Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2007, 16:13   #1
Cicilesku
Novi član
 
Član od: 6.6.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Help

Imam sledecu konfiguraciju:

amd athlon 64 3000+, 2Ghz
512 ram-a
Saphire Radeon x1600 Pro Agp
ASUS ploca K8N-E Deluxe
Bios AMI 1011.004

i racunar se restartuje prilikom igranja odredjenih igrica ( najcesce Oblivion-a i to vec posle 30-45 minuta), a kasnije i sa PES 6 ili FEAR-om dolaze isti problemi. To se desilo kada sam zamenio graficku i stavio gore pomenutu. Prethodno sam promenio plocu sa procesorom i dodao memoriju(isto gore pomenute) i naravno windows je reinstaliran samim tim procesom. Racunar radi odlicno, osim kada igram igrice. Graficka je dakle dosla poslednja i od tada pocinju problemi. Testirana je u 3D Mark-u i sve je prosla, osim sto su mi rekli da kada se udje u BIOS, gornji tanki dao ekrana je sharen celom duzinom, a trebao bi da bude jednobojan. Molim da mi odgovori neko ko ima ideju sta bi to moglo da bude.
Sigurno da nisam naveo sve detalje, tako da za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

Hvala unapred
Cicilesku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2007, 16:44   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Help

ili se graficka pregreva ili ti je slabo napajanje pa ono pravi probleme.Probaj da vidis kolika ti je temeperatura grafe posle 20min kada igras neku igru .Mozda je i do neceg drugog....zameni grafu za neku slabiju pa odigraj nesto sat vremena,ako bude sve uredu onda je sigurno do grafe ili napajanja.Problem moze da se desi ako ti je napajanje neki najgori kinez tipa JNC ili tako nesto.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2007, 17:10   #3
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Help

Citat:
Cicilesku kaže: Pregled poruke
Imam sledecu konfiguraciju:

amd athlon 64 3000+, 2Ghz
512 ram-a
Saphire Radeon x1600 Pro Agp
ASUS ploca K8N-E Deluxe
Bios AMI 1011.004

i racunar se restartuje prilikom igranja odredjenih igrica ( najcesce Oblivion-a i to vec posle 30-45 minuta), a kasnije i sa PES 6 ili FEAR-om dolaze isti problemi. To se desilo kada sam zamenio graficku i stavio gore pomenutu. Prethodno sam promenio plocu sa procesorom i dodao memoriju(isto gore pomenute) i naravno windows je reinstaliran samim tim procesom. Racunar radi odlicno, osim kada igram igrice. Graficka je dakle dosla poslednja i od tada pocinju problemi. Testirana je u 3D Mark-u i sve je prosla, osim sto su mi rekli da kada se udje u BIOS, gornji tanki dao ekrana je sharen celom duzinom, a trebao bi da bude jednobojan. Molim da mi odgovori neko ko ima ideju sta bi to moglo da bude.
Sigurno da nisam naveo sve detalje, tako da za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

Hvala unapred
Meni ovo lici na problem sa plocom,
jedan moj drug je imao slican problem i pomogla je samo zamijena ploce.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2007, 11:41   #4
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Help

I ja mislim da je problem sa napajanjem, mislim graficka koristi dodatni prikljucak za napajanje kada se ubode u agp. imao sam istu graficku i nije mi pravila probleme! Cim se restartuje samo u igrama u cemu bih mogao da bude problem? Mozda driveri?
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com