Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2018, 19:27   #221
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Si ozbiljan?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 20:06   #222
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Si ozbiljan?
Ozbiljan je. Jbg nije Kuzma radio recenziju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 20:44   #223
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Der der, lozite nas.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 21:34   #224
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Evo jedne sa Gamescon., jer su pompezno najavljivali da ce se igrati, da ce ljudi uzivati igrajuci ovo novo cudo. Najveca bruka. Ovde jos i stoji TV, pa su ga maknuli, jer su ljudi poceli da se smeju i da fotkaju ovu nesrecu od igre. Prazan stand.

https://imgur.com/a/ujxw3le
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 21:53   #225
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Eto dobio Fallout 76 ocenu 91 u decembarskom SK-u.
Moze li neki SS da se baci(bar u PM), prosto ne mogu da poverujem.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 22:07   #226
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Eto dobio Fallout 76 ocenu 91 u decembarskom SK-u.
Natera me covek da otvorim celofan
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 23:33   #227
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Natera me covek da otvorim celofan
Marketing je čudo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 21:49   #228
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Fallout 76

Pozdrav društvo!

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 23:07   #229
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

https://youtu.be/zLHY6XKCogY?t=5
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 20:24   #230
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

...



sto bi rekao Trevor Fillips "show me the money!!!"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 16:48   #231
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

,,,



Totalno ocekivano, prvo su igru ucinili jos vecim grindom u zadnjem update-u a sada je i ovo procurelo


Bethesda needs to burn...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 19:38   #232
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Evo sta se moze pojaviti kada otvorite mapu:

Spoiler za ...:


Dosli smo do toga da je potreban AddBlock mod za igru od 60$.

Inace, evo sta je pisalo na jednom terminalu u FO4:

"8 years now since the last plant overhaul. That is before Galactic Zone even opened and we all know what a power hog that is.

Saunders says the last inspection was a joke. That the guy never even really took a good look at the equipment. Just sat in the control room jawing with the executives, then signed the paperwork and went on his way.

We’re gonna have some massive problems really soon. Wouldn’t the company rather spend a little money now on upgrades than a ton of money on fixes and PR later???"
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 20:59   #233
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Fallout 76 PC (EMEA)
€ 9.99
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 18:27   #234
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Fallout 76

Try it, you might like it.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 12:54   #235
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Probao...i smorio sam se samo tako, mislim svestan sam da je igra dead (dva tri puta sam menjao servere i naleteo sam na svega jednog ili dva lika 88-90 level) ali ovo kao da igram F4 bez npc, smisljenih questova i daleko losijim napucavanjem. Toliko loseg se moze reci o ovog igri da bi mogao napisati stranice i stranice teksta....ali nemam zelje niti da smaram sebe a ni druge, tako dacu ostati dosta kraci tekst.


1 Tehnicki igra izgleda kao F4 ali funkcionise losije, fps nije bio toliko problematican koliko je sve ostalo, propadanje neprijatelja kroz game world, nestabilnost servera i traljavog engine-a, sunce ciji zraci izbijaju iz zemlje, zaglavljivanje na mestima gde se to ne bi trebalo desiti...AI protivnika koji je blagi uzas...najlosije kreirana Bethesidna igra ikada. Prosto je neverovatno koliko pojma nisu imali kad su povlacili odluke koje su dovele do ovakvog stanja u kojem su danas...


2. Igra je ogromna i ima dosta raznolikih lokacija...nazalost sve to pada u vodu zbog idiotskog dizajna da nema npc-jeva tako da kad se uzme u obzir da se moze lako desiti da vas igra baci na server gde nema sve ukupno tri igraca dobijaju se prazni i prazni kilometri i prilicno mrtav game world. Jedini npc su razni roboti i neprijatelji poput super mutanata (iako po lore-u oni uopste ne bi trebalo da postoje u vremenu kada se igra desava ali docicu i dotle) ili ovi sto ih ja zovem polu ghoul-ova (scorched) i to je to.


3. Kao velikom lore nerd mogu reci da se ova igra POSRALA na ceo lore i to ne samo na originalni nego i na lore koji je sama Bethesda napravila u zadnjih destak godina. Frakcije koje ne bi trebalo da postoje u vremenu kada se ova igra desava tj 25 godina nakon nuklearne apokalipse. Zatim je tu sama postavka igre tj prica koja se kosi sa svime sto znamo iz Fallout univerzuma, od samog starta i napustanja 76 da bi dweller-i ponovo naselili Apalachi-a??? sto se kosi sa svime onim na cemu je pocivao Vault Tec od samog pocetka. BoS...frakcija koja po lore-u nije ni nastala u godini u kojoj je odigrava F76 ne samo da ima prisustvo u igri (naravno mrtvi su kao i sve ostale frakcije ali su ostvili dosta stvari igracima na koriscenje) nego je jos veci kresendo to sto je vodju BoS Zapadne Virginije (Elizabeta Taggerdy) angazovao niko drugi nego Roger Maxon??? koji ne samo da ne bi trebalo da je budan u 2102 (i dalje je bio u hibernaciji zajedno sa svojim saborcima iz vojne baze Mariposa) nego je jos dospeo do Appalachi-je putem satelita?? (komunikacijom) i regrutovao Taggerdijevu i ostale prezivele iz Ranger korpusa vojske koji je bio stacioniran u Virginiji i preziveo je nuklearni holokaust. Sve se to kosi sa sa onim sto znamo od BoS (Roger Maxon je bio prilican ksenofob i od njega je potekla ideja originalnog BoS da clanovi mogu biti samo oni koji se rode u bratstvu) I tako ima jos dosta nelogicnosti ali vec sam razvukao i previse.


4. Questovi su klasicno mmo-ovski a main quest line je jedan od najglupjih koji sam ima prilike da vidim. Overser napusta vault pre vaseg "budjenja" da bi nabavila kljuceve za nuklearne silose i vas zadatak je da spartate od lokacije do lokacije i slusate njene holo trake (koji su inace jedini izvor lore-a u ovoj igri uz poneke beleske koje su ostavili stanovnici Virginije) i tako u nedogled. Eventovi su raznoliki i zanimljivi ali i tu se vidi koliko nedostaju pravi zivi npc-jevi.


5. Roleplay u ovoj igri je nepostojeci, ja sam neko ko voli da pravi raznolike buildove (imam ih na desetine i desetine u F4) ali ovde je to nemoguce, poceo sam kao standardni rifleman (u ovom slucaju riflegirl) cak su mi i one perk karte isle na ruku, da bih ubrzo shvatio da se necu leba najesti od omiljenog builda iz prethodnih F igara...prvo napucavanje je ocaj, drugo municija se jako tesko nalazi (bar dok se ne stigne do dosta vecih level-a) V.A.T.S je neupotrebljiv i na kraju sam ostao sa machetom i sa njom sam pravio haos posto je mele u ovoj igri super OP. Tako da sam batalio moju riflegirl i kao i 99% ljudi koji su igrali ovu igru krenuo sa pure mele likom. bacio sve na STR I END nasao polovni power armor i poceo da pravim havoc po Appalachiji...uglavnom roleplay je muerte u ovoj igri.


6. Serveri i nacin na koji ova igra funkcionise su novi nivo amaterizma, kao prvo "pametni" iz Bethesde su se setili da i dalje koriste Creation engine koji uopste nije u stanju da drzi MP igru (jedva drzi i standardni sp rpg) pa su zbog njegovog limita stavili da na jednom serveru moze biti svega 20 tak ljudi, a sto je jos veci kresendo ukoliko vam igra crashuje (a hoce i to cesto) prilikom relogovanja u vecem delu ce vas baciti na totalno drugi server tako da vam sve ono sto se izgradili tipa campove odlazi u nepovrat...vrlo vrlo vrloooo debilozan potez developera


7. Ova igra je prilicno mrtva i ako nemate par prijatelja nemate sta traziti sem ako niste mazohista kao sto sam ja bio u jednom momentu pa sam samo lutao od lokacija do lokacija slusao holo trake (koje su odlicne ali i predugacke i nemozes ih prekinuti bar ne vecinu) i tako desetak levela dok se nisam smorio i batalio igrati dalje. Ja sam ovo nabavio za celih 7 evra sto predstavlja manju cenu nego neki bezvezni item-i u ogavnom atomic shop-u (microtransakcije) za tih 7 evra moze se covek dobro isplakati kad vidi na sta su Fallout i sama Bethesda spali ili se smejati od ogromne doze cringe-a u meme-a koji postoje u ovoj igri.


Pete Hines inace glavni brbljivac i zastitno lice i pr Bethesde kao i osoba koja je branila svaku debiloznu odluku, vec mesecima nije aktivan na twitteru nego samo rt ono sto se okaci na zvanicnom Fallout twitter nalogu...to dovoljno govori o tome kako je prosla ova igra i sta se desava unutar Zenimax-a. Na kraju dobro je sto ni Starfield ni TES6 nece jos nekoliko godina, previse posla i recover-ija sleduje Zenimax-u i Bethesdi da bi se oporavili u kracem periodu. Nazalost post desavanja oko F76 i Fallouta u globalu pokazuje da je daleko to vreme kada ce se Bethesda oporaviti i vratiti na pravi put...mozda se to nikad i nece desiti.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Dovahkiin (28.1.2019), makiem (4.2.2019), tomas (31.1.2019), Zuti Bar (27.4.2019)
Stara 28.1.2019, 14:39   #236
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Fallout 76

Čisto da dodam iz ličnog iskustva:

Naišao sam na desetine igrača koji imaju levele preko 150. Jednog lika sam video level 196.

Pored super mutanata, botova, scorched, ghoul-a(kojih ima na desetine varijanti i vrsta), postoje desetine različitih životinja od osa i veverica do medveda i deathclow-a, 10+ skroz novih u fallout svetu. Postoje i Mole Miners, mitska stvorenja(bosevi) i vanzemaljci. A svaka vrsta ovih ima nekoliko pod kategorija i vrsta.

Municije ima za bacanje, i to bez korišćenja perkova koji omogućuju pronalazak većih količina, posle svakog igranja od sat, dva bacim po 200 metaka svake vrste. Takođe, municija može da se pravi od level-a 1. A sve što je potrebno za pravljenje je običan scrap koji se nalazi svuda.

Ja sam napravio luck based critical pistol user lika, melee lika sa power armorom i sad pravim stealth sniper rifle sneak attack lika. Lik može da se specijalizuje za jednu vrstu oružja do te mere da oružje bude duplo snjažnije, lakše za nošenje, preciznije, municija za njega lakša i još da ima dodatni efekat.

Jedino što se gubi nakon izlaska sa servera je ono što se napravi na workshopovima kojih ima na svakom delu mape. A ono od čega se prave stvari u tim workshopovima je besplatno i dobija se osvajanjem workshop-a. Tako da se gubi samo 10-30 capsa koji se plaćaju da bi se osvojio workshop dok ste na serveru. A workshop daje XP, iteme, fabrike za scrap iteme itd.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2019, 9:41   #237
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

...



Ah Bethesda keeps giving
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2019, 16:15   #238
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
3. Kao velikom lore nerd mogu reci da se ova igra POSRALA na ceo lore i to ne samo na originalni nego i na lore koji je sama Bethesda napravila u zadnjih destak godina.
Uuuh, pa to je Bethesda vec davno napravila sa TES serijalom, i naravno zasto bi Fallout serijal bio postedjen. Problem je sto to ljudi nisu vidjeli tada, pa cak ni TES fanovi. Tek mali dio fanova je to primjetio ili ih je bilo briga za to, dok su ostali davali 9 i 10 za Skyrim, a koji ne zasluzuje ni blizu takve ocjene.

Da su tada ljudi popljuvali tu igru kako treba i ukazali na te placeholdere kako ih ja zovem, ne bi se desio F76. I nije samo lore u pitanju vec i ostali elementi.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2019, 18:57   #239
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Spoiler za Citat: SK recenzija:
Nadajte se da će se u Bethesdi neko bitan dozvati pameti nakon ovog fijaska i buduće nastavke vratiti na staro, single-player mesto.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 12:35   #240
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Fallout 76

Banovali lika koji je igrao 900 sati zato što je za to vrijeme sakupio "previše municije".
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout 4 perablenta Role-Play 1961 26.12.2023 11:00
Fallout: New Vegas zdravkelja Role-Play 1826 6.10.2020 13:15
Fallout 3 Red Dragon Role-Play 2646 15.6.2020 22:20
Fallout Online nije interplay negu rusi :D IYIARKO MMORPG igre 25 22.11.2010 1:32
Windows 7 64bit i Fallout 3 se nesto ne vare ivanza Operativni sistemi 11 1.9.2009 22:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com