Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2006, 18:14   #1
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Lightbulb "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Ih bre sto ja volim post-apokalipticne stripove i filmove, Mad Max & Dzeremaju posebno. A tek igre! Wasteland, Falout...uf...srce mi samo od sebe zaigra kad dobijem 6 nivo u Fallout-u pa treba da biram drugi perk, a taman sam skupio kesha za onaj smg, pa ce da bude belaja po onim skorpionskim jazbinama. A i svim drugim pecinama, ako mi ostane municije. Pa mi karma skoci na 256 i vise nisam wanderer vec defender...prosto mi dodje da se naslonim na neku zardjalu shasiju highwayman-a, otvorim nuka-kolu na ostatku branika, otpijem gutljaj i zamisljeno gledam naselje raidera u sumraku; bash kad se pale prve tribalske vatre, a starosedeoci plemena plase unuke pricama o jednoglavim kravama, i limenim ljudima. Pilula protiv radijacije pred spavanje, prljav krevet, ker na strazi, ranac mesto jastuka, rest until morning (0800), klik. Ah, life is good. Pretpostavljam da nisam jedini na ovom forumu ko je dobio ovakve utiske igrajuci najbolji plutonijumski rpg svih vremena. Moja licna opsesija ovom igrom je otisla tako daleko da sam svoj prvi seshn kao game master odrzao bas u tom svetu, sa pravilima koja sam manje vise improvizovao na osnovu prvih crpg iskustava. Ali nikad kao GM nisam uspeo da nadjem ekipu od makar cetvoro ljudi koji bi bili voljni na duze staze da izbivaju u takvom setingu sa svojim alter-egoima, tako da su mnoge price ostale nedorecene. A onda sam pre koji dan, posle jedne veoma lose zurke u kstu i gadnih primedbi mog metabolizma na racun nepostovanja dozvoljenih granica alkohola u praznom zelucu-naisao na otkrovenje. Ne znam da li je neko cuo ili citao (u sk naravno) o starim online tekstualnim rpgovima pod imenima MOO, MUSH itd. Ja licno nikad nisam igrao, cuo ni procitao nijedan od njih. Ali sama ideja roleplaya koji ne zahteva da se ljudi dovlace iz raznih krajeva grada da bi proveli 4-8h nedeljno na ubijanje mutanata i uzivljavanja u pricu me je odusevila. Tim pre sto je tekstualni rpg najblizi srzi role playa, jer za razliku od svih crpga ne servira igracu svoje vidjenje sveta (kroz graficki endzin), vec ga tera da iskoristi svoju mastu i time se mnogo dublje poistoveti sa svojom ulogom (jer svet vidi na najbolji moguci nacin-onako kako ga njegova psiha zamishlja)...Moja ponuda je sledeca: na ovom forumu sam zatekao dosta likova (i likusha) koji dele iste talasne duzine mozga sa mnom po pitanju frpovanja; ako ima onih koji su voljni da probaju da odigraju nekoliko pilot seshna na ovom forumu, u Fallout setingu, sistem SPECIAL, nek ostave ovde svoje poruke, komentare i pitanja. Kao GM u poslednjih 5 godina odrzao sam priblizno ~40 seshna u razlicitim sistemima tako da mi iskustvo ne nedostaje, pa je zagarantovano da sesije u najmnju ruku nece biti dosadne. Potrebno mi je od cetiri do shest igraca, po mogucstvu da bude i zhenskih (zbog razlike u razmisljanju, i samim tim pristupu problemima). Mutantima je zabranjen pristup, a zastita od radijacije je neophodna. You have been warned.
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 0:49   #2
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

ovo mi deluje veoma zanimljivo. count me in!
igrao sam MUD i nije bilo lose (ali je server ubrzo bio iskljucen zbog malog interesovanja)
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 23:39   #3
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Zvuchi interesantno, al me zanima jel si pravila sam smishljao ili si negde nasho pravila za pen & paper Fallout? Nadam se da ce treci nastavak Fallouta imati opciju multiplayera, pa da svi igramo zajedno.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 16:19   #4
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Citat:
Ilmarinen kaže:
Pilula protiv radijacije pred spavanje, prljav krevet, ker na strazi, ranac mesto jastuka, rest until morning (0800), klik. Ah, life is good.
Zaboravio si koplje zabodeno pored ranca, shotgun pored tebe, Sulika kako se svadja sa Grampy Bone, Gorisa kako ostri kandze, Myrona i Vica kako igraju Tragic:The Gathering, dok dogmeat glodje ostatke radscorpiona. Sunce se polako pojavljuje na horizontu.... a GECK treba pronaci da bi se spaslo selo....

Sve ovo sto si rekao zvuci zanimljivo, ja bih rado pokusao, ali zbog obaveza trenutno ne mogu da budem prisutan svaki dan, tako da bi samo nadgledao i eventualno dao poneku ideju oko radnje(naravno, ako vam zatreba i ako ovo bude uopste zazivelo).

Iako sam veliki ljubitelj rpg i Fallouta, reci mi, kako se pokazao special u stonom rpg(neko mi je pricao da moze da bude izuzetno komplikovan, zbog kombinacija sa skillovima, featovima i ostalim).
Kada bi se napisao program za izracunavanje(npr. u delphi) sanse za hit, ovo bi bilo bas extra.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 18:22   #5
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Pozdrav ljudi i mutanti. Prvo da se izvinim za poduze izbivanje, imao sam problema s netom, a i..mhm..mnogo obaveza . Nadam se da se niste 100% smorili Sto se tice vase znatizelje: pravila su doslovno i bukvalno prenesena iz F2 (kao najboljeg od trojice) sa svim perkovima, opremom, skilovima i statistikama iz celog serijala (racunajuci i Tactics). Ubacio sam jos nekoliko skilova (mechanics, persuasion, deception, research, athletics itd.) cisto da bi gejmplej bio jos prilagodjeniji p'n'p igrama, i manje prepravke gejm mehanike, mahom iz Van Burena i nesto iz Wastelanda, ubacio neke statistike koje se "ne vide" u igri - perception range modifier, reaction modifier etc. Sve ostalo je kanonski pure verno originalu. Dostupne su sve poznate rase - Human, Mutant, Ghoul, Deathclaw, Robot i Dog, sa svim svojim podvrstama. Takodje neki perkovi koji su ranije bili "nepozeljni" sam malo bustovao da bili primamivljiji (da ima neke koristi i od Swift Learnera). Igrali bi ovako: ostavicu na ovoj temi .pdf attachment character sheeta za svakog od vas, na koji cete kod kucima, kad smislite likove, shodno tome upisati svoje statistike i beleziti promene pri levelovanju. Vase ideje i zelje ostavite ovde. Kad prica pocne, ja cu ukratko (ili opsirno ako hocete) opisati uvod i pocetni zaplet. Nakon toga svako ko zeli da deluje na neki nacin, otkuca ono sto zeli da njegov alter-ego uradi, kaze itd. Ja otkucam posledicu vasih akcija, i prica se polako odvija... Ako neko pokusava da puca, vozi i prati mapu autoputa istovremeno, reci cu mu da li je bio uspesan u odrzavanju pravca vozila. Kad neko otvori chest, ja mu kazem sta je unutra. Ako neko kaze Mutant Commanderu da je ruzna baraba, ja cu mu odgovoriti koliko je kilograma olova primio po kvadratnom santimetru svog lica. Sastajali bi se na 2-3 sata 2-3 puta nedeljno, tako da svi uvek budu tu, pa recite kad ko moze da bi sinhronizovali skedzjule. Igramo dok se ne smorimo ili svi ne izginu. Kad neko zagine, nema nazad. Smrt u Fallout univerzumu je KONACNA. Sem pod nekim veoma, veoma specijalnim okolnostima. Zato je korisno u startu imati nekoliko "rezervnih" likova, u slucaju da neko dogura do 2 feet under. Al ne brinite. Novi party member je ionako samo jos jedan random encounter...
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 19:32   #6
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

ajde JA sam za. Igrao sam D&D preko foruma tako da otprilike znam kako ce to da funkcionishe (kao tekstualna avantura). Mogo bi lika da napravim zato mi poshalji to shto treba.

Poslednja ispravka: Plagy (29.12.2006 u 7:12)
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2007, 23:24   #7
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Jel imas ti nesto nalik na knjige sa pravilima za ovo, ono tipa Player's Handbook, Monster's Manual...?? Ako imas, shikni mi (zajedno sa character sheetovima) na nashknight@yahoo.com
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 0:31   #8
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

ja sam iskopao sa neta neke charachter sheetove i pravila.

char sheet 50kb a ostalo josh 9mb. ko oce mog mu poshaljem.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 17:24   #9
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Da li ce biti ista od ovoga???
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2007, 20:42   #10
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Neznam. Chekamo autora topica.

Ajd ja cu mu poshaljem jedan PM.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 17:50   #11
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: "This SUCKER GOES NUCLEAR?!?!?"

Ovaj se nece pojaviti neka nego drugi preuzme vodjstvo...
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com