Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2007, 20:08   #221
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

I meni se desavalo da nece da radi vise puta ali samo kad ukljucim komp a posle njega modem onda neko vreme nece da radi pa posle proradi i super radi(da nije do modema) sa mojih 256k uvek je 27-29kB nikad manje super brzina rekoh ja dok ne odoh na promociju masinskog faksa u kragujevcu kad saznadoh da oni imaju net sa protokom od 4Gb/s pa to je je**te 500MB/s. Nego imam i drugi problem nemogu da saljem mail zadnjih dana kada u thunderbirdu saljem on mi trazi sifru a kad je unesem nece da je prihvati pa sam zbog toga bio na sajtu telekoma i otuda probao da posaljem ali nece ni da mi otvori opciju za novu poruku .Probao sam iz skole da sa mog naloga posaljem mail i ono radi .Jel zna neko u cemu je problem?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 0:12   #222
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Idite deco vi svi na ADSL, mi na wirelessu cemo tek onda da uzivamo.
Ja na wifi imam obezbedjen protok 95% vremena, ukoliko se omane ne placam taj mesec. Za evo tri meseca nisam imao signal jednoga dana samo na 4 sata, nesto su namestali.

btw Mene su zvali iz kancelarije jednog provajdera, povodom moje prijave stare nekoliko meseci (sada vec vise od pola godine), nisu mi nista odgovarali, i onda posle 3-4 meseca mi rekose odjednom da je sve postavljeno, moj broj rezervisan, instalirana oprema bas na moj broj i tako slicne nebuloze, kao da je sve spremno i da ce biti gotovo za nedelju dana, da im se samo javim. E to je bilo negde u februaru ako se ne varam, i tako posle par mailova oni mene juce na mob zovnu, i kazu: dodjite da platite zakup i da potpisete ugovor, broj je od danas spreman, kao da sam im korisnik vec godinama, ludilo, a ja samo trazio proveru mogucnosti, e samo zamisljam kakva bih **anja sve doziveo da sam se odlucio za ADSL, znaci dva i po meseca su zakasnili sa obecanjem, pa mislim se u sebi, ako je tako u startu kako ce biti kasnije.

Trebalo bi da adsl-u nema premca ali jos nije tako.
ja sam hteo na wireless, ali se bojim de je to u mom slucaju tehnicki neizvodljivo... nema kuda signal da se progura.
inace sam od novembra cekao ADSL! obecali su da ga do kraja februara 10000% uvode... a dobio sam ga pre nekih nedelju-dve dana! malo mi je falilo da promenim provajdera, ali sam onda skontao da bih tada cekao jos pola godine, jer su SVI provajderi obavezni da prvo teleekomu proslede obavezu da provere tehnicke mogucnosti. Ne bi bilo bitno ni da su vec bile proverene i dokazano povoljne (procedura)!
Inace imam 3 telefona u stanu i od njih, jedan susti malo (moj), jedan maaalo vise, a treci susti do neupotrebljivosti!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 0:24   #223
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Zbog ADSL-a šušti?

Onda nisi dobro povezao onaj spliter što si ga dobio uz modem... ili ga nisi uopšte povezao

Spliter mora da ti bude pre svih telefona u stanu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.4.2007)
Stara 28.4.2007, 0:33   #224
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da, to je pisalo u SK-u cini mi se, sada vec davno, ona "kutija" ide pre svega.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 0:55   #225
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Nisam znao Probacu sutra pa cu javiti sta je bilo
Mada vec mogu da pretpostavljam da ce sve biti u redu!
Ovaj forum je BLAGO!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 1:03   #226
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Telekom ADSL

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Zbog ADSL-a šušti?

Onda nisi dobro povezao onaj spliter što si ga dobio uz modem... ili ga nisi uopšte povezao

Spliter mora da ti bude pre svih telefona u stanu.
Ma možda je i filter neki šnj! I meni malo zuji tel. kad sam online a siguran sam da sam ga dobro povezao. Drugi tel koji nije priključen preko filtera šušti mnogo više kad je ADSL link uspostavljen.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 1:24   #227
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ali meni u svakom slucaju nije povezan direktno na liniju, vec iz druge ruke... linija ide u jedan telefon, pa iz tog telefona linija se deli na drugi i treci telefon. A sada je spliter nakacen samo na 2 fon. vredi pokusati. i da samo malo manje susti bicu zadovoljan. sad bih to obavio, nego da ne budim narod
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 9:03   #228
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
malo mi je falilo da promenim provajdera, ali sam onda skontao da bih tada cekao jos pola godine, jer su SVI provajderi obavezni da prvo teleekomu proslede obavezu da provere tehnicke mogucnosti.
Evo prilike da se jos ponesto razjasni. Firma "Telekom ADSL" igra pomalo prljavu igru sa korisnicima i drugim provajderima. Koristeci svoje vrlo poznato ime pokusava da ubedi korisnike da je jedino ona u mogucnosti da pruzi uslugu ADSL-a, sto je notorna neistina. Da li ce na nekoj centrali biti postavljeni ADSL portovi zavisi jedino i samo od "tate" Telekoma. "Telekom ADSL", kao i svi ostali provajderi, u direkciji za medjunarodni saobracaj Telekoma zakupljuje odredjeni broj portova za svoje korisnike. Pri tome ima iste uslove i obaveze kao i ostali provajderi.
Sta je poenta? Dobro se raspitajte koji vam provajder najvise odgovara po cenama i uslugama pre nego potpisete ugovor. NISTE u obavezi da potpisete ugovor sa prvim provajderom koji vam se javi ili kod koga ste proveravali tehnicke mogucnosti (na kraju krajeva svi provajderi te zahteve prosledjuju "tati"), kao ni sa onim koji kaze da je jedini koji moze da pruzi uslugu.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 10:21   #229
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Telekom ADSL

. Koja je to firma Telekom ADSL??

Koliko ja znam provider ADSLa i( kao i fiksne telefonije) jeste firma Telekom Srbija -preduzece za telekomunikacije A.D


Pogledajte vash telefonski racun. Adsl se vodi kao usluga.( a placa se u objedinjenom rachunu sa ostvarenim telefonskim saobracajem) - Dakle jedna firma - odnosno TATA telekom himself.

Tvrdnja da svi provajderi imaju iste uslove je smesna....Narocito kad sam od sebe zakupljujesh portove...
+ Nisam nigde cuo da je ikakva firma rekla da je jedini provider.


Hm -this looks like a conspiracy theory Sledece sto cemo cuti jeste da su za sve krive strane sluzbe a?

Poslednja ispravka: nesonjacc (28.4.2007 u 10:36)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 11:17   #230
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Teoretski imamo mnogo provajdera ADSL-a, međutim u praksi imamo samo jednog. Ako sav saobraćaj in i out ide preko Telekoma, onda to ne može biti više provajdera. Isti taj Telekom može određenom provajderu da uspori vezu, da blokira određeni saobraćaj, pa čak i da je s vremena na vreme isključi... neću da ulazim u to da li to zaista rade (ne bi smeli po zakonu)... ali poenta je da može. Samim tim kad nešto nije u redu kod vašeg provajdera, ne mora da znači da je do njih, a i oni vrlo često umeju da kažu "Nije do nas nego do Telekoma", tako da praktično imamo jednog provajdera i to je to. Kada neki provajder bude imao svoj nezavisan link ka svetu, i bude u potpunosti na njemu kako će taj link da se koristi, onda možemo da pričamo o postojanju više provajdera. Sadašnji provajderi su najobičniji preprodavci usluge.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 12:09   #231
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
. Koja je to firma Telekom ADSL??

Koliko ja znam provider ADSLa i( kao i fiksne telefonije) jeste firma Telekom Srbija -preduzece za telekomunikacije A.D


Pogledajte vash telefonski racun. Adsl se vodi kao usluga.( a placa se u objedinjenom rachunu sa ostvarenim telefonskim saobracajem) - Dakle jedna firma - odnosno TATA telekom himself.

Tvrdnja da svi provajderi imaju iste uslove je smesna....Narocito kad sam od sebe zakupljujesh portove...
+ Nisam nigde cuo da je ikakva firma rekla da je jedini provider.


Hm -this looks like a conspiracy theory Sledece sto cemo cuti jeste da su za sve krive strane sluzbe a?
Pa i kompjutere kupljene od nekih nasih firmi mozes da platis preko telefonskog racuna pa one nisu ista firma. Mozda je izraz firma malo nesrecno izabran...
Nego, Telekom je morao da odvoji deo firme koja se bavi internetom od glavnog dela kompanije. Tako da imas ogranke telekoma za mobilnu telefoniju i internet usluge. http://www.apr.sr.gov.yu/RepsisPubli...rnd=1496095057

Procedura koju "Telekom ADSL" (primetices da je naziv stavljen pod navodnike kako bi se istaklo da je u pitanju proizvoljan termin) obavlja za ADSL ista je kao i za sve provajdere. Tu informaciju (u koju ni sam nisam mogao da verujem) dobio sam od direktora jednog ISP-a sa kojim imam zadovoljstvo da saradjujem. Naravno, imena necu navoditi, a ukoliko te interesuje slobodno me kontaktiraj na PP.

I na kraju, zaista mi nije namera da branim Telekom koji de facto jeste monopolista i cije mi se poslovanje i poslovna politika nimalo ne svidja, niti to ima veze sa stranim sluzbama , ali smatram da treba obuhvatiti sve informacije i cinjenice da bi se dobila sto realnija slika tematike.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 12:46   #232
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ali meni u svakom slucaju nije povezan direktno na liniju, vec iz druge ruke... linija ide u jedan telefon, pa iz tog telefona linija se deli na drugi i treci telefon. A sada je spliter nakacen samo na 2 fon. vredi pokusati. i da samo malo manje susti bicu zadovoljan. sad bih to obavio, nego da ne budim narod
U slučaju da je nezgodno da se stavi spliter kako treba, postoje i posebni filteri koji se stave ispred onih telefona koji nisu iza splitera iz bilo kog razloga. Spliter se i sastoji od razdelnika i filtera.

E sad, gde to ima da se kupi, ne znam. Možda u Netiksu i/ili većim prodavnicama kao što je, recimo, Desk. Naravno, pričam o Beogradu.

@Rocker
Meni ne šušti nijedan telefon sa spliterom. Dok još nisam bio razveo instalaciju, namestio sam spliter samo na krajnji telefon od četiri i čak sam povezao samo Line i Phone kontakte, dakle, spojio sam ga kao filter. Taj četvrti telefon se čuo kako treba, a svi ostali su šuštali i krčali, neki više, neki manje. Kada sam razvukao još jedan kabl ka mojoj sobi i povezao spliter ispred svih telefonskih aparata, više ništa ne krči ni na jednom aparatu.
Dakle, probaj da zameniš taj spliter.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.4.2007)
Stara 28.4.2007, 15:49   #233
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
U slučaju da je nezgodno da se stavi spliter kako treba, postoje i posebni filteri koji se stave ispred onih telefona koji nisu iza splitera iz bilo kog razloga. Spliter se i sastoji od razdelnika i filtera.

E sad, gde to ima da se kupi, ne znam. Možda u Netiksu i/ili većim prodavnicama kao što je, recimo, Desk. Naravno, pričam o Beogradu.

@Rocker
Meni ne šušti nijedan telefon sa spliterom. Dok još nisam bio razveo instalaciju, namestio sam spliter samo na krajnji telefon od četiri i čak sam povezao samo Line i Phone kontakte, dakle, spojio sam ga kao filter. Taj četvrti telefon se čuo kako treba, a svi ostali su šuštali i krčali, neki više, neki manje. Kada sam razvukao još jedan kabl ka mojoj sobi i povezao spliter ispred svih telefonskih aparata, više ništa ne krči ni na jednom aparatu.
Dakle, probaj da zameniš taj spliter.
da, da. dobro sam razumeo- bas to sam i hteo da uradim. ako mislim da ukljucim spliter pre svih tlefona, moracu bar jos jedan duzi kabl da razvucem od prvog telefona (tj. splitera) do svoje sobe tj. modema... Nekih 3-4 m kabla ce mi trebati.. Tako da cu mozda vec danas da probam, samo ako nabavim kabl (ovo mi je ipak prakticnije resenje od kupovine filtera, jer ce kabl ipak ici kroz zid i nece nista smetati)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 15:15   #234
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Telekom ADSL

e ljudi kako najlakse da promenim paket?
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 17:11   #235
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
darkado kaže: Pregled poruke
e ljudi kako najlakse da promenim paket?
Како мислиш најлакше? Само назовеш Телеком кориснички сервис (или одеш лично) и затражиш промену брзине. Мени је нови пакет пуштен у року од пар сати, што ме изненадило јер су рекли ће бити тек кроз два дана.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
darkado (2.5.2007)
Stara 29.4.2007, 21:18   #236
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ljudi... sa telekomovim adsl-om 256/64 ne mogu da otvorim neke stranice kompletno. npr kockice koje predstavljaju reputaciju, ili ono polje na kojem pise "odgovori" (jednostavno se ne pojavljuje, pa idem na "citiraj" kada upisujem novu poruku i onda brisem citat)...
Ovaj (i ni jedan drugi) problem nisam imao kada sam u opcijama za modem stavljao pure bridge opciju i pravio posebnu konekciju za kacenje. Ona je radila odlicno, ali samo do danas. Sada sa njom rade samo p2p programi...
A sa ovom drugom osim navedenog problema i p2p radi lose! HEEELP!?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:38   #237
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Bilo je više puta priče o tome.
Neki firewall/security je u pitanju, ili na ruteru ili u Windowsu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 22:21   #238
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ako neko zna resenje... neka kaze bas sam se smorio! zato sto mi je 10 dana SVE radilo super kada sam u wan settings birao pure bridge. sada sa tim podesavanjem radi p2p, a kada vratim sve na default, radi samo klsicno surfovanje, ali kao obogaljeno (ne otvara sve sadrzaje svih strana). znaci i kada bih svaki cas ulazio u opcije i menjao ih- ne bih imao kompletan net.
edit:
pomagajte... cak mi se desava da kada mi je popunjen protok od 25 kB/s, ne mogu NICEMU na netu da pristupim... ono looking up (for server) koje se pojavljuje na dnu browsera traje samo 1 sec. i ako za taj 1 sec browser ne pristupi serveru, sve pada u vodu. onda radim refresh po 20 puta dok se ne desi da u toj bednoj sekundi uhvatim server (sajt kome zelim da pristupim) i onda dalje nema problema! WTF?!
ovo je pomalo off topic ali prouzrokovano telekom adsl-om: jel mogu nekako da sacuvam progres do kog je stigao utorrent, pa da ga nastavim posle formatiranja HDD-a (imam naravno i D: particiju)... i kako je to onda moguce? koje fajlove odakle da cuvam, ako to moze tek tako?

Poslednja ispravka: polarnimeda (30.4.2007 u 3:41)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 6:26   #239
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Telekom ADSL

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
@Rocker
Kada sam razvukao još jedan kabl ka mojoj sobi i povezao spliter ispred svih telefonskih aparata, više ništa ne krči ni na jednom aparatu.
Dakle, probaj da zameniš taj spliter.
Ma ko da se mlati sad sa tim. Nije to neko preterano šuštanje, ali se ipak primeti razlika kad je aktivan ADSL link i kad nije.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 13:42   #240
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ili kupi one filercice u Netiksu na Crvenom krstu. jedan kosta 232din, ja sam kupio jedan jer me je mrzelo da premestam telefon i da ga zabadam u drugi izlaz splitera.
i ja imam problem sa otvaranjem stranica do kraja. jel' zna neko kako ovo moze da se resi, jer stvrasno nervira...
ajde Vojo, pomozi svom omiljenom clanu, tj. meni
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com