Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2017, 14:29   #1
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom GTA 5 GFX_D3D error

Kada overklokujem GTA 5 izbaci mi nakon nepunih 2 minuta: GFX D3D Failed Ini.... A mogu da igram normalno igru sa fabrickim podesavanjima graficke kartice.
Sa fabrickim podesavanjima mi FPS zna pasti na 15 FPS- a. Dok sa OC ne pada ispod 49 FPS- a. Ne javlja mi se cak ni Blue Screen, samo taj navedeni eror. Inace
imam AMD ASUS RX 460 4GB Trixx OC Edition graficku karticu. Citao sam po nekim forumima, a zali se veliki broj ljudi na ovaj problem, kao ako podesim na DirectX 10,
da mi se nece pojavljivati ovaj eror, kao i kada iskljucim neke programe tipa FRAPS ili MSI Afterburner, da mi se nece pojavljivati taj eror. Mada ima istine, kada
Prebacim na DirectX 10 nema problema, osim sto igrica onda radi kao i da nisam overklokovao graficku! Pa da li postoji neki FIX za to? Ja inace za overklokovanje koristim
jedan program koji sam dobio uz graficku koji se zove GPU "Tweak 2". Ja takodje i pratim temperaturu kao i podesavanje brzine fena, a fen mi je podesen na 75% i temperatura
graficke kartice ne ide iznad 61C.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 14:54   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: GTA 5 GFX_D3D error

Za OC koristi Wattmana iz AMD kontrol panela i podigni kartici power draw limit da bi smela da povuče malo više struje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ringloW (11.5.2017)
Stara 11.5.2017, 15:00   #3
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: GTA 5 GFX_D3D error

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Za OC koristi Wattmana iz AMD kontrol panela i podigni kartici power draw limit da bi smela da povuče malo više struje.
Na koju vrednost odprilike da stavim za power limit, ako npr hocu da overklokujem na gpu: 1360mhz i mem: 1885mhz???
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 15:20   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: GTA 5 GFX_D3D error

Nema tog OC te 460 da ti min. FPS poraste sa 15 na 49.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 18:38   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: GTA 5 GFX_D3D error

Nećeš mnogo dobiti OC-ovanjem i možda bi pre trebalo da apdejtuješ drajver i proveriš da ti nešto ne ubija resurse u pozadini ako imaš takve probleme sa frejmrejtom. Moguće je i da kartica throttluje, poveži recimo RivaTuner OSD Server sa nekim programom za monitoring i prati klok GPU dok se igraš jedno pola sata-sat da vidiš da li throttluje.

Ako ta kartica ima 6-pin power konektor, slobodno odvrni power limit na 50%, ima da prodiše, mada kontam da možeš da kreneš od 25%, čisto da budeš na sigurnom terenu za početak, ovo što pričam znam iz iskustva sa RX480 koji je ipak drugi GPU.

Svakako RX serija nije baš dobra što se tiče OC-a i najčešće je guši taj power limit, čak i kod kartica koje imaju solidan OC potencijal a ljudi ne podižu power limit jer ne znaju da treba. Ono što se skoro uvek OC-uje odlično na ovim karticama je memorija ali džaba ako GPU ne može da iskoristi visok klok memorije.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ringloW (11.5.2017)
Stara 12.5.2017, 13:34   #6
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: GTA 5 GFX_D3D error

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Nećeš mnogo dobiti OC-ovanjem i možda bi pre trebalo da apdejtuješ drajver i proveriš da ti nešto ne ubija resurse u pozadini ako imaš takve probleme sa frejmrejtom. Moguće je i da kartica throttluje, poveži recimo RivaTuner OSD Server sa nekim programom za monitoring i prati klok GPU dok se igraš jedno pola sata-sat da vidiš da li throttluje.

Ako ta kartica ima 6-pin power konektor, slobodno odvrni power limit na 50%, ima da prodiše, mada kontam da možeš da kreneš od 25%, čisto da budeš na sigurnom terenu za početak, ovo što pričam znam iz iskustva sa RX480 koji je ipak drugi GPU.

Svakako RX serija nije baš dobra što se tiče OC-a i najčešće je guši taj power limit, čak i kod kartica koje imaju solidan OC potencijal a ljudi ne podižu power limit jer ne znaju da treba. Ono što se skoro uvek OC-uje odlično na ovim karticama je memorija ali džaba ako GPU ne može da iskoristi visok klok memorije.
Kresuje mi se Wattman kada pomerim podesavanja, pa cak i ako malo pomerim vrednosti.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Centos 5.5 problem WeekeenG Slobodni softver 6 26.2.2013 14:27
ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 ne baca sliku ecimko Osnovne komponente 8 12.8.2012 20:26
Fleš neće da se formatira HiddEn Zaštita 41 11.1.2011 12:02
JDstart.exe damagedgoods Zaštita 14 24.12.2009 11:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com