Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2010, 18:09   #341
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Ne znam tačno kolk'o sati treba, ali treba dosta - jedno 3 nedelje žestokog igranja, recimo oko 60-70 sati. Zavisi koliko detaljno čitaš dijaloge.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
bokela (6.10.2013), Paladin (3.10.2010)
Stara 3.10.2010, 19:07   #342
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Otkad je tri sata dnevno žestoko igranje (70 sati za 21 dan)?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 19:20   #343
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

U pravu si. Obično RPG-ove (i samo RPG-ove) igram žestoko, ali se sećam da sam Torment igrao tri nedelje svaki dan, samo ne toliko dugo jer mi posle silnog čitanja treba pauza. Svejedno, ima dosta da se igra.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 22:32   #344
Ayatollah
Član
 
Član od: 29.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 96 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Poješću od muke miša i tastaturu.

Ne mogu da odem u Fortress of Regrets Igra mi puca prilikom ulaska u Mortuary, isprobao sam sve sejvove i pokušao 20 puta da uđem, i svaki put dobijem poruku "Torment has encountered an error and needs to close".

Idem da ronđam po netu, valjda nađem neki lekić.
Ayatollah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 22:50   #345
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
Ayatollah kaže: Pregled poruke
Poješću od muke miša i tastaturu.

Ne mogu da odem u Fortress of Regrets Igra mi puca prilikom ulaska u Mortuary, isprobao sam sve sejvove i pokušao 20 puta da uđem, i svaki put dobijem poruku "Torment has encountered an error and needs to close".

Idem da ronđam po netu, valjda nađem neki lekić.
Jesi li instalirao FixPack? On bi trebalo da ti otkloni sve bagove.
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Ayatollah (21.10.2010)
Stara 21.10.2010, 14:54   #346
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

To je poznati bag koji se često dešava. Nemoj da ulaziš na vrata, nego pitaj sakupljača koji stoji pored mrtvačnice da te ubije i unutra unese leš (mada mislim da možeš i da pogineš bilo gde, pa da se probudiš u mrtvačnici).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Ayatollah (21.10.2010)
Stara 23.10.2010, 10:36   #347
Ayatollah
Član
 
Član od: 29.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 96 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Završih juče Torment, bilo je zadovoljstvo igrati ga. Sjajna priča - atipična, mračna i tužna, toliko različita od standardnih klišea modernih igara, odlični likovi i fenomenalna atmosfera. Zaista, za svaku pohvalu i preporuku.

Međutim...

PS : T je igra koja ne nudi nikakav naročiti izazov tokom igranja, isuviše je laka za prelaženje. Borbe su smešno lake, npr. ja sam slao Dak'kona samog u čišćenje Baatora, imao je AC -10, a ubijao je abishai-je iz dva udarca, ili juče, kada sam u FoR jureći naokolo navukao na sebe 8 True Shadowsa i ubio ih sve sa 2 Lightning Storma. Sa druge strane, Nameless One veoma lako i mnogo pre kraja igre dosegne maksimalne vrednosti WIS i INT , pa i u dijalozima izlaze sve opcije, samo ih treba pažljivo ispratiti. Nema teških borbi, ni logičkih zagonetki nevezanih za atribute Namelessa, koje bi oznojile i namučile samog igrača. Nekako sam igru odigrao rutinski, kao da čitam interaktivnu knjigu sa povremenim cinematicima.
Ayatollah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ayatollah na korisnoj poruci:
bokela (6.10.2013)
Stara 23.10.2010, 12:05   #348
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
Ayatollah kaže: Pregled poruke
kao da čitam interaktivnu knjigu sa povremenim cinematicima.
Donekle bas to je i bila poenta (: mada ja licno nisam igrao Torment ni na jednoj tezini vecoj od normalne, moguce je da bi ti na recimo insane igra pruzila veci izazov... veoma cesto se i sam MCA osvrtao i vracao na to kako je na kraju i on zakljucio da je PST trebao da ima "vise akcije a mozda malo manje price" jer je ipak crpg u pitanju a ne knjiga. Ali sto da se zalimo kad je ispalo veoma lepo i ovako^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 14:07   #349
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Mislim da je rekao da je PST previše deskrptivan, opisuje sve u sitna crevca. Jednostavno neke stvari treba prepustiti mašti...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 1:48   #350
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Kupio sam je na GOG-u i počeo igrati. Zasad djeluje dobro ali sam tek malo prešao, našao Pharoda i otišao u one katakombe da mu tražim onu kuglu. Dole sam našao one dve zaraćene frakcije, pacove i one druge. Imam par pitanja. Koliko vidim kad poginem vrati me malo nazad i to je sve. Da li će uvijek biti tako? Ima li kakvih posljedica od čestog ginjenja? Nekog dodatnog gubitka sjećanja?

Dosta me zeza inventar, mali je, brzo ga popunim a ne znam šta da čuvam pošto i neočekivane gluposti mogu zatrebati, tim prije što kažu da svašta može biti ključ za neki portal. A stvar je teža jer imam samo Mortea, da imam još nekoga u družini bilo bi lakše sa inventarom ali i u bitkama. Da li sam do sada propustio da pokupim još nekog člana družine? Dobro bi mi došao neki mag. Koliko vidim može se voditi šest likova. Što ih prije nađem to će mi biti bolje i lakše.

Imate li kakvih savjeta oko razvoja lika? Negdje sam pročitao da je u ovoj igri najvažniji wisdom zbog vraćanja sjećanja. Ne znam zasad kako ide to vraćanje sjećanja, kako je to vezano za wisdom i da li to znači da ako neko igra sa manjim wisdom da neće "otključati" sve aspekte igre?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 3:55   #351
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Nema posledica od čestih pogibija, uvek završiš u mrtvačnici, mada se ne sećam šta se dešava kad jednom napustiš Sigil (na oko 70 odsto igre). U svakom slučaju, besmrtan si i nema posledica.

Propustio si Dak'kona, njega nalaziš u krčmi Smoldering Corpse negde u Hiveu (teško se propušta). Savetujem ti da ideš gde god možeš i da pričaš sa svim likovima; u tome je draž. Inače, mogao si ti sam da se pretvoriš u maga (pričaš sa vračarkom u području u Hiveu gde se ulazi u Ferodov podzemni grad). To se preporučuje jer kao mag imaš više dijaloških opcija, mada, meni je bitniji roleplaying - nikad ne bih uzeo maga ako sam rešio da "glumim" lika koji voli borbu prsa u prsa.

Sećanja vraćaš kroz razgovore sa drugim likovima; ako nemaš dovoljno visoku mudrost, mnoga sećanja tokom dijaloga neće da ti se vrate. Mislim da je tu bitna i inteligencija (mada nisam siguran), ali sigurno ne toliko koliko wisdom.

Uživaj u najboljoj priči ikad ispričanoj u nekom cRPG-u!
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
bokela (6.10.2013), Paladin (24.12.2010)
Stara 24.12.2010, 9:35   #352
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Nemoj da brineš previše oko tog "svaka sitnica bi mogla biti ključ za portal", jer nećeš otvarati ne znam ni ja koliko portala, a i uvek će ti biti rečeno (odnosno saznaćeš kroz dijaloge i kvestove) šta je konkretan ključ za određeni prolaz. Onda samo čuvaš tu stvarčicu i to je to. Ključ je ili toliko česta stvar da ćeš uvek moći da pronađeš drugi ako izgubiš prethodni, ili toliko specifična da ćeš znati da ne treba da ga izbaciš iz prtljaga.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
bokela (6.10.2013), Paladin (24.12.2010)
Stara 24.12.2010, 10:11   #353
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Propustio si Dak'kona, njega nalaziš u krčmi Smoldering Corpse negde u Hiveu (teško se propušta).
Uh, odoh sad da ga tražim


Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Inače, mogao si ti sam da se pretvoriš u maga (pričaš sa vračarkom u području u Hiveu gde se ulazi u Ferodov podzemni grad).
Na nju nisam naišao ali sam našao nekog lika koji me pretvorio u lopova, odjednom je oružje koje sam do tada koristio ispalo iz ruke, gledam šta je sad kad ono ja lopov i više ne mogu da ga koristim, a to mi se nije svidjelo pa sam vratio poziciju i nisam se "nadogradio" na lopova. Hm, radije bih igrao kao warrior jer tako inače igram a nekog dobrog maga bih volio na nađem da bude sa mnom u družini. Očigledno nisam puno hodao po Hive, kad sam na jednom mjestu poginuo bacio me u neku mrtvačnicu kog Marte a tu sam našao i Pharoda u tom Buried village, pa sam tu ostao i otišao u katakombe.

Koliko sam vidio pogibija ne vraća uvijek u najbližu mrtvačnicu već vrati i na početak katakombi ako sam poginuo u katakombama, što je dobro.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 10:39   #354
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Ta vračara se inače nalazi u istoj "zoni" gde i taj lopov, u okrugloj kolibi levo od njega.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 13:22   #355
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Mislim da si ti tu nešto pomešao, znam da postoje (barem u Hiveu) samo dva lika koji ti menjaju klasu - jedna je vračara, a drugi lik sigurno nije u istoj zoni kao ona.
Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Hm, radije bih igrao kao warrior jer tako inače igram a nekog dobrog maga bih volio na nađem da bude sa mnom u družini. Očigledno nisam puno hodao po Hive, kad sam na jednom mjestu poginuo bacio me u neku mrtvačnicu kog Marte a tu sam našao i Pharoda u tom Buried village, pa sam tu ostao i otišao u katakombe.
Za maga ćeš morati malo da se potrudiš (ne bih da ti spoilujem šta i kako ).

Izgleda da si poginuo u toj zoni Hivea gde se ulazi u podzemni grad (koju sam pominjao), da sam na tvom mestu vratio bih se nazad i pretražio "sirotinjski kvart" uzduž i popreko.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 15:04   #356
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Mislim da si ti tu nešto pomešao, znam da postoje (barem u Hiveu) samo dva lika koji ti menjaju klasu - jedna je vračara, a drugi lik sigurno nije u istoj zoni kao ona.
Tu je on odma preko puta. Izgleda da si ti nesto pomesao

@Paladin
Sto se tice klase, slobodno mozes da budes warrior i da povecavas wisdom i intellegence, igra je i onako prelaka, ne treba ti neki uber jak lik da bi je zavrsio, uzmi dexterity za dump stat, mozes i constitution, svejedno ti nece biti preterano tesko, a em ce igrati kao warrior em neces propustiti nista od price.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 16:26   #357
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Znači ne moram ulagati u STR što inače jeste bitno ako se gradi warrior, već da ovde bacam više na WIS i INT, ponešto na DEX i CON?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 17:26   #358
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
Za maga ćeš morati malo da se potrudiš (ne bih da ti spoilujem šta i kako ).
Zavisi...vračarin kvest nije problematičan, ali ... ma ustvari ni od onog drugog nije, samo treba nabasati na njega prije nego ... uf, najbolje da ti ništa ne govorim, samo ću izspojlerisati jedan od zanimljivijih sajd-kvestova na početku
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 20:32   #359
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Znači mogu imati dva maga, ako riješim taj vračarin quest i quest od tog drugog?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 21:23   #360
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Planescape: Torment

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Znači ne moram ulagati u STR što inače jeste bitno ako se gradi warrior, već da ovde bacam više na WIS i INT, ponešto na DEX i CON?
Ne, dump stat je kad u nesto ne ulazes nista kako bi mogao da ulazes vise na druge stvari. Znaci trebace ti STR, rokaj prvo WIS, paralelno sa njim STR i INT, mozes i CHA ako bas oces, a izbegavaj DEX i CON.

Ja sam tako presao igru tako da sigurno nije nemoguce, ako imas iole pristojan STR sad mozes sve na WIS, INT i CHA da trpas, samo se potrudi da uvek imas dosta stvari za lecenje posto ces sa minimalnim CON imati prilicno malo HP a sa minimalnim DEX jako velik AC, ali zato obavezno pokupi sve kompanjone oni ce sve borbe da rese za tebe.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
planescape, planescape torment, torment


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com