Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2010, 19:51   #61
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Mi u EU nećemo dok ne budemo imali privredu i sistem koji ostvaruje profit, državu koja ima određen budžet i koja ne duguje kao mi danas, dok ne budemo imali neki odgovarajući standard ( sve ovo pre je zato što neće da nam daju svoje pare i da nas izdržavaju, oni hoće da imaju koristi od nas), dok ne rešimo pitanje odgovornosti, dok ne rešimo pitanje korupcije, dok ne rešimo pitanje sudskog sistema .... To nema veze sa prodajom naše imovine na žalost mnogih ovde. Ima veze sa nama samima. Moj lični stav: kad počnemo da se više bavimo nama samima, ispravimo ovo pre navedeno, a ne da se zamajavamo onim od juče ( prosleđen zahtev, baš za slavlje, gde je odgovor na sledećih hiljada pitanja koja sada slede, pa odlučivanje tamo, slanje toga u parlamente kod njijh, pa jednoglasno usvajanje da bi tek postali kandidat) ima pre ima da uđemo u EU nego ovako. Državno, privatno ... njih to ne interesuje, njih interesuje da to funkcioniše po pravilima.
Nisi otkrio toplu vodu,pricas nesto sto nije u duhu srpskog naroda ili nije barem u zadnjih dvadeset godina kad su svi gledali da otmu gde mogu,taj proces se samo nastravlja a drzavni interesi nikad nisu bili gradjani Srbije nego iskljucivo licni politicki orjentisani zato danas i imamo saradnju vlasti i politickih struktura sa tajkunima koji drze skoro celu privredu Srbije.Neodgovara im da se bave tim problemima jer proces privatizacije za njih znaci cist kapital koji su prosledjivalii kroz potrosnju a ne kroz proizvodnju,traze svoj udeo u tome a sa ekonomskim drugacije ne znaju da se izbore,mislim tako je najlakse!
Posto nisu sposobni da pokrenu privredu jedino im ostaje da to ucine mnogo sposobniji od njih a to su svakako privatne kompanije,problem je sto misle da ce time resiti stvar jer stranac nedolazi u tudju zemlju da bi direktno uticao na podsticaj privrede vec prosirio svoje poslovanje a time stekao i vecu dobit pa je njima tako i u interesu da privuku korisnike po povoljnijim uslovima a ne da se postave monopolisticki.Po ovakvom sistemu vladavine svako moze da dodje na vlast i rasprodaje imovinu ali ne moze svako da iz drzavnih resursa,strucnosti i dobrog planiranja stvori uslove da privreda bude stabilnija,ko to moze uopste da uradi kad su se u poslednjih deset godina transformacijom iz nazovi zajednicke demokratske inicijative svi usmeravali ka privatizaciji ali cak i oni koji bi da nam Rusi kroje sudbinu drzavne interese stavljaju na raspolaganje nazovi bratskom narodu koji nista drugo nego gleda samo svoj interes i onda se dicimo kako obavljamo "prave" poslove u drzavnom interesu prodajem nase najprofitabilnije kompanije Telekoma a ta svest koju spominjes se i dalje nemenja.EU i Srbija jel to neki dobar vic,mozda postane i realnost ali za neke buduce narastaje (kad dede budu pricale unucima kako je nekad bilo,mozda tada ili nikada).
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gamer82 na korisnoj poruci:
zvucnjak (31.10.2010)
Stara 28.10.2010, 13:26   #62
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Znam da nisam otkrio toplu vodu, odgovor je bio zbog nekih koji i dalje misle da će u EU tako lako i da je EU ta koja od nas traži prodaju telekoma jer to tako treba.

Primer je ono što smo imali zadnjih nedelje i oko našeg D-day, ili ti 25og. Šta smo tu imali tog dana? Odlučivanje da se naš zahtev prosledi nekim drugim institcijama na dalje razmatranje. Ništa više, ništa manje, ali mi smo zamajavani mesecima pre da je to wow stvar, da je to biti ili ne biti, da je to glavno i da smo posle toga kandidati, da .... Pokazalo se da je vrlo nebitno, da mi nismo postali kandidati, da imamo wow do toga, i sad počinjemo da se zamajavamo sa nekim novim datimima, sad kraj 2011. Treba da malo stanemo i kažemo, ama ljudi, dosta zamajavanja. Dosta priče, ajd da neko lepo kaže šta je to i kako. Neka se izađe i odgovara, ne kao sada, ministarka na TV, jedan nazovi novinar koji se lepo sa njom ispriča i raspita o porodici, pa onako uspu ajd i malo o prodaji telekoma, već da ljudi postavljaju pitanja a ona da da odgovor. Jeste li ministar koi zagovara prodaju? E pa dajte fakte i preuzmite odgovornost. Da malo tražimo to, i da shvatimo da mi imamo na to pravo. Imamo pravo. Tako i shvatam ovu temu, dakle, dajmo podatke, dajmo fakta, dajmo primere šta je bilo sa okolnim zemljama koje su to odradile, vidimo šta imamo, šta može da se bolje odradi sada i šta se gubi i može da izgubi prodajom. Presecimo i kažimo to je dobro ili nije dobro. I ne prihvatajmo priču šta mi možemo, oni gore mogu sve mi ništa, mi nemamo moć .... Mi držimo olovku na izborima i mi njima dajemo moć na neki vremenski period, ali ne apsolutnu moć, i to treba da pokažemo. Možda nije nas mnogo ovde, ali negde treba da se počne. To je ono našta mislim sa pričom promena svesti. Napravimo neki pritisak, mali, veći, pokažimo da imammo mud... , da se vidi da nema nedodirljivih i nema prihvatanja zdravo za gotovo. Preuzmimo i mi odgovornost, kad smo dobili prvo da glasamo, naše pravo se ne završava time što smo nešto zaokružili već je povuklo i odgovornost da razmislimo dobro i da kasnije vičemo kad nešto ne valja, jer je to u sklopu našeg dobijenog prava. Ta naša odgovornost.

Nema ovde mnogo ljudi koje ovo interesuje, znam to, ali je svaka reč dobro došla. Da se kaže kako stoje stvari. OK, neko zagovara privatizaciju, ali neka ne daje argument to mora tako. Ili biće bolje jer neko gore tako rekao. Neka mi da neki jasan podatak kakva privatizacija daje rezultate, u kakvom okruženju i sa kakvim neophodnim zakonima. Da nam kaže koliko vremena treba da protekne od momenta kad prodamo do momenta kad mi vidimo rezultat. Pa da to presečemo sa sadašnjim stanjem, pa da vidimo da li bi sa restrukturiranjem sistema ( dakle, otpusti višak administracije, uloži profit u dalje unapređenje sistema, neko prestrukturiranje sistema ...) došli brže do cilja koji nama odgovara. Mi nećemo dobiti ništa od tog telekoma, možda neku siću i to je to. Da li nam se isplati to? I to je pitanje na koje treba dati odgovor. Moj stav je da mi ovime nećemo dobiti mnogo, pre će da izgubimo. Moj stav je da treba da kažemo da smo protiv te prodaje, da mi nismo njima dali madat za to, da nas treba da pitaju i da treba to da im i kažemo. Ako ćutimo ili imamo stav mi ništa ne možemo, mi to de facto prihvatamo, i dajemo tima gore alibi za dalje "prave" poslove u drzavnom interesu. Znam da nije lako posao promeniti vrlo komforan stav da ne razmišljamo ali ajmo, nije to baš toliko teško. Prosta pitanja, zašto, zbog čega, kako, koliko ..... Mogu da ignorišu na početku ali na kraju moraju da počnu da daju i odgovore, njima se ne isplati da nas ignorišu, od nas zavise.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
player1 (30.10.2010)
Stara 30.10.2010, 20:10   #63
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Realno sta mozes uciniti,jedino 5 oktobarska revolucija da se opet ponovi a sta ce to novo doneti kad su se i ovi na vlasti sto sve rasprodaju kunuli u demokratiju i bolji standard.Kako ocekujes da narod treba da se pomuci kad nema sistema odnosno nepostuje se,skolujes se da zavrsis nesto da bi napredovao i doprineo razvoju privrede a posle poljubis vrata jer si jedan od onih milion koji do posla dolaze krv propljuvajuci ili nekom moras da lizes **** kako bi dosao do posla.Kuburis sa osnovnim stvarima dok se zaduzujes kreditima do guse ako hoces normalno da zivis a realno cime to da pokrijes,svojom ambicijom,sposobnoscu da brzo dodjes do neke love mimo drzavne inicijative,naravno moze i tako ali takvi skoro nikad nista nevracaju drzavi i zaobilaze sistem sto je vise moguce jer nisu od nje nista ni dobili,sami su se snalazili.To nije resenje,koliko ih samo radi na crno,gde su pravila,kriterijumi i vrednosti iskazane u drustvu,gde je ta drzava da usmerava drustvo prema napred a ne prema nazad.Niko im nije kriv sto su mozgovi pobegli glavom bez obzira,sto se pravdaju za svoju losu politiku a sta sa Telekomom,to niko ne moze da spreci kao i sve ostalo u privatizaciji jer njih nije briga sta narod misli o tome,nego sta je njihov licni interes i sta oni imaju od toga a narod kao "pijan" tumara jer ne zna ko to vise moze da ga slusa ali to sto pricas sve stoji samo sto ljudi brzo odustanu i kad imaju znanje i ambicije da nesto vise postignu nece sebe da muce i da se suprostavljaju drzavi kad je to nemoguce pa traze pod nekim drugim nebom bolji zivot.Zato i kazem da je svako u stanju da vlada ovako presipas iz supljeg u prazno,rasprodajes imovinu,zajmis od MMF kredite a sistem puca po svim savovima.Nije da nezanima ljude ali to nezavisi od nas nego od onih gore koji kotrolisu sve,pa kad im istekne mandat smatrace da su sve dobro radili,sebe zadovoljili a drugi nek ispravljaju i tako u krug.Sta vise reci kad je ministar telekomunikacija drugacije profesije nego na mesto na kom je imenovana i to nije slucaj samo sa Telekomom nego i sa drugim ministarskim mestima,ne znam da li tako nesto ima u svetu osim kod nas,svi su podobni da sve rade a to ne moze nikad doprineti boljem i brzem razvoju.
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 20:13   #64
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Da uprostimo stvar, evropa trazi da se monopol razbuca.
Nasi mogu samo da izaberu najbolju ponudu i da kazu jbg bilo je to dobro popunjavanje budzeta.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 20:33   #65
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

@paulvandyk68:

Ajd pokaži nam molim te taj zahtev EU da mora da se proda Telekom pa da i mi o tome budemo informisani. Koliko ja znam jedino što se traži je da postoji konkurencija, ništa više. A konkurencija ne znači da moramo da prodamo našu firmu, već da obezbedimo iste tržišne uslove za sve igrače. Ovako, niti imamo konkurenciju niti će mo je imati, jedino dobijamo privatni monopol. To je tačka protiv koje se bunimo. Imaju naši mnogo drugih izbora od ovoga sada.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 21:09   #66
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
jedino dobijamo privatni monopol.
A gde ćeš gore od toga
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 0:48   #67
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Vidim da se tema razvila u bestraga nisam sve citao ali nadam se kao u Hrvatskoj ako infrastruktura dozvoli verovatno ce 4mb kostati kao i SBB sa ugovorom...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 9:44   #68
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Daj Bože da bude tako.
Ali onaj koji kupi Telekom gledaće da što brže povrati novac od kupovine tako što će ostaviti stvari ovakve kakve su ili će biti i gore. Ako se u skorije vreme, neka to bude 6 meseci, ne povećaju brzine, barem za duplo, ja prelazim na kablovsku konekciju.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
zvucnjak (31.10.2010)
Stara 31.10.2010, 11:21   #69
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
E neka nam je sa srećom. U Crnoj Gori, najjeftiniji paket ADSLa 20 eura, 1mbit/s. kad se digla buka zašto i kako povećali na dva.

Telekom ne smije da se prodaje.
U Crnoj Gori je situacija prilično jasna. Jeste 20€ 2mbps, ali je zato 5mbps 25€, a ako uzmeš popust za studente, ispada (čini mi se) 21€, što je dosta pristojno. Naravno, pristojno ako umemo u obzir da je kod najvećeg konkurenta m:tela 512kbps - 20€ (!), tako da Telekom apsolutno nema potrebe da smanji cijenu. Ne znam kakav je ovaj M-kabl, nije još zaživio, valjda će on malo zaoštririti konkurenciju.
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 11:59   #70
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Meni se pre chini da prodaju telekom zato shto nemaju vishe kojim parama da krpe rupchage u budzetu, pa se nadaju da ce uvaljati i ovo malo drzavnih firmi koje su ostale.
Sve za drzavu i narod nema shta.

@Vasiljevic, sve si ti to tachno rekao ali pogledaj samo primer novih reformi penzionog sistema, cela Srbija ce se dici da shtrajkuje, a oni ne fermaju za 2 posto. Umesto da lepo sednu sa ljudima da se dogovore, da spreche s*anja, jok...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 23:44   #71
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Jadni mi u ovoj drzavi i vrapcu na grani je jasno , ali ja mislim da Nemci mozda budu skrti za neki download, imace one fore 15gb itd ali znam da ce biti paketa kao i u SBB-u nema dileme, i da ce uloziti u opremu gde nije dobra nisu to "Balkanci" samo jeste pitanje vremena za koliko se moze dovesti na infrastruktura na pristojan nivo da bi zadovoljili kriterijum od 4mb svuda...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 1:06   #72
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
zukov kaže: Pregled poruke
Edit:
Samo jedno pitanjce. A zašto Norveška nije prodala Telenor, Nemačka njihov Telekom, Austrija njihov (inače, toj grupi pripada i VIP)?
I na kraju da dodam. Ko izadje zadnji nek ugasi svetlo.
Из истог разлога зашто нису продали ни банке, јер ниједна нормална држава то неће учинити. Али пошто ми очигледно нисмо држава већ колонија, онда такви поступци не треба да чуде.
Spoiler za У прилог томе:
Ljajić: Ništa bez saglasnosti MMF-a http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=469044
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 2:18   #73
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Zato sto Nemacka i Norverska nisu bile u tranziciji kao mi gde su razni "bizmismeni" mutili i jos uvek mute kod privatizacije, zato sto su se njihovi telekomi razvijali a ne kao nas, muze narod dokle moze pa kad vise ne moze onda uvede novi servis i kazu "ulazemo u nove tehnologije" i tako svakih 10 godina...zato sto tamo nema drzavnih firmi kao kod nas, pod time mislim da drzavnim firmama upravlja strucni kadar a ne politicki kadar i nema zilion zaposlenih. Jednom prilikom sam svedjaninu objasnjavao kako nasa javna preduzeca dobijaju direktore i upravni odbor, covek nije mogao da veruje.
Nemojte misliti da se i tamo ne prodaju velike firme, Volvo na primer odavno nije svedski, koliko znam sada ga drze kinezi. A zasto su ga prodali? Bilo im je isplativije. Otpustili par hiljada radnika i ajmo...i nema price. A ne kao ovde, Zastava Automobili je cedila budzet godinama a sve zarad socijalnog mira, a to sto nikakve koristi nema od nje nema veze. Pa onda mali preduzetnici koji i nesto rade, rade za petoricu da "nahrane" socijalni mir, a ostane im nista i naravno propadnu.

Sto se tice naseg Telekoma prodace se sigurno jer, kao sto neko rece, treba da krpe rupe u budzetu ali jos gore ce biti ako nasi nesto smuvaju (s obzirom kakva su banda) i prekrse ugovor ili sta vec, i na kraju taj kupac tuzi drzavu Srbiju zbog krsenja i OPET im platimo ko zna koliko. To ne bi bilo prvi put jer kod nasih politicara kad su velike pare u pitanju odma prsti postanu lepljivi.

Poslednja ispravka: galebns (1.11.2010 u 2:37)
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 9:51   #74
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Из истог разлога зашто нису продали ни банке, јер ниједна нормална држава то неће учинити. Али пошто ми очигледно нисмо држава већ колонија, онда такви поступци не треба да чуде.
Spoiler za У прилог томе:
Ljajić: Ništa bez saglasnosti MMF-a http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=469044

Nema nama odmora
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 16:17   #75
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@galebns:

Volvo je bio prodat još davno prvo američkom Fordu pa potom ove godine Kinezima. Samo, on nije bio državna firma već privatna, i tada i sada, pa nema baš neke velike veze upoređivati Volvo i naš Telekom. Zadnji put je Volvo kako autoindustrije prodat jer je tim parama Ford pokrpio osnovnu firmu, i ratosiljao se gubitaka koje je imao Volvo kao firma, dakle, spasavao sebe. Kupili Kinezi jer je njima trebao pristup tehnologiji i znanju bez ograničenja. I to su dobili, jedna mala privatna kineska auto firma je dobila od kineske države izuzetano povoljan kredit da odradi posao. Sutra da ga nekom poklone oni su odradili onaj bitan posao. Došli do svih podataka i znanja o savremenoj proizvodnji koja će njima dati konkurentnost na tržištu.

Razvoj Telkoma nema veze sa tranzicijom već sa našim stavom da mi ne možemo ništa onima gore jer su oni političari, ko njima šta može a istovremeno svi se kunu u njih i njihov stav da nema izbora i nema alternative nego .... Mislim, ako nema alternative, šta će nama izbori uopšte i svi ti pollitičari? Da im se da iluzija pravičnosti i potvrda njihovog ponašanja? U državi u kojoj ljudi prihvate takav stav, u državi u kojoj nema alternative, u državi u kojoj jedna mala grupica navijača postane državna pretnja, u državi u kojoj svi viču da nam je parlament baš šlj jer eto oni se svađaju, ne tapšu svi za isto, u toj državi nema demokratije, ni d od nje. Samo iluzija prava na mišljenje i prava izbora. Vreme je da počnemo da radimo ono što se radi u Francuskoj na primer. Da se sami branimo. Da lepo protestvujemo. Da pokažemo da ima neke kontrole nad političarima. Da im kažemo neće moći ovo ili ono. Pa da vidimo ko može dalje, mi ili oni. I ko ima zadnju reč. Ako unapred predamo bitku, nema ni potrebe da je ikada kasnije ni vodimo, tad stoji, ko zadnji izađe neka ugasi svetlo.

Ne treba neko opravdanje onih gore, ili objašnjenje situacije, treba predlog kako da se nešto odradi u našem interesu. A u našem interesu nije prodaja. Najboljii slučaj je da sledaćih 10 godina stagniramo dok onaj ko kupi Telekom ne vrati uloženo. Treba li nama to? Ne. Nama treba rešenje razvoja. Nama treba bolja usluga. Nama treba neko da kaže i objasni što dokbit u zadnjih 10ak godina nije otišla na dalji razvoj nego u potrošnju, nama treba neko ko će dobit da uputi u modernizaciju i da je sprovede kako treba. Treba da se onima gore kaže da imaju neke granice preko kojih ne sme da se ide. A ovo je otišlo predaleko danas.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 19:11   #76
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
wladimir98se kaže: Pregled poruke
Kakve veze ima struktura vlasnistva sa tim da li je neko monopolista ili nije? Telekom je ad, eps je javno preduzece, a obe firme su monopolisti.
Pa to sam i mislio.

Čekaj bolan, kakav studentski popust. Pa nisu svi studenti. I ovde imaš studentski popust za 2x manje pare u Srbiji.

Bitno je da ja u Beogradu isti internet sa boljim pingom plaćam skoro duplo jeftinije nego u Pljevljima.
Telekom Crne Gore aka T-com.

Ovo za m:tel no comment. Pa u PV isto ima wireless, 13 eura 1mbs i 5 gb ograničenje... Toliko o monopolu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 20:05   #77
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ma ne kažem ja da je to povoljno, nego da je dovoljno da u potpunosti potuče konkurenciju, i da njihov adsl koriste svi koji imaju fiksni telefon. Apsolutno nemaju nikakve potrebe da spuštaju cijene.

Normalno, u Srbiji će biti jeftinije, u skladu sa tamošnjom konkurencijom.
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2010, 19:51   #78
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
U Crnoj Gori je situacija prilično jasna. Jeste 20€ 2mbps, ali je zato 5mbps 25€, a ako uzmeš popust za studente, ispada (čini mi se) 21€, što je dosta pristojno. Naravno, pristojno ako umemo u obzir da je kod najvećeg konkurenta m:tela 512kbps - 20€ (!), tako da Telekom apsolutno nema potrebe da smanji cijenu. Ne znam kakav je ovaj M-kabl, nije još zaživio, valjda će on malo zaoštririti konkurenciju.
Ne treba nase trziste posmatrati sa Crnom Gorom,njihova privreda je daleko od nase tj slabija i nekonkurentna jer sve sto se tamo desava posledica je kapitala koji su najvise Rusi uneli i nista vise!
Ako uzmemo u obzir da je Crna Gora odavno uvela evro i da kao samostalna drzava ima otvoren put ka evropskim integracijama koji nezavisi od susednih drzava cena jeste pristupacna dok je kod nas to vise uskladjeno promotivnim akcijama.
Nacuo sam da Telekom ukida i jeftine razgovore izmedju 15-17h,nerazumem takav potez pred prodajem kompanije jer bilo kakvo korigovanje vise nema smisla kad ce novi vlasnik postavljati svoje uslove,nadam se pristupacnije od konkurencije ali to im je mozda cilj da ugrabe jos gde mogu...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 1:31   #79
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Šta korsinici m:tel-a iz Bosne mogu da očekuju od ove prodaje?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 12:23   #80
milosh-96
Član
 
Član od: 28.6.2010.
Lokacija: Grocka
Poruke: 181
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

da li IPTV ostaje ako se Telekom proda???
milosh-96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com