Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2006, 2:55   #1
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Ufo Aftershock

Jel igrao neko ovu igru? Ja sam sad poceo. Onako, nije losa, nema smek prethodnih ali cini mi se da vredi igrati. Kakvo je vase misljenje?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2006, 14:33   #2
Wolfbrother
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

Imam ovu igru i svidja mi se samo mi jedno nije jasno...Zasto ne mogu nista da gradim u bazama sem u onoj prvoj odnosno Stutgardu?Jel to neki bag?
Wolfbrother je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2006, 2:22   #3
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

Moras ih povezati trackovima. Mapa je podeljena na zemlje, a zemlje na provincije. U svakoj zemlji mozes da gradis jednu bazu, a ostale provincije sluze za donosenje resursa. Samo nisam ukapirao da li moras da povezes svaku provinciju posebno da bi dobijao resurse ili samo bazu, pa automatiski dobijas sve resurse iz te zemlje... Ako imas neku dobru strategiju ili si ukapirao nesto zanimljivo, slobodno postuj. Ovde masa izgleda ne igra nista drugo osim Rome TW i Lotr-a... Pih...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 19:38   #4
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

kada zaokruzis sve provincije u jednu teritoriju (osvojis ih) dobijas resurse sa svake koliko pise na toj provinciji. da bi mogao da dobijas resurse sa te provincije ako nije u sklopu cele teritorije moras da imas sagradjen TRUCK do te teritorije tako da je uvek bolje resenje da zaokruzis teritoriju u provinciju u kojoj onda imas jednu bazu i koji povezes putem sa osnovnom (ili nekom aktivnom) da bi mogao ad gradis u njoj. dobro vodite racuna o tome koliko puteva gradite i gradite samo one neophodne zato sto sukljaju resurse.

Ja sam sada malo prestao da igram UFO jer sam sam nasao devojku. mislim da sam blizu kraja osvjio sam skoro celu zem. kuglu iam skoro sve labove fabrike i defence...

sada sam se zaglavio kod nekih kuglica koje me napadaju i neznam sta da raim jer neznam cime da ih ostetim. ako eko zna neka kaze
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2006, 3:53   #5
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

A jel moras povezati svaku provinciju u zemlji da bi dobijao resurse ili samo glavnu (onu gde mozes da gradis bazu)?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2006, 13:31   #6
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

Citat:
Sarmatian kaže:
A jel moras povezati svaku provinciju u zemlji da bi dobijao resurse ili samo glavnu (onu gde mozes da gradis bazu)?

Pazi ovako.

ako uzmes provinciju, koja ima neke resurse a bas ti resursi su ti neophodni gradis put, povezujes ih sa tvojom bazom i na taj nacin skupljas resurse iz te provincije.

ukoliko imas 4 od 4 provincije koje cine jednu oblast sa jednom BAZOM u centru, onda povezujes samo bazu sa bazom(koja radi) a ostale puteve ukoliko si ih imao tu, gasis ih. Kada kontrol;ises sve provincije jedne oblasti dobijas sve resurse sa sve 4 a kada kontrolises 2/4 ili 3/4 provincije jedne oblasti dobijas resurse samo ako SVAKA provincija ima put u sebi.
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 18:31   #7
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Ufo Aftershock

Ahaaaa...

Hvala, hvala
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com