Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2008, 19:19   #1
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Logitech VX Nano

Nakon duge potrage za laptop misem, odluka je pala na Logitech VX Nano. Dvoumio sam se izmedju njega i Logitech VX Revolution. Review-a oba misa imate na pretek na internetu, pa cu vam samo dati licne utiske.

Pocecu od toga da vec nekoliko godina koristim Logitech G5 i samim tim sto mi i dan danas predstavlja veliki uzitak da ga koristim, ocigledno je da je taj mis postavio visoke standarde pri kupovini novog laptop misa. Mnoge ljude brine to sto je malen (kao i svaki laptop mis), pa se pitaju kakva je ergonomija. Nakon sedam dana koristenja po oko 8 sati na poslu i oko 2 sata kuci dnevno, mogu da vam kazem da je ergonomija savrsena. Prilozio sam sliku sa mobilnog da vidite kolika je ruka u pitanju - mish se jedva nazire. Napominjem da sam prije njega imao priliku sedam dana koristiti Logitech VX Revolution i za njega imam samo rijeci pohvale. U korist Nano-a je prevagnulo:

1. iako se Revolution na prvu cini puno ergonomicnijim (oblikovan za desnjake), Nano se ipak bolje uklopi u ruku. Brzo zaboravite da je mis uopste tu i kretanje je vrlo lako.
2. za ovo nisam 100% siguran, jer nisam mogao pronaci tacnu informaciju, ali cini se da je laser na Nano do neke mjere kvalitetniji i precizniji. Dakle, precizniji pri jako sporom kretanju, a kvalitetniji u tom smislu da mu je odziv brzi. Sto se tice odziva, po tom pitanju sam vrlo izbirljiv: probao sam nekoliko bluetooth miseva i nijedan nije ni priblizo upotrebljiv po mojim standardima. VX Revolution je imao malen lag na koji sam se navikao. U poredjenju sa G5, Nano takodje lag-uje, ali u manjoj mjeri.
3. vec poznati minijaturni usb adapter koji vise ne vadim iz laptop-a (mada, tu bi se moglo reci da je Revolution bolji, ako bi ga koristili na vise razlicitih kompjutera, jer kod Revolutiona mozete usb reciever da stavite u misa za nekoliko sekundi - mada, i Nano u sebi posjeduje prostor u koji mozete smjestiti reciever, ali to malko duze traje)
4. tockic bez otpora je odlicna opcija, samo ne volim da je drzim stalno ukljucenu. Nakon nekoliko dana upotrebe Revolution-a, vise mi se nije dalo stalno okretati mis naopacke i ukljucivati tu opciju, te sam ga drzao stalno na standardnom tockicu koji pruza otpor. Prednost Nano-a je sto se pritiskom na tockic mijenja da li ima otpor ili ne (opet, nekom ovo moze smetati ako koristi trece dugme misa, koje meni nikada u zivotu nije trebalo). Ova opcija mi je odlicna, pa sam opet, kada zatreba, sa lakocom mogao koristiti tockic bez otpora.
5. Uz Nano dobijete kvalitetnu vrecicu - ne znam koliko kome pomaze, ali je meni bila prilicno korisna.

Na kraju jos da kazem da ni najmanje ne zalim pare koje sam potrosio na njega, jer, ipak sam sa misevima dnevno u dodiru vise od polovine budnog vremena
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bezruke.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	96,7 KB
ID:	17243   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	sarukom.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	92,7 KB
ID:	17244  

Poslednja ispravka: sasha vukelic (19.1.2008 u 19:26)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (19.1.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ipod Nano 2 gen alesandro Foto i audio/video 69 19.2.2008 16:18
Kako da uncap EU volume limit na iPOD-u nano 2gen Ripper Foto i audio/video 0 31.12.2007 2:20
Logitech B85 UltraX opticki vs RX1000 laserski Bond_007 ŠDK - Ostale komponente 4 23.12.2007 16:17
Koje slusalice za iPod Nano? Sale2322 Zvuk na računaru 3 14.6.2007 11:38
Logitech RX300 SaleAch ŠDK - Ostale komponente 1 5.4.2006 22:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com