Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2013, 0:23   #1
Ceylon
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Računar na HI-FI

Imam AMD Phenom na ploči ASUS M5A97 R2.0 , uglavnom do sada sam zvuk terao preko Technics DC Amplifer model SU-V6X koje je klasično tranzistorsko pojačalo , znači iz kartise tj. ploče kompa na aux ulaz u pojačalo , ali ne lezi vraže pre neki dan kupim Technics SU-X920D , koje je puno modernije i ima digitalni ulaz da budem precizniji Digital In -AUX Coxial. Uz ploču dolazi program koji ima mogućnost da se podesi izlaz saračunara na Digital Output Optical i Digital Output . U biti meni bi trebao ovaj kabal http://www.amazon.co.uk/Cablematic-D.../dp/B007G5P8KY ,međutim njega nemogu naći pa sam zato uzeo nešto ovako http://www.alibaba.com/product-gs/15...ter_cable.html ali pogađate ne čujem ama baš ništa , računar daje odgovarajuću zvučni signal , znači kabal ili pojačalo ( uzo ga polovno) , mada sve ostale funkcije pojačala rade perfektno.
Ima li neko više iskustva sa ovim stvarima , inače popišam se na ovo pojačalo ako mi ne radi na kompu , ko danas još muziku sluša sa , kako se ono beše zvaše , zaboravio sam , davno je bilo , CD!

Ah da , i WOT na HI-FI je brate dooooo------
Ceylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 1:30   #2
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Računar na HI-FI

Ni jedan od ta dva kabla koja si naveo nije potreban za to sto ti hoces da povezes.
treba ti ovakav kabl

http://www.amazon.co.uk/Cable-Mounta...=optical+cable

i povezuje se ovako: ( mozes i u donji ulaz, CD , svejedno je )



ja ne znam kako si ti uopste sa onim kablom pokusao da povezes tu maticnu sa pojacalom ???
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
Ceylon (7.12.2013)
Stara 7.12.2013, 2:48   #3
Ceylon
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Računar na HI-FI

Hvala ti što si se potudio da pronađeš odgovarajuće ilustracije na internetu , da to je baš to pojačalo , i ta ploča , i verujem da će to funkcionisati , dakle hvala da predlogu , što se tiče onih kabala , normalno da sam imao odgovarajuće adaptere, međutim mislim da je tvoj predlog bolji , tim pre što ova ploča to podržava. Ovaj prenos optičkim kablom sam na početku eliminisao , jer sam smatrao da ću takav kabal teže naći , pa sam se svojski potrudio da nekako "proguram" putem "adaptera" ovaj gornji koaksijalni ulaz! Međutim , moraću izgleda ovako kako si ti predložio!

Hvala brate u svakom slučaju!
Ceylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 12:01   #4
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Računar na HI-FI

Ima takvih kablova kod nas da se nadje, sta vise ne moras uzimati neke preterano skupe jer nema bitne razlike, kabal od 1.5 metar kosta oko 350din, a iste duzine samo sa metalnim konektorima i debljom izolacijom 1350din. Probao sam oba ( posto sam povezivao isto tako komp sa pojacalom ) i nema nikakve razlike. tj razlika je da ces onaj jeftiniji ako zakacis necim ( rukom nogom, ako imas neke zivotinje po kuci) lakse puci / pokidati se od onog skupljeg.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Graficka MSI R4830 nabubreli kondezatori Filip89x Kvarovi 27 13.5.2013 20:58
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com