Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2013, 13:13   #3861
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Windows 8

Zanimljiv je ovaj Windows 8, ali samo za ove tač-skrin tabletiće, laptopiće... pa i ovaj medjed ćelavi ga testira na jednoj takvoj igrački; ali nikad ga ne bih instalirao na moj desktop komp. Neka, hvala.
Prief Lirator je offline  
Stara 5.6.2013, 15:36   #3862
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ovde i dalje kao da vas bičem i pesnicama neko tjera da koristite metro...
NjegovaWisost je offline  
Stara 5.6.2013, 16:05   #3863
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Windows 8

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ovde i dalje kao da vas bičem i pesnicama neko tjera da koristite metro...
Meni kažeš? Ma to ja samo onako usput komentarišem i iznosim mišljenje...
Prief Lirator je offline  
Stara 6.6.2013, 10:04   #3864
El Diablo
Član
 
Član od: 8.5.2006.
Poruke: 79
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Određen forumom Одг: Windows 8

Usputni trol :-D

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
El Diablo je offline  
Stara 6.6.2013, 10:48   #3865
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Одг: Re: Windows 8

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Meni kažeš? Ma to ja samo onako usput komentarišem i iznosim mišljenje...
Misljenje nekog ko se u zivotu izgleda ne bi navikao na promene. Da ti sutra poslodavac kaze da moras da odradis nesto sto nisi radio ili koristis program koji nisi nikada da li bi bi odustao od posla zato sto ima drugaciji princip rada od onog koji si ti navikao? Ili bi seo cutao ucio i prilagodjavao se ? Metro je nikad laksi za koriscenje sad sto vas u stvarni mrzi da naucite nove trikove to je druga stvar. Ne sporim da ima vecu funkacionalanost na tabletima pa i na tacskrin laptopovima ali nista nije manja funkcionalnost i na desktopu pa i laptopu. A

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
flamingos je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
sale94 (6.6.2013)
Stara 6.6.2013, 11:14   #3866
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Windows 8

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Da ti sutra poslodavac kaze da moras da odradis nesto sto nisi radio ili koristis program koji nisi nikada da li bi bi odustao od posla zato sto ima drugaciji princip rada od onog koji si ti navikao? Ili bi seo cutao ucio i prilagodjavao se ? Metro je nikad laksi za koriscenje sad sto vas u stvarni mrzi da naucite nove trikove to je druga stvar. Ne sporim da ima vecu funkacionalanost na tabletima pa i na tacskrin laptopovima ali nista nije manja funkcionalnost i na desktopu pa i laptopu.
Metro nije težak za korišćenje, ali nije ni blizu ista funkcionalnost. Multitasking u Metrou je praktično nepostojeći, što je možda ok za tablet, ali nikako ne može biti ok za desktop/laptop.
Bryan Fury je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (6.6.2013)
Stara 6.6.2013, 13:32   #3867
vlajko3200
Član
 
Član od: 7.2.2008.
Poruke: 313
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 74 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke

Ovde se lepo vidi famozni start na desktopu konacno, malo su dotegli ovaj 8.1 bar malo pristojnije izgleda.

E sad ako se recimo menjaju pozadine na desktopu da li ce se isto tako menjati i na start screen-u? Ili ostaje jedna fixna slika?

Opet su stavili ovu ribicu na pozadinu znaci propast.
vlajko3200 je offline  
Stara 6.6.2013, 13:35   #3868
Marko_128
Član
 
Član od: 6.3.2013.
Poruke: 54
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Svidja mi se, vreme je da menjam stari Win 8
Marko_128 je offline  
Stara 6.6.2013, 15:41   #3869
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Windows 8

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Misljenje nekog ko se u zivotu izgleda ne bi navikao na promene. Da ti sutra poslodavac kaze da moras da odradis nesto sto nisi radio ili koristis program koji nisi nikada da li bi bi odustao od posla zato sto ima drugaciji princip rada od onog koji si ti navikao? Ili bi seo cutao ucio i prilagodjavao se ? Metro je nikad laksi za koriscenje sad sto vas u stvarni mrzi da naucite nove trikove to je druga stvar. Ne sporim da ima vecu funkacionalanost na tabletima pa i na tacskrin laptopovima ali nista nije manja funkcionalnost i na desktopu pa i laptopu. A

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
Ja se itekako mogu naviknuti na promjene, recimo mijenjao sam iOS i Android više puta i ne mogu se odlučiti koji je bolji, oba imaju svoje prednosti i mane. Zašto pominjem iOS? Zato što se na ovom forumu on maksimalno pljuje, bez da se probao koristiti... i zato što kažeš da je Metro lak za korištenje? E pa isto važi i za iOS, lak da lakši ne može biti. (napravljen za glupe amerikance, ali nebitne je sad ). A Windows 8 sam probao i nije mi se naročito svidio, jednostavno me ne privlači takav kakav je. A zašto mijenjati ono što fino radi? E zato ne bih mijenjao Windows 7 (bar za sada, ostavljam mogućnost adaptacije na buduće apdejtove ). I Bryan Fury je ponešto objasnio.

@El Diablo
Usputni trol sa stažom od 5 godina na forumu i ovoliko zahvalnica? No, Sir, you're wrong.
Prief Lirator je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
sale94 (6.6.2013)
Stara 6.6.2013, 15:47   #3870
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Windows 8

Da se vratimo na temu... [posle 20ak stranica diskusije za i protiv tablet uređaja]

Ja bih se vratio na win8, ali ako su sredili raspolaganje sa resursima.
Naime - ma koliko se on brzo dizao/spuštao [mada ja retko gasim mašinu], brzo dizao ogromne programe; sam imao jako veliki, pomalo banalni problem.
Najobičnije mrdanje nekog fajla [recimo film od ~1,5GB] sa jedne na drugu particiju je činilo mašinu apsolutno neupotrebljivom dok ne završi 'mrdanje' fajla.
E sad, ne znam jel to u međuvremenu sređeno ili nije... ili je to do moje mašine.
Zato sam i batalio win8 jer u win7 nemam tih problema.
PsyDuck je offline  
Stara 6.6.2013, 16:34   #3871
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ja se itekako mogu naviknuti na promjene, recimo mijenjao sam iOS i Android više puta i ne mogu se odlučiti koji je bolji, oba imaju svoje prednosti i mane. Zašto pominjem iOS? Zato što se na ovom forumu on maksimalno pljuje, bez da se probao koristiti... i zato što kažeš da je Metro lak za korištenje? E pa isto važi i za iOS, lak da lakši ne može biti. (napravljen za glupe amerikance, ali nebitne je sad ). A Windows 8 sam probao i nije mi se naročito svidio, jednostavno me ne privlači takav kakav je. A zašto mijenjati ono što fino radi? E zato ne bih mijenjao Windows 7 (bar za sada, ostavljam mogućnost adaptacije na buduće apdejtove ). I Bryan Fury je ponešto objasnio.

@El Diablo
Usputni trol sa stažom od 5 godina na forumu i ovoliko zahvalnica? No, Sir, you're wrong.
Svi OSovi su pravljeni za "Glupe" Amerikance, sigurno nisu pravljeni za pametne Srbe... oh, wait, Glupi Amerikanci su i pravili te OSove..
water wizard je offline  
Stara 6.6.2013, 16:45   #3872
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Windows 8

Ne, pravili su ih pametni Amerikanci (ima i takvih, nisu svi glupi ), a mi biramo one koje ćemo koristiti na osnovu naših želja i potreba i zbog toga se konstantno raspravljamo na forumima. Nemoj se naći uvrijeđenim zbog moje konstatacije u vezi iOS-a, i ja ga trenutno koristim i nevjerovatno koliko je brz, stabilan, uglađen i funkcionalan, čak i na starim iUređajima.

Vidite kako se lako ode u off topic, predlažem da sad počnemo priču o bureku, ćevapima i pivu, je*o operativne sisteme.
Prief Lirator je offline  
Stara 6.6.2013, 17:25   #3873
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Windows 8

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Metro nije težak za korišćenje, ali nije ni blizu ista funkcionalnost. Multitasking u Metrou je praktično nepostojeći, što je možda ok za tablet, ali nikako ne može biti ok za desktop/laptop.
Kako nepostojeci,sta,kliknes na npr,fotoshop,pa pritisnes windows dugme na tasti,pa onda otvoris ofis,to nije multitasking?
flamingos je offline  
Stara 6.6.2013, 17:34   #3874
borisgut
Veteran
 
Član od: 22.3.2009.
Poruke: 508
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 107 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ljudi moji,ako vam se ne svidja metro(kao ni meni) instalirate Classic Shell,stavite opciju skip metro screen,i svaki put Windows ce da butuje na desktop i imate stari dobri start meni.
borisgut je offline  
Stara 6.6.2013, 17:53   #3875
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Windows 8

Citat:
borisgut kaže: Pregled poruke
Ljudi moji,ako vam se ne svidja metro(kao ni meni) instalirate Classic Shell,stavite opciju skip metro screen,i svaki put Windows ce da butuje na desktop i imate stari dobri start meni.
I koja je onda razlika između toga i Windowsa 7...?
Prief Lirator je offline  
Stara 6.6.2013, 17:54   #3876
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Windows 8

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Kako nepostojeci,sta,kliknes na npr,fotoshop,pa pritisnes windows dugme na tasti,pa onda otvoris ofis,to nije multitasking?
Što se mene tiče, to je pseudo-multitasking u najboljem slučaju. U bilo kom trenutku imaš otvorenu samo jednu aplikaciju preko celog ekrana.

U klasičnom/desktop režimu imam otvoreno/minimizovano bar pet-šest prozora, ako je neka frka, može da bude i desetak. Brzo prebacivanje iz jednog u drugi ili držanje nekoliko otvorenih istovremeno se ne može porediti sa pritiskanjem Win dugmeta svaki čas, uostalom zato i imam 24" monitor da bih mogao da imam veliku radnu površinu, a ne jedan tile razvučen preko celog ekrana.

Tek sad u gore navedenom videu pominju mogućnost da se drže četiri pločice na ekranu, što je i dalje jednostavno nedovoljno. Na tabletu to sve ima smisla, ali na desktopu ni blizu.
Bryan Fury je offline  
Stara 6.6.2013, 18:14   #3877
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I koja je onda razlika između toga i Windowsa 7...?
...200$
ColdBoot je offline  
Stara 6.6.2013, 18:15   #3878
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Što se mene tiče, to je pseudo-multitasking u najboljem slučaju. U bilo kom trenutku imaš otvorenu samo jednu aplikaciju preko celog ekrana.

U klasičnom/desktop režimu imam otvoreno/minimizovano bar pet-šest prozora, ako je neka frka, može da bude i desetak. Brzo prebacivanje iz jednog u drugi ili držanje nekoliko otvorenih istovremeno se ne može porediti sa pritiskanjem Win dugmeta svaki čas, uostalom zato i imam 24" monitor da bih mogao da imam veliku radnu površinu, a ne jedan tile razvučen preko celog ekrana.

Tek sad u gore navedenom videu pominju mogućnost da se drže četiri pločice na ekranu, što je i dalje jednostavno nedovoljno. Na tabletu to sve ima smisla, ali na desktopu ni blizu.
Da, ali i sam kazes da ih drzis minimizarno.. tako da nije problem taj prostor na ekranu.. meni je isto uvek maksimum jedna aplikacija PRIKAZANA na ekranu, ostale su dole minimizirane i samo brzo switchujem izmedju njih.. Vazno je kolko je to zaista multitasking.. Da nije ko u Androidu da ako pustim film u jednom prozoru, i kad preko "multitaskinga" prebacim u drugu aplikaciju da mi se film gasi..
Marko93 je offline  
Stara 6.6.2013, 18:25   #3879
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

A 'el može aplikacija do aplikacije na 24'' monitoru u tom Metrou? Ovako:


Poslednja ispravka: ColdBoot (6.6.2013 u 19:32) Razlog: dodatni info needed
ColdBoot je offline  
Stara 6.6.2013, 20:05   #3880
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Da, ali i sam kazes da ih drzis minimizarno.. tako da nije problem taj prostor na ekranu.. meni je isto uvek maksimum jedna aplikacija PRIKAZANA na ekranu, ostale su dole minimizirane i samo brzo switchujem izmedju njih.. Vazno je kolko je to zaista multitasking.. Da nije ko u Androidu da ako pustim film u jednom prozoru, i kad preko "multitaskinga" prebacim u drugu aplikaciju da mi se film gasi..
Ne držim uvek sve minimizirano, nekad imam par dokumenata istovremeno otvorenih i još Skype uglavljen negde u ćošak... ovde se Skype podrazumevano pokrene preko celog ekrana, kome to još treba
Bryan Fury je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com