Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2006, 17:57   #1
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Temperatura cak 85stepeni

Ljudi sinoc je masina extra radila, mada kod ovih racunara sto imam je normalna temperatura 64-65, takvi su procesori i kad se stavi 3 coolera.

Sad je problem, kao sto rekoh, sinoc je dobro radila masina, ali jutros kad sam dosao i upalio racunar BILO JE CUDNO VIDET, KAO DA GRAFICKA NIJE IMALA, SAMO JE RAZLIVALA BOJE PO MONITORU, JA SAM URADIO SYSTEM I OPET ISTO, ALI KAD SAM U BIOS VIDEO, TEMPERATURA JE BILA 85 STEPENI, ja sam racunar poneo na server, ali rekli su mi da moze da bude do do procesora da je do PASTE koja je na procesoru pa da se nova stavi.


Sta vi mislite?
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 18:02   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Temperatura cak 85stepeni

I to moze da bude.Imam primer kod drugara njegov celeron nije bio prekriven sa pastom tj jedan deo i podigao je tako temperaturu.Proveri vizuelno a ako nisi siguran neka ti strucno lice to sredi.Otvori poklopac i proveri kulere kako rade opet vizuelno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 20:06   #3
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Temperatura cak 85stepeni

Ne bi bilo lose da navedes svoju kofiguraciju kako bi bilo lakse pronaci problem!Gledaj da zamenis box kuler na procesoru i kupis neki kvalitetniji pa ces tako verovatno resiti problem sa grejanjem procesora! Kada kupujes novi kuler nemoj uzimati bilo sta vec prelistaj malo forum i arhivu sajta SK-a ,posto tamo imas uradjen veoma lep test kulera pa sam vidi za koji ces da se odlucis!Kada kupujes kuler gledaj da pasta ide uz njega,jer ako ne dobijes pastu mozes imati problema sa nalazenjem kavalitetne paste sto puno znaci-tj. ako nema dobre paste koja je ispravno naneta dzabe ti i najbolji kuler!Tvoj problem moze biti i do graficke karte!Proveri da li radi ventilator na njoj ili je mozda i on zatajio!Takodje proveri drajver za graficku

Poslednja ispravka: Staronsky (17.3.2006 u 20:13)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 21:14   #4
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Temperatura cak 85stepeni

A šta bi dovraga smazalo pastu preko noći? Nije to pekmez, pa da ga nešto poliže, i to pritisnutog između procesora i kulera. Više liči na problem sa samim ventilatorom, ili, oprugom koja pritiska kuler na procesor - grafički procesor. Nagla količina prašine i smeća (dakle, fizička opstrukcija pristupu vazduha), ili, neki od neuredno razbacanih kablova unutar kućišta koji pritiskaju ventilator ili popune rebarca kulera.... U svakom slučaju, stvar je ozbiljna i zrela za posmatranje. Otvori kućište i pod broj jedan posmatraj ventilatore, da li se i kako se okreću, zatim, njihov zvuk, zatim, prste na kuler da proveriš da li je temperatura pravilno očitana (na 85 stepeni sigurno nećeš moći da je zadržiš na kuleru)... a onda, očisti, nanesi pastu pažljivo i ne previše, podmaži ili zameni ventilator kulera, uredno spakuj kablove, naročito IDE, i investiraj u ventilatore za promaju kućišta.
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Velika temperatura procesora Djordje Andzic Osnovne komponente 29 27.2.2006 23:53
Da li je moguce (Temperatura procesora 100 Celzusja) NenadN Osnovne komponente 2 16.1.2006 16:24
Temperatura procesora athlon Osnovne komponente 23 12.1.2006 21:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com