Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2010, 23:43   #1001
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

(morao sam )
Nesto najbolje sto sam procitao u poslednje vreme

Facebook users are roaming the streets in tears, shoving photos of themselves in people's faces and screaming 'DO YOU LIKE THIS? DO YOU??
mp3lopov je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
LoneWolf (26.9.2010)
Stara 24.9.2010, 1:56   #1002
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Silver_Stoleone kaže: Pregled poruke
pa da, ili nisi dovoljno zanimljiv ili nisi glup kao mi sto klikcemo na razna s*nja.
Akome bi ja to trebao da budem zanimljiv (pojasni kakve veze ima moja zanimljivost)?

I ja nisam rekao da si ti i bilo ko drugi "glup", a ti si to ovde sam napisao i čak si napisao da "mi", a to se onda odnosi na neke još mimo tebe tako da si ti sebe i druge nazvao glupim, a ne ja.
Nemoj meni nešto da trpaš što nisam napisao.

Meni je koliko sam primetio fejs radio skroz ok sem ako je pravio problem nekih 40-ak minuta što nisam bio kući.
Porsche je offline  
Stara 24.9.2010, 11:29   #1003
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Facebook We're sorry again for the inconvenience of today's site outage. A failure of this size always involves a number of things going wrong at once, and that was certainly the case today. Read a detailed technical explanation of how it happened and how we've been fixing it on Facebook Engineering.
Spoiler za More details:
More Details on Today's Outage


by Robert Johnson on Friday, September 24, 2010 at 2:29am

Early today Facebook was down or unreachable for many of you for approximately 2.5 hours. This is the worst outage we’ve had in over four years, and we wanted to first of all apologize for it. We also wanted to provide much more technical detail on what happened and share one big lesson learned.

The key flaw that caused this outage to be so severe was an unfortunate handling of an error condition. An automated system for verifying configuration values ended up causing much more damage than it fixed.

The intent of the automated system is to check for configuration values that are invalid in the cache and replace them with updated values from the persistent store. This works well for a transient problem with the cache, but it doesn’t work when the persistent store is invalid.

Today we made a change to the persistent copy of a configuration value that was interpreted as invalid. This meant that every single client saw the invalid value and attempted to fix it. Because the fix involves making a query to a cluster of databases, that cluster was quickly overwhelmed by hundreds of thousands of queries a second.

To make matters worse, every time a client got an error attempting to query one of the databases it interpreted it as an invalid value, and deleted the corresponding cache key. This meant that even after the original problem had been fixed, the stream of queries continued. As long as the databases failed to service some of the requests, they were causing even more requests to themselves. We had entered a feedback loop that didn’t allow the databases to recover.

The way to stop the feedback cycle was quite painful - we had to stop all traffic to this database cluster, which meant turning off the site. Once the databases had recovered and the root cause had been fixed, we slowly allowed more people back onto the site.

This got the site back up and running today, and for now we’ve turned off the system that attempts to correct configuration values. We’re exploring new designs for this configuration system following design patterns of other systems at Facebook that deal more gracefully with feedback loops and transient spikes.

We apologize again for the site outage, and we want you to know that we take the performance and reliability of Facebook very seriously.





Source
Predrag Stankovic je offline  
Stara 24.9.2010, 13:19   #1004
Silver_Stoleone
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 112
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 25 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Akome bi ja to trebao da budem zanimljiv (pojasni kakve veze ima moja zanimljivost)?

I ja nisam rekao da si ti i bilo ko drugi "glup", a ti si to ovde sam napisao i čak si napisao da "mi", a to se onda odnosi na neke još mimo tebe tako da si ti sebe i druge nazvao glupim, a ne ja.
Nemoj meni nešto da trpaš što nisam napisao.

Meni je koliko sam primetio fejs radio skroz ok sem ako je pravio problem nekih 40-ak minuta što nisam bio kući.

sprdam se covece,sta ti je....uh,moracu cesce da koristim smajlije
Silver_Stoleone je offline  
Stara 24.9.2010, 14:14   #1005
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Silver_Stoleone kaže: Pregled poruke
sprdam se covece,sta ti je....uh,moracu cesce da koristim smajlije
Korisnici fejsbuka ne zhvataju salu i ironiju ukoliko ne stavims ili
Schnak3 je offline  
Stara 26.9.2010, 0:30   #1006
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Imate li profil?

Koliko vidim, počinje nova navala novih fejk stranica — dinosaurusi su provalili neki ultra za***** template/tutorial za kreiranje istih.
Geomaster je offline  
Stara 26.9.2010, 12:46   #1007
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Najveća navala je bila oko 7/8 mjeseca, sad polako prestaje (fejsbuk sve više banuje takve stranice i naloge koji ih prave). Ali kod nas samo koriste najjednostavnije stranice (pritisni like da bi vidio to i to), dok stranci koriste dosta naprednije skripte...
A i ljudi su vidjeli da je kod nas 20x manja zarada od takvih stranica nego u npr. SAD pa ih zato i ne prave mnogo.
Gradimir je offline  
Stara 29.9.2010, 0:02   #1008
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

E ovako, mom drugu je blokiran nalog i to bas sada u nezgodnom momentu kada je u vojsci... Ide na fb preko mobilnog, kako bi se cuo sa prijateljima i slicno....

Dao mi je mail i sifru da ja probam nekako nesto da resim...Ispisuje ovu poruku kada se uloguje.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovakvom situacijom i sta treba da se preduzme da bi mu otkljucali profil? Kaze da nije radio nikakve gluposti i da nije nista preterivao i slicno - trebalo bi da u takvim slucajevima moze vratiti profil nazad...
Red Wing je offline  
Stara 29.9.2010, 0:31   #1009
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Red Wing kaže: Pregled poruke
E ovako, mom drugu je blokiran nalog i to bas sada u nezgodnom momentu kada je u vojsci... Ide na fb preko mobilnog, kako bi se cuo sa prijateljima i slicno....

Dao mi je mail i sifru da ja probam nekako nesto da resim...Ispisuje ovu poruku kada se uloguje.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovakvom situacijom i sta treba da se preduzme da bi mu otkljucali profil? Kaze da nije radio nikakve gluposti i da nije nista preterivao i slicno - trebalo bi da u takvim slucajevima moze vratiti profil nazad...
Pa kontaktiraj administratora i lepo mu objasni. Mozda je nalog banovan zbog logovanja sa razlicitih IPa u isto vreme ili tako nesto. Ja bi ti preporucio da za svaki slucaj prijatelju napravis novi nalog i za 15ak minuta mu dodas sve prijatelje.
Schnak3 je offline  
Stara 29.9.2010, 2:01   #1010
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

E kad bi bilo dozvoljeno da dodaš mnogo prijatelja u isto vreme.
A makar bi ti administratori sa FB-a trebali da pošalju obaveštenje na e-mail zašto je profil isključen, da bi korisnik znao o čemu se radi i gde je pogrešio.
I da što reče Schnak3 pravite to novi profil ako je toliko hitno.
Porsche je offline  
Stara 29.9.2010, 3:34   #1011
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
gamer82 kaže: Pregled poruke
Po cenu da mi njegov osnivac plati da kreiram profil nikad to ne bi uradio,apsolutno nista pametno nije napravljeno tom socijalnom mrezom.Mozda je neko sreo starog prijatelja pre "hrista" ali je sa druge strane dobio instant zadovoljstvo sa stotinama,hiljadama i milionima ljudi spremnih da se cuje njihov glas,to se zove borba za izlazak iz anonimnosti pa makar bilo i na FACEBOOK.Ko voli nek izvoli...
Tacno tako. Ugasio sam nalog pre 15-ak dana, iz razloga sto mi nije potreban. Svi su kao prijatelji...znamo se...mali grad...a kad smo na chat-u, ja pitam... "Vozdra, sta ima...sta se radi?" ono niko ne odgovara... Ili sta je bio sllucaj, na ulici se ne znamo a kad dodjemo na fb kao braca. Mali grad = veliko njesra, jer svi se znaju preko fb...i tu se nalaze, dopisuju. Niko nece napolje...hladno...Ejjj pa sad ce sneg tek ce onda biti lepo. Sad ce morati i struja da poskupi
nerro7 je offline  
Stara 29.9.2010, 3:44   #1012
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

E kad ti pomenu sneg ja ga jedva čekam pa me neće biti ni ovde na SK a kamo li na FB i ovako na FB provedem po 10-20 min. dnevno.
Porsche je offline  
Stara 6.10.2010, 23:19   #1013
drale000
Član
 
Član od: 8.9.2010.
Lokacija: Pale
Poruke: 114
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Hljeba i igara/fejsbuka.
drale000 je offline  
Stara 6.10.2010, 23:35   #1014
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Baš vala, zaludna raja, moraš ih nečim zanimati da ne provale gde žive
JohnnyNT je offline  
Stara 6.10.2010, 23:38   #1015
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Imate li profil?

Baš sam razmišljao šta bi se desilo kada bi im se kojim čudom srušili serveri.
Geomaster je offline  
Stara 6.10.2010, 23:54   #1016
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Baš sam razmišljao šta bi se desilo kada bi im se kojim čudom srušili serveri.
Ono legendarno što rekoše na prethodnoj strani:
Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Facebook users are roaming the streets in tears, shoving photos of themselves in people's faces and screaming 'DO YOU LIKE THIS? DO YOU??
JohnnyNT je offline  
Stara 7.10.2010, 6:41   #1017
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Imate li profil?

ne znam ako vi, ali mene sada izluđuju statusi tipa lajkuj mi pa ću ...
recimo:
Citat:
Lajkuj
status i ja ti odgoworim na pitanja:1.ti i ja smo_____ 2.ti si
bash______ 3.imash lepo\lepu\lepe_____ 4.wolim te kao_______ ♥ (O___o)

lajkuj mi status pa ja obrišem pod malo sa tobom, a?
Don Lazar je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Don Lazar na korisnoj poruci:
bojanh (18.10.2010), Lich_king2 (7.10.2010)
Stara 11.10.2010, 22:10   #1018
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Čuh da se skype i facebook povezuju. Dobro im je trebalo da skontaju da to Nimbuzz i Fring odavno imaju
NjegovaWisost je offline  
Stara 11.10.2010, 23:00   #1019
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Čuh da se skype i facebook povezuju.
Geomaster je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
doctor (11.10.2010), NIx Car (12.10.2010)
Stara 12.10.2010, 0:03   #1020
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Molim sve fcb hejtere da ne ulaze u temu.
Nisam FB hejter, nego FB+Skype kombo hejter. Ko zna kakav će belaj Skype da napravi sa FB chatom, ovako kad je bagovao i bio prost bar nije bio toliki problem; sad kad uvedu bolji chat, još i group... For the love of God.
Geomaster je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
JohnnyNT (12.10.2010), Predrag Stankovic (14.10.2010)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
drusto, drustvene mreze, društvene mreže, facebook, imate li profil, microblog, myspace, profil, profile, social networking, socijalne mreze, socijalne mreže, socnet, twitter


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju tastaturu imate i kakvi su vaši utisci o njoj? Beagle Ostale komponente 157 27.3.2019 22:12
Kad restartujem komp, promeni mi se Color Profil - na Samsungu 223BW Mali Veseljak Grafika 0 25.4.2008 18:05
Da imate para kao Bill Gates... _RaZoR_ Brbljaonica 25 13.8.2007 15:04
Koji HD ready TV imate LebronMVP Video/TV softver 25 11.8.2007 1:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com