Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2006, 23:07   #41
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Pa nezauzimaju joomla amblemi ni 100 kb ako ces tako da ustedis mesta onda stvarno!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 23:35   #42
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Ma nije zbog prostora, nego zbog izgleda, mislim da sam nesto pogresno protumacio, mislio sam da ce mi u free ver biti pola strane u joomla reklamama.
BTW Ovaj prevod ne stima uopste, ne moze da se skine sa joomlaserbia

Jel zna neko neki dobar tutorijal za joomlu, po mogucstvu da ima da se skine upakovan. Posle nekih sat guglanja i od dosta ponuda meni se izbror sveo na http://www.siteground.com/tutorials/joomla/index.htm .

I jel moze neko da mi pojasni kako da dodjem do cPanela?
na pocetku po instalaciji trebam da uradim ovo-> Please, log into your cPanel and click on MySQL Databases. Look for the “Add DB” button ali ne znam kako da nadjem cPanel.

Poslednja ispravka: Nicolas (7.11.2006 u 2:20)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 13:57   #43
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Postoji mogucnost da ne mozes da napravis bazu ukoliko si na free hostu. Ako, pak, mozes, verovatno je cPanel na www.tvojsajt.com/cpanel. Sto se tice reklama i svega ostalog, imas POTPUNU slobodu da sve sklanjas.. Ali mislim da je posteno barem ostaviti Powered by Joomla u footer-u
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 10:51   #44
styx
Član
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: Velika Plana
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku styx Slanje poruke preko MSN-a korisniku styx
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Citat:
styx kaže:
ovaj prevod sigurno radi!
styx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 16:33   #45
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Pozdrav,

imam problem sa Joomla. Instalirao sam Apache 2.0.54, php 5, MySQL 5 i svi services su "startovani". Kada hocu da instaliram Joomla, pre-installation check kaze "MySQL - Nije podrzan" (isto kaze i instalacija Mambo). Sta je problem?

Hvala unapred,
Bogdan
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 16:34   #46
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Question Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

Pozdrav,

imam problem sa Joomla. Instalirao sam Apache 2.0.54, php 5, MySQL 5 i svi services su "startovani". Kada hocu da instaliram Joomla, pre-installation check kaze "MySQL - Nije podrzan", dok za sve ostalo kaze "podrzano" (isto kaze i instalacija Mambo). Sta je problem?

Hvala unapred,
Bogdan
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 23:38   #47
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

Lupam, probaj mysql 4

ili ako ti je to samo za lokalnu upotrebu skini lepo xampp (oko 30 mb), skini zip varijantu, onu koja se ne instalira i nema da te boli glava
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 0:45   #48
dm@ricn
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 188
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

mogu da ti kazem da probas JSAS ja sam u pocetku pokusavao sa raznim ali od kada sam nabavio njega potpuno sam zadovljan zato ga i preporucujem


pozdrav
dm@ricn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 18:35   #49
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

Verovatno nisi dobro podesio MySql , koja ti je verzija joomle?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 23:40   #50
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

Hvala narode, ali skinuo sam xampp
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2007, 23:23   #51
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Jel neko probao verziju Joomle 1,5 beta? Sta mislite, da li nju da stavljam ili 1.0.12 stable?
U cemu je razlika, procitah spisak novosti koje donosi ali pravo da vam kazem 80% onoga nisam razumeo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 2:50   #52
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Joomla (i Mambo)!

Veceras sam probao Joomlu, tacnije probao sam je dosta ranije ali je nisam koristio na svojim projektima. Batalio sam je jer mi je zauzela jedinu MySQl bazu koju imam a treba mi za phpBB. Pa dok se ne predje na nesto pogodnije necu je koristiti a i ne vidim da mi je preko potrebna. Samo mi zakomplikuje stvari, verovatno ima dosta pogodnosti ali posto sada imam Fantastico sve sam probleme resio pa mi je ovako jednostavnije.
Uglavnom imam jedan problem, rucno sam instalirao verziju 1,5 beta jer mi Fantastico nudi samo 1.0.12 verziju. I posto sam instalirao 1,5 beta i obrisao installacion folder i izvorni .zip sa servera ispostavilo se da mi je ipak ostalo podosta, deo sam manualy obrisao (onaj ya koji sam bio siguran) a deo je verujem ostao pa ako neko yna sta odavde (screenshot\/) mogu da uklanjam neka vikne jer nemam nesto space-a za bacanje.


Edit: sredio sam.

Poslednja ispravka: Nicolas (30.5.2007 u 8:09)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 9:31   #53
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Mislis 1.5 Beta 2 . Ja sam probao ali nista spektakularno, i ostao sam na 12-i. Joomla 1.5 je osmisljena kao bridge i povezivace joomlu 2.0. Nema multile categories ali 2-ka ce da ima. Znaci razlika ima ali one nisu vidljive na prvi pogled. Navode da je prostija za upotrebu i sam admin panel. Treba napomenuti da su dodaci u expanziji.

Evo ti text sa oficijalnog joomla sajta zbog cega oni savetuju prelazak.

"Why should I use Joomla! 1.5?

With Joomla! 1.5 the Joomla! project really starts firing on all cylinders. The difference between our current 1.0.12 and the forthcoming 1.5 Beta-2 are not easy to describe, but in essence Joomla! 1.0.x was based upon the Mambo codebase, whereas Joomla! 1.5 has been completely rewritten from scratch. Joomla! 1.0.x was written with "freedom of use" in mind; with Joomla! 1.5 we expanded on this and added "ease of use". This all sounds very nice, but what does it mean? Freedom of use refers to the unlimited possibilities you have when building web-sites, and with ease of use we have tried to make life simpler for the end user, the web administrator and of course the third party developers."
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 8:44   #54
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Da, 1,5 Beta 2. Procitao sam to na oficijelnom sajtu.
A jeli, u vezi cega ti jomla toliko koristi? Mislim sve ono sto sam mogao zamisliti u vezi nje, radnje koje bi mi olaksala sada nudi fantastico a detaljnije je nisam prostudirao zbog jedne MySQL baze koju sam iskoristio za forum pa me zanima da li bi mi se isplatilo da se iscimam i uzmem nesto s vise MySQL baza. zbog nekog CMS-a?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 8:53   #55
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Preko fantastica bi mogao samo ekspresno instalirati joomlu na server to je jedina prednost. Da li vredi uzimati jos baza je pitanje s cime se bavi tvoj sajt. Joomla je korisna za manipulaciju sadrzaja, i pogodna je za opsirnije portale. Joomla i SMf su ti odlicna kombinacija kada rade uporedo.

Ako zelis da je testiras napravi acc na nekom free hostu i tamo se igraj s njom ako ti se dopadne dokupi josh jednu bazu i to je to.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 8:56   #56
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

E posto mi je upravo SMF zauzeo tu bazu (prvo je bio phpBB) da li mi se zbog toga isplati? Kakve pogodnosti nudi sa SMF-om? Nesto konkretno?
Site nije nista posebno, malo teksta, slika (Fantastico nudi pravljenje galerija, mada opet treba baza) i taj forum, koji bi trebalo da radi ok.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 9:06   #57
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Pa nudi ti mogucnost bridga koji bi povezivao SMF i Portal. Znaci jedna registracija koja bi vazila za oba. Na portalu bi bilo zgodno kada bi postavio "last post from forum" ili neki mod za top korisnike ako je obimniji forum.

U joomli mozes da napravis galeriju bez ikakvog dodatnog MySQl-a , i daje ti odlican mehanizam vesti sa kojim bi tvoji clanovi bili uvek u toku.

Znaci ako forum ima razradjenu pricu svakako da mu treba portal kao spojnica za dalji napredak.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku B@NE na korisnoj poruci:
Nicolas (1.6.2007)
Stara 4.9.2007, 17:10   #58
Gangster
Član
 
Član od: 20.6.2007.
Poruke: 45
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

E sve je to ok ljudi,vi znate dosta o tome a ja nista .Skinuo sam sa neta Joomla !Uploadovao sam sve filese na web hosting(free).KAda sam otisao da vidim sta imam,pisalo je Joomla istalacija.Ima NEXT i to,kako da idem i da pravim baze i to,ja nista o tome ne znam..?Da li bi mi neko mogao da objasni,ali da to ima smisla a ne samo da lupa,sto se tice tih baza,slobono nek mi kaze resenje,znaci ime,localhost,pass i to,ja cu sve uraditi kako vi kazete
Hvala unapred
Gangster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 1:20   #59
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Citat:
Gangster kaže: Pregled poruke
E sve je to ok ljudi,vi znate dosta o tome a ja nista .Skinuo sam sa neta Joomla !Uploadovao sam sve filese na web hosting(free).KAda sam otisao da vidim sta imam,pisalo je Joomla istalacija.Ima NEXT i to,kako da idem i da pravim baze i to,ja nista o tome ne znam..?Da li bi mi neko mogao da objasni,ali da to ima smisla a ne samo da lupa,sto se tice tih baza,slobono nek mi kaze resenje,znaci ime,localhost,pass i to,ja cu sve uraditi kako vi kazete
Hvala unapred
Joomla automatski pravi baze Dakle, samo uneseš DB server, user, pass, db name i sl. i make sure da si štiklirao opciju o instalaciji primera
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 1:22   #60
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Citat:
B@NE kaže: Pregled poruke
Pa nudi ti mogucnost bridga koji bi povezivao SMF i Portal. Znaci jedna registracija koja bi vazila za oba. Na portalu bi bilo zgodno kada bi postavio "last post from forum" ili neki mod za top korisnike ako je obimniji forum.

U joomli mozes da napravis galeriju bez ikakvog dodatnog MySQl-a , i daje ti odlican mehanizam vesti sa kojim bi tvoji clanovi bili uvek u toku.

Znaci ako forum ima razradjenu pricu svakako da mu treba portal kao spojnica za dalji napredak.
Baj d vej, SMF i Joomla! razvojni timovi su nedavno objavili prestanak saradnje na izgradnji Bridge-a. Razlog je različitost licenci između ova dva softvera - Joomla je pod GP licencom, dok SMF to nije. Dakle, ne očekujte bridge između Joomla 1.5 i SMF 2
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Par pitanja u vezi DIABLA II? Ekiman Role-Play 4 5.12.2006 4:01
Dilema u vezi svega! Please help Nikola_BN Šta da kupim? 13 26.10.2006 1:22
Pitanje u vezi Asus P5B DVD-RW i IDE HDD! cur3 Nosači podataka 5 19.9.2006 23:23
Savet u vezi win98! Alex82 Operativni sistemi 3 8.9.2006 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com