Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2009, 20:04   #41
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
sem toga... NIKO TE NE BIJE PO USIMA DA KUPIS ILI IGRAS... a ljudi kojima se to svidja ako imaju kintu pazarice i bice im lepo... kako neko je odjednom toliko pametan da misli da je nesto glupo samo zato sto ga ne interesuje...

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Od koga vi ocekujete da napravi Natal PC igre?
Zasto se moraju praviti posebne igre? Moze se napraviti softver koji ce da prepoznaje kretanje i da se impletira u npr. GTA4. Jos ako bi softver bio open source, bio bi pun pogodak.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Skakanje kretanje i ostalo glupiranje trose coveka, koji bi da se zavali u fotelju i pika svoju konzolu (na kontroloru) bez napora.
Trose? Pa mogu da se kladim u sta oces da ce covek koji ce Nintendo Wii (sada i Natal) igrati celog zivota (ne moze celog zivota, ali slicna tehnologija) ziveti najmanje 10 godine duze od strebera koji pogrbljen pipka gamepad najnovije konzole.

-

Predstavljam Vam buducnost igranja!
Spoiler za Slika:
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:16   #42
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja stvarno ne znam ko se od nas ponasha kao baba. Nikad nisam bio protivnik novih tehnologija, ali kada je neshto glupo, onda je jednostavno glupo. Da pochnem od pochetka:

Ako sam ja tebe razumeo, imamo dve opcije ovde:

1) Chovek nema para za basket, odnosno da plati 400 dinara za sat vremena paintballa sedmichno (da se ne zavaravamo time da su 400 dinara velike pare), ali ce imati da ispljune 150e za Natal + pare za PC, eventualno igre jer sam siguran da ce Microsoft neshto smisliti kako bi Natal mogao da se koristi samo na original izdanjima? Nisam siguran da smo se najbolje razumeli...

2) Chovek ne zadovoljava fizichke predispozicije da bi igrao basket ili paintball (). Stvarno se ne secam susreta sa nekim ko ne mozhe da dobaci loptu do kosha, niti nekoga ko je nesposoban da uvezhba basket za 2-3 meseca svakodnevnog igranja, onako chisto rekreativno. Naravno, naci ce izlaz u tome shto ce biti faca skakucuci po kuci i izigravajuci Vinsa Kartera na 10m kvadratnih.

Dostigao je sve svoje zhivotne ideale, zashto da gubi vreme trazheci alternative u vidu izlaska sa drushtvom na par sati basketa dnevno? Jedini problem mozhe biti nedostatak drushta, a u tom sluchaju chovek ima mnogo kompleksniji problem od nedostatka novca za paintball, a okretanje Natalu mozhe samo da proizvede ogroman kontraefekat.

Kada dodje vreme da nam se piloti/vojnici u potpunosti obuchavaju na simulatorima, pa u sluchaju, nedaj bozhe, rata, izadju na bojno polje i 30% njih se razbezhi od straha ili pogubi jer nema pojma o chemu se deshava (poshto je, jelte, pushku drzhalo samo na ekranu), drugih 30% istegne mishice jer je preshlo 5km marsha, a naviklo je da pucketajuci sedi kod kuce u fotelji i josh jedno 20% se zaleti i izgine u Rambo stilu jer nikad nije primilo metak i misli da to tako ide, onda cemo tek lepo da se provedemo, jer, zaboga, shto bi neko ishao u vojsku i obuchavao se rizikujuci da iskrene chlanak dok bude marshirao, odnosno polomi nokat na okidach na karabinu? Choveche, nemoj sedati u avion na 10 000 metara nadmorske visine, mozhesh to isto da radish u svojoj sobi, "stvara isti efekat".

Ne trazhiti bedne izgovore da zbog "nove tehnologije" sasvim normalne stvari u zhivotu obavljash zavaljen u fotelju kao poslednji trut. To je poenta.
U al ti je fora, citirao si samo one delove teksta koji ti se ne svidjaju Lepo sam rekao da mislim da ce Natal biti glup do bola, ali razmisljajmo na malo duzi rok.
Ja se slazem sa svima vama da je sra**, ja ga takodje necu kupiti pa cak i da imam mogucnosti za tako nesto, ali da se razumemo, tehnologija kao tehnologija je veoma zanimljiva. Batalite igre, ja pricam o simulacijama stvari u zivotu kako biste okusili iskustvo koje ce biti najblize stvarnosti. Nikako nisam zastupnik trenutne Microsoftove ideje, tipa kuglaj u sobi (da u pravu ste, pravi dozivljaj je ipak mnogo bolji od idiotskog glupiranja u sobi), ali ako bi Microsoft (ja se nadam da ce to ipak biti neko drugi) toliko unapredio ovu stvar, toliko da se pretvori za 30 god recimo u simulator borbe koji smo vidjali u star treku, ne vidim kako to moze biti glupo i nebitno. Ja licno ne gledam na Natal kao sto ga Microsoft reklamira, vec sta ta tehnologija moze doneti u buducnosti. Sad ce biti glupo, ali ovo je tek pocetak. Sacekajmo da prvo vidimo na sta lici, lako cemo ga posle ismevati.

Poslednja ispravka: Mali Mrav (22.8.2009 u 20:26)
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:19   #43
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Batice ne zivimo svi u BG... u mom gradu NE POSTOJI paintball ili bilo sta slicno... jedva da ima i par terena za basket koji imaju koseve pravljene od dasaka a teren je obrasao u travu... sem toga bas da vidim lika koji ce da trci po snegu, kishi i 76 stepeni da igra basket ili bilo sta na otvorenom...

sem toga... NIKO TE NE BIJE PO USIMA DA KUPIS ILI IGRAS... a ljudi kojima se to svidja ako imaju kintu pazarice i bice im lepo... kako neko je odjednom toliko pametan da misli da je nesto glupo samo zato sto ga ne interesuje...
Cekaj,ti meni govoris da ceo tvoj grad nema novaca za kvadrat i po panel ploce,gvozdeni obruc i ~5 m kanapa za mrezicu,i eventualno 500 kinti za jednu loptu,a ima para za Natal ?! I naravno me niko ne bije po usima da igram,ne daj boze kupim,ja samo konstatujem da je to jedan apsolutni alfa-mega-giga kretenizam od strane Microsofta,koji zna da ce da se nadju kreteni koji ce da daju pare za to...i TO JE SAMO IGRA,I TREBA DA OSTANE IGRA,nece niko postati od nas Gordon Freeman,niti Max Payne,niti Duke Nukem,niti bilo koji lik iz bilo koje igre,a ako ima srece neko ce postati onaj kosarkas/fudbaler,i opet naglasavam DA JE TO SAMO IGRA,kada ne mogu da igram napolju basket,pozvacu druga da odigram basket na kompu,ali necu da mlataram rukama po kuci,nego cu da se u opustenoj atmosferi igram na dzojstiku/tastaturi...super,nisam ja protiv Wii,i slicnog,ali dok to opravdava ime IGRA,i dok ne prerasta u glupost...
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku cope05 na korisnoj poruci:
Doomche (22.8.2009), wolf 87 (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 20:25   #44
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

ma ima grad al ne znam kakve veze sad grad ima sa tim...

ajde objasni mi argumentovano po cemu je to Natal glupost... stvarno te ne razumem... igra je sirok pojam, igra je i na konzoli i na PC... igra je i na stolu kad igras ping pong (mlataras nekim smesnim reketima i udaras neku smesnu glupu lopticu koja skakuce tamo vamo)... igra je i basket (skaces i bacas loptu u glup obruc koji ne radi nista nego samo stoji tako)... igra je i kad igras D&D ako nadjes ekipu za tako nesto pa ne mlatara niko nego svi sede i pricaju...

sto ti smeta sto neko HOCE da se igra i tako sto mlatara rukama a na ekranu se desava nesto.... po cemu je to glupo?
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Mali Mrav (22.8.2009), Schnak3 (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 20:29   #45
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Zasto treba da ostane igra? Pa i fudbal je sport do 20. godine, nakon toga fundbal su pare. Sigurno je da diktator nije rekao da ce se samo Natal igrati, samo Natal, i samo Natal! Koji je bre vama djavo ljudi? Pa i dalje ce postojati PC, xbox i sony.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
Mali Mrav (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 20:41   #46
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
ma ima grad al ne znam kakve veze sad grad ima sa tim...

ajde objasni mi argumentovano po cemu je to Natal glupost... stvarno te ne razumem... igra je sirok pojam, igra je i na konzoli i na PC... igra je i na stolu kad igras ping pong (mlataras nekim smesnim reketima i udaras neku smesnu glupu lopticu koja skakuce tamo vamo)... igra je i basket (skaces i bacas loptu u glup obruc koji ne radi nista nego samo stoji tako)... igra je i kad igras D&D ako nadjes ekipu za tako nesto pa ne mlatara niko nego svi sede i pricaju...

sto ti smeta sto neko HOCE da se igra i tako sto mlatara rukama a na ekranu se desava nesto.... po cemu je to glupo?
Ne,nek se igra,nemam nista protiv toga,ali ajde,realno,ja nisam neki hardcore gamer,niti sebe smatram za istog,igram se na PC-u,od 1997 i Quake-a,tad sam imao 4 godine,i mogu za sebe da kazem da se i sada ozbiljno igram,imam i PS2,bla bla bla...U tome ne lezi buducnost ozbiljnog igranja,ja razumem ono za porodicu,za decu,mamu,tatu,baku,dedu,strinu i tako dalje,razumem ono,boks,tenis,fudbal,basket,eventualno neki FPS kao Time Crisis,ali to sve u meri nekog zezanja,licno,obozavam da igram Wii Tennis sa nekim ali da ja satima i satima mlatim rukama i nogama i kazem "ej,ja se igram",to je onda priglupo,izadji napolje na cist vazduh i igraj igru koja se zove Zivot...realno Wii je konzola za cistu zezanciju,i razumem i da Natal bude slicno,ili eventualno unapredjen...tu Kuzmanovic prelazi u grubu subjektivnost,gledajuci to sa polja jednog tvrdokornog visegodisnjeg igraca koji se i dan danas igra,ali uostalom,to je i smisao kolumne,i apsolutno se slazem sa njim...neka ih neko sutne...

Poslednja ispravka: cope05 (22.8.2009 u 20:42) Razlog: manje pravopisne greske
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:42   #47
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Batice ne zivimo svi u BG... u mom gradu NE POSTOJI paintball ili bilo sta slicno... jedva da ima i par terena za basket koji imaju koseve pravljene od dasaka a teren je obrasao u travu... sem toga bas da vidim lika koji ce da trci po snegu, kishi i 76 stepeni da igra basket ili bilo sta na otvorenom...

sem toga... NIKO TE NE BIJE PO USIMA DA KUPIS ILI IGRAS... a ljudi kojima se to svidja ako imaju kintu pazarice i bice im lepo... kako neko je odjednom toliko pametan da misli da je nesto glupo samo zato sto ga ne interesuje...
Batice, a otkud tebi to da ja zhivim u BG-u? U Uzhicu je paintball klub zatvoren pre 2 godine, ako se ne varam trajao je krace od polovine tog vremenskog perioda, ima na Zlatiboru jedan ali me mrzi da idem do gore. Ako bi ti radije skakao po sobi "igrajuci basket" nego da ga igrash napolju, to je tvoj problem, evo ja se dobrovoljno javljam za "lika" koji ce leti da igra basket na 30 stepeni, mozhesh i da ga vidish uzhivo na onih 5 terena koliko ih ukupno ima u gradu, ako dodjesh do Uzhica, a zamisli, nisam visok 2.05 sa gradjom gosn Van Dama. Ako je teren obrastao u travu, lepo se skupi vas 5 i tu travu pokosi za 10 minuta, slobodno se malo angazhujte oko organizacije, nije teshko jer ni ja nemam klimatizovane prostorije sa opremom dovezenom sa proshlih Olimpijskih igara. U krajnjem sluchaju, ako vas mrzi da pokosite travu - igrajte fudbal

Bash u tome i jeste problem, shto ce ljudima shirom planete da bude "lepo" ne izlazeci iz sobe i rekreirajuci se putem Natala iako ima mogucnosti da to isto radi uzhivo. Do danas se bar znalo da su igre i realan zhivot dve razlichite stvari, Need for Speed bar znash da ne mozhesh da izvedesh uzhivo pa je fikcija na ekranu zanimljiva, shto je sasvim razumljivo.

Po chemu je Natal igranje basketa razlichito od klasichnog igranja basketa? Pa recimo po tome shto dok igrash basket razvijash fizichke sposobnosti, podstichesh sebe za napredak npr. time shto necesh moci da zakucash, pa cesh nastaviti da se trudish i da pokushavash dalje, shto je sve to dobro po tebe? Recimo po tome shto je to ipak realnost, koliko god Natal bio dobar on ne mozhe da prenese realnost, i u sledecih ko zna koliko godina nece moci (tehnichki neizvoljivo), stoga ce se stvarati zablude da onaj ko je "pro" na Natalu misli da je "pro" i na terenu. Tim napretkom za 100-200 godina nece ni postojati basket jer ce deca od rodjenja da uche da im ne treba teren vec sve to mogu da igraju kuci, da se ne daj bozhe ne povrede ili se ugljenishu na suncu/otope na kishi.

@Sass Drake - naravno da se pochetnici obuchavaju na aparatima jer je to neophodno, ali nachin na koji je Natal predstavljen govori da ce on u potpunosti da zameni vid obuchavanja uzhivo, sa chime se nikako ne mogu slozhiti.

@MaliMrav - Slazhem se sa time da bi prvo trebalo da sachekamo i vidimo koliko daleko ovo dogura, ali znajuci Microsoft, nece se oni mnogo truditi da ovo unaprede u realan simulator u dobrotvorne svrhe, vec da izbace shto vishe ultra-mega realnih igara koje rade uz ovo da bi omlatili shto vishe para . Ako ne budu mogli da ih prave, potrudice se da finansiraju one koji mogu, pa da se pare opet odlivaju u njihov dzep.

@Schnake - zamisli, ja igram sa 20 basket, a igracu ga i sa 25, i sa 30, a i sa 70 ako budem mogao jer volim da igram i jer je zdravo, a necu od toga napraviti pare. Razlika je u tome shto neko igrajuci super simulaciju basketa u kuci ne postizhe nishta, dok ja za razliku od njega imam neke koristi od igranja uzhivo.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Uros12 (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 20:43   #48
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Schnake E pa sad ti mesas fudbal i igre....a fudbal su pare jos od pocetka....ne TOLIKO kao sad,ali jos odavno....
A ja mogu da se kladim da to na kraju niko nece igrati....i onda ce Microsoft samo dzabe baciti pare...prave oni kao neki Natal,neku buducnost,a Xbox se ponovo najvishe pljuje zato sto se brzo kvari...pa jbem ti ja tu njihovu buducnost,mogli su malo da se okrenu nama igracima i naprave Xbox stabilnijim ili poprave greske sa Viste...ne kazem da ih nisu popravili sa Windowsom 7 ali opet brate...Uostalom,Natal ce sigurno biti crap,motion capturer sa PS3 mnogo vishe obecava
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:46   #49
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Mislim da bi bilo dosta drugacijih misljenja da je Kuzma napisao kako je to uber mega kewl stvar. Gde je granica izmedju "normalnog" i "glupog" igranja? Zasto su onda PES i NBA normalne igre, sto onda svi ne izadjemo napolje da igramo basket i fudbal (sto mi je cesto cale i govorio)? Uostalom, ima li razlike ako ti pritiskas dugmice na tastaturi ili skaces kao manijak, ako i jedno i drugo oduzimaju vreme od realnosti?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:51   #50
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Gde je granica izmedju "normalnog" i "glupog" igranja?
Granica je bash ovde gde je Natal preshao . Dok pritiskash "dugmice" ti si svestan da situaciju u igri kontrolishesh. Dok skachesh po sobi, ti je ne kontrolishesh vec pravish imitaciju iste. Ne mozhesh bash reci da ti ne bi bilo glupo kada odesh kod ortaka, a on leti po sobi igrajuci Tomb Raider, dok usput ne izgleda ni upola dobro kao glavna junakinja . Pritiskanje dugmica kontrolishe deshavanja za koja si svestan da su nadrealna, izigravanje istih deshavanja samo imitira realnost.

Shto se chlanka tiche, mislim da je glupo, mislio sam da je glupo i pre nego shto je Kuzma napisao chlanak, a znajuci da ce do ovoga doci, mislio sam da je glupo i pre nego shto je napravljeno.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
cope05 (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 20:52   #51
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Mislim da bi bilo dosta drugacijih misljenja da je Kuzma napisao kako je to uber mega kewl stvar. Gde je granica izmedju "normalnog" i "glupog" igranja? Zasto su onda PES i NBA normalne igre, sto onda svi ne izadjemo napolje da igramo basket i fudbal (sto mi je cesto cale i govorio)? Uostalom, ima li razlike ako ti pririskas dugmice na tastaturi ili skaces kao manijak, ako i jedno i drugo oduzimaju vreme od realnosti?
Da ima razlike.Jedno je kada sa tastaturom pokusavas da zakucas kao Dzordan,a drugo je kada skaceci kao manijak pokusavas to da uradis, i kad kao zakucas ti mislis da si uradio isto kao i Dzordan,a ustvari nisi ni blizu.Nisi blizu ni kad igras preko tastature,al ovako zavaravas sebe da si to uradio,cinis sebe glupim.Eto to je neko moje vidjenje stvari
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:56   #52
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Pazite, na kraju ce mo doci u situaciju poput sledece ako ljudi budu koristili simulatore: Dobar dan letite Avionom Jat Ervejza na visini od 4000 metra - 15 minuta kasnije - Imamo malo tehnickih poteskoca, pita kopilota: Jer znas ovde gde bese Esc button? To bi bio debilizam a i ugrozava zivote. 30 Godina kasnije: Dobar dan, letite avionom Jat Ervejza, vas danasnji vodic u nove zemlje doktor Gordon Freeman i njegov kopilot Max Payne.
Tip vremenske prognoze: Ocekujemo padavine pecuraka u narednih 2 dana sa visokim pritiskom iznad nivoa.

Malo vise bi izgubili pojam sa realnoscu
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 20:59   #53
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

@ Doomche Bilo bi glupo

Ali ima caka, vi odmah pretpostavljate da bi se svi uziveli u ulogu Ramba, Djokovica itd. ja prvi ne bih to radio, meni bi i jedna i druga stvar bila samo igra. a ako cemo realno, vec sad imas slucajeva debila koji idu gradom i ubijaju u gta stilu (u Americi pre god dana) a nemojte mi reci da niste videli klince koji voze kao najgore przenice a da se u isto vreme ne loze na nfs recimo? Ja znam bar dvoje takvih. Ako je neko mentalno nestabilan, poludece i ovako i onako. Mada ako neko kaze da bi sa natalom bilo dosta lakse "prsnuti", slozio bih se sa njim
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:01   #54
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Trose? Pa mogu da se kladim u sta oces da ce covek koji ce Nintendo Wii (sada i Natal) igrati celog zivota (ne moze celog zivota, ali slicna tehnologija) ziveti najmanje 10 godine duze od strebera koji pogrbljen pipka gamepad najnovije konzole.
Trose, kao trose energiju i osecas se umorno posle istih. A kad se ljudi osecaju umorno posle posla ili mozda i nekog sporta, zele da sednu kuci i zavale se uz TV ili pak pikaju neku video igru ili nesto trece sto ne zahteva fizicki napor.

Mislim, super je to stvar za neke prilike (zezanje sa drustom i slicno), ali ne moze da bude zamena sa ono sto imamo danas, samo alternativa.

Poslednja ispravka: player1 (22.8.2009 u 21:32)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:02   #55
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Razlika je u tome shto neko igrajuci super simulaciju basketa u kuci ne postizhe nishta, dok ja za razliku od njega imam neke koristi od igranja uzhivo.
Ja mrzim sve moguce simulacije sportova na PCu. Nemaju blage veze sa pravim sportom. Pre bih skakao u sobi vezbajuci kosarku nego da se brukam ispred 20 drugara (jer nemam pojma da igra kosarku).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:05   #56
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Pazite, na kraju ce mo doci u situaciju poput sledece ako ljudi budu koristili simulatore: Dobar dan letite Avionom Jat Ervejza na visini od 4000 metra - 15 minuta kasnije - Imamo malo tehnickih poteskoca, pita kopilota: Jer znas ovde gde bese Esc button?....
Malo vise bi izgubili pojam sa realnoscu
Covece ne znam koliko si upoznat, ali vec uveliko ce koriste simulatori gde se vezbaju situacije bas kao sto si naveo. Samo sto piloti nemaju esc vec pokusavaju da "spuste" avion bez "lomljenja". Taj simulator je kao pravi cockpit, sa original kontrolnom tablom, a na ekranu se projektuje slika. Iako stoji stabilno na zemlji, pomera se taman toliko da osetis posledicu svoje odluke. Nemoj mi reci da nisi video to do sada?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:06   #57
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Trose, kao trose energiju i secas se umorno posle istih. A kad se ljudi osecaju umorno posle posla ili mozda i nekog sporta, zele da sednu kuci i zavale se uz TV ili pak neku igraju video igru ili nesto drugo sto ne zahteva fizicki napor.

Mislim, super je to stvar za neke prilike (zezanje sa drustom i slicno), ali ne moze da bude zamena sa ono sto imamo danas, samo alternativa.
Izvini ali da li je neko rekao da ce sve ostale konzole biti zabranjenje za kupovinu osim xboxa i natala? Imas racunar, Sony PS2 i PS3,SONY PSP, Xbox 360, Microsoft Natal, Nintendo Wii, Nintendo Wii, Nintendo DS- BIRAJ!
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:08   #58
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ja mrzim sve moguce simulacije sportova na PCu. Nemaju blage veze sa pravim sportom. Pre bih skakao u sobi vezbajuci kosarku nego da se brukam ispred 20 drugara (jer nemam pojma da igra kosarku).
Da,ali to sve moze da se nauci...razumes,ja realno,nije da se hvalim,ali odlicno igram kosarku,treniram i dan danas,imam u odeljenju drugara koji ima 1.60,mozda 60 kila,i organski ne podnosi sport,ne mogu da ti opisem koliko je on anti-talentovan za bilo kakvu fizicku aktivnost sa loptom,ili bez nje...u mom odeljenju se stalno igra basket,na fizickom,posle skole,na raspustu,STALNO,i on je sa nama igrao stalno na fizickom,i decko je jednostavno,dao prvi zicer,dao drugi zicer,dao pedeset peti zicer,i sad stalno hoce da igra basket,zato sto on ne moze da promasi zicer,zna i da dribla ako je frka,zna i da skoci,to je sve naucio kroz 6 puta po 45 minuta mesecno sto je oko 4 i po sata,ako igramo basket non stop...to jednostavno mora da se nauci,i postane napokon zabava...
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:11   #59
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Pazite, na kraju ce mo doci u situaciju poput sledece ako ljudi budu koristili simulatore: Dobar dan letite Avionom Jat Ervejza na visini od 4000 metra - 15 minuta kasnije - Imamo malo tehnickih poteskoca, pita kopilota: Jer znas ovde gde bese Esc button? To bi bio debilizam a i ugrozava zivote. 30 Godina kasnije: Dobar dan, letite avionom Jat Ervejza, vas danasnji vodic u nove zemlje doktor Gordon Freeman i njegov kopilot Max Payne.
Tip vremenske prognoze: Ocekujemo padavine pecuraka u narednih 2 dana sa visokim pritiskom iznad nivoa.

Malo vise bi izgubili pojam sa realnoscu

3 monitora= 500-100e
Racunar potreban da najnovijii Simulator pokrene= 500e+
Stolica sa vibracionim motorima= 300e+

Ima u Beogradu (bio je valjda) prava simulacija aviona (ne znam dal je putnicki ili vojni) u Muzeju Vazduhuplovstva (cena 200din- bio text u Svetu Kompjutera).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 21:32   #60
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Project Natal i za PC

Znam za to, ali kad covek izgubi pojam za realnost, sta je stvarno a sta ne... Toga nazalost treba da se cuvamo.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
F.E.A.R. 2: Project Origin LebronMVP Akcione igre 276 22.11.2010 18:43
Project Snowblind-da li je neko cuo/igrao? Pomahnitali Mungos Akcione igre 9 11.7.2008 23:37
Duke Nukem: Manhattan Project Quercusmaster Stare igre 11 5.6.2008 13:44
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
MS Project gumica Aplikativni softver 0 13.8.2007 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com