Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2016, 2:25   #1
Kobilic2
Član
 
Član od: 15.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Novi internet - koji izabrati?

Veliki pozdrav svima. Voleo bih kada bi dobio na ovom mestu neki koristan savet u vezi dileme koje imam.

Naime, ovako, moja zelja je da od narednog meseca uzmem novi paket kablovska+net+tel koji ce mi ovog puta znatno poboljsati kvalitet interneta. Uzeo sam novi komp pre par meseci ali nazalost zbog lokacije na kojoj se nalazim (okolina BG-a, blizu Sremcice) internet koji koristim, ADSL u okviru Box 3 Telekom paketa mi je bio uzasno spor, otprilike na 1-2mb maksimum, bilo je dana kad je bio i sporiji, nekad i brzi do 4,5 mb maksimum, ali toga nije bilo puno. Objasnjeno mi je da je problem u udaljenosti centrale i u zajednickom signalu koji uzima kablovska i net.

E sad, po surfovanju na netu i raspitivanju stekao sam zakljucak da je neki GOLD Trio SBB paket idealan za mene. Medjutim jos ostaje pitanje tehnickih mogucnosti, ali eto voleo bih da se informisem i od vas ovde i da saznam da li je neko imao slicna iskustva, kakva mu je brzina neta npr. u nekom mom rejonu BG-a ili uopste okolini, generalno kakvu uslugu pruza SBB i koliko ste zadovoljni, da li ne secka cesto net i ne gubi se, kao i kablovska, posto je to bio slucaj povremeno kod telekoma. Takodje bih voleo znati koliko je generalno verovatnoca da uprkos tome sto cu ja uzeti poseban uredjaj za net i sto ce biti garantovanih 50-tak mb kako oni meni kazu, voleo bih cuti neka iskustva i savete i od vas i koliko je to zaista realno u mojoj situaciji? Ja bih svakako bio prezadovoljan i nekom polovicnom brzinom, 20-25mb.

Takodje me zanima jos jedna stvar, verovatno ce biti wi fi uredjaj blizu mog kompa, medjutim signal ce koristiti verovatno i laptop na spratu iznad, a i nekoliko mobilnih telefona. Koliko bi to otprilike bilo odvlacenje signala i da li ne bi bilo problema s netom u tom slucaju?

I naravno, na kraju, posto jos nisam 100% siguran za SBB, voleo bih cuti i neke vase druge predloge i po vama dobre ili bolje opcije. Dakle meni je pre svega bitno da bez promene cene bude vise televizora sa kablovskom, ali i da net bude odvojen signalom, tako da mozete slobodno i nekog posebnog internet provajdera predloziti, koji bi po vama odgovarao u mojoj situaciji. Izvinjavam se ako sam malo oduzio, bio bih veoma zahvalan na pomoci. Nadam se da cu od jula konacno moci imati normalan paket, delom i zahvaljujuci Vasim savetima...
Kobilic2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 13:26   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Novi internet - koji izabrati?

Meni se čini da je kod nas sve jedna velika kocka od kvarta do kvarta, od zgrade do zgrade. Dok ne uvedeš ne znaš kako će biti. Ja sam davno imao Telekomov ADSL koji je bio stabilan kao stena, za 2 godine je 3 puta nestao na kratko. Onda sam pre par goidan imao SBB u zgradi blizu Vukovog Spomenika i bio je dobar i stabilan.

Trenutno na Zvezdari imam Ikom i to ima brzinu koju kažu ali mnogo često puca net i modem ponovo lockuje signal po par minuta.

To me je iznerviralo pa sam hteo da odem na SBB iako su skuplji ali onda čujem od 2-3 poznanika da im i SBB puca često (jedan u ulici pored mene, drugi na Dušanovcu). Za Telekom isto od čoveka do čoveka, nekom je ok, nekom ništa ne valja.

Sve mi se čini da su svi oni širili mreže i podizali brzine paketa van granica svojih realnih tehničkih kapaciteta, i da ni jedan provajder ne može da garantuje stabilnost i sigurnost veze.

Eto tako, zadnjih dana sam puko jer radim online od kuće i treba mi stabilan net a svaka promena je samo lov u mutnom. Jedino da imam 2 neta istovremeno, glavni i rezervni. Legla bi svim tim provajderima jedna masovna tužba za neispunjavanje ugovornih obaveza kao budali šamar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2016, 3:42   #3
Kobilic2
Član
 
Član od: 15.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novi internet - koji izabrati?

Zato sam ja i mislio da mozda uzmem opet iptv kablovsku ali bez neta, da uzmem neki net na probu bez ugovorne obaveze pa dok ne nadjem sta mi odgovara da vagam. Ali pojavila se ova opcija s sbb-om koja je po meni odlicna tako da po meni mozda je najbolje to uzeti u paketu...

Ali mora se izvrsiti prvo provera tehnickih mogucnosti kako su oni rekli... inace jel se desavalo nekom da npr tako uzme na probu net i on mu radi super a onda cim potpises ugovor pocne da puca i biva los? Voleo bih da znam kako se sto vise zastititi od takvih prevara...
Kobilic2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 0:56   #4
udostanic
Novi član
 
Član od: 15.10.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novi internet - koji izabrati?

Ajde da ne otvaram novu temu, iz Sremske Mitrovice sam i treba mi neki net da bude bar 30/2
udostanic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Spor internet koji se gubi Milica 94 Internet tehnologije 0 29.4.2014 21:18
Koji od sledecih laptopova izabrati: anisicpetar ŠDK - Prenosni računari 8 29.9.2012 2:27
Tema za ljude koji kupuju novi komp - procitati pre upotrebe foruma! razbijac89 ŠDK - Osnovne komponente 2 31.1.2010 20:30
Koji izabrati? Ninoslav ŠDK - Osnovne komponente 3 25.10.2009 11:11
Trojanac koji zagusuje internet konekciju drumski_razbojnik Zaštita 4 4.7.2008 9:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com