Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2019, 19:22   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Cudan BSOD xfx rx 580

Desava se da da nekada kada pokusam da ucitam OC profil u watmmanu (jako mali OC, 1386 mhz i 2025 memorija, sto je ujedno i uputstvo kako da se podigne klok od strane na proizvodjaca sa default 1366 i 2000 mhz, posto je u pitanju OC+ model).

E sad, ako recimo dodje do nestanka struje ili ja resetujem sve u watmmanu, pa se sve postavi na auto, PONEKAD se desava da kada pokusam da ucitam profil, cim kliknem na load iskoce artifakti (cuveno sareno sahovsko polje kao kad crkava memorija na grafici). Jednom se cak desilo i kad sam resetovao podesavanja sa "overklok" profila na default, klikom na reset (tada sam koristio MSI Afterburner, ali sam ga izbrisao, da bih iskljucio eventualnu nekompatibilnost).

Napominjem da se to desi bukvalno cim kliknem da primeni overklok, bez pokretanja bilo kakvog 3d stres testa ili igre.

Inace na tom kloku, u poslednjih nedelju dve, vrteo sam Unigine Superposition preko 30 sati bez pucanja, unigine heaven oko 24h u kontinuitetu, i oko 200 h For honor u poslednjih godinu i po, bez ikakvih problema ((a problem sa artifaktima se desio bukvalno prvi put kad sam ubacio karticu proslog maja i primenio taj overklok, ali sam to pripisao Afterburneru).

Ima li neko ideju sta bi to moglo da bude, meni je palo na pamet da je VBIOS mozda defektan pa sam ovog vikenda uflesovao novi sa TechPowerup-a.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cudan BSOD problem makiem Kvarovi 2 10.10.2016 19:42
BSoD 3b, win32k.sys Rade Kvarovi 4 30.4.2015 0:16
BSOD problem a nov racunar Harbing3r Kvarovi 51 2.11.2011 19:57
Jos 1GB DDR1 i onda BSOD dile Kvarovi 2 27.11.2009 12:56
Cudan BSOD Ninoslav Kvarovi 3 26.1.2008 13:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com