Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Shta mislite o pretplati?
Podržavam ovu visinu pretplate i program na RTS mi je OK 16 4,20%
Ne podržavam ovu visinu pretplatu ali program na RTS mi je OK 62 16,27%
Ne podržavam ovu visinu pretplate niti mi se sviđa program na RTS-u 276 72,44%
Podržavam ovu visinu pretplate ali mi se ne sviđa program na RTS-u 27 7,09%
Glasova: 381. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2007, 0:40   #61
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

RTS se ponaša kao i naši političari (i oni nekad i ovi sad). Dok se neko znoji i trudi da postigne rezultat, ne poznaju ga, a kada (ako) osvoji nešto, onda se svi slikaju sa njim (njom... da ne zapostavim dame). Pre 2-3 dana u novinama: jedna naša plivačica rešila da napusti Srbiju, takmičiće se za Amere (inače 10-ak državnih rekorda). Nataša Janić, Monika Seleš (njoj nisu hteli reket da kupe, a posle "naša Monika")
Možda sam malo iskočio u ali mislim da shvatate... a to je samo deo koji se tiče sporta. O umetnosti, kulturi da i ne pričamo...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
freeminder (27.8.2007), Srlandand (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 0:52   #62
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Jbg, ne pratim rukomet pa nisam ni primetio...
I ja rukomet pratim ponajmanje od svih ekipnih sportova, ali ipak je to veliko takmicenje. Ima tu jos dosta primera, recimo prosle godine nisu otkupili prava za evroligu u kosaraci, pa cak ni za Partizanove utakmice, sa izgovorom da su previse para potrosili za emisiju "48 sati svadba". Tu istu evroligu su otkupile nacionalne televizije Albanije,Moldavije,BIH,Azerbejdzana,Kazahstana... Takodje ako se ne varam bili smo jedina zemlja u evropi koja nije imala prenos All-Star utakmice NBA lige.

Poslednja ispravka: TheProphecy (27.8.2007 u 1:00)
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku TheProphecy na korisnoj poruci:
freeminder (27.8.2007), Srlandand (27.8.2007), Željko (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 1:23   #63
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

To nisam znao... Ipak nisu oni baš cvećke kad se sve sagleda...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 4:46   #64
BaneKG
Član
 
Član od: 28.5.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 31
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Ja sam izabrao 4 opciju sto se glasanja tice. Znam da je u inostranstvu normalna stvar da se drzavna TV finansira iskljucivo novcem gradjana. Medjutim veliki problem je sto Srbija nije deo te Evrope, iako geografski jesmo.
Najbitnije cu reci na pocetku: dosta je jos stvari ostalo da se urade koje su vaznije od same televizije. Ali neko je to ukapirao i odlucio da je sada pravo vreme za pretplatu. Po mom misljenju, uslovi za naplatu i izvrsenje pretplate stvorice se tek onda kada Srbija stane na svoje noge. Nadam se uskoro.
Zao mi je sto RTS pocinje da lici na sve one male "fantomske" TV stanice, koje nicu kao pecurke posle kise ali se istom brzinom i gase. Ovo kazem jer mi se cini da se polako prilagodjavaju nekom, za mene, cudnom auditorijumu koji voli da gleda svadbe, Pirocancima (nemam nista protiv njih, uzeo sam ih kao nasumican primer) koji jedva cekaju da odgledaju BG hroniku i deci koja vole da budu opasna kao onaj cika-mafijas iz Rusije.
To je ono sto me boli. U mladosti sam jedva cekao 10:00 ujutru da, kradom, od majke pogledam "Opstanak". Jedno oko na TV "Stylandia" a drugo na prozor da majka ne dodje ranije sa posla. Danas kada vidim Jovu Memedovica i njegove avanture po nasoj lepoj i neotkrivenoj Srbiji ali i po belom svetu mali osmeh mi se pojavi na licu. Vracam se u detinjstvo i secam se uzbudjenja kada treba da pocne "Laku noc, deco".
Jove nema u poslednje vreme, nadam se da je na Himalajima, bolje bi mu bilo... A "Laku noc, deco"... Pa, dobro gledacemo 42 ubitstva per 125 min jednog filma.
Mislim da je vreme koje je iza nas ostavilo dubok trag u svima nama. Nije omasilo ni takvu instituciju kakva je drzava a kamoli televizija.
Sto se tice kulturno-obrazovnog programa hteo bih da pitam nekoga da li se mozda seca kako se zove onaj stariji fini gospodin sa brkovima i naocarima koji nam je objasnjavao sta je to astronomija i kako nastaje super nova? Njegov glas, koji mi je i dan danas cudan, toliko mi se urezao u secanje da i dan danas pamtim njegove emisije. Takvih emisija danas nema. A trebalo bi ih biti.
Neko ce reci: "Ma danasnja deca ne haju za naukom i umetnoscu". To nije tacno. Vidim oko mene mnogo potencijala i velikih umova, samo im treba pruziti sansu da pokazu to sto imaju. Nacionalna televizija im, na zalost to ne pruza. Postoje neki kvizovi na RTS-u posveceni mladima ali imaju termin od samo 30 min nedeljno. To se da ispraviti, naravno.
BaneKG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BaneKG na korisnoj poruci:
Srlandand (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 4:46   #65
BaneKG
Član
 
Član od: 28.5.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 31
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Krivo mi je sto vidim najave za neke serije koje su od pre 100 godina ili najave za neke "Beri pare" nazovi filmove. Ne bi mi bilo krivo kada bih, nasuprot ovome video, barem malu najavu od 10 sec za neku emisiju o umetnosti tj. muzici, slikarstvu, vajarstvu i dr.
Ovom prilikom moram pohvaliti voditeljku Miru Adanju Polak koja se svojski trudi da nas izbavi iz ucmalosti i nekakve depresije. Cela njena emisija, strukturalno, podseca na neke talk shows, ali te strane ili domace emisije slicnog tipa nisu ni prineti ovoj emisiji. Sto bi Indexovci rekli za Yuga isto bih ja rekao i za njenu emisiju: "Ima dusu!"
Malo je emisija posvecenih deci. Mnogo malo (znam zvuci glupo, zato i kazem - zato sto je glupo). Branko Kockica (B veliko i K veliko - My greatest respect) vise ne postoji. Ko kaze da postoji onda taj zivi u 70-tim i 80-tim. Zato blago njemu. Moja deca gledaju neke Pokemone kojima se vide gacice ili koji imaju tu sposobnost da bace kartu i rese sve probleme. Eh, deco, kada sam ja bio mali "Linea" je morao da resi mnogo zadataka da bi nasao pravo resenje da ne propadne sam kroz sebe. Ja to znam sad, ali da li cete vi?
Sportski program je dobar. Pratim sport ali samo onaj koji me i zanima. Koliko sam mogao primetiti nasa liga u fudbalu (pa i u ostalim sportovima) je veoma neinteresantna. Pa, pitam ja vas: zasto nema vise direktnih prenosa nasih timova? Malo je to - 2 prenosa nedeljno. Ja znam da se gospoda iz RTS-a svojski trude ali da meni 2M ljudi da po 300 din svakog meseca ja bih prenosio i utakmice Donjeg Sljivika iz Sugurovca (tim ne postoji, inace). B92 nema pokrivenu celu Srbiju, zato veliki deo ljudi ostaje uskracen za mnoge sportove. Ostale TV-ije takodje se trude da na onaj ili ovaj nacin prigrabe gledaoce. Ali i dalje smatram da vazni dogadjaji (poput teniskog meca Roze-Nole, inace dobili smo tada, po prvi put, i novi kanal RTS1 SportClub) trebaju da se prenose na nacionalnoj televiziji.
Imao bih jos mnogo toga da dodam ali moram da ucim Razgovaracemo i dalje o ovome i nadam se da ce nas neko cuti. A ako nas ne cuju oni cuce nas nasa deca
Ja se izvinjavam, ali zaista mi je malo 3000 znakova pa sam podelio post na dva dela. Nadam se da to nece nikome smetati.
Hvala
BaneKG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 7:22   #66
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
BaneKG kaže: Pregled poruke
Ovom prilikom moram pohvaliti voditeljku Miru Adanju Polak koja se svojski trudi da nas izbavi iz ucmalosti i nekakve depresije. Cela njena emisija, strukturalno, podseca na neke talk shows, ali te strane ili domace emisije slicnog tipa nisu ni prineti ovoj emisiji. Sto bi Indexovci rekli za Yuga isto bih ja rekao i za njenu emisiju: "Ima dusu!"
Malo je emisija posvecenih deci. Mnogo malo (znam zvuci glupo, zato i kazem - zato sto je glupo). Branko Kockica (B veliko i K veliko - My greatest respect) vise ne postoji. Ko kaze da postoji onda taj zivi u 70-tim i 80-tim. Zato blago njemu. Moja deca gledaju neke Pokemone kojima se vide gacice ili koji imaju tu sposobnost da bace kartu i rese sve probleme. Eh, deco, kada sam ja bio mali "Linea" je morao da resi mnogo zadataka da bi nasao pravo resenje da ne propadne sam kroz sebe. Ja to znam sad, ali da li cete vi?
Sportski program je dobar. Pratim sport ali samo onaj koji me i zanima. Koliko sam mogao primetiti nasa liga u fudbalu (pa i u ostalim sportovima) je veoma neinteresantna. Pa, pitam ja vas: zasto nema vise direktnih prenosa nasih timova? Malo je to - 2 prenosa nedeljno. Ja znam da se gospoda iz RTS-a svojski trude ali da meni 2M ljudi da po 300 din svakog meseca ja bih prenosio i utakmice Donjeg Sljivika iz Sugurovca (tim ne postoji, inace). B92 nema pokrivenu celu Srbiju, zato veliki deo ljudi ostaje uskracen za mnoge sportove. Ostale TV-ije takodje se trude da na onaj ili ovaj nacin prigrabe gledaoce. Ali i dalje smatram da vazni dogadjaji (poput teniskog meca Roze-Nole, inace dobili smo tada, po prvi put, i novi kanal RTS1 SportClub) trebaju da se prenose na nacionalnoj televiziji.


Hvala
@Bane KG uglavnom se slazem sa tobom i bilo bi lepo da se na RTS vrate zabavne i naucne emisije koje su se nekad davale ali od kada je Tijanic na celu RTS-a ne mozemo da ocekujemo da RTS blista u sjaju kao pre 20-ak godina.
Na celu te TV stanice je covek koji je iz inata resio da 2006 ne posalje nikog na Evroviziju koji je toliko covek lagao medije i narod da je prevazisao i ono sto su se neki politicari nalagali.

A sto se Adanje Polak tice u njenoj emisiji se vidi gde idu nase pare u manje vise dobru svrhu zena ce da proseta svetom mi cemo uzalud da sanjamo vizne povlastice kako bi i mi nekada tamo otisli.Pozz
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 10:02   #67
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
BaneKG kaže: Pregled poruke
Ovom prilikom moram pohvaliti voditeljku Miru Adanju Polak koja se svojski trudi da nas izbavi iz ucmalosti i nekakve depresije. Cela njena emisija, strukturalno, podseca na neke talk shows, ali te strane ili domace emisije slicnog tipa nisu ni prineti ovoj emisiji. Sto bi Indexovci rekli za Yuga isto bih ja rekao i za njenu emisiju: "Ima dusu!"
Mira Adanja Polak je onaj tip ženskog histeričnog novinara koji meni konstantno diže pritisak. Verujući u svoju oštroumnost i retoriku, ona stalno nepristojno i bezobrazno prekida svakog njenog gosta u pola rečenice, čak i onda kada nema pojma o čemu gost priča. Time verovatno hoće da ostavi utisak u auditorijumu :" Hej... ja sam pametna, energična, iznad svega nezavisna žena. Sad ću da ih sve sameljem, iscedim i opeglam, da se vidi ko je glavni gost u emisiji..."
A i gosti su pomalo krivi.
Ja se ne bih libio da u sred emisije i ja nju malo prekidam i saopštio bih joj da je saslušati nekog do kraja i potruditi se da razumeš šta neko priča, jedna od osnovnih stvari lepog, civilizovanog ponašanja.
Neke nišlije možda znaju i za voditeljku u Niškoj televiziji, izvesnu Loru, koja vodi emisije sa lokalnim političarima. Ona je čak za nijansu gora od Mire Adanje Polak, pošto joj je vrišteći glas izuzetno neprijatan, a gestikulacijom samo prenosi svoju urođenu histeriju i nervozu.
Ohhh... što nisam Glodur nekog od pomenutih medija... ne bih imao milosti prema napaljenim voditeljima i voditeljkama. Mnoge od njih bih jednostavno vratio iza etra na prvi čas dok se malko ne prinauče lepom ponašanju.
Povredio bih im sujetu za njihovo dobro, ili ako bi povređeni hteli da odu, još radije bih ih zamenio mladim voditeljima, koji imaju osnovnu kulturu i urođenu prirodnost.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 10:51   #68
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Mira Adanja Polak je onaj tip ženskog histeričnog novinara koji meni konstantno diže pritisak. Verujući u svoju oštroumnost i retoriku, ona stalno nepristojno i bezobrazno prekida svakog njenog gosta u pola rečenice, čak i onda kada nema pojma o čemu gost priča. Time verovatno hoće da ostavi utisak u auditorijumu :" Hej... ja sam pametna, energična, iznad svega nezavisna žena. Sad ću da ih sve sameljem, iscedim i opeglam, da se vidi ko je glavni gost u emisiji..."
Još jedan amin.
Baba nije nikoga u životu pustila da kaže nešto. "Dobro došli doktore, vi ste najpoznatiji srpski doktor u Americi, reci te mi kako to?" - "Pa vidite ja sam.." - "I šta bi poručili kolegama ovde..." ALO? Koji si ga zvala ako mu ne daš da kaže? I naše pare idu na njeno uživanje po svetu...

Ok mi je ona Memedovićeva emisija, o prirodi... I kod nas, i u Rusiji, i među makedonskim zmijama... Jeste on nekad naporan, ali se čovek trudi...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 11:07   #69
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Ovo sa Adanjom Polak i doktorom me podseti na cuvenog pokojnog Baneta, koji je dugi niz godina vodio jutarnji program...i tako jedno jutro razgovara sa nacelnikom akuserstva Klinickog centra Srbije i pita ga: Recite mi,doktore, kako je to biti majka?
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 101st Airborne na korisnoj poruci:
oluja (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 12:07   #70
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
101st Airborne kaže: Pregled poruke
Ovo sa Adanjom Polak i doktorom me podseti na cuvenog pokojnog Baneta, koji je dugi niz godina vodio jutarnji program...i tako jedno jutro razgovara sa nacelnikom akuserstva Klinickog centra Srbije i pita ga: Recite mi,doktore, kako je to biti majka?

Nemoj tako, ipak je Bane bio legenda...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 12:16   #71
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Indeed za ono pljuvanje po Adanji Polak, i mene strasno zivcira. Da se ja pitam ne bi ona isla na ikakva putovanja, cak bi joj i posao visio o koncu...

Nego, po strani ona luda baba, jutros sam bas gledao RTS, bese neka fina emisijica o pecanju po Sibiru sa nekim nasim ljudima pa posle krenuse sa emitovanjem nekih takodje ok emisija, o prirodi i zivotinjama. Ima smeka mora se priznati iako nije jos to ono sto je bilo, a bilo je dobro valjda (meni bar)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 12:24   #72
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
101st Airborne kaže: Pregled poruke
Ovo sa Adanjom Polak i doktorom me podseti na cuvenog pokojnog Baneta, koji je dugi niz godina vodio jutarnji program...
Zar je moguće da je Bane Vukašinović umro? To je jedini čovek koga znam (pored J.B.T.) kome je testament počinjao sa "Ako ikada umrem,...".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 16:38   #73
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Ja licno imam averziju prema televiziji pa to ti je... ali inace:

Ko gleda treba da placa, ja nisam dao svoj glas u anketi iz razloga sto spadam u onu malu grpupu ljudi koja TV gleda jako retko skoro uopste, pustim vh1 cisto da nesto svira eventualno malo nekog Discoverya i to je to ... Gledao bih History imaju extra emisije ali ga moja kablovska nema pa te emisije skidam sa torenata. E da i gledam Velikog Brata dok traje. Ali apsolutno nikada ne pustim TV cisto da vidim sta ima u tim trenucima dokolice radje pregledavam razne forume i blogove.
Ako se nekima od vas program ne svidja - nemoj da ga gledate. Primecujem da vecina koja je ovde dala svoje lisljenje, pa i sam kreator teme, samo se nerviraju gledajuci televiziju e pa i ja sam tako dok sam je gledao zato je vise ni ne gledam raskrstio sam sa tim mediom i dosta mi ga je. Mnogi mislite kako RTS treba da prikazuje samo ono sto se vama svidja e pa draga gospodo zao mi je ali NE ZIVITE SAMI i niste vi jedini koji televiziju gledaju a ona se mora prilagoditi svima.
Ja mislim da je OK placati pretplatu za javni televizijski servis. E sad cena je nekome visoka a neko je ni ne oseti al jbg nemaju svi visoka primanja pa se tako ovi sa nizim mogu buniti kako oni daju veci procenat zarade. Mozda bi pak cenu mogli formirati u odnosu na primanja kao porez na pr. da svako da po 1% nekom penzioneru bi to ispalo 80din. a nekom direktoru 1500 a onda bi opet se bunili ovi s vecim platama zasto oni da daju vise ... sve u svemu narod je stoka jedna grdna i narodu se udovoljiti ne moze. Sto se sadrzaja programa tice ja mislim da je prilagodjen vecini a izgleda da vi u nju ne spadate, mojoj majci od 52 god. je na pr. program skroz OK. Trebalo bi pogledati i kako je to uredjeno u drugim drzavama te napraviti neki presek u odnosu na ovo sto imamo sad a onda kenj*** sta ne valja. A i s druge strane zato su tu ostale televizije treba i njih neko gledati.
Bolje je truditi se da u zivotu nadjete sto bolje mesto pod suncem i time upadnete u onu kategoriju koja pretplatu ni ne oseti u svom budzetu nego da vam sve smeta i od silnog gneva i jeda unistavate sebe i usmeravate paznju i energiju za pogresne stvari u zivotu.
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 16:44   #74
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

RTS je ZAKON!!!! u odnosu na RTVCG. Evo Crnogorci znaju kakav je program... Kao da non stop ide crta preko ekrana i pijuće piiiiiiiiiii. Bukvalno ništa se ne dešava....

A kablovsku preplatu takođe plaćam 5.5 evra (ova je oko 3 evra) i ako na njoj imam KANALE KOJE IMAM I NA OBIČNOJ TV! Lopovluk.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 17:03   #75
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
Bond_007 kaže: Pregled poruke
... Ko gleda treba da placa... ...Ako se nekima od vas program ne svidja - nemoj da ga gledate....
Jeste ali sta je sa nama koji ne gledamo!!?? I mi moramo da placamo!!!

Citat:
Bond_007 kaže: Pregled poruke
... Ja mislim da je OK placati pretplatu za javni televizijski servis. E sad cena je nekome visoka a neko je ni ne oseti al jbg nemaju svi visoka primanja pa se tako ovi sa nizim mogu buniti kako oni daju veci procenat zarade...
Nije stvar u parama nego u principu! Oni sa RTS imaju slogan "RTS vas javni informativni servis - jer imate pravo da znate sve .. bla, bla, bla" a sta je sa pravom na izbor!!!! Ja necu da koristim taj javni servis i necu da ga placam!!! sta sa mnom!? jel zbog toga treba da me tuze i globe!??? Mogu oni da imaju i najbolji program ali ako je to necu da gledam onda ne treba ni da platim.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 17:50   #76
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Jeste ali sta je sa nama koji ne gledamo!!?? I mi moramo da placamo!!!



Nije stvar u parama nego u principu! Oni sa RTS imaju slogan "RTS vas javni informativni servis - jer imate pravo da znate sve .. bla, bla, bla" a sta je sa pravom na izbor!!!! Ja necu da koristim taj javni servis i necu da ga placam!!! sta sa mnom!? jel zbog toga treba da me tuze i globe!??? Mogu oni da imaju i najbolji program ali ako je to necu da gledam onda ne treba ni da platim.
Malo pogresno sam interpretirao prvu stavku. Hteo sam reci: Ko gleda TV nek placa, ko ne gleda TV (uopste ni jedan domaci kanal) nek ne placa.

I ja sam u istoj grupaciji kao i ti. I ja ne gledam ne samo RTS nego televiziju uopste u globalu i da zivim sam ne bi je placao niti bi televizor u stanu imao pa ako neko moze da mi pise tuzbu a ja u stanu/kuci nemam TV nek je pise slobodno samo ne znam pod kojim argumentom.
Navescu slican primer: Ja do pre nekih 5-6 godina uopste nisam imao tople vode u radiatorima iako sam bio prikljucen na parno grejanje. Razlog: Na zadnjem sam spratu i nikada nije bilo dovoljno pritiska da se izbaci topla voda do te visine, zbog koga i cega znamo svi. Sada inace grejanja ima normalno. Elem ja sam govorio roditeljima da se ne cimaju sa ispustanjem vazduha i da batale placanje ako se neko buni nek dodje da pipne radijatore.

Retko ko od nas zivi sam i uvek ima nekoga u kuci ko gleda taj pogani TV program

Poslednja ispravka: Bond_007 (27.8.2007 u 18:02)
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 18:12   #77
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Eh tako ti je to u nasoj voljenoj domovini. Sto rece Čaruga u onom filmu "e sirotinjo, sirotinjo, jeb. li ti majku"
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 18:25   #78
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Eh tako ti je to u nasoj voljenoj domovini. Sto rece Čaruga u onom filmu "e sirotinjo, sirotinjo, jeb. li ti majku"
Lepo rece onaj Miki u Velikom Bratu: "Ne treba nama dati novce, ne treba sirotinji novci, mi cemo s'ebat novce vec nadji nekoga sto vec ima milione njemu dati tih 100 000 on ce znati sta s njima"
Tako jednom mojoj kevi rece komsinica: "e Miro kad vidis ovako da neko tegli k'o mi sekiru u glavu i ne treba da zivi"
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 19:07   #79
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
Bond_007 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je OK placati pretplatu za javni televizijski servis..
Još jedna parola, kao i mnoge druge, koja lepo zvuči, a ništa ne znači...
Šta je javni servis? Definicija?
Kohabitacija? Transparentno? ...
Parola do parole, a sve po našoj grbači. U temi o reklamama naveo sam jedan biser:
"60%... plaća pretplatu... HVALA ŠTO NAM VERUJETE!" a nakon toga "Svi koji ne izvrše svoje OBAVEZE biće tuženi..."
Komentar???
Jedino što verujem RTS-u je časovnik na radio Beogradu, gong u 15h

Poslednja ispravka: Spawn BG (27.8.2007 u 19:13) Razlog: dodatak
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
freeminder (27.8.2007), Srlandand (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 19:59   #80
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 300 dinara pretplate?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Nije stvar u parama nego u principu! Oni sa RTS imaju slogan "RTS vas javni informativni servis - jer imate pravo da znate sve .. bla, bla, bla" a sta je sa pravom na izbor!!!! Ja necu da koristim taj javni servis i necu da ga placam!!! sta sa mnom!? jel zbog toga treba da me tuze i globe!??? Mogu oni da imaju i najbolji program ali ako je to necu da gledam onda ne treba ni da platim.
Čitas mi misli, čoveče!

Meni je prekipelo. Od danas vise ne plaćam, TV ću da prodam, ionako ga ne gledam (kad igra reprezentacija odem kod komšije/druga koji ima TV), pa mogu da mi čupaju nokte i peču prste, neću da im platim!

Stvarno nije u redu to što rade. Šta će sledeće da urade, da spakuju Porodično blago na DVD, pa da pošalju poštare da ide od vrata do vrata sa DVD-em u jednoj, a tužbom u drugoj ruci?!
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Ljudski um je čudo veverica Cvet kompjutera 383 12.1.2011 14:03
IDEA nagradni konkurs! Nagrada 500.000 dinara dzonihsv Brbljaonica 3 9.2.2009 16:27
intel konfiguracija do 36000 dinara dkdnt Šta da kupim? 5 22.8.2008 15:08
Ceo komp za 25.000 (dinara naravno) :-D Pjanovic Šta da kupim? 20 22.4.2008 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com