Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koliko kod vas ima neprofesionalnih profesora/nastavnika?
80–90% se ponaša neprofesionalno 37 19,07%
70–80% se ponaša neprofesionalno 17 8,76%
60–70% se ponaša neprofesionalno 14 7,22%
50–60% se ponaša neprofesionalno 24 12,37%
40–50% se ponaša neprofesionalno 15 7,73%
30–40% se ponaša neprofesionalno 15 7,73%
20–30% se ponaša neprofesionalno 34 17,53%
10–20% se ponaša neprofesionalno 14 7,22%
0–10% se ponaša neprofesionalno 16 8,25%
Nema neprofesionalnih profesora/nastavnika 8 4,12%
Glasova: 194. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2010, 0:09   #121
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Moje nezaboravno iskustvo sa informatikom u srednjoj skoli:
U 3. godini dobili smo predmet programiranje, nesto sto sam ja cekao ko zedan kisu,spreman da se konacno upustim u taj beskraj. Radio se C, ali ne lezi vraze, pade nam ista profanka koja nam je drzala informatiku u 1. godini i posto je sva nezainteresovana za objasnjavanjem + pati zena od nekih kompleksa, mozete misliti na sta je to licilo. Kad god smo joj rekli da nam nesto nije jasno, njena replika je bila "Pa kako vam bre nije jasno" uz nezaobilaznu viku i histeriju. Da ne pricam o situaciji kada nam je objasnjavala pokazivace, nesto sto svaki C programer mora da zna u prst, zena nas je tu ostavila u debelom mraku.

Ali u 4. godini dolazi legendarni Bogicevic, jedan od najomrazenijih nastavnika u skoli i to samo zato sto trazi znanje i ne popusta, ali vas i zeli nauciti necemu. Zbog ovoga su ga svi ucenici mrzeli i zbog ovga ga je bio glas babaroge skole. Krene nama nastava, dolazi covek pa pise pa pokazuje crta da bi objasnio i potrebno je samo malo ukljuciti mozak da bi razumeo. Ako bas ne razumes mozes da ga pitas, oce bre covek da pokaze. Kod njega sam naucio pokazivace u mali prst, i mogu samo da mu budem zahvalan za sve sto je uradio za nas. Redovno je davao domace zadatke, uvek je trebalo napisati program koji resava naki matematicki problem, i nikako nisi mogao da imas ni 2 a da nisi radio domaci. Za domace je ovde bila opsta prepisivacina i to uglavnom od nas troje, cetvoro koji smo fino znali programiranje, ali si uvek morao da objasnis sta tvoj program radi. Tako je lovio prepisivace i ako nisi znao da objasnis sta ti radi program znaci da si prepisao, the end. Secam se jednom da je dao sledeci zadatak:"Napisati program koji za unos prihvata jedan broj od 1-10 i zatim ispisuje sve brojeve od 1 do n^2 u spirali.
Tipa uneo si 4 a ispis bude:
Kod:
 1  2  3  4
12 13 14  5
11 16 15  6
10  9  8  7
Nakon 2-3 dana resio sam zadatak i kada sam program pokazao profesoru samo je rekao, prekopiraj mi to na disketu (tad flesheva nije bilo) da pokazem nekim programerima sta umeju da rade ucenici u srednjoj skoli.
Kada smo ga pitali zasto nam stalno zadaje matematicke zadatke, covek je samo rekao: "Ako ne znate matematiku ne znate da programirate. Tacka."
Jasno covek je hteo da kaze da su mata i programiranje vrlo povezani. Ja samo se u ovo uverio tokom svojih studija a pogotovo kada sam bacio pogleda na programiranje grafike (OpenGL i te fore), sve sama mata.
Zahvaljujuci konstantnim domacim zadacima koje je profesor davao a koje sam redovno radio naucio sam osnovno programiranje u C koliko god je to moguce za jednog srednjoskolca, dovoljno da nisam morao da spremam pismeni iz C-a na prvoj godini faxa, samo izasao i dobio 10. Bez zezanja.

Eto primer kako neki profa koji je proglasen za Hitlera skole u stvari predstavlja coveka koji zeli da nas nauci da bi smo jednoga dana bili obrazovani ljudi, a ne neke maloumne ispicuture ispred prodavnice. Zbog tog svog zahteva za konstantnim radom proglasen je za retarda, majmuna kretena, a i neki profesori ga nisu bas nesto mirisali. A gde sam danas: evo ostala 5 ispita do kraja na matf-u zevzecim se sa programiranjem AI u video igrama, i tako...
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
player1 (21.6.2010), shrafko (21.6.2010)
Stara 21.6.2010, 0:36   #122
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Evo po završetku ove srednje škole mogu reći da je 30ak % profesora bilo ok. Svi ostali su bili ili teške budale, ili k'o na teškim drogama.

Delim ih na 4 vrste:

1. Strah i trepet, ali odličan profesor i predavač
2. Strah i trepet ali totaln i psihopata i kompleksaš
3. Opušten i kreten
4. Opušten i normalan, plus ume na opušten način da te odlično nauči.

Da pišem dalje o budalama ne mogu, muka mi ih je i stvarno ću jednog dana da ih posetim i da im se zahvalim što su me naučili do koje granice ima budala i kompleksaša na vreme.

U svakom slučaju profesori su mahom očajni i stvarno treba raditi godišnje testove psihičke stabbilnosti nad njima. Treba zaštititi učenike od profesora...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 10:40   #123
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Evo po završetku ove srednje škole mogu reći da je 30ak % profesora bilo ok. Svi ostali su bili ili teške budale, ili k'o na teškim drogama.

Delim ih na 4 vrste:

1. Strah i trepet, ali odličan profesor i predavač
2. Strah i trepet ali totaln i psihopata i kompleksaš
3. Opušten i kreten
4. Opušten i normalan, plus ume na opušten način da te odlično nauči.

Da pišem dalje o budalama ne mogu, muka mi ih je i stvarno ću jednog dana da ih posetim i da im se zahvalim što su me naučili do koje granice ima budala i kompleksaša na vreme.

U svakom slučaju profesori su mahom očajni i stvarno treba raditi godišnje testove psihičke stabbilnosti nad njima. Treba zaštititi učenike od profesora...
Mogli bi smo otvorimo posebnu temu (ukoliko je nema) o diskutovanju o nasem skolstvu.

Meni je samo smesno kada ucenici pljuju nastavnike kako nemaju pojma taj predmet, mnogo su strogi, ne znaju da predaju itd. a kada ih pitam koju ocenu imaju skoro svi odgovore "pa 3/4/5".

Isto tako mislim da nije fer da se svi nastavnici pljuju. Ukoliko vas nervira vise od pola nastanika onda stvarno treba da se zapitate da li su nastavnici krivi ili vi.

Ja sam upisao Matematicki smer u Bori Stankovic (Nis) i mogu da kazem da je skola odlicna, jedino je biologicar malo zeznut.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 10:48   #124
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Ako imas 3/4/5 ne mora da znaci da i znas za tu ocenu
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 14:54   #125
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
U svakom slučaju profesori su mahom očajni i stvarno treba raditi godišnje testove psihičke stabbilnosti nad njima. Treba zaštititi učenike od profesora...
...a učenici sve zlatne jabuke,divna djeca koja mrava ne bi zgazila,a u školu dolaze s leptir-noževima,"skakavcima",ručnim bombama,pištoljima,bokserima...

P.S. Jednom mom kolegi koji predaje fizičko se,dok je "dao naredbu" muškom dijelu jednog razreda da trče,desilo da se jedan od đaka tokom trčanja spotakao i iz "gaća" (šortsa) mu ispao ni manje ni više nego - tetejac.
I šta tu normalan čovjek (profesor) da radi? - Ako mu otme pištolj,"donji je",ako ga udari to ne smije raditi i gubi posao,ako ga odvede psihologu pojavi se roditelj i kaže "ti misliš da je moj sin lud" i tako u nedogled...tako da,po toj nekoj idiotskoj "dječijoj" logici - PROFESOR treba da ide na psihotest.

Niko normalan neće pristati da radi za mizernu platu s takvim kvazimafijaškim balavcima koji,na svu sreću,bar u mojoj školi nisu u većini.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
toxic (25.1.2011)
Stara 21.6.2010, 15:37   #126
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

@Schnak3

Ja garantujem da moja profesorka hemije ne zna hemiju. Sama je izjavila kako ne voli hemiju i da se time bavi jer mora. Bezbroj puta je neto pogrešno ispredavala (to kad radi iz glave), a obično nam je diktirala iz knjige i mi smo to morali da imamo napisano jer u protivnom dobijamo keca. Dakle sedne, otvori knjigu i krene da čita, ništa ne objašnjava, samo diktira ono što možemo i sami da pročitamo. Ako neko postavi pitanje van toga ne ume da objasni.

Profesor fizike takodje nije umeo da uradi zadatak već je uvek imao svesku u kojoj mu pišu svi zadaci koje treba da nam pokaže uradjeni od početka do kraja. Otvori svesku, pogleda i krene da radi, stigne do pola i vraća se do katedre da vidi šta ide dalje i nastavlja da piše.

Nemica, koja je potpuno iskompleksirano dete (na kraju četvrte dobila i šut kartu) ne ume da prevodi nemački. Putovao sam sa njom u Beč i Berlin, i nije umela da prevede šta govore vodiči, te su nam ili govorili na nemačkom ili nam je drug iz odeljenja prevodio (a ona se naravno njegu guzila i upadala da ne ispadne da ne ume).

Ustav...žena ne zna šta je ispredavala i dal je predavala. Nažalost nikad nije predavala a mislila je da jeste, i tako nam je dala kontrolni, naravno svi su dobili kečeve. Kažemo joj da nije ispredavala celo tromesečje, a ona na to odgovori: "Pa deeco, ne moram ja sve da predajem, naučite iz knjige". Naravno knjiga je tolko loše napisana da je nemoguće učiti iz nje. Preobimna je i ništa nije napisano crno na belo, kako ona traži da se odgovara.

To su oni koje ne znaju svoj predmet, a onih koji se ponašaju kao totalni kompleksaši ima još podosta.

@LoneWolf

Pa u takvim školama je druga stvar, tu treba policija da predaje, a ne profesori. Ne možeš da porediš profesore u školi gde đaci nose utoku sa civilizovanim školama. Išao sam u gimnaziju u BG-u, nije bilo tih stvari, ni noževa, ni tuča (možda dve huške u toku od 4 godine u svim razredima, a oni su automatski kažnjavani ukorom pred isključenje, pa se smire).

Osim toga, nikad nisu svi sa pištoljima i bombama i bokserima il ne znam sa čim već. Ako ima neko normalan, onda se profesori na njemu istresaju, jer su, jelte, na*ebali kad im dođe ćale sa gorilama. Ako predaješ u divljačkoj školi znaš na čemu si, ćuti i predaj.

Kažeš da niko normalan neće da radi tako, pa onda nemoj da radiš, ako nisi za to, ako misliš da su đaci najveći divljaci daj otkaz. E k**ac malo, treba naći posao... i zato ostaneš tu i mučiš se, poludiš, iskompleksiraš se, i onda više nisi za rad, i sve se nastavlja...

Ne volim što ste me odmah osudili na nezrelost i idiotluk. Psiho test koji sam pomenuo bi tako lepo očistio školu od nekih stvarno teških kompleksaša koji se stvarno samo iživljavaju, a da se ne lažemo, ima takvih, i koji god izgovor za to imali nisu više za tu profesiju.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 18:09   #127
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke

Ja sam upisao Matematicki smer u Bori Stankovic (Nis) i mogu da kazem da je skola odlicna, jedino je biologicar malo zeznut.
Ajoj master Pera...
Imao sam srece pa sam na vreme pobegao od skole i izbegao ga.I fizicarku takodje.

@Sir Duck: Definitivno se slazem za ustav...najgora knjiga od svih tokom mog cetvorogodisnjeg pohadjanja gimnazije.Moja profesorka jos bila senilna,pa joj jednom prilikom nisam ni predao test nego sam ga zadrzao kod sebe.A i sva pitanja koja su bila na testu nisu imala nikakve veze sa knjigom i da nije bilo druga sa kojim sam radio testove ne bi se dobro proveo.Ono sto je bilo jedino dobro kod profesorke je to da nas dvoje-troje radimo test u grupi.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 18:49   #128
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
@LoneWolf

Pa u takvim školama je druga stvar, tu treba policija da predaje, a ne profesori. Ne možeš da porediš profesore u školi gde đaci nose utoku sa civilizovanim školama. Išao sam u gimnaziju u BG-u, nije bilo tih stvari, ni noževa, ni tuča (možda dve huške u toku od 4 godine u svim razredima, a oni su automatski kažnjavani ukorom pred isključenje, pa se smire).

Osim toga, nikad nisu svi sa pištoljima i bombama i bokserima il ne znam sa čim već. Ako ima neko normalan, onda se profesori na njemu istresaju, jer su, jelte, na*ebali kad im dođe ćale sa gorilama. Ako predaješ u divljačkoj školi znaš na čemu si, ćuti i predaj.

Kažeš da niko normalan neće da radi tako, pa onda nemoj da radiš, ako nisi za to, ako misliš da su đaci najveći divljaci daj otkaz. E k**ac malo, treba naći posao... i zato ostaneš tu i mučiš se, poludiš, iskompleksiraš se, i onda više nisi za rad, i sve se nastavlja...

Ne volim što ste me odmah osudili na nezrelost i idiotluk. Psiho test koji sam pomenuo bi tako lepo očistio školu od nekih stvarno teških kompleksaša koji se stvarno samo iživljavaju, a da se ne lažemo, ima takvih, i koji god izgovor za to imali nisu više za tu profesiju.
Ne kažem za tebe da si nezreo niti (ne daj Bože) idiot,nego za takav način poimanja stvari gdje se svi đaci "pred Bogom i narodom" izjednačavaju u nešto lijepo,divno,krasno a'la djeca-su-ukras-svijeta,i nije mi uopšte drago,čak štaviše mi je ŽAO da pišem o stanju onakvom kakvo je,žao mi je što više nema generacija djece,đaka,(pa i srednjoškolaca) i tog uzrasta koji je prolazio kroz recimo,emisije Minje Subote,Branka Kockice i ostalih TV-pedagoga koji su (pored roditelja) vaspitavali djecu televizijom umjesto da ih,kao što je to danas slučaj,vaspitavaju polugole silikonjare i drogirani kvazi-selebritiji sa "rijaliti šovova".
Ja svoj posao volim,mene moj razred,moje kolege profesori,i svi ostali razredi poštuju,nikad nisam naišao na bilo kakvu neprijatnost ni kod đaka ni kod roditelja.
Metod rada ili jednostavno dobra pedagoška podloga - nešto jeste.
Takođe,nikad se ne bih odrekao svog posla zarad nekog,kako kažeš,"ćaleta s gorilama",jer ako jedno problematično dijete ima ćaleta koji dovede gorile,zar 30tak đaka (prosječan razred) treba da napuštam zbog jednog takvog idiota?
Ne,lakše mi je izdejstvovati da takav divljak (zajedno sa "taticom") napusti školu i bude šutnut tamo gdje zaslužuje,u neku područnu školu čiji je poštanski broj razlomak,jer ako nije za grad ni selo,onda zaslužuje da boravi u džungli.

Ja svoj posao volim,kao i djecu kojoj predajem,jer bez ljubavi prema djeci i poslu te nema nigdje.
Prvom prilikom kad osjetim da me ne vole,ne poštuju i ne cijene moj rad,ja ću se truditi da se POBOLJŠAM,jer najlakše je ostaviti generaciju da trune i dati otkaz pa da im poslije mene dođe neki bubuljičavi "tek završeni" fakultetlija i da počne prodavati maglu,upropasti moj rad i ostavi ih "u banani".

Ne branim ni svoju profesiju jer u svakom žitu zaista ima kukolja,ljudi imaju razne probleme kao i svi ostali,od kredita,razvoda,ličnih gluposti itd. ali to kod pravih profesora nikad NEĆE uticati na posao niti će se iskompleksirati i iživljavati nad đacima zbog svojih problema.
Oni koji to rade zaslužuju da predaju samo onim prethodno pomenutim "gorilama s ćaletom" u nekoj školi Bogu iza nogu.

Razumiješ li sad dileme i moralna načela "normalnih" profesora,i da li shvataš kako svaki normalan profesor treba da se ponaša?

Ako si shvatio sve što sam htio reći ili bar mali dio,drago mi je,lijep pozdrav
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Deathclaw (25.6.2010)
Stara 25.1.2011, 12:52   #129
janbo_TR_cracker
Član
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Backa Palanka
Poruke: 99
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 25 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

U sedmom razredu sam dobio informatiku. Obozavao sam da idem, nije mi bilo tesko da dodjem u drugu smenu, profesorka je bila savrsena. Radili smo sa foto-sopom, koristili smo i mini visual basic i pravili neke jednostavne programcice. Prosto receno: isao sam na informatiku da se odmorim.

Dodje i srednja ekonomska i tu dobih informatiku. Kad ono... Profesor totalno nepismen. Primer: Prozor koji se nece duze vreme koristiti se treba trajno zatvoriti JEL se time oslobadja... Sto se tice njegovog znanja iz informatike, o tome da ne govorim. Ako on zna sta je C++, pljunite me u usta. Glavna recenica: Ugasite racunare, ko ga ne ugasi dob'ce jedin'cu. Eh tugo... Tako meni informatika postade najomrazeniji predmet.

Svi su pricali da je jedna profesorka racunovodstva koja predaje u skoli babaroga. I eto, ispade da nam ona predaje. Mogu da kazem da profesorka jeste vrlo stroga, ali zato objasni racunovodstvo do sitnih creva. Zena se uzivi u pricu, da imas osecaj da si u firmi i da sve to vidis. Radimo mnogo zadataka, ima mnogo strpljenja, i objasnice ti sve, 100 puta ako treba. Jedna ucenica je trazila 3 puta da joj se objasni, i ona je tri puta objasnila, i posle treceg puta je ta ucenica skontala sta treba raditi. Mislim da je neko ovde imao slicnu situaciju kao ja, znaci ocrne profesora, a u stvari profesor car!

Sve u svemu: u svakoj skoli ima i odlicnih profesora, i dileja, i onih koji ne znaju da zavedu red (primer:moja profesorka iz osnova ekonomije i poslovne ekonomije), i onih koji su carevi, ma svakakvih. Najbitnije je da ih se ne bojis (profesorka hemije), jer ako znas, on/ona tebi ne sme dati manju ocenu! (Imam pet iz hemije jedini u razredu )
janbo_TR_cracker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com