Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2016, 21:12   #1601
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ma za obicne korisnike stavis Avast ,jednom mesecno uradis sken sa malwarebytes i viola.

Iskren da budem nemam nijedan antivirus vec neko vreme i ich mu ne fali


Obični korisnici imaju 1-2 gb rama, rijetko ko ima 4, a Avast je gladan rama i usporava kompjutere. 360 Total security ima dva enginea (Bitdefender i Avira) plus besplatan firewall, čistač sistema i gomilu korisnih stvari a zauzima 50-80 MB rama u idle režimu, dok kod skeniranja može da se zada prioritet slow fast itd.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2016, 22:22   #1602
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Pozdrav svima. Jutros mi je stigla poruka na fiverr-u od nekog lika da mu konvertujem excel file u pdf... Istog trenutka mi je bilo cudno, jer ja nista na fiverr-u ne radim oko teksta ili konvertovanja... Posle nekog vremena glupa znatizelja me natera da skinem taj fal. Fajl se zove price.xls otvorim ga ja preko microsoft excel-a i iskoci obavestenje u excel-u "if you edit this file you can harm your computer" tog tipa. Izadjem i obrisem fajl. Malo trazio po netu i zakljucio sam da mozda imam ransomware. Sa kompom mi se i dalje nista ne desava radi normalno "samo" mi je net ponekad usporen i wi fi signal pada povremeno na 2 crte, sto se nikad nije desavalo. Imam pandu koja nista nije nasla, malwarebytes i malwarebytes anti exploit tool.Pokrenuo i trial verziju hitmanpro alert medjutim niko nista ne nalazi. E sad pitanje. Sta jos da probam da skeniram komp? I sta taj ransomware radi na kompjuteru? Worst case scenario? Izvinjavam se na podugackom post-u, ali me je uhvatila neverovatna frka jer imam mnogo bitnih podataka na kompu ali i na netu... P. S. 3 sata kasnije taj lik je blokiran na fiverr-u... Hvala! Marko
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 4:14   #1603
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Obični korisnici imaju 1-2 gb rama, rijetko ko ima 4, a Avast je gladan rama i usporava kompjutere. 360 Total security ima dva enginea (Bitdefender i Avira) plus besplatan firewall, čistač sistema i gomilu korisnih stvari a zauzima 50-80 MB rama u idle režimu, dok kod skeniranja može da se zada prioritet slow fast itd.
Eh iskreno znam samo jednu osobu za manje od 4gb rama lol, i to ortak koji koristi moj prastari celeron D
Sta znam nisam koristio te sto si naveo posto nisam primetio da avast koci ich sistem osim j*enog second life_a zbog X\Y razloga al dobro to koci i kad nemas AV
Mada cuo sam da ljudi hvale 360

Citat:
MaRe kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Jutros mi je stigla poruka na fiverr-u od nekog lika da mu konvertujem excel file u pdf... Istog trenutka mi je bilo cudno, jer ja nista na fiverr-u ne radim oko teksta ili konvertovanja... Posle nekog vremena glupa znatizelja me natera da skinem taj fal. Fajl se zove price.xls otvorim ga ja preko microsoft excel-a i iskoci obavestenje u excel-u "if you edit this file you can harm your computer" tog tipa. Izadjem i obrisem fajl. Malo trazio po netu i zakljucio sam da mozda imam ransomware. Sa kompom mi se i dalje nista ne desava radi normalno "samo" mi je net ponekad usporen i wi fi signal pada povremeno na 2 crte, sto se nikad nije desavalo. Imam pandu koja nista nije nasla, malwarebytes i malwarebytes anti exploit tool.Pokrenuo i trial verziju hitmanpro alert medjutim niko nista ne nalazi. E sad pitanje. Sta jos da probam da skeniram komp? I sta taj ransomware radi na kompjuteru? Worst case scenario? Izvinjavam se na podugackom post-u, ali me je uhvatila neverovatna frka jer imam mnogo bitnih podataka na kompu ali i na netu... P. S. 3 sata kasnije taj lik je blokiran na fiverr-u... Hvala! Marko
Dobro barem ti nije hide ceo hard ko meni pre koju godinu kad sam dobio doduse fantomski pdf fajl u mejlu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 10:03   #1604
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

360 je odlican kao antivirus, ali politika privatnosti im je katastrofa... Od kad sam video da u politici privatnosti pise da imaju pristup i tvojoj kreditnoj kartici, odustao sam od koriscenja istog do daljnjeg.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
C64freak (23.9.2016)
Stara 22.9.2016, 11:45   #1605
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Evo mene opet. Posle visesatnog skeniranja i istrazivanja mogu da potvrdim da nisam zarazen. Problem sa netom je i dalje tu, ali sam skoro siguran da to nema veze sa onom porukom i fajlom. Najsmesnije u celoj prici je to da me je "spasao" ni manje ni vise nego Microsoft office... Naime u office-u mi nije ukljucen macro mod i zato nije aktiviran onaj .xls fajl... Fajl je najverovatnije ransomware koji je po meni jeziv, jer ih ima sve vise od juna ove godine i koji pored kriptovanja vasih fajlova uspevaju cak i root da menjaju. Maksimalna zastita od njih jos uvek ne postoji. Najbolji je WinAntiRansom koji se placa i besplatan Malwarebytes antiransomware koji je jos uvek u beti (instalirao sam ga i zauzima oko 20 mb memorije). Sad dolazimo do onoga da je korisnik najbolja zastita, ali eto i meni se to desilo po prvi put (jos uvek sam ljut na sebe). Nemojte otvarati mejl i njegov fajl ukoliko vam je sumnjiv i niste ga ocekivali. Iskljucite macro mod u office-u. Sumnjiv fajl je najbolje otvarati u virtual box-u, ali to vec zahteva dosta vremena. Toliko od mene. Veliki pozdrav.
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 21:39   #1606
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Pozdrav,može li preporuka za besplatan antivirus a da nije avast(isti mi je napravio velike probleme),neki jednostavan av,bez pretrpanih funkcija
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 22:07   #1607
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 22:08   #1608
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 22:51   #1609
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ako nije Win10, bolje Bitdefender free, ako je 10-ka Avira.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 2:05   #1610
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Od skoro je dostupan i Sophos besplatno za kućnu i nekomercijalnu upotrebu:

https://home.sophos.com/reg
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 8:21   #1611
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

^
Zone Alarm Antivirus + Firewall (svi windowsi ukljucujuci i XP, koristi kaspersky engine), BitDefender Free (ako nije win 10, superjednostavan a ima sve sto treba), AVG, Avira
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 10:10   #1612
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
VladoBL kaže: Pregled poruke
Pozdrav,može li preporuka za besplatan antivirus a da nije avast(isti mi je napravio velike probleme),neki jednostavan av,bez pretrpanih funkcija
360 security essentials. ima i bitdefender i avira "motore" u sebi.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Zone Alarm Antivirus + Firewall (svi windowsi ukljucujuci i XP, koristi kaspersky engine), BitDefender Free (ako nije win 10, superjednostavan a ima sve sto treba), AVG, Avira
gde piše da poseduje kaspersky engine i koliko rama ti zauzima u idle?
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 12:31   #1613
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2456175,00.asp
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 13:19   #1614
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Ako nije Win10, bolje Bitdefender free, ako je 10-ka Avira.
Stavio sam Bitdefender,najbolje se ponaša od svih nabrojanih,win 7 je u pitanju,na drugom laptopu gdje je win 10 ne koristim ništa osim već postojećeg win defendera
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 20:16   #1615
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ZA zauzima oko 200 MB (nekada cak i 100 MB, uglavnom oko 200 MB) sto je otprilike kolicina RAM-a koju realno zauzima svaki AV program sada. To sto Avast na par sekundi prazni bafer ne znaci nista. Cak i BitDefender Free zauzme preko 150 MB. ZA Antivirus stize i sa sasvim dobrim firewallom.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2016, 19:18   #1616
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 16:40   #1617
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

https://www.360totalsecurity.com/en/privacy/ 360 total security od sad ne vrslja po osetljivim stvarima kao sto su brojevi kreditnih kartica, tako da moze da se instalira na komp
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 16:50   #1618
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Meni nije smetao ni kad vršlja, više vjerujem Kinezima nego jevrejima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 18:27   #1619
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Nije tu u pitanju nikakvo poverenje u pitanju je praksa gde se prikupljaju podaci korisnika tobože zbog nekog većeg dobra i kojoj treba stati na put, ne samo ovde. Mnogi od nas su ignorisali ovaj antivirus samo zbog toga i eto, imalo je uticaja.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 19:13   #1620
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Који бесплатни антивирус

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Nije tu u pitanju nikakvo poverenje u pitanju je praksa gde se prikupljaju podaci korisnika tobože zbog nekog većeg dobra i kojoj treba stati na put, ne samo ovde. Mnogi od nas su ignorisali ovaj antivirus samo zbog toga i eto, imalo je uticaja.

Gluposti, šta i ako prikupe podatke:

1. Ne može niko da troši pare s tvoje kartice ako nema three way autorizaciju

2. Ne može niko da zloupotrijebi tvoj password čak i ako ga ima, bez kartice i sigurnosnih odgovora

3. Kartice su vezane za zemlju u kojoj su izdate pa čak i kad bi taj neki Kinez htio da ti klepi lovu sa kartice, banci bi bilo sumnjivo a ni Paypal ne bi ćutao nego bi se vidjelo na izvodima i dokazalo bi se da nisi ti ništa čačkao nego bi ti vratili pare

4. Dam ti ja moj br kartice i pin kod a znaš kad ćeš moći kupiti nešto bez mene? Nikad, jer je vezana za mejl, mejl vezan za mob, mob vezan za Paypal i nema Boga da mi klepiš bilo šta.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com