Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2007, 14:45   #101
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Je l' može to malo jasnije, gde se šta nalazi/šta je sa čim povezano, tj. koja je konfiguracija mreže?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 15:13   #102
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

da ne komplikujem vise,imam wireless karticu na kompu koji povezan na router preko lan kartice i tu mi je adsl.Hocu da sharujem adsl na tu wireless karticu i da se na nju konektujem preko laptopa i koristim net.

Ja sam sharevoao nesto cackao u AP stationu ip adresa je 192.168.0.1 i submask je 255.255.255.0 na lap topu 192.168.0.2 i gateway 192.168.0.1 i dns je od neboee neta.E sad konektujem se najnormlanije al ne radi net.Jel ima ko ideu kako da proradi?
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 15:20   #103
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Aha. Jesi li uključio ICS na adsl konekciji?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 15:31   #104
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

ako si mislio dal sam Sherovao konekciju jesam i nema makca kada sa laptopa pingujem komp ne vidi ga.A WiFI Kartica samo salje pakete nikako ne prima
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 15:39   #105
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Ne možeš uopšte da povežeš laptop sa računarom, tj. lapotop ne vidi desktop? Imaš li na njemu neki firewall uključen?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 15:40   #106
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

vidi ga laptop sve normalno,ugaseni firewallovi.Problem nije mogao biti gluplji restart kompa i sve ok hehe
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 22:40   #107
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Kako da povežem notebook i desktop preko bluetooth-a, a da notebook ima izlaz na net. Na desktop je XP, a na notebook Vista.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 22:46   #108
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Imam jedno pitajne. Ja bi da se umrezim sa komsijom preko wirelesa on ima wireles karticu dosta jaku pise 100 metara unutar zgrade a 500 na otvorenom a ja na mom lap topu. To samo za igranje CS a i jos nekih gluposti. Znaci sta mi treba i kako to da izvedem. Unapred hvala na pomoci.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 0:54   #109
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Koliko ste udaljeni ti i komšija? Da li možete da se vidite, ili ima prepreka/zidova/drveća izmđu vas?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 9:06   #110
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Ima jedno drvo i koji zid. Ali nije u tome problem. Najveci problem je u tome da ni jedno pored drugog se kompovi medjusobno ne vide. Pokusavao sam ja dosta stvari ali nece...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 9:38   #111
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Ako su kartice ispravne (i uključene), moraju se videti kad su jedan pored drugog. Ako se ne vidite, nečija kartica je neispravna/nije dobro instalirana.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 13:10   #112
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Kako da povežem notebook i desktop preko bluetooth-a, a da notebook ima izlaz na net. Na desktop je XP, a na notebook Vista.
Help, please.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 16:59   #113
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Pošto nisam uspeo da povežem računare preko plavog zuba uzeo sam ruter. Sada i na xp-u i na visti imam internet. Međutim imam drugi problem. Računari se ne vide, tj. vista ne vidi xp, a xp iako vidi vistu ne može da joj pristupi. Molim za pomoć.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 20:37   #114
ro@drunner
Član
 
Član od: 22.12.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 39 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Ovako.........
U pitanju je malo stariji desktop na 1GHz i laptop. Imam Telekomov ADSL i onaj njihov Hauwei router. Oba su kompa povezana na net. Desktop preko USB-a, a laptop preko LAN-a. Oba imaju wireless kartice. E sad hteo bih da ih povezem preko Wlana.
Mucio sam se i mucio..... dok mreza nije najzad proradila. Medjutim mogo mi sporo ide prenos podataka do 900 kb/s. Zbog cega tako sporo????????????
Da nastavim.... slucajno sam skontao da mi mreza radi i kad su mi wlan kartice ugasene . Naime uspeo sam da ih povezem preko tog telekomovog routera . E sad ako je to max brzina sa ovom kombinacijom, onda bi radije WLAN, da nisam dzaba kupovao tu karticu za desktop, i znam da moze brze jer sam na isti nacin bio umrezen sa komsijom (samo je druga kartica u pitanju). A sad nece ne razumem. Laptop je konektovan na mrezu, ali ne vidi desktop, a desktop ne moze ni da se konektuje na mrezu. Pingovati ih ne mogu ni kad su iskljuceni firewall-ovi. Kad ukljucim wlan karticu na desktopu taj utility od kartice pocne da vuce mnogo od procesa sve dok mi ne blokira citav komp.
Ovo moje umrezavanje (muke) traje vec nekoliko meseci i stvarno mi ponestaje vise ideja, svaka nova ideja dobro dosla.............
ro@drunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 16:48   #115
goran92_tl
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Lokacija: Titel , Vojvodina
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko AIM-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko MSN-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Yahooa korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Skypea korisniku goran92_tl
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Neznam ali ja sam uspeo da se konektujem preko Wlana laptop i dekstop . N laptopu imam neku wlan karticu a na dekstopu imam AP i antenu i na podesavanjima na AP imam da biram opcije i izabrao sam opciju 1na1 i sve radi i to dobrom brzinom , ma da mislim da je najbolje umrežavanje UTP kablom direktno.
Citat:
ro@drunner kaže: Pregled poruke
Ovako.........
U pitanju je malo stariji desktop na 1GHz i laptop. Imam Telekomov ADSL i onaj njihov Hauwei router. Oba su kompa povezana na net. Desktop preko USB-a, a laptop preko LAN-a. Oba imaju wireless kartice. E sad hteo bih da ih povezem preko Wlana.
Mucio sam se i mucio..... dok mreza nije najzad proradila. Medjutim mogo mi sporo ide prenos podataka do 900 kb/s. Zbog cega tako sporo????????????
Da nastavim.... slucajno sam skontao da mi mreza radi i kad su mi wlan kartice ugasene . Naime uspeo sam da ih povezem preko tog telekomovog routera . E sad ako je to max brzina sa ovom kombinacijom, onda bi radije WLAN, da nisam dzaba kupovao tu karticu za desktop, i znam da moze brze jer sam na isti nacin bio umrezen sa komsijom (samo je druga kartica u pitanju). A sad nece ne razumem. Laptop je konektovan na mrezu, ali ne vidi desktop, a desktop ne moze ni da se konektuje na mrezu. Pingovati ih ne mogu ni kad su iskljuceni firewall-ovi. Kad ukljucim wlan karticu na desktopu taj utility od kartice pocne da vuce mnogo od procesa sve dok mi ne blokira citav komp.
Ovo moje umrezavanje (muke) traje vec nekoliko meseci i stvarno mi ponestaje vise ideja, svaka nova ideja dobro dosla.............

Poslednja ispravka: goran92_tl (27.10.2007 u 17:02) Razlog: ispravka
goran92_tl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 17:00   #116
goran92_tl
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Lokacija: Titel , Vojvodina
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko AIM-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko MSN-a korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Yahooa korisniku goran92_tl Slanje poruke preko Skypea korisniku goran92_tl
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Pošto nisam uspeo da povežem računare preko plavog zuba uzeo sam ruter. Sada i na xp-u i na visti imam internet. Međutim imam drugi problem. Računari se ne vide, tj. vista ne vidi xp, a xp iako vidi vistu ne može da joj pristupi. Molim za pomoć.
I ja sam se mučio preko plavog zuba samo treba biti uporan i skontati neke cake nisam ni ja znao kako su se bili konektovali ali ta konekcija je bila jako spora tako da se ne isplati . Sto se tice Viste i xp nije mi se dogadjalo , pristupali su jedni drugome bez problema ali sam cuo da su drugi imali i te kakvih problema i cuo sam da su uspeli tako sto su i na visti i na xp uradili ovo : u control panelu administrative tools -services - nadjes security centar stisnes stop i ides na disable . Dalje na visti moras posto si je instalirao da proveris da li je omoguceno komuniciranje sa drugim kompjuterima to ces proveriti tako sto ces na nekom folderu u properties na kartici sharing videti da li mozes da oznacis share this folder on the network ako nema toga moras da u toj kartici oznacis da bude dozvoljeno shering files .Sve se vrti oko windows firewall treba čačkati . Pokusaj mozda ti pomogne
goran92_tl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 12:24   #117
dacho
Novi član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Ljudi pomagajte,umrezao sam dva racunara u kuci,ali mi ne radi sharing.Sta god da uradim ni na jednom racunaru ne mogu da vidim nista.Iskljucio sam firewall i te gluposti ali nista.Net ide preko mreze sasvim solidno,ali ovo nikako da pustim.Da li mozda trebam da odradim neka dodatna podesavanja ili sta?
dacho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2007, 20:08   #118
Aristos
Novi član
 
Član od: 17.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

prvo probaj ping da vidis dal se uopste vide,ako radi sheruj neki folder i probaj da ga mapiras ,ako to radi podesi work grupu ...pozdrav
Aristos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 11:51   #119
korana02
Novi član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Cao ljudi!Pokusala sam ovde da pronadjem resenje za moj problem,ali ga nisam nasla(mozda zbog toga sto bas i ne razumem najbolje terminologiju).

-imam bezicni internet i do sada su mi radila dva kompjutera koji su sa antenom povezani preko rutera i sve je odlicno funkcionisalo
-trebalo bi da povezem i treci kompjuter koji je mnogo udaljen od rutera(za to bi mi trebalo oko 30 m kabla)
-kupila sam greskom 20 m kabla i shvatila da mi treba jos, pa me sada zanima da li taj kabal mogu nekako da produzim,pomocu nekog adaptera i slicno?
-kod mog provajdera sam se raspitala i oni su mi rekli da je moguce povezati kompjuter na toj udaljenosti i da postoji neki mali adapter koji neutralise gubitke koji nastaju zbog duzine kabla
-u svakoj radnji u koju sam usla rekli su mi da nemaju kabal od 30 metara

Mene zanima sta je najbolje da uradim po vasem misljenju da bi resila ovaj problem povezivanja treceg kompjutera?
Hvala unapred
korana02 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 14:53   #120
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Desktopa i Laptopa

Kabl te duzine (30 m) nema nigde da se kupi gotov, ali moze bez problema da se napravi. Ne znam odakle si, ali u BGD ima nekoliko firmi koje to naprave za 10-ak minuta.
Sto se tice gubitaka, ne treba ti nikakav adapter ili pojacivac. Bez ikakvih problema sam spajao kompove na duzinama do 50 metara i bez gubitaka.
Najracionalnije resenje za tebe je kupovina modula (kao na slici)koji ce ti omoguciti da nastavis vec kupljeni kabl. Samo kazi da hoces da nastavis kabl za mrezu. Takav modul sam kupio ovde i kosta oko 300 din. Naravno, sad dokupi i odgovarajucu duzinu kabla - 10 -15 metara.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	lacznik-rj-45_258.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	41,4 KB
ID:	14226  

Poslednja ispravka: bojongo (12.11.2007 u 15:11) Razlog: dodavanje slike
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojongo na korisnoj poruci:
korana02 (13.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
network, umrežavanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje laptopa i televizora? Pomoć... Maranellob Foto i audio/video 14 17.5.2009 21:30
Umrežavanje desktopa i laptopa pomoću dva Bluetotha Ignorant Ignoramus Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.2.2009 1:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com