Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2005, 2:23   #21
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Angry Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Kao prvo, nađi mi majke ti jednu jedinu preciznu rečenicu u svim tekstovima koje si postovao a da se iz nje može zaključiti da ti nisi autor tekstova koji su pisani već neko drugi. Sve tekstove sam pročitao dva puta, mada mislim da je bilo dovoljno da ih pročitam i pola puta, i nigde nisam našao da jasno, precizno i nedvosmisleno stoji da ti nisi autor tih tekstova.
Ovo mi malo liči na onu foru znaš, ja ću da pokupim koji tekstić sa netić pa ću da ga postić kao mojić pa ako me neko posle nešto pita a ja ću "Nisam ja majke mi,... Skinuo sam sa neta!"
Neznam što ponovo imam utisak da počinjem raspravu sa nekim klincem koji nezna šta će sa viškom svoje energije pa ajde da pokuša da "farba" ostale svojom "briljijantnošću".

Prva stvar je da tvoji tekstovi trebaju da imaju edukativan karakter jel tako? Kakav edukativni karakter trebaju da imaju tekstovi koji su napisani za zaštitu zastarelih i prevaziđenih sistema. Kao što je poznato,a ovo stvarno znaju i vrapci na grani, ključ uspešne zaštite računarskog sistema je obaveštenost na najvišem nivou i praćenje novih dešavanja i standarda. E sada nemoj mi reći da najveći deo privatnih korisnika računara kod kuće ima instaliran Win98 (ili da nije možda Win95 ) jer je sve ovo što si ti napisao namenjeno UPRAVO njima. Sigurno se sad pitaš zašto sam pomenuo kućnu primenu. Zato što bi ovakvi tekstovi mogli da se u slučaju običnog korisnika tretiraju kao poziv na krivično delo krađe a u slučaju firmi čak i kao industrijska špijunaža što ja mislim da je čak i kod nas kažnjivo. A evo da ne bude da nisam pročitao tekst sledi jedan citat iz tvog 02.txt fajla pa ko je pratio ovih par poslednjih rečenica biće mu valjda jasno u šta si se upetljao:"Kao sto vidite, ovde se nigde ne spominje da su hakeri zli, da nanose stetu drugima i da su opasni po svet. Hakeri su veoma inteligentne osobe koje istrazuju ono sto je sakriveno u hardveru i softveru. Drugim rečima kopaju po tuđim stvarima!

Druga stvar, neka bilo ko ko prati ovu temu uporedi tvoj stil pisanja i leksiku koju koristiš sa onom koja je korišćena u tekstovima. Postoje dve varijante: da si ti pisao tekst (što je verovatnije) i da je tekst pisao neki "napaljeni" klinac koji je pola sata pre toga gledao film "Hakeri" (u kome je usput rečeno najzanimljivija Angelina ).

U svakom slučaju rekao sam već da nemam nameru da se prepirem jer iskreno rečeno već pomalo postaje dosadno.

I još jedna stvar. Ja nisam nikakav haker (niti ikada želim da me neko tako nazove) već sam za svoje zvanje i poziv morao da se školujem u jednoj visokoškolskoj ustanovi i pet godina gulim klupu u istoj.

Ovako samo mogu da nastavim da proklinjem Administratora što nije broj godina uveo kao obaveznu kategoriju prilikom registracije.
holodoc je offline  
Stara 29.12.2005, 4:23   #22
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Ovo će morati na teži način.
Citat:
holodoc kaže:
Kao prvo, nađi mi majke ti jednu jedinu preciznu rečenicu u svim tekstovima koje si postovao a da se iz nje može zaključiti da ti nisi autor tekstova koji su pisani već neko drugi. ...
Citat:
Sale KG kaže:
Kako je ovo trenutno aktuelno , evo nekoliko linkova koji će svima da ''otvori oči''. ... Kao što jedan od autora ovih tekstova kaže
Citat:
Sale KG kaže:
Kako čemu, u edukativne svrhe...Renzorov sajt i jeste za istoriju, ... Druga dva linka vode ka knjigama,... Linkovi i tekstovi su u potpunosti legalni i nalaze se na više sajtova/foruma. Ukoliko nekog zanima neka pogleda ovde.
E lošijeg đaka još nisam imao. Ako ti Renzor i Sale KG deluje slično onda ću morati malo više i dublje da se pozabavim sa tobom.
Citat:
holodoc kaže:
Ovo mi malo liči na onu foru znaš, ja ću da pokupim koji tekstić sa netić pa ću da ga postić...Neznam što ponovo imam utisak da počinjem raspravu sa nekim klincem koji nezna šta će sa viškom svoje energije pa ajde da pokuša da "farba" ostale svojom "briljijantnošću".
Šta ćeš, neko nikad ne odraste, a neki bi i pored svih svojih godina trebalo da se vrate u osnovnu školu. Ali ništa ti ne brini tu sam da ti sve objasnim i veoma sam strpljiv.
Citat:
holodoc kaže:
Prva stvar je da tvoji tekstovi trebaju da imaju edukativan karakter jel tako?...instaliran Win98 (ili da nije možda Win95 ) jer je sve ovo što si ti napisao namenjeno UPRAVO njima....
Neki su slepi i pored sopstvenih očiju.
Citat:
Sale KG kaže:
Ja ću i dalje da se bavim ovim osnovnim stvarima, da dovršim ovo što sam započeo, a tebi kao već prevejanom i iskusnom Hakeru (kome u opisu radnog mesta ide poznavanje operativnih sistema ) prepuštam da objasniš sve napredne tehnike upada na neki sistem ili server koga zaboga čuva neki strašni firewall.
Citat:
holodoc kaže:
...neka bilo ko ko prati ovu temu uporedi tvoj stil pisanja i leksiku koju koristiš sa onom koja je korišćena u tekstovima. Postoje dve varijante: da si ti pisao tekst (što je verovatnije) i da je tekst pisao neki "napaljeni" klinac koji je pola sata pre toga gledao film "Hakeri".
U tebi leže i skriveni talenti. Nisam znao da si i lektor. Moraću malo ozbiljnije da te shvatim.
Citat:
holodoc kaže:
U svakom slučaju rekao sam već da nemam nameru da se prepirem jer iskreno rečeno već pomalo postaje dosadno.
Pa što mi onda spamuješ po topiku?
Citat:
holodoc kaže:
I još jedna stvar. Ja nisam nikakav haker (niti ikada želim da me neko tako nazove) već sam za svoje zvanje i poziv morao da se školujem u jednoj visokoškolskoj ustanovi i pet godina gulim klupu u istoj.
Ponekad treba spoznati ironiju i sarkazam u rečima, ali to je stvar iskustva.
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:28   #23
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 9

Bug u Office-u XP (uzimanje PWLa)
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 09.txt (3,8 KB, 127 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:30   #24
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 10

Sta su virusi? Kako ih napraviti?
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 10.txt (7,4 KB, 178 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:32   #25
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 11

Krekovanje programa
U pomenutim knjigama naći ćete mnogo detaljnija objašnjenja.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 11.txt (3,2 KB, 173 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:34   #26
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 12

Mailbomb - lame - lame - lame
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 12.txt (3,2 KB, 136 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:35   #27
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 13

Trojanac (trojanski konj)
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 13.txt (8,9 KB, 143 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:36   #28
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 14

Proxy serveri - Anonimno surfovanje
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 14.txt (2,6 KB, 143 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:37   #29
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 15

Firewall - Vatreni zid
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 15.txt (2,8 KB, 125 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:38   #30
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 16

IRC Ratovi - IRC Warfare
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 16.txt (19,1 KB, 146 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:39   #31
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 17

IRC Exploits
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 17.txt (4,0 KB, 106 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:42   #32
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 18

Programiranje u PASCALU
Ima mnogo boljih tutorijala od ovoga, pa ih sami nađite.
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:46   #33
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 19

Hakovanje Windowsa
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 19.txt (4,7 KB, 181 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 4:55   #34
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Zaključak

Ne treba sve prihvatati apsolutistički. Nije sve crno i belo, ima nešto i sivo .
Ovo je bio uvod u jednu veoma široku tematiku. Da li je ovo dobro ili loše ostaće Vama da prosudite. Ko je ovo znao neće mu biti na odmet da se malo podseti, za sve ostale ovo je Bukvar. Na netu ćete naći mnogo knjiga i tutorijala vezanih za ovu tematiku. Kako će ko ove tutorijale i knjige da koristi, tj. znanje stečeno iz njih, je stvar izbora svakog pojedinca. Ovo su samo tutorijali, i kao takvi ne mogu naneti nikome štetu.
Sale KG je offline  
Stara 29.12.2005, 5:03   #35
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Zaključak

Ako hpcete da se oprobate imate sajt gde mozete probati svoje sposobnosti legalno hackthissite.org
Anak1n je offline  
Stara 31.12.2005, 20:30   #36
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Hakerski manifest

Ako bude bilo interesovanja nastavljamo u sledećoj godini .
Citat:
najpoznatij govor jednog Hackera kaže:
Mi istrazujemo - i vi nas zovete kriminalcima. Mi trazimo znanje - i vi nas zovete kriminalcima. Mi postojimo bez boje koze, bez nacie, bez religie - i vi nas zovete kriminalcima. Vi gradite atomske bombe, vi zapocinjete ratove, vi ubijate, varate i lazete nam i pokusavate nam umisliti da je to za nase dobro, ipak smo mi kriminalci. Da, ja sam kriminalac. Moj zlocin je zlocin radoznalosti. Moj zlocin je to da ja procjenjujem ljude po onome sta oni kazu i sta oni misle, a ne po tome kako oni izgledaju. Moj zlocin je da vas prevarim, nesto sto mi vi nikada necete oprostiti. Ja sam Haker, i ovo je moj manifest. Vi mozete zaustaviti jednog, ali nemozete zaustaviti sve nas.
Sale KG je offline  
Stara 1.1.2006, 6:24   #37
Frozen
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Ti gore navedeni tekstovi su bukvar(ma slovo H od Hacka)...
A ako neko pokusa hack na FTP prateci upustva iz datih tekstova bice brzo uhvacen. A pomocu crekera treba mnooogo vremena za pass kao i ogromna baza worlds-a...
Tako da se manite corava posla...
Frozen je offline  
Stara 1.1.2006, 14:41   #38
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Evo da pojasnim svima. U dogovoru sa jednim od moderatora (Iris) ova tema ide kako ide. Ja nisam pisao te tutorijale, niti imam želju za tim, ali kako ne mogu linkove da ostavljam (bili su ali su izbrisani) to ide na ovaj način. Ova tema nije pokrenuta da bi neko izvršio neki napad (na ftp server kako neko pomenu), već da se svi upoznaju sa nekim osnovnim stvarima. Ko misli da uz pomoć ovih tutorijala napravi neku štetu, zarad svoje koristi ili čisto iz pakosti, grdno će da požali. Meni nije ni bila namera da nikoga obmanjujem da će to moći da uradi, ko je pročitao sve šta sam pisao u ovoj temi znaće da su ovo ''zastarele'' tehnike (ukoliko se to tako može nazvati), već da postavim nešto što će nekima da ''otvori oči'' u vezi svega. Iz ovih tutorijala može da se vidi kakvi sve napadi postoje, ima ih još, uz pomoć kojih alata se izvršavaju, pa čak i kako da se korisnici računara zaštite i prepoznaju da li neki Lamer pokušava da se malo poigra sa njima.
@urke
Ja sam u naslovu teme to naglasio. Da ponovim opet, ne pišem ja te tutorijale već iz gore navedenih razloga to ide na ovaj način. Nemam nameru da ispravljam nečije tutorijale, lepo sam naznačio ko je to pisao pa ako neko ima neku zamerku neka potraži autore istih. Nije ih teško pronaći, pogotovu ko zna da se ''druži'' sa Google-om. Ovde su pominjane i dve knjige. One su novijeg datuma i mnogo ozbiljnije od ovih tutorijala. Opet ko malo pažljivije čita doći će lako i do njih. Još jedan ograničavajući faktor je srpski jezik. Mogu da ostavim gomilu linkova ka knjigama na engleskom, ali to prosečnom korisniku neće koristiti ama baš ništa. Mnoge ne interesuje da to isto sprovedu u delo, već samo da se malo više upoznaju sa tematikom. Upravo zbog takvih je ova tema i pokrenuta.
Hcak-u i Crack-u Vas niko ne može naučiti, to morate sami. Ne postoji škola za to, niti neko drži kurseve iz toga. Ko to kaže laže ili je u velikoj zabludi. Mogao bih još mnogo toga da okačim ovde, ali moram da ''gazim ko po jajima'' zbog raznoraznih skrupula i tabula raza koje postoje u svetu a kamoli kod nas. Nije da ne razumem iste, ali ne želim da im se povinujem.
I da zaključim,
bilo bi lepo da se malo uključite u temu a ne samo da kritikujete. Ukoliko imate bolje tutorijale vi ih postavite. U tome vas neće niko sprečavati. Ukoliko imate ispravku na neki od gore postavljenih, vi je i napišite. Ovo nije tema Sale protiv Vas, možemo i jednu takvu otvoriti nemam ništa protiv, već Demistifikacija... . Treba li da napišem šta je Vujaklija napisao za tu reč? I da citiram samog sebe:
Citat:
Sale KG kaže:
Ko je ovo znao neće mu biti na odmet da se malo podseti, za sve ostale ovo je Bukvar.
Šta ima nejasno u ovoj rečenici?
Sale KG je offline  
Stara 1.1.2006, 14:53   #39
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
Sale KG kaže:
Hcak-u i Crack-u Vas niko ne može naučiti, to morate sami. Ne postoji škola za to, niti neko drži kurseve iz toga. Ko to kaže laže ili je u velikoj zabludi.
http://www.sk.co.yu/2002/05/skin02.html

SK poceo da laze!
Reloader je offline  
Stara 1.1.2006, 17:09   #40
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Angry Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

@Reloader

E uze mi tekst iz usta Čim sam pročitao da ne postoje škole koje uče hakovanju setio sam se tog teksta iz 05/2002

@Svi ostali a najviše Sale-KG

Stvarno, pravo je čudo kako neki tekstovi "zastarevaju" pod pritiskom ljudi sa foruma koji su "samo obični smrtnici".

Sve u svemu, ova "Demistifikacija" koja se posle svih "iscrpnih" tekstova pretvorila u gustu maglu i "kupovinu mačke u džaku" je postala tema koja ubedljivo ima najviše beskorisnih, "zastarelih" i netačnih informacija od svih tema na forumu (možda čak i ukupno).

A što se tiče cinizma autora:
Citat:
bilo bi lepo da se malo uključite u temu a ne samo da kritikujete
,... Baš lepo što autor ne želi kritike već hvalospeve, ovacije i bar jednu epsku pesmu napisanu u njegovu čast. U slučaju da nisi shvatio ovo je javni forum a to znači da svako ko je registrovani član ima prava da kaže šta misli po pitanju bilo koje teme koja se pokrene (naravno u okviru pravila koje modovi postave). Kako je tvoja trenutno "malo šuplja" a ljudi koji prate ovo tvoje Jevanđelje nisu ovce normalno je da kritikuju ono što misle da nije OK. Gomila beskorisnih saveta koje kako si sam rekao svaki iole zainteresovani klinac može da nađe na netu ako hoće i ako se malo potrudi. E tamo, ako se normalno zainteresuje, svako može da bira kojim će putem krenuti, putem hakera ili čoveka koji će sve to iskoristiti za krađu ili nešto slično.

I još jedna stvar. Citat dela "Hakerskog manifesta" koji si postovao i pored tvoje "načitanosti" pokazuje da nisi shvatio najvažniji deo poruke hakerske etike. To znači da si trebao da postuješ kompletan tekst i pročitaš između redova bar prvih nekoliko redova u vezi onog klinca koji pljačka banku. Za one koji su po tebi "napredni i znaju engleski" (opet to nas "neko" smatra ovcama i pored toga što danas svaki klinac od 5 pa naviše zna engleski ) evo jednog linka pa pročitajte original na engleskom a ne "prevod": http://www.hacker-ethik.de/hacker_s_manifest.htm.

Prvo i osnovno pravilo glasi da onog trenutka kada svoje hakerske spobnosti iskoristiš za krađu prekršio si Sveto pismo hakera i povratka nazad nema!!!
Pročitaj još jednom kompletan manifest i biće ti valjda jasnije. Znam da je napisan 1986. pre nego što si ti bio rođen ali valjda ćeš da razumeš.

Još jednu stvar da pojasnim pošto sada kad pročitam moje poslednje postove stičem utisak da sam neke stvari pogrešno izneo.

Da se razumemo. Ja nemam apsolutno ništa protiv hakera. Ali onih pravih koji rade na globalnom nivou. Ljudi koji žele da pronađu "istinsku dublju" laž i bore se za određene slobode. Šta ćete, volim klasike. Zato recimo obožavam Open source organizacije. Ali imam strašno mnogo protiv ljudi koji pokušavaju da pokupe slavu objašnjavajući pod izgovorom "Demistifikacije hakovanja" kako da upadnu na računar sestri ili prijatelju i ukradu ipak nešto što se zove privatna sfera.

Opet dugačak post,... Sorry.
holodoc je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com