Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 16:02   #1
xporter
Novi član
 
Član od: 4.3.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wireless ili ne

Zdravo svima,

imam hp7300 laptop i jednu desktop masinu koje zelim umreziti tako da mogu sa oba racunara da idem na net, bez ogranicenja da je jedan od njih stalno ukljucen. Desktop se nalazi u mojoj sobi, a laptop u bratovljevoj i deli nas jedan zid. Na obe masine je instaliran XP SP2, desktop nema mreznu karticu, dok laptop ima Broadcom 4311BG 802.11b/g WiFi Adapter. Imam ADSL(256kbps), provajder Neobee. Povezivanje uz pomoc kablova ne dolazi u obzir. Citao sam postove i koliko sam uspeo da shvati za to mi je potreban wireless ADSL ruter koji bi stajao u mojoj sobi i bio prikacen za dokupljenu mreznu karticu za desktop.

Pitanja:
1. da li je potrebno i da laptopu dokupim neku wireless karticu sa antenom?
2. da li bi kupovina te kartice poboljsala komunikaciju, povecala protok?
3. da li je moguce da kada je samo jedan od njih ukljucen, da isti ide sa svih 256kbps na net?
4. da li provajderu treba da odnesem ruter na nekakva podesavanja?
5. kojom bi brzinom komunicirala ove dve masine (laptop i desktop)?
6. u slucaju da je samo desktop ukljucen i koristi net, kojom bi se brzinom konektovao laptop svojim ukljucivanjem?
7. da li je bolje da im se ogranice protoci, ili da se pusti "ko koliko zakaci"?

Unapred zahvalan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xporter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 16:31   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Wireless ili ne

Citat:
xporter kaže: Pregled poruke
Zdravo svima,

imam hp7300 laptop i jednu desktop masinu koje zelim umreziti tako da mogu sa oba racunara da idem na net, bez ogranicenja da je jedan od njih stalno ukljucen. Desktop se nalazi u mojoj sobi, a laptop u bratovljevoj i deli nas jedan zid. Na obe masine je instaliran XP SP2, desktop nema mreznu karticu, dok laptop ima Broadcom 4311BG 802.11b/g WiFi Adapter. Imam ADSL(256kbps), provajder Neobee. Povezivanje uz pomoc kablova ne dolazi u obzir. Citao sam postove i koliko sam uspeo da shvati za to mi je potreban wireless ADSL ruter koji bi stajao u mojoj sobi i bio prikacen za dokupljenu mreznu karticu za desktop.

Pitanja:
1. da li je potrebno i da laptopu dokupim neku wireless karticu sa antenom?
2. da li bi kupovina te kartice poboljsala komunikaciju, povecala protok?
3. da li je moguce da kada je samo jedan od njih ukljucen, da isti ide sa svih 256kbps na net?
4. da li provajderu treba da odnesem ruter na nekakva podesavanja?
5. kojom bi brzinom komunicirala ove dve masine (laptop i desktop)?
6. u slucaju da je samo desktop ukljucen i koristi net, kojom bi se brzinom konektovao laptop svojim ukljucivanjem?
7. da li je bolje da im se ogranice protoci, ili da se pusti "ko koliko zakaci"?

Unapred zahvalan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori :

1. Ne , vršiće posao i ova ugraćena kartica sasvim solidno posao.
2. Ne , osim u slučaju da su i ruter koji budeš kupio i novo dokupljena kartica po proširenom standardu od 108Mbps ali bi to bila i prevelika investicija ako se uzme u obzir mala dobit u performansama mreže
3. Da zavisi od toga dali ti to želiš (dali si tako podesio ruter)
4. Da , Takođe je poželjno da se konsultuješ sa tehničkom podrškom provajdera koji je uređaj poželjno da kupiš iz razloga što je bilo slučajeva da su ljudi na svoju ruku kupovali uređaje a da su posle dobijali odgovore tipa (uređji nisu kompatibilni sa našom opremom ili još gore da ne umeju da ih podese)
5. Ako ne menjaš wireles karticu na laptopu onda brzinom od 54Mbps a ako kupuješ opremu koju sam pominjao u odgovoru na pitanje 2. onda i do 108Mbps .
6. Zavisi kako podesiš uređj (zavisi od tvojih afiniteta)
7. Isti odgovor kao i na pitanje 6. s tim što bi ja preporučio da delite protok na ravne časi kako nebi izbila u kući ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless pitanje u vezi signala i online igrica Ilic Marko Mrežne igre 3 12.2.2007 16:29
Wireless za mmorpg Tribal Mrežne igre 23 17.12.2006 22:01
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06
wireless dlink dwl-520+ for mandriva problem kenta Slobodni softver 13 14.3.2006 20:58
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com