Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2010, 1:07   #441
marko1986
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ljudi,imam sledeci problem sa monitorom Asus vw 195 19ica vide,dakle monitor je radio sasvim normalno,posto sam menjao komp i rezolucija nije bila podesena kako treba ja sam je menjao,a nije bilo one koja meni treba,pokusavao sam da nadjem neku koja ce najbolja biti,i tako menjao par puta sve dok se odjednom monitor nije ugasio u potpuno crkao,sad ne detektuje signal iz racunara a probao sam ga na vise kompova,monitor radi pojavise slika NO SIGNAL i odmah se ugasi ode na Stand By.Zna li neko o cemu se radi.Znaci kvar se javio prilikom promene rezolucije.Pokusavao sam idrugi kabl da stavim i isti problem,znaci nije do kabla.
marko1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 22:01   #442
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Moj ortak je imao isti problem sa belineinom 17-icom. Dijagnoza: otišlo je osvetljenje monitora. E sada ako nisi vičan elektonici, ništa ne možeš da uradiš, uostalom i ne isplati se. Nosi ga u servis ako je u garanciji, pa neka se oni cimaju.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 23:55   #443
marko1986
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

DA jeste u garanciji je,odneo sam ga na reklamaciju,sad cekam odgovor,nadam se da ce mi dati nov ,Hvala u svakom slucaju.
marko1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 9:39   #444
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Juče mi je radio kompjuter, i u jednom trenutku sam video da se monitor ugasio, i u prvi mah sam pomislio da se komp restartovao, međutim, odmah sam video da muzika i dalje ide i on se, u sekundi uključio. Posle 20-ak minuta, seo sam da napravim neke plejliste, i odjednom monitor se ugasio! Pokušao sam da ga uključim, ali nije reagovao na pritiskanje dugmeta za uključivanje, LED dioda je bila ugašena. Skinuo sam ga i pokušao da uključim u drugi utikač, međutim, ništa, stavio sam mu drugi kabal, isto ništa... Mrtav je! Jedino što se dešava, kad mu priključim kabl i uključm ga u sturuj je da se čuje neko tiho pucketanje. Inače, reč je o CRT monitoru, Samsung SyncMaster 793DF, star je negde oko 5 god.
Ima li neko ideju šta bi moglo da bude, i da li može da se popravi i za koje pare, odnosno da li se isplati, pošto ne verujem da takav monitor košta više od 1.500-2.000 din?
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 11:07   #445
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Biće da je crk'o, mada može da bude i da je samo nešto izgubilo kontakt... Lično mislim da se ne isplati popravljati ga.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
mezzano (26.7.2010)
Stara 26.7.2010, 12:02   #446
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Tko sam i mislio. Hvala doctore.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 11:22   #447
ahil952
Član
 
Član od: 26.10.2009.
Lokacija: Cape Verde
Poruke: 101
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 25 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ahil952 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ahil952 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ahil952 Slanje poruke preko Skypea korisniku ahil952
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jutros kada sam upalio komp. pojavio mi se eledeći problem.Naime posle određenog vremena slika na monitoru promeni boju kao da se gleda kroz zeleni filter,to traje 1 do 2 sekumde i ond nastavi normalno sa radom pa se posle određenog vremena ponovi.Monitor je Samsung SyncMaster 920N LCD.
ahil952 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 11:33   #448
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Proveri da li je kabl dobro ušrafljen u monitor i u graficku. Ako nije to, probaj drugi kabl.

Poslednja ispravka: Beagle (27.7.2010 u 11:34) Razlog: ladno me cenzurisa forum
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 16:29   #449
shigumicu
Novi član
 
Član od: 21.8.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Prvo da vas sve pozdravim.
Nov sam na forumu i odmah da vam se izjadam. Moj monitor je LG Flatron L225ws. Ima nesto vise od 2 god. i pre neki dan je poceo problem koji se ogleda u sledecem: Kada uklucim monitor na power dugme, on se ne pali vec samo pocne da blinka plava dioda u dnu ekrana (inace je narandzaste boje kada je monitor iskjucen). Blinka otprilike 1-2 minuta i onda se monitor ukljuci. Cini mi se da monitoru treba sve vise vremena da se upali. Menjao sam energetski kabl i opet isto. Takodje nezavisno da li je monitor spojen na graficku ili nije opet isto. Znaci monitor direktno u uticnicu bez spajanja na komp nece da se upali (znaci nije graficka). Ako je neko imao slican problem i zna kako da ga resim, bio bih mu zahvalan.
shigumicu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 16:36   #450
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

To je kvar koji ces tesko sam resiti (sem ako ne zelis da se igras sa multimetrom i lemilicom). Najbolje je odneti monitor u servis.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 2:14   #451
shigumicu
Novi član
 
Član od: 21.8.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Nisam bas strucnjak za elektroniku, tako da cu ga odneti u neki servis.

Hvala na brzom odgovoru!
shigumicu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 20:58   #452
aptihus
Novi član
 
Član od: 30.9.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku aptihus
Wink Re: Problemi sa monitorom

može biti da je ovo već viđen problem al kako sam ja nova u svetu kompjutera za mene je neviđen problem i nemam baš uslova da iščitam celu temu,monitor mi se gasi.
ovaj moj Smsng SyncMaster 720N koga imam već tri godine, radio dobro do pre pet dana kada je poceo da me smara sa auto adjustment-om, prvo se ponekad aktivirao, onda presao na ucestalo da bi se problem prosirio jer se monitor poceo paliti-gasiti, poput lightshow-a, juce sam morala ručno držati taster of/on da bi on zadržao sliku. Ceo racunar mi je na jednoj produžnom kablu od kad sam ga kupila, nista nisam menjala, nesto mi ne govori da je do naponskog kabla. da li je neko imao slicnih problema?
aptihus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 0:23   #453
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Naponski kabl monitora ili čitavog računara (produžnog kabla)?Ceo problem mi deluje kao slučaj za servis, kao i većina problema sa monitorom.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 1:01   #454
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

DELL2209WA

Pojavile mi se neke tacke u donjem delu panela, tecke su velicine kao pixeli ali nisu pixeli, izgledaju sivkasto tamno, kao kada sa grafitnom olovkom ostavi otisak tacke na papiru, i nalaze se skroz u dubini panela.
I kada gledam sa strane-iskosa nevide se...

Jednom sam vec slao u njihov servis, i dali su mi novi komad, ali i na ovom novom monitoru su posle nekih mesec dana istrcale te razbacane tacke...
Moguce je da su mi dali nov monitor iz iste serije sa istom greskom, a bogami moguce je i da su samo panel prepakovali u drugo kuciste, pa kao fol dali nov, e to vec neznam, samo vidim da su iste te tacke i na zamenjenom monitoru, malo drugacije razbacane.

Ponekad (ali retko) se desi da se neka tacka izgubi, pa se vrati, ili izbledi u svetlo sivo pa se vrati u tamno sivo.

Kada su mi menjali monitor, rekli su da je to neko strano telo (prasina i slicno...) ali kako je moguce da u oba monitora bude strano telo, i da izgleda isto???

Nesto nisam siguran da su bili iskreni u vezi prasine

Da li neko zna o cemu se radi, sta bi to moglo da bude, jel imao neko susret sa ovim problmom?
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 10:45   #455
dzoni23
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 80
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzoni23
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ljudi imam problem sa monitorom "samsung SyncMaster 730bf"
Do pre dva dana radio je bez problema i onda odjednom kad sam upalio komp. monitor nije mogao da se upali, ona zelena lampica za power samo treperi ali ne onako normalno nego ubrzano, ne reaguje ni na jedno dugme a nije ni do kablova posto sam probao na skroz drugom kompu i sa drugim kablovima.

Ako moze neko da mi pomogne ko zna o cemu se radi bio bih mu zahvalan, ako ne ide u servis
hvala.
dzoni23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 15:00   #456
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Servis
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 15:09   #457
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Servis
x2, jer kao što već rekoh, korisnici mogu malo šta da urade sami kod kvara monitora osim ako nisu tehnički "potkovani".
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 0:05   #458
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
dzoni23 kaže: Pregled poruke
monitor nije mogao da se upali, ona zelena lampica za power samo treperi ali ne onako normalno nego ubrzano
Evo i meni zadnja 3 dana tako.. kad ga palim ujutru neće da upali iz prve nego treperi lampica i kao da se pali i gasi monitor, ali nema slike. Tek posle možda 5min? se pojavi i posle radi ok. Ko da mu treba da se zagreje vremena...
Te sam odlučio da ga više ni ne gasim..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 5:55   #459
balubalubalu
Novi član
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Molim vas da mi pomognete. Posedujem ASUS 22' inchni monitor, tacna mu je oznaka valjda VW222 (tako nesto) i graficku nVidia GeForce 8600 gt... E sad, posto komp koristim skoro samo za igre (i to za counter strike), igram na rezoluciji u igri od 640x480. Problem je u tome sto ne mogu nikako prebaciti aspect ratio na 4:3 (iliti da se laicki izrazim, nikako da se skrati monitor, suzi, sa one dve crne linije sa strane). Pokusavao sam apsolutno sve, menjao rezolucije, cackao oko drajvera, cackao oko podesavanja (u kojima nema KEEP ASPECT RATIO ili sta vec, vec sam googlao oko toga), ama bas nista ne donosi rezultate. To i ne bi bilo tako strasno da me 2 stvari ne nerviraju. Prva je, da na 800x600 monitor bez problema suzi sliku (a na gore pomenutoj rez. nece ni u snu), i druga stvar je sto drug, koji drzi igraonicu, ima iste monitore (takodje sa nVidia gf karticama ali samo drugi model), sa APSOLUTNO istim podesavanjima, i njemu na rezoluciji za monitor 1280x800 suzi ekran, a meni na istim podesavanjima kuci, naravno pogadjate, nece. Jako bih voleo to da resim jer je slika jako jako ruzna onako razvucena, i stvarno mi smeta. Ako imate IKAKVO resenje, molim vas da mi kazete. Promena rezolucije u samoj igrici ne dolazi u obzir. Hvala vam unapred i izvinite zbog duzeg posta, ali morao sam da objasnim da sam sve pokusao -.- ...

EDIT : I zaboravio sam samo da napomenem da van igre, na desktopu je suzen ekran, sve ok, ali kad udjem u igru se razvuce, i kada pokusam da na kontrolama na monitoru namestim, aspect ratio stoji zakljucan, tj. ne mogu uci u to podesavanje.
balubalubalu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 16:06   #460
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Nemoguće je imati 4:3 na tom monitoru u 640x480.
Imam ga i ja i imam istu grafičku (mada je grafička nebitna).

Igraj CS na max rezoluciji ne glupiraj se sa tim niskim rezolucijama to su čista pro*eravanja da se lakše igra na njima...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
JohnnyNT (9.10.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com