telefona http://www.idownloadblog.com/2012/09...phone-display/
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 9:15   #96
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Kruze price da je Google maps previse opterecivao slabasne iPhone-ove, tako da su morali da ga zamene sa njihovom alternativom...razumljivo

EDIT: sad procitah post iznad...ip5 je odgovor na, sada vec u tehnoloskom smilsu matori SIII, i sa njime uglavnom gubi trku, mogu da zamislim sta ce S4 da uradi ip5... A baki bolje da kupi telefon sa SAMOLED ekranom od 4.8 inca, posto je poznato da stari ljudi slabo vide, da se ne muci sa ip5 koji ima majusni ekrancic

Poslednja ispravka: Dreamfall (26.9.2012 u 9:27)
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 10:02   #97
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: 10/2011 "Nepodnošljiva lakoća foliranja"

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Gde rade softverski apdejt 4S procesora i ledja na novi cpu iz ip5, javi pa da i ja odradim...
Ma opet, jeste da su dodali par stavki, al moj post ide u pravcu toga da se teško to može nazvati "novom" verzijom Iphonea..

Mislim da bi mi se i baka pre odlučila na SG3, pogotovo zbog njegove opcije da ugasi ekran kad zadrema

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
EDIT: sad procitah post iznad...ip5 je odgovor na, sada vec u tehnoloskom smilsu matori SIII, i sa njime uglavnom gubi trku, mogu da zamislim sta ce S4 da uradi ip5... A baki bolje da kupi telefon sa SAMOLED ekranom od 4.8 inca, posto je poznato da stari ljudi slabo vide, da se ne muci sa ip5 koji ima majusni ekrancic
Hahaha baš tako, ipak njena dioptrija ne pokriva majušne igračkice
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com