Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2007, 6:59   #21
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Ljudi, razlikujte lov iz zabave i lov zbog hrane. (...)
Uze mi reč iz usta!

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Vuk ne moze da uhvati zeca ako taj zec nije bolestan ili nema neki defekt(slomljena noga...).Leopard ne moze da stigne zdravu antilopu...
To se zove prirodna selekcija. Pucanje na životinje je neprirodna selekcija. A oni lovci koji su "ljubitelji životinja", nek izvole kao Indijanci, u borbu oči u oči sa medvedom, pa nek jači pobedi.
Ulmawen je offline  
Stara 11.9.2007, 17:01   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Ok, uzmi u obzir bilo koje dve životinje samo pod uslovom da se jedna hrani drugom. Da li to znači da ova živuljka što je na većem stepenu lanca ishrane okrutna i radi nešto protiv balansa među biljkama i životinjama/planete/čega god? Ne, ta životinja samo traži da pojede nešto da bi preživela kao i druge jedinke. Pa i naši su preci lovili i ubijali životinje, ne znam zašto bi to problem bio danas? Kao što rekoh:"Samo u normalnim količinama, tj. bez prelaženja granice...".
To je napravljeno tako,tj priroda je uredila da je krug zatvoren.U slucaju nekog poremecaja dolazi do prekida lanca,itd.
todos je offline  
Stara 11.9.2007, 18:40   #23
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Ne bih da kontriram, ali neke stvari koje su ovde rečene su sasvim nerazumne.

Pored toga što gepard može da stigne zdravu antilopu, i što lisica uhvati zdravog zeca, neke životinje ne love samo da bi se prehranile. Mnoge grabljivice love više nego što pojedu, kako bi mladunci naučili da love. Zatim, lisice, takodje, pokušavaju da osiguraju budućnost. Poznato je da kada upadne u kokošinjac, lisica pokolje svu živinu, a odnese samo jednu. Ostale ostavlja za kasnije.
Da ne dužim. Ne odobravam lov iz sporta ili iz zabave. Medjutim, kada divlje svinje seljacima unište useve, tada je, po meni sasvim normalno da oni pokušaju da spase svoje njive.

Citat:
Ulmawen kaže:
To se zove prirodna selekcija. Pucanje na životinje je neprirodna selekcija. A oni lovci koji su "ljubitelji životinja", nek izvole kao Indijanci, u borbu oči u oči sa medvedom, pa nek jači pobedi.
Ni Indijanci se nisu goloruki borili.

A što se tiče angažovanja oko prava životinja, mislim da u ovoj (a i u većini drugih) zemlji treba prvo nahraniti gladnu decu, obući promrzle, skućiti prognane...
MilanSM je offline  
Stara 11.9.2007, 19:59   #24
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke

Pored toga što gepard može da stigne zdravu antilopu, i što lisica uhvati zdravog zeca, neke životinje ne love samo da bi se prehranile. Mnoge grabljivice love više nego što pojedu, kako bi mladunci naučili da love.
U pravu si, ali i dalje prirodna selekcija postoji. Gepard će stići najnesnalažljiviju i najsporiju antilopu; grabljivice uče mladunce da love da oni ne bi umrli od gladi kad porastu. Sve je to normalno. Takođe je normalno da čovek lovi da bi se prehranio i zagrejao, ali ne i da bi napravio lep tepih ispred kamina. To je već druga priča, koja veze nema sa preživljavanjem.

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke

Ni Indijanci se nisu goloruki borili.
Nisu, ali razlika je velika između tomahavka i puške. I dalje savremeni lovci ne idu u borbu oči u oči.

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
A što se tiče angažovanja oko prava životinja, mislim da u ovoj (a i u većini drugih) zemlji treba prvo nahraniti gladnu decu, obući promrzle, skućiti prognane...
I to stoji. Ali ne vidim zašto se ne bismo borili za prava i jednih i drugih?
Ulmawen je offline  
Stara 11.9.2007, 20:38   #25
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
Ulmawen kaže:
U pravu si, ali i dalje prirodna selekcija postoji. Gepard će stići najnesnalažljiviju i najsporiju antilopu; grabljivice uče mladunce da love da oni ne bi umrli od gladi kad porastu. Sve je to normalno. Takođe je normalno da čovek lovi da bi se prehranio i zagrejao, ali ne i da bi napravio lep tepih ispred kamina. To je već druga priča, koja veze nema sa preživljavanjem.
Gepard odabere žrtvu pre nego što krdo antilopa počne da beži, tako da nije baš uvek najsporija ili najnesnalažljivija, ali to nema nikakve veze sa onim što hoću da kažem.
Slažem se da medvedji tepih ispred kamina nema veze sa preživljavanjem. Ali danas je moguće preživeti i bez mesa. Šta više i ekonomski je isplativije i zdravije jesti povrće i mlečne proizvode i eventualno ribu. Ali avaj!

Citat:
Ulmawen kaže:
Nisu, ali razlika je velika između tomahavka i puške. I dalje savremeni lovci ne idu u borbu oči u oči.
A luk i strela su oči u oči?

Citat:
Ulmawen kaže:
Ali ne vidim zašto se ne bismo borili za prava i jednih i drugih?
A zašto ne bismo radili i na zaštiti kišnih šuma, simultano. Naravno tu je problem globalnog zagrevanja, zatim implementacija održivog razvoja, zagadjenje reka. Hmm... Da li je ovo manje važno od lova na životinje?
A od gladne dece? A od miliona gladne i bolesne dece u Africi?

A kada samo pomislim koliko se tona pšenice svake godinu baci u more da bi ona održala cenu...
MilanSM je offline  
Stara 11.9.2007, 20:45   #26
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Koliko god me posle ovoga flame-ovali, moram da iskazem i svoje misljenje.

Uz pricu o lovu (ili protiv njega) se cesto pominje humanost i ljubav prema zivotinjama. Ja nemam nista protiv lova, naprotiv svidja mi se, a evo i par razloga : (oni koji su gadljivi, neka preskoce ovaj post)

1. Lov je prilicno prirodna stvar. Od se prvi covekoliki majmun digao na noge (a i pre toga) bili smo predatori (neki kazu da smo bili svastojedi, a neki da smo bili biljojedi, da ne zalazimo sad u strukturu vilice, lobanje, tela, razvoj evoluciju i td) i ziveli smo od lova. Normalno je da je potreba za lovom (kao i potreba za ishranom i razmnozavanjem) ostala i tu ne vidim nista "nehumano" i "neljudski", naprotiv. Kroz hiljade godina postojanja (nama poznate istorije) su se ljudi pokazali kao vrlo krvolocna vrsta, sto je slucaj i danas, pa ta "humanost" ustvari ne predstavlja nas kakvi jesmo nego nas kakve sebe zamisljamo, dok je ljubav prema zivotinjama u stvari ljubav prema necemu sto ne poznajemo bas dobro i verovatno i postoji samo iz tog razloga. I zbog toga sto zivotinje koristimo kao prevozno sredstvo, hranu i td...

2. Zivotinje se svakodnevno ubijaju na najrazlicitije moguce nacine, zbog hrane, koze, dlake, kostiju i slicnih stvari. To sto vi to ne gledate, i sto "vas cale" to ne radi ne znaci da nije tako. Kako god da okrenes, gledano od strane zivotinja, ljudi su gadna pojava. Ljudska vrsta cak gaji zivotinje, ne dozvoljavajuci im da zive u prirodi, da bi ih na kraju ubili. I sto je to bolje od lova? Kazete "zato sto je to ubijanje zarad uzivanja". Pa sta? I ubijanje zbog kostiju, dlake i koze je takodje zbog uzivanja, jer finalni prdukti delova tela nesrecnih zivotinja sluze nasem uzitku. After all, covek moze da nosi vestacku tkaninu, zar ne? Setite se da svakodnevno jedete kuvane/przene/mlevene leseve, i zapitajte se sto je to u redu, a lov nije?!

3. Lov je kontrolisan. Zna se kada sme da se lovi i koliko, da se ne ugrozi odredjeni ekosistem. Ono sto treba da nas brine jeste krivolov.
Tako da : Kada se zatvore zooloski vrtovi, cirkusi i mesare, i svi postanu vegeterijanci, bicu i ja protiv lova.

Sad sam gotov...
Ne znam dali ti je poznato ,ali bi trebalo da znas da u Engleskoj i u ostatku zapadne evrope je zbaranjeno "ici" u lov na lisice(onako paradno sa chitavom svitom pasa i konjanika).Sad sto rade jeste sto neko ide/trci pjeske i vuce kozu od lisice kako bi psi nanjusuli a za psima burzoazija na konjima!
che daboli guz je offline  
Stara 11.9.2007, 20:52   #27
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Vuk ne moze da uhvati zeca ako taj zec nije bolestan ili nema neki defekt(slomljena noga...).Leopard ne moze da stigne zdravu antilopu...
Upravo tako Todo(s)re,to i jest kao sto rece Ulmawen(sory "jako")tesko zapamtiti tvoj nick-zbog pogresno napisanog imena: - ) .Npr grupa vukova lovi srne.I tako ce ih ganjati dok se u krug dok se ne izdvoji najsporija od njih.I kao sto rece Todos razlog moze biti razlicit...bolesna,ozledjena itd.
che daboli guz je offline  
Stara 11.9.2007, 21:01   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Upravo tako Todo(s)re,to i jest kao sto rece Ulmawen(sory "jako")tesko zapamtiti tvoj nick-zbog pogresno napisanog imena: - ) .Npr grupa vukova lovi srne.I tako ce ih ganjati dok se u krug dok se ne izdvoji najsporija od njih.I kao sto rece Todos razlog moze biti razlicit...bolesna,ozledjena itd.
Al'si ga zakomplikovao,zasto sam pogresno ime napisao.Doduse jeste da mi je nelogicno da vuk juri zeca,ali sam to samo citirao drugog.
todos je offline  
Stara 11.9.2007, 21:39   #29
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Smile Re: Svet zivotinja

To ja onako tepam
che daboli guz je offline  
Stara 11.9.2007, 21:50   #30
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
A zašto ne bismo radili i na zaštiti kišnih šuma, simultano. Naravno tu je problem globalnog zagrevanja, zatim implementacija održivog razvoja, zagadjenje reka. Hmm... Da li je ovo manje važno od lova na životinje?
A od gladne dece? A od miliona gladne i bolesne dece u Africi?
To i kažem.. Za sve se to treba boriti. NE vidim zašto ne bismo počeli od teme za životinje, pa onda prešli i na sve ostale. A što se šuma tiče, one prvo, pa onda sve ostalo.
Ulmawen je offline  
Stara 11.9.2007, 22:01   #31
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
To i kažem.. Za sve se to treba boriti. NE vidim zašto ne bismo počeli od teme za životinje, pa onda prešli i na sve ostale. A što se šuma tiče, one prvo, pa onda sve ostalo.
Nisi shvatila (a možda i jesi ). Pitanje je bilo da li su kišne šume, lov na životinje i slični problemi važniji od gladne dece. Pokušao sam sve te, da kažem, sporedne probleme da izjednačim sa lovom na životinje i onda da ih uporedim sa mnogo ozbiljnijim problemom.
MilanSM je offline  
Stara 11.9.2007, 22:31   #32
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Unhappy Re: Svet zivotinja

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
Nisi shvatila (a možda i jesi ). Pitanje je bilo da li su kišne šume, lov na životinje i slični problemi važniji od gladne dece. Pokušao sam sve te, da kažem, sporedne probleme da izjednačim sa lovom na životinje i onda da ih uporedim sa mnogo ozbiljnijim problemom.
Prije svega nemojte me pogresno razumjeti da ako nesto postujem ,da zelim da mudrujem.

Problem kisnih suma u juznoj americi kao i u indoneziji kao i lov na zivotinje nema nicega zajdnickog sa gladnom djecom(u svijetu).Zalosno je da je vise od polovine suma u J.Americi posjeceno(google earth) koje je isto tako usko vezano sa zivotinjskom populacijom.Sve se svodi na profit i stetu buducnosti.
Isto tako problem gladnih...npr u africi(koja drzava tacno ne znam ,uglavnom radi se o drzavi koja ima jedno veliko jezero)jedna drzava izvozi jezersku ribu non stop avionima u "svijet" dok sami stanovnici obale jedu krljust od ribe - "global willage"!

Poenta svega ovoga (da da posteno sam zakomplikovao)koje bi dalo odgovor na Milanovo(SM)pitanje bi bilo otprilike "NE" ali ipak sa nekoliko dodirnih tacaka.
Po onome sto se da vidjeti na televiziji ali veoma ,veoma rijetko jeste da "u ovom trenutku"nebi bilo gladnih da ukoliko je organizacija napravljena.Jer resursi to dozvoljavaju(jos uvjek).Medzutim svima je ocito da se radi o profitu i politici tipa "ovdje dobro a ondje lose"-kao sto je i uvjek bivalo.
che daboli guz je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku che daboli guz na korisnoj poruci:
Ulmawen (12.9.2007)
Stara 12.9.2007, 7:21   #33
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
(...)
Poenta svega ovoga (da da posteno sam zakomplikovao)koje bi dalo odgovor na Milanovo(SM)pitanje bi bilo otprilike "NE" ali ipak sa nekoliko dodirnih tacaka.
To sam otprilike i ja pokušala da kažem. Problem gladne dece je mnogo lakše rešiv nego problem bezumne seče šuma, koji za sobom povlači mnogo ozbiljnije konsekvence. No, ipak je ovo tema o životinjama... Pa ću samo da napomenem par (ljudskim faktorom) ugroženih životinjskih vrsta: slonovi, tigrovi, nergali, kitovi, nosorozi, anatolijski leopard, čita, kuguar, belil leopard itd.. Evo i linka, da naši unuci mogu da vide kako su ta istrebljena stvorenjca izgledala.

Poslednja ispravka: Ulmawen (12.9.2007 u 7:33) Razlog: Gramatika u ranu zoru :)
Ulmawen je offline  
Stara 12.9.2007, 13:54   #34
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Pa ću samo da napomenem par (ljudskim faktorom) ugroženih životinjskih vrsta: slonovi, tigrovi, nergali, kitovi, nosorozi, anatolijski leopard, čita, kuguar, belil leopard itd...
Ček', zar Nergal nije bog u Sumerskom panteonu?? Imao je neke veze sa ratom i uništenom zemljom... Nisam znala da postoji i istoimena životinja.
Iris je offline  
Stara 12.9.2007, 14:04   #35
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Lol, mislio sam da znam koja je to zivotinja(poznato mi), a sad sam shvatio da ne znam. Izgleda da je neki guster: http://www.youtube.com/watch?v=IjvRHYcMNUg Ne bih nikad pomislio, mislio sam da je neki sitni glodar.
Johnny je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Johnny na korisnoj poruci:
Ulmawen (12.9.2007)
Stara 12.9.2007, 14:39   #36
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Možda je Ulmawen mislila na narvale. Narval je jedna vrsta "sabljastog" belog kita.
zoran845 je offline  
Stara 12.9.2007, 15:00   #37
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Možda je Ulmawen mislila na narvale. Narval je jedna vrsta "sabljastog" belog kita.
Nije. Ali dobro si me i na njih podsetio. I oni su ugrožena vrsta; baš je National Geographic imao odličan članak u prošlom broju o lovu na narvale. Inače, veruje se da je ova čudnovata zverčica bila inspiracija za nastanak jednoroga.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ček', zar Nergal nije bog u Sumerskom panteonu?? Imao je neke veze sa ratom i uništenom zemljom... Nisam znala da postoji i istoimena životinja.
Da da, postoji, i nema nikakve veze sa ratom i uništenom zemljom ; naprotiv, veoma je blentava i vesela.
Ulmawen je offline  
Stara 12.9.2007, 15:02   #38
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Inače, veruje se da je ova čudnovata zverčica bila inspiracija za nastanak jednoroga.
Moguće, baš je horny.
zoran845 je offline  
Stara 12.9.2007, 19:42   #39
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Prvi put vidim ove živuljke. Čuo sam za njih samo nisam znao da imaju te kljove.
Čitam sad da Imaju senzore na kljovama, tako da im to dodje kao pito cev (mislim da se tako zove) kod aviona.
MilanSM je offline  
Stara 13.9.2007, 10:32   #40
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Svet zivotinja

Organizacija IFAW, bavi se zastitom ugrozenih vrsta... Pogledajte ovde...



Zanimljive chinjenice o zivotinjama



Isto kao i prethodni sajt ali ima jos dosta zanimljivih chinjenica (ne odnose se samo na zivotinje)
Interesting facts about animals

Evo je i maskota
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	whale.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	29,3 KB
ID:	11613
P.S. Uz smeh je sve lakse

Poslednja ispravka: iMa_NeKo_PljUgU (13.9.2007 u 11:28)
iMa_NeKo_PljUgU je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
Iris (13.9.2007), Johnny (13.9.2007)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09
Svet kompjutera 3/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 107 20.3.2007 3:49
Svet Igara DJ_MY_SOUL Tekstovi u SK 29 17.3.2007 21:02
Svet kompjutera 3/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 76 27.11.2006 0:54
VIVA - Svet zdravlja oluja Zanimljive Web lokacije 0 24.6.2006 11:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com