Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2007, 0:18   #1
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom LAN problem - jedan računar ne pristupa drugom

Problem je sledeci:

Dva racunara, na oba instaliran XP pro sp2, u kucnoj mrezi preko rutera + kablovski modem na istom ruteru.

Sa 1. racunara sve radi normalno, internet, file sharing itd., na 2. racunaru internet takodje radi normalno, pronalazi 1.racunar u lokalnoj mrezi ali ne moze da mu pristupi (trazi username i password). Jedan drugog mogu da pinguju.

Ni na jednom racunarau nema firewall-ova, antivirusa i slicno (win firewall iskljucen). Probao sam jos preko switcha i direktno racunar sa racunarom u vezi i uvek ista situacija.

Nadam se da neko ima resenje za ovaj, meni problem, a mozda nekome samo problemcic

Hvala u napred!
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 1:56   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: LAN

ja to resim ovako...

znaci od 2 kompa redovno kod mene jedan moze drugom da pristupa a 2. nemoze 1. ... i onda ja napravim 1 folder koji share-ujem i stavim da moze da se menja njegov sadrzaj... i to mi je folder za razmenu podataka... fresko je pominjao neku foru sa user nalozima i onda nesto muljas i kao to proradi...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 16:46   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: LAN

Korisnicki nalog mora da ima sifru da bi mogao da se koristi sa drugog kompa za pristup preko mreze. Ovo je zastitna mera xp-a (a valjda i win2000), znaci ako korisnik nema sifru niko ne moze da mu pristupi sa mreze, zamislite samo koliko bi se xp lako hakovao kad bi mogao lepo da ukucas Administrator i ponadas se da nema sifru.

Znaci postavi bilo kakvu sifru na taj nalog, ili kreiraj poseban korisnicki nalog koji ce se koristiti samo za mrezu ako ne zelis da imas sifru na svom nalogu i to bi trebalo da proradi.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
<Rio_da> (21.12.2007)
Stara 22.12.2007, 15:19   #4
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom Re: LAN

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Korisnicki nalog mora da ima sifru da bi mogao da se koristi sa drugog kompa za pristup preko mreze. Ovo je zastitna mera xp-a (a valjda i win2000), znaci ako korisnik nema sifru niko ne moze da mu pristupi sa mreze, zamislite samo koliko bi se xp lako hakovao kad bi mogao lepo da ukucas Administrator i ponadas se da nema sifru.
Racunari su u LAN-u, nije u pitanju remote desktop ili neki racunar koji pristupa spolja, tako da sifra nije potrebna niti obavezna.

Na tom racunaru na koji nije moglo da se pristupi je bio instaliran neki black edition xp, tako da je kada sam stavio regularnu verziju sve profunkcionisalo normalno.

Hvala svima na savetima
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Jos jedan problem s wirelessom flaster Komunikacioni uređaji i umrežavanje 17 18.6.2007 18:38
Jos jedan DVD problem! john_smith Nosači podataka 10 17.8.2006 0:38
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com