Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2006, 21:55   #41
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
korisnik kaže:
Meni radi optimalno i ne prelazi 1 GB. Pa ne koristi on sav ram da stalno nesto radi, to je rezerviran ram kao sto radi Linux.
.
Koliko li ti imaš ram-a,pa ti Vista optimalno radi i ne prelazi 1 gb,verovatno 2 ili možda 3 gb ram-a?
S druge strane Suse koji je poznat kao nešto sporija i tromija distribucija "rezerviše" jedva nekih 80-90 mb od 1 gb ram-a,i nimalo swap-a.
Vista uzima oko 600 mb od 1 gb,ram-a,i opet joj ni to nije dosta pa troši i nekih 300-400 mb pagefile-a,znači iako je pojela čitav jedan modul od 512 mb ram-a i još stotinak mb pride,i dalje koristi hard disk kao memoriju.
Ovo sam video kod bete 2,ali uopšte ne verujem da je drugačije kod rc2.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 22:25   #42
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Irelevantno je koliko koristi rama paged ili ne. Koristi koliko joj das. Tako je i pravilno. Ljudima sa mane rama korisit manje rama. A opet ponavljam, nije vazno koliko koristi. pa da koristi i 4Gb ako joj treba da ovako dobro radi.

Zasigurno, ko hoce moze da iskljuci masu udobnih stvari i napravi spartanski windows pa mu mozda bude trosilo 256 Mb
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 1:33   #43
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
paterfamilias kaže:
Verovatno imaš 256 mb ram-a,pa ti windows xp zauzima samo 95 mb,na sistemima sa više memorije,on voli da se "raširi" pa na 1 gb ram-a troši 250-300 mb ram-a.
imam 2GB rama (a inace moju konfiguraciju si mogao vidjeti u mom profilu)
a moj xp zauzima 95mb jer sam ga tako podesio. zauzimao je on i ispod 95mb nakon formatiranja... ali comp nisam formatirao ima vise od godinu dana, tako da se malo raspustio
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 16:02   #44
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
korisnik kaže:
Zasigurno, ko hoce moze da iskljuci masu udobnih stvari i napravi spartanski windows pa mu mozda bude trosilo 256 Mb
Ovo je skroz tačno. Ja npr. za igranje imam poseban Win (XP Lite) koji zajedno sa drajverima jede oko 80MB, dok za net i sve ostalo imam standardni Win sa svim antivirus/spyware/firewall zezalicama koji jede preko 500MB. Zato je onaj za igre skroz ogoljen, nisu čak ni svi drajveri instalirani (TV tjuner, štampač, modem...) i nema nikakvog šareniša. Isto to može da se uradi sa Vistom. Ugasiš 80% servisa, taj Aero i ima da leti. Mrzi me da je probam jer sam skoro instalirao oba XP-a, ali sigurno može da se podesi da troši 200MB ili manje (imam 2GB).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 16:12   #45
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Rocker kaže:
Ovo je skroz tačno. Ja npr. za igranje imam poseban Win (XP Lite) koji zajedno sa drajverima jede oko 80MB, dok za net i sve ostalo imam standardni Win sa svim antivirus/spyware/firewall zezalicama koji jede preko 500MB. Zato je onaj za igre skroz ogoljen, nisu čak ni svi drajveri instalirani (TV tjuner, štampač, modem...) i nema nikakvog šareniša. Isto to može da se uradi sa Vistom. Ugasiš 80% servisa, taj Aero i ima da leti. Mrzi me da je probam jer sam skoro instalirao oba XP-a, ali sigurno može da se podesi da troši 200MB ili manje (imam 2GB).
Pa sta se koji djavo bunis kad imas toliko memorije... Ja bi pevao da imam toliko rama i sve bih na full roknuo... Ja imam 512 i jos mi fino radi xp sa svim shit-ovima ukljucenim. Vistu sam jednom probao i islo je lepo malo sporije nego xp ali sta je tu je. Ma nema meni viste pre novog kompa...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 19:40   #46
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Master Neo kaže:
Pa sta se koji djavo bunis kad imas toliko memorije... Ja bi pevao da imam toliko rama i sve bih na full roknuo... Ja imam 512 i jos mi fino radi xp sa svim shit-ovima ukljucenim. Vistu sam jednom probao i islo je lepo malo sporije nego xp ali sta je tu je. Ma nema meni viste pre novog kompa...
Stvar je u tome što nikako ne mogu da se igram i radim na istom Winu. OVaj za net i rad je pun svakakvih programa i drajvera za sve uređaje i ima štošta što mi za igranje ne treba. Lakše mi je da resetujem mašinu i podignem ogoljen Win, gde je grafička već kloknuta i sve podešeno za igranje nego da u ovom jednom gasim servise, unloadujem antivirus/spyware/firewall/program za SMART/program za prikazivanje vremenske prognoze...ima ih 20-ak sigurno!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 19:49   #47
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Rocker kaže:
Ja npr. za igranje imam poseban Win (XP Lite) koji zajedno sa drajverima jede oko 80MB
e da te odmah upozorim! prije nekih 2-3 godine sam radio isto - napravio sam sebi win koji je zauzimao jako malo, koji bi koristio samo za igre, i drugi koji je bio za sve ostalo. nisam siguran, ali mislim da je bio xp u pitanju... ispostavilo se da taj "cisti" win ustvari losije tjera igre nego ovaj "obicni"!

i to ne bi ni sam skontao da tada nisam, od silne zelje za igranjem, greskom probao nfsu na "obicnom" xp-u, koji je radio ok. kada sam skontao da nisam igrao na "cistom" xp-u, obradovao sam se jer sam pomislio da ce na njemu bolje raditi, no to nije bio slucaj! fps je bio skoro 2x losiji, igra - neigriva!

nekoliko dana sam pokosavao naci rjesenje, razlog, no bezuspjesno i na kraju (kao sto to uvijek biva), format.
od tada sam odlucio drzati samo jedan win za sve. ali odrzavati ga fino.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 20:08   #48
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
sasha vukelic kaže:
e da te odmah upozorim! prije nekih 2-3 godine sam radio isto - napravio sam sebi win koji je zauzimao jako malo, koji bi koristio samo za igre, i drugi koji je bio za sve ostalo. nisam siguran, ali mislim da je bio xp u pitanju... ispostavilo se da taj "cisti" win ustvari losije tjera igre nego ovaj "obicni"!

i to ne bi ni sam skontao da tada nisam, od silne zelje za igranjem, greskom probao nfsu na "obicnom" xp-u, koji je radio ok. kada sam skontao da nisam igrao na "cistom" xp-u, obradovao sam se jer sam pomislio da ce na njemu bolje raditi, no to nije bio slucaj! fps je bio skoro 2x losiji, igra - neigriva!

nekoliko dana sam pokosavao naci rjesenje, razlog, no bezuspjesno i na kraju (kao sto to uvijek biva), format.
od tada sam odlucio drzati samo jedan win za sve. ali odrzavati ga fino.
Ne brini se ti, ovaj je zbudžen baš za igranje a ja sam ga još malo osakatio (isključio potpuno podršku za net i još ponešto). Uostalom, već četvrtu igru igram na njemu, svaka radi k'o zmaj: Alijansa - Rat dolazi sutra, Ghost Recon - Advanced Warfighter, Age of Empires 3 - War Chiefs i sad zvekćem FEAR XP...milina jedna kako brzo radi!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 21:01   #49
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Imam jedno pitanje za vas koji ste instalirali Vistu RTM. Da li Vista moze da se instalira paralelno sa WinXP ,na posebnoj NTFS particiji ,koju sam napravio u WinXP sa Partition Magic 8? Mislim ,na netu sam citao da moze taj dual-boot da se izvede. Ali ja nikako ne uspevam da instaliram Vistu. SAmo loaduje fajlove i zakuje ,ne stigne ni do setup-a. Sve sam probao da pokrenem instalaciju ,ali bezuspesno. Sad jedino sto nisam probao je da formatiram WinXP particiju ,i da probam onda da instaliram Vistu, ali to mi se nesto ne radi... Imate neki predlog?

Takodje na netu nigde nisam naisao na ovakav problem.
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 22:45   #50
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
sasha vukelic kaže:
a moj xp zauzima 95mb jer sam ga tako podesio. zauzimao je on i ispod 95mb nakon formatiranja... ali comp nisam formatirao ima vise od godinu dana, tako da se malo raspustio
Kako si to uspeo? Meni je zauzeće oko 250-270Mb kada su uključeni Firewall i Antivirus, ali i sa gašenjem nepotrebnih procesa ne uspevam da spustim ispod 167Mb. Koristiš neki program za to ili ručno?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 1:58   #51
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Nergal kaže:
Kako si to uspeo? Meni je zauzeće oko 250-270Mb kada su uključeni Firewall i Antivirus, ali i sa gašenjem nepotrebnih procesa ne uspevam da spustim ispod 167Mb. Koristiš neki program za to ili ručno?
Gpedit, services i možda poneki program za tweakovanje će ti završiti posao. Naravno, naoružaj se strpljenjem i pažljivo pročitaj objašnjenja da nešto ne zezneš!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 3:28   #52
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Nergal kaže:
Kako si to uspeo? Meni je zauzeće oko 250-270Mb kada su uključeni Firewall i Antivirus, ali i sa gašenjem nepotrebnih procesa ne uspevam da spustim ispod 167Mb. Koristiš neki program za to ili ručno?
koristim samo dvije stvari: "hijackthis" i "services.msc". ako zelis da se bakces sa njima, bolje nadji detaljne upute, ne moze se to u dva reda objasniti.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 21:16   #53
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Hmm, danas sam gresko slomio 1 GB rama Sad je unutra samo 1 GB i Vista trosi samo nesto malo vise od 400 Mb. To stvarno nije lose. Inace i Mac OSX trosi z audoban rad u osnovnom okruzenju oko pola giga rama.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 22:45   #54
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
korisnik kaže:
Hmm, danas sam gresko slomio 1 GB rama Sad je unutra samo 1 GB i Vista trosi samo nesto malo vise od 400 Mb. To stvarno nije lose. Inace i Mac OSX trosi z audoban rad u osnovnom okruzenju oko pola giga rama.

Ram se ne lomi greskom, nego debelom nepaznjom.. kako ti je to uspelo majke ti
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 23:15   #55
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Drskom cekica sam pritiskao sponku cooler, kada se cekic omakao
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 23:36   #56
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

uff i mene zaboli
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 23:38   #57
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Dodatno ceska i podatak da je 800Mhz RAM Ali vazno da je dokazao da Vista trosi koliko joj das.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 23:43   #58
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

naravoucenije: ne igrati se cekicem oko ploce
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 23:39   #59
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Meni je Vista RC1 na 256mb ddr2 533mhz ram-a trosila 80%!
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 2:48   #60
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
sasha vukelic kaže:
naravoucenije: ne igrati se cekicem oko ploce
Kakav čekić,to je Vista uništila modul od 1 gb ram-a .
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vista final, windows vista


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com