Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2011, 16:22   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom iPad ?

Zanima me vase misljenje o ovom cudu od hardvera ,koliko je praktican,i vasi utisci prilikom njegovom koriscenja, jer koliko sam istrazivao na njemu ne mozete nista da radite konkretno (tipa da editujete neki word ili exel document) kamoli nesto levo .

Dobro,sto se tice pregleda fotki,surfovanja,muzike i citanja e-novina tu skidam kapu a za dizajn i kvalitet da ne pricam .

Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 18:24   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Pa to je to prema ljudima koji su imali prilike da ga testiraju, portabl medija plejer/e-reader sa mogućnošću surfovanja netom.
iPad 2 izlazi u junu po zadnjim glasinama, u aprilu bi trebalo da se pojave tableti bazirani na Androidu 3.0, pa bi svakako bilo pametno da sačekaš sa eventualnom kupovinom.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 19:04   #3
Fickey
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 265
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Fickey
Određen forumom Re: iPad ?

Moje misljenje je puuuno para za malo muzike.
Fickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 19:18   #4
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Kod mene je već neko vremen ajPed na testiranju. Pozajmio mi je prijatelj koji je kupio iz SAD.

Uz malo organizacije, može da zameni netbook. Dakle, za komunikaciju tokom putovanja, bilo to četovanje, mejlovi, skajp... šta god... sasvim fino radi. Potrebno je da se čovek malo navikne na tastaturu, ali ni ona ne predstavlja neki poseban problem nakon kratkog navikavanja,

Ja ga koristim za čitanje, a moja verenica za Plants Vs. Zombies. Odličan je kao prenosna igračka konzola i ima dovoljno igara da pokriju raznorazna zanimanja. Za gledanje video sadržaja i klipova na Jutjubu je sjajan.

Najveći problem je softver, to jest vezanost za ajTjuns. To mu funkcionalnost smanjuje drastično. Na stranu to što sam ga krešovao kada sam pokušao da ubacim malo više stripova u .cbr formatu odjednom. To malo više je oko 2 gb. Na netu sam saznao da se to desilo zbog toga što ajPed ima malo rama.

Za čitanje knjiga format je idealan, ali za nekoga ko čita više od dva sata dnevno nije ajPed. Previše zamara oči. Recimo, nakon pročitanih 1300 ajPedovih stranica, oči su me pekle kao dva žarača. Konkretno, čitao sam Martinovu Game of Thrones.

U svakom slučaju, softver i to što moraš da kupiš sve živo Eplovo su za mene faktori zbog kojih neću kupiti ajPed. Moj plan je da sredinom godine kupim neki čitač knjiga, a da krajem godine kupim tablet, ali android. Cena od oko 700 eura za Xoom i Galaxy 10 su na papiru sjajan hardver, a čini mi se da je android 3.0 svetlosnim godinama ispred iOSa. Naravno, ibrzo dolazi iOS 5, tako da ćemo videti kakav će biti ajPed 2.
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nightflier na korisnoj poruci:
Thaedass (5.3.2011)
Stara 26.2.2011, 19:34   #5
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Koristan sajt - http://www.nothingbuttablets.com/

A trebalo bi da uskoro počne sa radom i anythingbutipad.

U svakom slučaju, kao što reče Picard, razgledaj još malo i ne žuri sa kupovinom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
veseliburek (26.2.2011)
Stara 26.2.2011, 21:03   #6
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

iPad 2 će biti predstavljen drugog marta na zvaničnoj konferencji u Kaliforniji. Verovatno će pola meseca, maksimalno mesec dana nakon iste biti pušten i u prodaju. Sačekaj sa kupovinom.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 22:07   #7
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Kod mene je već neko vremen ajPed na testiranju. Pozajmio mi je prijatelj koji je kupio iz SAD.

Uz malo organizacije, može da zameni netbook. Dakle, za komunikaciju tokom putovanja, bilo to četovanje, mejlovi, skajp... šta god... sasvim fino radi. Potrebno je da se čovek malo navikne na tastaturu, ali ni ona ne predstavlja neki poseban problem nakon kratkog navikavanja,

Ja ga koristim za čitanje, a moja verenica za Plants Vs. Zombies. Odličan je kao prenosna igračka konzola i ima dovoljno igara da pokriju raznorazna zanimanja. Za gledanje video sadržaja i klipova na Jutjubu je sjajan.

Najveći problem je softver, to jest vezanost za ajTjuns. To mu funkcionalnost smanjuje drastično. Na stranu to što sam ga krešovao kada sam pokušao da ubacim malo više stripova u .cbr formatu odjednom. To malo više je oko 2 gb. Na netu sam saznao da se to desilo zbog toga što ajPed ima malo rama.

Za čitanje knjiga format je idealan, ali za nekoga ko čita više od dva sata dnevno nije ajPed. Previše zamara oči. Recimo, nakon pročitanih 1300 ajPedovih stranica, oči su me pekle kao dva žarača. Konkretno, čitao sam Martinovu Game of Thrones.

U svakom slučaju, softver i to što moraš da kupiš sve živo Eplovo su za mene faktori zbog kojih neću kupiti ajPed. Moj plan je da sredinom godine kupim neki čitač knjiga, a da krajem godine kupim tablet, ali android. Cena od oko 700 eura za Xoom i Galaxy 10 su na papiru sjajan hardver, a čini mi se da je android 3.0 svetlosnim godinama ispred iOSa. Naravno, ibrzo dolazi iOS 5, tako da ćemo videti kakav će biti ajPed 2.
Otkud ti sad to da dolazi ios 5 ??

Ja koliko znam iPad 2 ce krasiti ios 4.3 sa nekim modifikacijama za njega.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 22:29   #8
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Elem moji ljudi znam ja da je Apple pustio buzz svima da je 2 marta prezentacija iPad 2 koji je dosta bolji u odnosu na iPad 1 ali poenta je u tome sto je dosta skup za to sto dobijate.

Sto se telefona tice Android vs iOS -tu bitku odnosi iOS za sad.Pocevsi od interfejsa, brzine rada sa telefonom,programi za njega,igre itd..Prosto sve je super.Naravno tu ima i par mana tipa transfer podataka preko bluetooth-a,browser bez flash-a ali verujte mi da se pored silnih vrlina koje ovaj telefon ima ubrzo zaboravi na to.Naravno jedna od vecih mana ako mozemo tako da je nazovemo jeste cena ....

Sto se tice Ipad vs ostali Tableti-ufff ....cak mi je i Android bzv kao tablet zbog nekih stvari tj generalno svi tableti.Ja ne kapiram svrhu tableta kad mogu da se zamene netbook-ovima koji imaju pun operativni OS !!!!

Bilo bi super da neki tablet ima kompletan OS bilo Android,bilo iOS koji moze da obradjuje Office dokumenta.Nesto slicno tome jeste iWork preko iPad-a ali nije to to koliko sam mogao da vidim.

Do tada,ne vidim razlog dati 700 evra za tablet koji nema kompletan OS sa kojim moze vecina stvari da se radi dok za te pare moze da se kupi netbook ili laptop !!
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 1:34   #9
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: iPad ?

Ja podrzavam ideju tablet uredjaja ali dati 700 ev za nesto sto moze manje nije racionalno.
Prosto tablet je u nastajanju i sem fensi igranja sa ekranom sto meni ne znaci nista ne vidim nijednu prednost.

A za ipad da je polu proizvod koji je zaintersovao mastu nekih bez realne koristi je dokaz bas Ipad 2 koji ce imate dosta od onog sto sam kritikovao da je sramota da nema .
Sad izlazi i kompletan optimizovan os Android Honeycomb 3.0 a Motorola Xoom je izasla i kosta 800 evra .

Ima i win 7 tableta ali win 7 nije optimizovan za tablet win 8 ce biti i beta izlazi u septembru
I pored napretka u novoj generaciji jos nisu dostigli onaj nivo koji je potreban da bi razmislio da kupim jedan tablet bilo kog prizvodjaca i os .
Za 2-3 god kad dodju gde ja zelim po mogucnostima nabavicu jedan tablet.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 13:25   #10
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Pa da,upravo tako.Takodje podrzavam tablet i svidjaju mi se neke stvari koje su odradjene konkretno na iOS tj fazon povucete ruku dole i otvore vam se aktivne alikacije ili tako nesto slicno, ali i dalje ni Android ni iOS ne zadoljavaju moje potrebe da bi ih uzeo.

Kad budu izbacili OS sa kojim moze da se radi u Office koliko-toliko i jos neke stvari onda i mozemo da pricamo.Ovako bez toga je cista skupa igrackica za zabavu !!



Mada mamicu im njihovu, primamljivo mi deluje onaj iPad a jedva cekam iPad 2-jku haha
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 13:40   #11
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Kao sto smo rekli -spravica za zabavu !

Obavezno pogledajte ovaj video
http://www.youtube.com/watch?v=KARq9...eature=related

Stvarno mogucnosti su tu, ali samo za zezanje
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 13:54   #12
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Ljudi mogu da vam kazem da je Motorola uradila izvandredan posao sa Motoriola Xoom tabletom jbt !!
Svaka im cast !Jeste da mi se vise svidja iOS ali covece moram da kazem da Honeycomb izgleda extra na ovoj makini !

Bas me zanima kako ce da se razvija situacija na polju tableta u naredne 2 godine - ovo vec pocinje da lici na nesto,samo jos da ubace Office i eto mene.

Za sad to sto sam video za Xoom jeste da je extra stvarcica !!

Kad budem prikupio info jos malo ,pisem vam .

P.S ovo mora da je zabolelo Steve Jobs-a pravo u ja*a hahaha

http://www.youtube.com/watch?v=FgOX9...eature=related

Poslednja ispravka: Starface (27.2.2011 u 13:58) Razlog: dodavanje linka
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 14:17   #13
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: iPad ?

http://www.youtube.com/watch?v=WRDkdC3J_Ak
Dosta realna analiza imace i flas za nekoliko nedelja u povoju je jos uvek ali os nije los
Opet jos uvek igracka ..

Ali napreduju sad imaju i kameru i zvucnike konacno ce moci i skype za sta je tablet kao stvoren.
Ipad 2 ce imati multitasging isto kameru
Lepo sam govorio kad je izasao Ipad da je polu-prozvod.
Jos nije dovoljno blizu da razmotrim kupovinu .
Bice zanimljiv pored ios i androida koji se razvijaju zatim kako ce izgledati win 8 koji se pravi posebno za tablet a videcemo vec u septembru kad izadje beta ..

Po meni ko nema para za bacanje i dalje je daleko isplativije da kupi neki laptop ili notebook sad sa fuzion cipovima i novim modelima imace isto veoma dugo trajanje baterija pa ode i ta prednost.
Treca generacija tableta kad izadje vec ce biti dosta zanimljiva.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 14:23   #14
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
http://www.youtube.com/watch?v=WRDkdC3J_Ak
Dosta realna analiza imace i flas za nekoliko nedelja u povoju je jos uvek ali os nije los
Opet jos uvek igracka ..

Ali napreduju sad imaju i kameru i zvucnike konacno ce moci i skype za sta je tablet kao stvoren.
Ipad 2 ce imati multitasging isto kameru
Lepo sam govorio kad je izasao Ipad da je polu-prozvod.
Jos nije dovoljno blizu da razmotrim kupovinu .
Bice zanimljiv pored ios i androida koji se razvijaju zatim kako ce izgledati win 8 koji se pravi posebno za tablet a videcemo vec u septembru kad izadje beta ..

Po meni ko nema para za bacanje i dalje je daleko isplativije da kupi neki laptop ili notebook sad sa fuzion cipovima i novim modelima imace isto veoma dugo trajanje baterija pa ode i ta prednost.
Treca generacija tableta kad izadje vec ce biti dosta zanimljiva.

+1

Ja mislim kad Windows 8 bude izasao za tablet da ce da napravi pokolj a znate zasto ??
Zato sto je rad u Office-u i dalje broj 1 svugde !
A sta mislite sto su u jednom intervjuu rekli da nisu zainteresovani trenutno da prave Office za iPad ??

Pa odg je u Windows 8-ici .To je njihov kec u rukavu
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 17:27   #15
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: iPad ?

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Pa odg je u Windows 8-ici .To je njihov kec u rukavu
To su rekli i za Vistu, pa za Win 7, sad za Win 8...
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple, ipad


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
e-readeri Celt Tableti i e-readeri 1379 23.1.2024 17:54
Stiven Džobs najavio kraj PC računara Nergal Vesti 138 21.9.2010 11:25
Apple iPad zuleee Prenosni računari 88 13.7.2010 17:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com