Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2006, 2:10   #1
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Šta posle DVD-a

Svi već znamo da će posle DVD-a stići HD i BlueRay i naravno posle njih doći će neki još bolji...

Moje pitanje je šta će se desiti sa dobrim starim DivX CD-ovima??? Da li će to moći i dalje da se čita i koristi (s obzirom da više neće biti potrebe za time, a i kvalitet slike će biti bolji, a novi mediji pristupačniji) i da li će to morati da se radi raznim emulatorima? Mislim, da ne gomilam džabe diskove, ako neću moći da ih koristim- još bitnije da se ne zezam sa traženjem i ispravljanjem titlova sa hr na SR
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 6:46   #2
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Neznam što će biti između ova dva standarda, ali će neki da prevagne. Ima i još jedan AO ja mislim da se zove, čini mi se kapacitet 500 GB, ali se nezna dali će moći da uđe u trku sa HD i Blu Ray. Ali ja mislim da će obadvojica da budu, jedan će biti bolji za jedno, a drugi za drugo, dok ne nađu neki treći standard koji će imati i prvo i drugo.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 7:23   #3
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Po svoj prilici Blu-ray ce da pobedi. On ima najvecu podrsku. HD-DVD se sve vise napusta.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 17:03   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Pre mozda vise od 2 godine trebao je da padne dogovor da se naprave filmovi koji ce da imaju visoku rezoluciju oko 2000 piksela. I od tada se stvorio HD-DVD format medjutim nemoguce je da to bude tek tako bez protivnika pa je zato stvoren i BluRay tj neko je platio dobre pare da se to ostvari. E sad u cemu je razlika. Razlika je u tome sto je HD-DVD zamisljen da se smesti na obican DVD kapciteta 4.7 ili 8.5 GB sa MPEG4-AVC.H264 kompresijom u gorepomenutoj rezoluciji. Medjutim posto h264 nesto sporo napreduje BluRay je iskoristio poriliku i izbacio prve filmove. Tehika BluRay je da koristi MPEG2 tehnologiju kakavi su danasnji DVD-ijevi ali u ovoj rezoluciji to mora da zauzme bar 30 gigabajta sto je i inace deklarisano za BluRay. DivX i XviD tj ASP (Advanced Simple Profile) ce da umru vrlo brzo i na scenu ce da nastupe tako zvani AVC (Advanced Video Coding) aka H264 kodeci koji sasvim daju ekstra sliku za 700MB. Posto vec postoje H264 codeci, sad nije problem kompresovati MPG2 u H264. Mada kad budu i ako HD-DVD pobedi, tesko ce se HD-DVD kompresovati da stane na 1CD. Neko je platio dobre pare da se ne predje na MPEG4 tehnologiju
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 17:30   #5
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Ma trajaće divx sve dok ne budemo imali para tj. dok cena tih novih "sokoćala" ne padne na 100€. Pa tako je bilo i sa CD rezačima, DVD čitačima i sad DVD rezačima. Mi kaskamo za svetom, tako da će to još da traje. A nekako će se već naći načina da se HD ili BR kompresuju na DVD, pošto su sad oni pristupačni...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 18:50   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Citat:
Spawn BG kaže:
Ma trajaće divx sve dok ne budemo imali para tj. dok cena tih novih "sokoćala" ne padne na 100€. Pa tako je bilo i sa CD rezačima, DVD čitačima i sad DVD rezačima. Mi kaskamo za svetom, tako da će to još da traje. A nekako će se već naći načina da se HD ili BR kompresuju na DVD, pošto su sad oni pristupačni...
BR je disk sam po sebi velikog kapaciteta dok se HD kompresuje.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 16:31   #7
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Sve je to ok, ali moje pitanje je šta ćemo raditi sa svim ovim DivX CD-ovima za 3-4-5 godina? Da li ćemo ih bacati u kantu sa sve sadržajem na njima i ponovo tražiti te iste filmove na nekom drugom mediju ili će ipak oni nekako moći da se čitaju?
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 17:07   #8
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Pa sada, sigurno da se nece koristiti CD-ovi zauvek, verovatno ces sesti jeda (ili par dana) i prebaciti sve CD-ove na HDD pa narezati na jedan ili dva neka "nova" medija...
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 20:17   #9
Sasa011
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Šta posle DVD-a

Citat:
M@rin kaže:
Pa sada, sigurno da se nece koristiti CD-ovi zauvek, verovatno ces sesti jeda (ili par dana) i prebaciti sve CD-ove na HDD pa narezati na jedan ili dva neka "nova" medija...
Sta ce biti posle DVD standarda,ko ce ga znati.Tendecija je u povecanju kapaciteta medija,mana je rok trajanja,i mogucnost da se lako ostete.
Cuo sam veoma davno gde izgleda da sluti kraj cele price.

Kao kada nauka bude uspela da stvori mogucnost da se jedan bit podataka upisuje u jedan atom.
Time bi u molekul stalo ko zna koliko,a u strukturu nekog materijala prakticno beskonacno.
Recimo za 50 godina,postojace neki kristal(materijal),u kome ce sve informacije na svetu biti pohranjene.
Ovo mi je zvucalo dobro na prvi pomen.
Daleko je 50 godina,za narednih 10 ce biti veoma velikog napretka,u kapacitetu,rezoluciji,reprodukciji,megapikselima,l aser projektorima u zenice oka,subwoofer implantima u bubne opne.
Briga me za nase praunuke,koji ce da zive u matrix kapsulama,u hologramskoj projekciji zivota kakvog hoce.
Salim se,gledajuci SF filmove takva mi je masta.
Sasa011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTR Da li vredi posle NFS MW? Sreten Mladenovic Simulacije vožnje 4 10.1.2006 0:45
007 Da li ce izaci nesto na PC-u posle nightfire??? Wolverine Akcione igre 7 3.1.2006 1:29
Sta posle instalacije Windowsa ? Night Hawk Operativni sistemi 43 25.12.2005 11:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com