Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2007, 19:15   #1
Goonotora
Član
 
Član od: 15.10.2007.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Exclamation Komp se sam od sebe restartuje

Pomagajte, poludecu vise. Komp se sam od sebe restartuje bez ikakvog razloga, koristio sam AVP i Ad-Aware, nista... Sta li mu je? Konfa je Asus A7V266-E, AMD Athlon XP 1600+, PC-266 256MB, Asus V7700TI, Maxtor DiamondMax Plus 8 40GB+.
Goonotora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 19:54   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Budi ne malo nego dosta precizniji. Šta piše kada se komp ponovo upali, izbacuje li ikakvu grešku, kada se to događa, kakav ti je napon u kući.....
Može da bude do svega, od napajanja i ostaloga harwwera pa do softverskoga problema. Dešavaju li se kakve druge stvari koje ne bi trebale, kolika je temperatura CPU-a i čipseta. Možda negdje nema dobro konkrakta, provjeri kablove.....
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 19:58   #3
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Ima povelika tema o tome ovde.
Ja mogu da ti dam jedan glup savet: pošto sam i sama imala tih problema... Formatirala sam particiju i ponovo instalirala windows, pošto sam pretpostavila da se on nešto (po običaju) skucao, jer je dosta sporo radio..
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 20:17   #4
Goonotora
Član
 
Član od: 15.10.2007.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Mislim da nije do hardvera, jer mi sistem javlja poruku da se oporavio od neke ozbiljne greske. E ,sad ta greska se javlja iznenada, tako da nema neki sablon da bi znao sta je. Neki put se javlja kad pokrenem neki program, neki put kad radim full system scan pomoci ova dva navedena programa, a neki put kad je proc preopterecen (cime, pitam li se). Za sada se to ne ponavlja, ali me zabrinjava...
Goonotora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 20:20   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Citat:
Goonotora kaže: Pregled poruke
Mislim da nije do hardvera, jer mi sistem javlja poruku da se oporavio od neke ozbiljne greske. E ,sad ta greska se javlja iznenada, tako da nema neki sablon da bi znao sta je. Neki put se javlja kad pokrenem neki program, neki put kad radim full system scan pomoci ova dva navedena programa, a neki put kad je proc preopterecen (cime, pitam li se). Za sada se to ne ponavlja, ali me zabrinjava...
Fortatiraj i instaliraj ponovo. Kratko i jasno. I stavi nove drajvere.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 21:04   #6
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Mislim da je u pitanju memorija ili napajanje(narocito ako imas nekog anonimnog kineza)
Vredelo bi,da pre nego sto posegnes za formatom,proveris memoriju i/ili da pozajmis od druga nekog napajanje i vidis sta se desava
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2007, 23:54   #7
Goonotora
Član
 
Član od: 15.10.2007.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Mislim da je u pitanju memorija ili napajanje(narocito ako imas nekog anonimnog kineza)
Vredelo bi,da pre nego sto posegnes za formatom,proveris memoriju i/ili da pozajmis od druga nekog napajanje i vidis sta se desava
Memorija je Transcend ja mislim, a napajanje ima oznaku ATX PL-350, pretpostavljam da je fabricko (kuciste je inace ATX P4). Jel moze ova pojava da se desi ako recimo dodje do male promene jacine struje, kao kratak spoj ili kratkotrajan nestanak struje (manji od 1sekunde)?
Goonotora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 4:00   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Komp se sam od sebe restartuje

Citat:
Goonotora kaže: Pregled poruke
Memorija je Transcend ja mislim, a napajanje ima oznaku ATX PL-350, pretpostavljam da je fabricko (kuciste je inace ATX P4). Jel moze ova pojava da se desi ako recimo dodje do male promene jacine struje, kao kratak spoj ili kratkotrajan nestanak struje (manji od 1sekunde)?

Moj ti je savet da poslušaš prvo Ulmawen i da pogledaš onu temu koju ti je preporučila tamo ćeš naći objašnjenej kako da istestiraš memoriju i onda ćeš veoma loko utvrditi dali je do nje problemili ne

Što se tiče napajanja , da može da se desi da je napajanje "krivo" što se tebi racžunar resetuje . Preporučujem da poslušaš Covenant i da od nekog ortaka pozajmiš kvalitetnije napajanje i da vidiš dali će se i dalje dešavati učestalo restartovanje računara .

Ako i nakon svega (provere memorije i promene napjanja) računar idalje nastavi da se restartuje onda u tom slučaaju možeš i da razmišljaš o formatiranju C partivije i instaliranju novog OS-a .

Poslednja ispravka: Freško (25.11.2007 u 4:22) Razlog: Nekoliko slovnih greški ispravljeno , na inicijativu koleginice Ulmawen ;)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Ulmawen (25.11.2007)
Stara 25.11.2007, 4:22   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Komp se sam od sebe restartuje

Ako nije ni "prljav" Win ni loše napajanje, ni neispravan RAM, vrlo verovatno je do same ploče. Naime, konfa koju poseduješ je prilično matora i elektroliti na ploči odavno više nemaju inicijalnu kapacitivnost što može da dovede do učestalog restartovanja. Takođe, napajanje slabi vremenom na isti način (elektroliti gube na kapacitivnosti). Neke predloge za moguća rešenja si već čuo, ako ništa ne upali, nosi komp u servis pa nek' oni istestiraju, jer ako je ploča u pitanju, teško da ćeš samostalno moći to da središ.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 4:36   #10
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Komp se sam od sebe restartuje

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ako nije ni "prljav" Win ni loše napajanje, ni neispravan RAM, vrlo verovatno je do same ploče. Naime, konfa koju poseduješ je prilično matora i elektroliti na ploči odavno više nemaju inicijalnu kapacitivnost što može da dovede do učestalog restartovanja. Takođe, napajanje slabi vremenom na isti način (elektroliti gube na kapacitivnosti).
Upravo sam i ja imala do skora isti ovaj problem, i bili su elektroliti u pitanju. A restart se najčešće dešavao kada samo malo padne napon struje.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2007, 13:55   #11
Goonotora
Član
 
Član od: 15.10.2007.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Konfa jeste matora, nekih 5-6 godina. Uglavnom, nabavljam nove komponente, a od starih cu zajedno sa jednim ortakom da sastavim konfu za mog mladjeg brata. On (moj brat) jos nema komp, pa sam mislio da je ovo dobro za njegov pocetak. Malo me brine njihov napon, ipak je to selo gde ti je komsija udaljen jedno 4-5km...
Goonotora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 1:14   #12
Aleksandar Radojkovic
Član
 
Član od: 27.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Aleksandar Radojkovic
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Citat:
Goonotora kaže: Pregled poruke
Memorija je Transcend ja mislim, a napajanje ima oznaku ATX PL-350, pretpostavljam da je fabricko (kuciste je inace ATX P4). Jel moze ova pojava da se desi ako recimo dodje do male promene jacine struje, kao kratak spoj ili kratkotrajan nestanak struje (manji od 1sekunde)?
Vrlo je verovatno da bude baš taj kratkotrajni pad napona. Meni se povremeno događa (naročito kad se narod vraća s posla, pa svi počnu da podgrevaju ). Merio sam napon sa nekim voltmetrom, i tada je bio ispod 200 V. Povremeno ne može ni da se podigne sistem (komp ostaje u nekom stanju neprekidnog reseta, dok ga ne isključim hardverski).

Inače, memorija Kingston DDR 400, napajanje DTK 300 W.

Pozdrav.
Aleksandar Radojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar Radojkovic na korisnoj poruci:
Goonotora (27.11.2007)
Stara 30.11.2007, 18:25   #13
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Imao sam i ja isti problem sa restartovanjem , najcesce se desavalo kod igranja WOW-a . Sve sam isprobao i na kraju je ispalo da zezaju driveri od TV kartice . Reinstalirao sam windowse i ispocetka instaliro jedan po jedan driver i poslije svake instalacije pricekao da vidim da li ce se problem vratiti. I eto kao sto rekoh, driveri od TV kartice su pravili problem. Pa eto ako nista drugo ne upali, pokusaj s ovim. Sretno
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 20:07   #14
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Re: Komp se sam od sebe restartuje

Mozda je ipak problem sa hardverom. Mini se restartovao zbog zvucnika ali kad sam ih skinuo vise nije.
Antony Kidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako zastititi komp od uljeza (fizickih) DarkNemos Brbljaonica 17 17.12.2007 21:55
Zabranjeno za mladje od 80 godina nighthawk Opšta kultura 100 13.10.2007 22:26
koji od ova dva procesora da uzmem? System87 ŠDK - Osnovne komponente 7 13.10.2007 17:43
WTF!? 7600GT sporiji od 7600GS?!? Win32 Grafika 32 3.10.2007 17:57
Komp radi pola sekunde pa padne u komu sssnake Kvarovi 14 19.4.2006 18:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com