Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2005, 11:14   #1
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Imam sledecu konfiguraciju:
MSI N-Force 3 soc. 754,AMD Athlon 64 2.8,Kingston DDR 400 768MB,ATI 9800 Pro,Maxtor ATA 80GB 2MB(na kome je WIN XP SP 2) i Maxtor SATA 160 GB 8MB kupljen pre nedelju dana.
Posle dodavanja SATA 160 GB HDD u sistem,isti mi se prijavljuje kao removable device u Windows-u tj. mogu da ga izbacim iz sistema kao USB disk a i non-stop mi se pojavljuje iritantna poruka:
"Virtual memory too low.Increasing page file size..." i ponekad se desi da se posle ove poruke blokira racunar.
Kako resiti ovo,vise nemam ideja a probao sam dosta varijanti.Od zamene skoro celokupnog hardvera do instalacije Windowsa.
Da li neko ima ideju???
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 1:59   #2
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Na kojim IDE granama se nalaze hard diskovi? si probao da izmenjas i da stavis da novi bude primary master?
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 14:43   #3
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

instaliraj win na sata disku, posesi sam velicinu "page file" ako se nista ne desi
probaj sa manjim sata diskom do 120 gb
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 14:45   #4
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

inace normalno je da se pojavi ikonica removable device kod sata diskova
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 10:20   #5
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
Ninoslav kaže:
Na kojim IDE granama se nalaze hard diskovi? si probao da izmenjas i da stavis da novi bude primary master?
80Gb ATA 133 na Primary IDE-Master(na njemu je Windows)
160GB S-ATA na second Primary IDE-Master
Menjaza je nepotrebna,posto iz bios-a mogu da podesim da butuje sa njega jer je i on Sata Master ali sistem mi je nazalost na 80 GB a imam gomilu svacega na 160GB,pa iz tog razloga jos uvek nisam probao instalaciju na novom.Ali ostavio sam to kao zadnju soluciju...
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 10:36   #6
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
sokratbg kaže:
instaliraj win na sata disku, posesi sam velicinu "page file" ako se nista ne desi
probaj sa manjim sata diskom do 120 gb
Probao sam da podignem velicinu page file-a na 80Gb gde mi se nalazi sistem(min. 3000MB - max 4000Mb) i po neki put mi ne javi poruku.
Citat:
sokratbg kaže:
inace normalno je da se pojavi ikonica removable device kod sata diskova
Nisam bas cuo da je to normalno kod sata diskova.Jedino sto znam je da noviji skazi hdd-ovi imaju tu funkciju vec neko vreme tj. da se mogu skinuti kao flash disk u toku rada.
Ti si vec to video kod sata diskova?

Poslednja ispravka: ConanSaga (28.11.2005 u 12:54)
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 11:39   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
ConanSaga kaže:
Jedino sto znam je da noviji skazi hdd-ovi imaju tu funkciju vec neko vreme tj. da se mogu skinuti kao flash disk u toku rada.
Ti se vec to video kod sata diskova?
Probali mi to u SK-u s jednim diskom iz raida na testu koji, kao, može da se skida „na živo”. Disku nije bilo ništa, ali se računar resetovao, BIOS se zaglupeo i šta sve ne.

Posle smo negde na Netu videli da je za takve mahinacije potrebno imati veoma jako napajanje. Strujni udar pri ukopčavanju i iskopčavanju diska može za trenutak da smanji sve napone koji napajaju računar, a ishod je ono što sam pomenuo. Može se čak desiti da se napajanje od šoka sasvim isključi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 11:46   #8
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Exclamation Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
ConanSaga kaže:
Imam sledecu konfiguraciju:
MSI N-Force 3 soc. 754,AMD Athlon 64 2.8,Kingston DDR 400 768MB,ATI 9800 Pro,Maxtor ATA 80GB 2MB(na kome je WIN XP SP 2) i Maxtor SATA 160 GB 8MB kupljen pre nedelju dana.
Posle dodavanja SATA 160 GB HDD u sistem,isti mi se prijavljuje kao removable device u Windows-u tj. mogu da ga izbacim iz sistema kao USB disk a i non-stop mi se pojavljuje iritantna poruka:
"Virtual memory too low.Increasing page file size..." i ponekad se desi da se posle ove poruke blokira racunar.
Kako resiti ovo,vise nemam ideja a probao sam dosta varijanti.Od zamene skoro celokupnog hardvera do instalacije Windowsa.
Da li neko ima ideju???
Moj drug je imao probem sa obicnim ATA 80GB hdd-om koji mu je bio Primary Master da stos bude veci.
I dosta smo se dvoumili da li da se zezamo i stopiramo ga. I posle vecanja da nas briga sta je na sistemu, bitno da mi usvojimo nova znanja. Stopiramo ga. Ali izbaci message da ga Win trenutno koristi, dodjite kasnije.

Resenje je bilo reinstalacija drajvera za plocu kao i instalacija drivera za HDD! Mislim da mi je rekao da je tako resio problem.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 12:53   #9
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
sirNemanjapro kaže:
Moj drug je imao probem sa obicnim ATA 80GB hdd-om koji mu je bio Primary Master da stos bude veci.
I dosta smo se dvoumili da li da se zezamo i stopiramo ga. I posle vecanja da nas briga sta je na sistemu, bitno da mi usvojimo nova znanja. Stopiramo ga. Ali izbaci message da ga Win trenutno koristi, dodjite kasnije.

Resenje je bilo reinstalacija drajvera za plocu kao i instalacija drivera za HDD! Mislim da mi je rekao da je tako resio problem.
Sad sam bas preinstalirao sistem i sa driverima koji se instaliraju sa Xp-om 160GB se ne prijavljuje kao removable.Ali cim instaliram driver-e za plocu tj. za N-Force 3 ista pesma,tj. opet je removable.
Un-instalirao sam driver-e za plocu i ponovo se nije prijavljivao kao removable,mada mi je ostao problem sa virtual memorijom
Pokrenuo sam po x-ti put instalaciju N-Force 3 driver-a i odstiklirao deo koji instalira driver-e za hdd i vidi cuda,hdd se ne prijavljuje kao removable.
Definitivno je kvaka(bar za removable problem)u N-Force 3 driver-ima.
Ima jos neko mozda neku ideju za virtual MF memory problem a ovo sa removable forom ostavicu za sada tako,cini mi se da ce funkcionisati..
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 22:45   #10
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

na disku za maticnu imas sata drajvere-kopiraj ih na floppy(imas readme.txt)
kad instaliras sistem ukloni ata drive(iscupaj ga iz maticne)
instaliraj windows na sata disku(brze ce raditi-by the way),prijavice ti da je nasao removable device i trazice drajvere,samo ubaci floppy i potvrdi.
posle ga instaliraj normalno,
kad si siguran da si sve zavrsio dodaj ata disk,
PS>ne zaboravi da podesis u biosu da se sistem dize sa sata diska
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 1:54   #11
masnikosa
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

To sa nforce 3 driverima i diskom je sasvim normalno i kod mene to tako radi i ne vidim zasto smeta a za virtual memory podesi da ti windows to podesava,dakle control panel-system-advanced-performance-settings-advanced-virtual memory-change i tamo strikliraj system managed pa set i onda ce se resetovati.
masnikosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 3:45   #12
Tagwer
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Sada imam SATA Seagate 160Gb i od samog starta na nF2 ploci mi prijavljuje ikonicu Safely remove hardware i nisam obracao paznju na to, ali nesto drugo me muci. Ranije sam imao Maxtor 80Gb Sata na kom je bio instaliran OS (ikonica je takodje bila tu) i jos dva Maxtor HDD-a po 40Gb plus Pioneer DVD RW DVR108D i sve je radilo OK, medjutim, kad sam zamenio SATA diskove nema sanse da se OS upali ako prikacim i dodatne ATA diskove, dodje do momenta kada bi trebalo da ispise Welcome... i tu stane. Sada radim samo sa Seagate i Pioneer, a nikako ne stizem da reinstaliram OS.
Tagwer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 13:16   #13
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Citat:
Tagwer kaže:
Sada imam SATA Seagate 160Gb i od samog starta na nF2 ploci mi prijavljuje ikonicu Safely remove hardware i nisam obracao paznju na to, ali nesto drugo me muci. Ranije sam imao Maxtor 80Gb Sata na kom je bio instaliran OS (ikonica je takodje bila tu) i jos dva Maxtor HDD-a po 40Gb plus Pioneer DVD RW DVR108D i sve je radilo OK, medjutim, kad sam zamenio SATA diskove nema sanse da se OS upali ako prikacim i dodatne ATA diskove, dodje do momenta kada bi trebalo da ispise Welcome... i tu stane. Sada radim samo sa Seagate i Pioneer, a nikako ne stizem da reinstaliram OS.
Mislim da ti reinstalacija nece puno pomoci.
Jesi probao neko drugo napajanje mozda je tvoje slabo(mada 160GB ne bi trebalo da je mnogo veci potrosac od 80GB) tj. mozda je oslabilo od koriscenja?(ako je u pitanju neko kung-fu napajanje,skoro sam siguran da ces morati da pazaris novo ako hoces da koristis i te hdd-ove)
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 21:04   #14
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Ovo važi za Windows 2000, ali ko zna, možda ti bude od pomoći?

http://support.microsoft.com/?kbid=812448
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 21:59   #15
Tagwer
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Vidis, na napajanje nisam pomislio, a lako bi moglo biti da je do njega. Naravno, 'narodno' je, mada vec vise od 6 meseci imam dodatni ventilator na njemu sto ga je stabilizovalo bar malo. Sto se tice OS samo sam iskopirao particije sa starog HDD i pustio da radi. Otada mi IE ne radi nikako pa sam se opredelio za maxton i nisam pogresio. Ostalo radi OK. Nemam probleme sa virtuelnom memorijom
Tagwer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 2:35   #16
Hakuna Matata
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Mislim da ce ti reinstalacija pomoci jer se meni u par navrata dogadjalo to isto ali na razlicitim masinama i to ISKLUCIVO kod n-force ploca dok kod drugih nije! ja sam stavio drugu verziju xp-a i nije se vise pojavljivalo
Hakuna Matata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 13:48   #17
[ivans]
Novi član
 
Član od: 30.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

иконица removable device јавља се ако си при инсталацији nForce драјвера за плочу инсталирао nVidia драјвере за хард диск. Мислим да се зову USDM или нешто слично. При инсталацији драјвера изабереш које драјвере да инсталира (звук, USB...), затим ти у следећем прозору објасни о драјверима за хард и на крају те пита дали да их инсталира или не.
[ivans] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 14:01   #18
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

Resio sam problem(promenio skoro ceo komp),mada mi jos uvek nije bas najjasnije zasto mi je racunar tako ludovao sa virtualnom memorijom
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 23:41   #19
Tagwer
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

OS jos nisam reinstalirao, napajanje nisam menjao, ali zato evo fore za famoznu ikonicu: Ako u propertisima za hdd izaberete opciju 'Optimize for performance' ikonica se javi u trayu, a ako izaberete 'Optimize for quick removal' nema je zato sto je OS vec spremio hdd za uklanjanje iz sistema pa ne mora da mu se to posebno naglasava
Tagwer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 1:19   #20
Hakuna Matata
Novi član
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SATA 160GB HDD se prijavljuje kao removable device???

PROBAO SAM ALI KOD MENE TO JEDNOSTAVNO NE radi
Hakuna Matata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com