Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2006, 15:53   #1
dmisic
Novi član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation ISP zvani B92.NET

Dobar dan.

Da Vam postavim jedno prosto pitanje?

Da li koristite usluge provajdera B92.NET?

Ne, ovo nije reklama ....

Pisem ovo jer molim Svet Kompjutera za pomoc. Evo o cemu se radi.

Skoro sam otvorio nalog kod gore pomenutog provajdera i sve na oko izgleda super, jeftino i radi ... Ali ....

Probajte sledece .... Pokrenite download bilo cega i prestanite da surfujete (nemojte da se diskonektujete). Da li Vam se download posle 15-stak sekundi misteriozno zaustavio i ne ide dalje?

Ovaj stravican primer se ne desava samo meni vec i svim ostalim korisnicima usluga B92.NET iz Bora. Ovo se desava i na dial-up vezi kao i na ISDN-u.

Kontaktirao sam podrsku B92 ali oni NEGIRAJU postojanje "bilo kakve kvake" u njihovoj internet usluzi. Cak su i bezobrazni , jer samo sto ti ne kazu ko ti je kriv i snalazi se sam.

Meni ovo lici na klasicnu, ali veoma okrutnu stednju bandwith-a, da bi stigao sto manji racun od Telekom-a, jer se pored brzine linka, usluge provajdera naplacuju i po ostvarenom protoku istog.

Molim SK da pomogne da B92 pocne da nudi uslugu "kako treba" ili da lepo kazu da download nije moguc ako paralelno sa njim ne surfujete netom.

Napominjem da se isto desava i na razlicitim operativnim sistemima, jer sam licno video i probao kod drugova i komsija koji imaju sledece: Fedora Core 4, OpenSolaris, FreeBSD, Windows 98, Windows Me, Windows XP, OpenSUSE, Ubuntu Linux .....

NEMOGUCE JE DA JE SVIMA U GRADU LOSE PODESENA KONEKCIJA A DA SE SVIMA INTERNET PONASA ISTO, JER KOD DRUGIH PROVAJDERA KAO STO JE PTT NET, NEOBEE, SEZAMPRO, PANLINE I JOVATEL.NET SVE IDE SUPER I BEZ PROBLEMA, SAMO B92.NET NECE .....

Ako i drugi korisnici istog internet provajdera imaju slicnih problema, neka samo nadovezuju ovaj thread.
dmisic je offline  
Stara 14.8.2006, 16:15   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
dmisic kaže:
KOD DRUGIH PROVAJDERA KAO STO JE PTT NET, NEOBEE, SEZAMPRO, PANLINE I JOVATEL.NET SVE IDE SUPER I BEZ PROBLEMA, SAMO B92.NET NECE .....
Ali sada ja ne vidim razlog zasto ti bas moras da koristis usluge pomenutog problematicnog provajdera ,kada svi ostali provajderi u gradu rade super???Zasto bi sada SK intervenisao(nisam siguran ni kako bi i mogao) i pomagao kada uvek mozes preci na bilo kog drugog provajdera koji radi normalno tj. kako ti kazes IDE SUPER I BEZ PROBLEMA!?

Poslednja ispravka: Staronsky (14.8.2006 u 16:26)
Staronsky je offline  
Stara 14.8.2006, 17:22   #3
dmisic
Novi član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Pogresno si me razumeo ....

Ja zelim da se B92 natera da lepo kazu ogranicenja za njihovu internet uslugu .....

Jer je ovo ozbiljno ogranicenje. Najlakse je preci na drugog provajdera, ali ovde je rec o obmani od strane internet provajdera, jer on po zakonu mora jasno da stavi kupcu do znanja sta mu nudi a i koja su mu ogranicenja vezana za uslugu internet provajdinga.

Nigde to nije napisano. I sto je najgore, podrska firme B92 kaze da nema nikakvih ogranicenja vezano za link ka korisniku i da korisnici imaju slobodu 100% prilikom koriscenja internet usluge, sto je laz .....

Ako provajder jasno stavi na papir sta je njegova internet usluga, ali i igranicenja na istu, bas me interesuje da li ce se neko odluciti za njega???

Garantovano da nece, jer zakidaju na jednu od najosnovnijih stvari na netu - DOWNLOAD-u.

Eto samo to. SK kao sredstvo informatickog informisanja ima itekako potencijala da pritisne provajdera da istinito objavi uslove svoje internet usluge kao i ogranicenja iste..... To je sve ....

Jer licno smatram da je obmana korisnika nesto najgore sto moze da se desi ....

Sto se tice direktnog odgovora na tvoje pitanje, ja sam se vratio na PTT NET jer nisam lud da placam internet sa kojim nista ne mogu da uradim.

Poslednja ispravka: Iris (14.8.2006 u 20:03)
dmisic je offline  
Stara 14.8.2006, 19:04   #4
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Ko ce da stedi bandwith na 56 Kbps? Sta ima tu da se stedi? Ne verujem, pre ce biti da je neki tehnicki problem u pitanju.
drgonzo je offline  
Stara 14.8.2006, 20:21   #5
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

I ja sam za to da se stvari koje navodiš prvo detaljno provere, pre nego što dođe do teških optužbi. U svakom slučaju, ovo su situacije koje treba da rešavaju nadležne institucije, tu jedan časopis teško da može da pomogne pa čak i ako je u pitanju renomirani Svet kompjutera.
Savetujem ti da još jednom (ako ti je uopšte stalo do toga) proveriš tačno stanje stvari - svi mi živimo u ovoj zemlji i stanje je takvo kakvo jeste, ali nam izlivanje žuči na forumu neće preterano pomoći a nije ni pristojno te u buduće neće biti tolerisano... zapamti, postoje i bolji načini za borbu protiv "klasnog neprijatelja"

Poslednja ispravka: Iris (14.8.2006 u 20:32)
Iris je offline  
Stara 14.8.2006, 21:08   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Na sam na dajl apu u Beogradu kod njih i sve radi pravilno.
voodoo_ je offline  
Stara 14.8.2006, 21:27   #7
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Hmm, pa bolje bih ti savetovao da se maneš možda "istine"(nisam siguran da li je ovo tačno), bolje ti je da zameniš provajdera.
vladale je offline  
Stara 15.8.2006, 3:27   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
vladale kaže:
Hmm, pa bolje bih ti savetovao da se maneš možda "istine"(nisam siguran da li je ovo tačno), bolje ti je da zameniš provajdera.
Slozio bih se !!!!

Jednostavno svi vi koji ste nezdadovoljni provajderom jednostavno ga promenite a njima kad opadne biznis oni ce da se valjda cuknu u glavu pa ce to da serede...a mozda i nece....
Freško je offline  
Stara 16.8.2006, 23:20   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

ja zivim u glupoj selendri 40km od BG o kojoj bilo koji brzi pristup neta nije moguc (izuzimam, satelitski, zbog visoke cene). sta ti znaci da ih pljujes? ja ne kukam, a imam analognu centralu i celih 33.6 kbps, i nijedan provajder mi ne moze pomoci!

Poslednja ispravka: dbaja (17.8.2006 u 23:53)
Beagle je offline  
Stara 17.8.2006, 0:20   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Jbg-a, sve se moze shvatiti posle 10-tak minuta provedenih na njihovom forumu, ako je ono uopste forum! Ne moze se registrovati ukoliko neko vreme ne provedete na njemu, pa onda se malo*vlacite nekome iz "komisije" i na kraju ta ista "komisija" odlucuje da li ste ispunili uslove!!! NEPROFESIONALNOST!!! Inace taj njihov forum govori sve, izgleda da preslikana slika te tvoje situacije! Iako sam imao lepo misljenje o tv b92 onaj forum mi je zgadio televiziju! Ispade da smo mi neka gamad, zato postoji ban jbg-a, ako neko ne postuje navedena pravila onda sledi ban a ne neke komisije! Nemojte pogresno da me shvatite, licno nisam imao nikakvih problema, nisam se ni prijavljivao na "konkurs", ali citao sam postove...
Nicolas je offline  
Stara 17.8.2006, 0:24   #11
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
NikolaS kaže:
Jbg-a, sve se moze shvatiti posle 10-tak minuta provedenih na njihovom forumu, ako je ono uopste forum! Ne moze se registrovati ukoliko neko vreme ne provedete na njemu, pa onda se malo*vlacite nekome iz "komisije" i na kraju ta ista "komisija" odlucuje da li ste ispunili uslove!!! NEPROFESIONALNOST!!! Inace taj njihov forum govori sve, izgleda da preslikana slika te tvoje situacije! Iako sam imao lepo misljenje o tv b92 onaj forum mi je zgadio televiziju! Ispade da smo mi neka gamad, zato postoji ban jbg-a, ako neko ne postuje navedena pravila onda sledi ban a ne neke komisije! Nemojte pogresno da me shvatite, licno nisam imao nikakvih problema, nisam se ni prijavljivao na "konkurs", ali citao sam postove...
Haha forum b92?? Zar je potrebno komentarisati te mongoloide?
SuperG je offline  
Stara 17.8.2006, 0:25   #12
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

probaj da pitas na njihovom forumu ako uspes da resis pozitivno upitnik od 150 pitanja "u skladu sa negovanjem naseg oblika govora", kako pise. Mada osnovno si rekao, cim se ponasaju bezobrazno i nesposobno, normalno da ne mozes da ocekujes od takvog provajdera da dobijes nesto, samo im pokazi prst i odi kod drugog.
madhatterYU je offline  
Stara 17.8.2006, 2:21   #13
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Kakve veze ima forum sa provajderom? Otišli ste u offtopic, dosta..
vladale je offline  
Stara 17.8.2006, 2:36   #14
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
vladale kaže:
Kakve veze ima forum sa provajderom? Otišli ste u offtopic, dosta..
Pa to su sve isti ljudi!
Kako nema veze???
Gori su od ptt-a...
Nicolas je offline  
Stara 17.8.2006, 2:43   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ISP zvani B92.NET

Ko s Đavolom tikve sadi... Pusti bre te miševe, njihov provajder služi za kačenje na net ako ćeš da surfuješ na njihovom "forumu"! Uh, ovo je bio "govor mržnje", da sam ovo napisao na njihovom "forumu", odma' bi mi poslali CIA-u na vrata!
Rocker je offline  
Stara 17.8.2006, 3:03   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Dobro, ne odnosi se pomenuto na zaposlene koji izvrsavaju naredjenja za platicu vec na *lavonje koji kupe kajmak made by us!
Nicolas je offline  
Stara 17.8.2006, 19:37   #17
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Exclamation Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
vladale kaže:
Kakve veze ima forum sa provajderom? Otišli ste u offtopic, dosta..
Lepo vam je čovek rekao, preterali ste... molim da ne nastavljate sa "govorom mržnje" na ovom forumu! Imate pravo na mišljenje o svemu i svima, ali ako želite nešto da kažete učinite to civilizovano i sa argumentima, ako ih imate. Ako ne, znate šta se dešava sa takvim postovima... evil

Poslednja ispravka: Iris (17.8.2006 u 20:04)
Iris je offline  
Stara 17.8.2006, 23:03   #18
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ISP zvani B92.NET

Citat:
Iris kaže:
Lepo vam je čovek rekao, preterali ste... molim da ne nastavljate sa "govorom mržnje" na ovom forumu! Imate pravo na mišljenje o svemu i svima, ali ako želite nešto da kažete učinite to civilizovano i sa argumentima, ako ih imate. Ako ne, znate šta se dešava sa takvim postovima... evil
Nešto mislim da se ovo odnosi na mene, right?! Moj prethodni post je bio pomalo sarkastična šala i ništa više od toga. Svi mi koji smo na Dial Up-u smo pomalo isfrustrirani (pre)sporom vezom za koju je krivac (prvenstveno)Telekom. Još kad provajderi počnu da bivaju drski, onda to zna da bude previše. OK, nećemo više!
Rocker je offline  
Stara 18.8.2006, 12:41   #19
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Ništa lično, naravno , ali neki red mora da postoji. Niko nije protiv iskazivanja mišljenja i razmene iskustava, ali bez obzira na realno stanje stvari ono ne treba da se pretvori u ogorčenu pljuvaonicu
Iris je offline  
Stara 18.8.2006, 23:18   #20
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ISP zvani B92.NET

Ne znam bas, licno gajim lepo misljenje o novinarima b92 i njihovom programu, najcivilizovanija televizija pored rts-a u srbiji. Ali forum me je razocarao, i ovi postupci provajdera b92.net-a.
Nicolas je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com