Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2006, 10:16   #1
Kovacevic Milan
Novi član
 
Član od: 28.9.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Koji DVD?

Koji dvd-ovi(diskovi) su najbolji na nasem trzistu?
Kovacevic Milan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 10:56   #2
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

... po meni Maxell 16x u jewel pakovanju ili u boji ...
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 21:35   #3
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Verbatim si je Verbatim.Puknes nesto malo vise para al rezes ko covek.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 22:01   #4
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Koji DVD?

Ja bash burnujem poslednje vreme jako puno i koristim Princo zato sto je jeftiniji od verbatima i ispalti se na veliko,ali inace Verbatim je zakon po kvalitetu.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 23:35   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Koji DVD?

Upravo tako Verbi je Verbi. Ja ga nabavljam po cijeni od 0,77 KM to jest po 0.38 eura i isplati mi se iz razloga sto znam da ce mi biti narezano OK i da ce mi posluziti doze vremena. Ali uvjek na 8x, iako su deklarisani na 16x.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 0:43   #6
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?


Princo dvd je katastrofalna stvar i nema cenu koju treba platiti za njega, pa ni da je džabaka. Nakon par meseci, ili godine, od čitljivosti nema ništa...

Verbatim, ako je original i maxell, ok. Mada, ja sam u jednom popularnom megamarketu naišao na noname TDK, po smešnjikavoj ceni, koji se ladno reže na 16x iako je 8x sertifikovan (na NEC-ovima 3520 i 4571) i zadržava super kvalitet, ali ih je nestalo... dakle, i TDK.
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 1:55   #7
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
Mladja kaže:
Verbatim si je Verbatim.Puknes nesto malo vise para al rezes ko covek.
Citat:
JovanK kaže:
Upravo tako Verbi je Verbi. Ja ga nabavljam po cijeni od 0,77 KM to jest po 0.38 eura i isplati mi se iz razloga sto znam da ce mi biti narezano OK i da ce mi posluziti doze vremena. Ali uvjek na 8x, iako su deklarisani na 16x.
Citat:
piskoonline kaže:

Princo dvd je katastrofalna stvar i nema cenu koju treba platiti za njega, pa ni da je džabaka. Nakon par meseci, ili godine, od čitljivosti nema ništa...

Verbatim, ako je original i maxell, ok. Mada, ja sam u jednom popularnom megamarketu naišao na noname TDK, po smešnjikavoj ceni, koji se ladno reže na 16x iako je 8x sertifikovan (na NEC-ovima 3520 i 4571) i zadržava super kvalitet, ali ih je nestalo... dakle, i TDK.
Ja bash neki dan uzeh Verbatim DVD-R 16x , primetio sam da neshto nije u redu kad mi je Nero ponudio da ga rezem na max. 12x a vec sam kupovao iste diskove i rezao ih na 16x bez problema.Posle par minuta, Nero je izbacio poruku o nekoj greshci u lead-in delu.
To je prvi (da, prvi) disk koji je, za dve godine od kada imam Pioneer 108, neuspeshno narezan.Pogledao sam oznaku sa donje strane diska i primetio da disk nije proizveden u Mitsubishi Chemical-u ("original" Verbatim).
Odmah zatim sam narezao josh jedan identican Verbatim (opet Nero nudi max. 12x) i disk je OK.
Zakljucak: varijabilni kvalitet tih diskova.Mozda je u pitanju "fake" Verbatim a mozda i neko drugi radi diskove za Verbatim shto nije neobicno.
Price da je Verbatim najbolji su , shto se mene tice, obican bullshit.
Za dve godine posedovanja DVD rezaca, najvishe narezanih DVD diskova su upravo Princo DVD-R 4x, nijedan nije pukao, svi DVD koncerti narezani pre 2 godine rade perfektno (premotavanje i sl.).
Price da je Princo katastrofalna stvar su takodje bullshit, mozda se zadesi neka slabija serija ali Princo je sasvim OK.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 2:27   #8
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Koje su to oznake?
I kako bi ti izbacio da reze na 16x kada 108d ne podrzava 16x?
Ja ne rezem preko 8x, stavise ove vaznije backup-e rezem na 4x.

Po meni je najvaznije pazljivo i pravilno postupati sa diskom, odnosno cuvati ga.

Edit: Ovo je zanimljivo, dok sam imao 108d nije mi nikako pokazivao da moze da reze 16x, imao sam 25 komada nekih 16x dvd-ova iz austrije i nista, stavise nije ni u spec prijavljivao to. Nije ni cudo sto je crkao brzo. Sada sam bas gledao spec 108D jer mi je bilo cudno.

Poslednja ispravka: Nicolas (4.11.2006 u 2:37)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 2:46   #9
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
NikolaS kaže:
Koje su to oznake?
I kako bi ti izbacio da reze na 16x kada 108d ne podrzava 16x?
Ja ne rezem preko 8x, stavise ove vaznije backup-e rezem na 4x.

Po meni je najvaznije pazljivo i pravilno postupati sa diskom, odnosno cuvati ga.

Edit: Ovo je zanimljivo, dok sam imao 108d nije mi nikako pokazivao da moze da reze 16x, imao sam 25 komada nekih 16x dvd-ova iz austrije i nista, stavise nije ni u spec prijavljivao to. Nije ni cudo sto je crkao brzo. Sada sam bas gledao spec 108D jer mi je bilo cudno.
Oznake sa unutrashnjeg oboda diska.
Neshto si pomeshao, Pioneer 108(D) je 16x DVD rezac.To je prvi Pioneer-ov 16x rezac.Pogledaj ovde http://www.benchmark.co.yu/vidito.ph...orm22=+Idi%21+
Vec sam rekao da sam rezao DVD diskove na 16x, medju njima i "original" Verbatim DVD-R 16x.Ovaj nije hteo preko 12x a rezao sam ga na 8x i pukao je.
Shto se postupanja sa diskovima, tu sam posebno pazljiv.
Da nisi mozda pomeshao sa 107D?Ima loshijih diskova koji su deklarisani na 16x ali to ne znaci nishta ("I na tarabi pishe..." ).
Cudno je ako je crkao brzo, u pitanju je vrhunski DVD rezac placen 80e bez PDV-a.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 2:54   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Nisam nisam, bas sam imao crni 108d, i crkao je, na njega sam mislio, zamenili su mi ga za 110d (koriscen izgleda) i tu sam raskrstio s tom firmom ali 110d sada lepo radi dok taj 108d nije moga da reze na 16x niti je bilo prikazano u spec da moze. Proveren Nero koji i dan danas koristim mi je prikazivao da mu je max write speed 12x, nero 6.6.xx. I na 12x je rezao, a prijavljivao je da je 108d. I posle mesec dva crkao.

Mislis na podatke ispisane na "providnom delu"blize otvoru ili na one ispisane na traci koja je do dela za rezanje da tako kazem?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 3:00   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Koji DVD?

Dosada sam narezao brdo diskova i po mome islustvu Verbatim DVD-R 16x je THE BEST. Jednom sam nabasao na neke PRINCO ali se posle pola godine na disku sa donje strane pocele pojavljivate sare. Disk je bio jedva citljiv u PC-ju ali ga kucni DVD nije mogao ucitati, dakle bio je film u pitanju, tako da ga nisam prerezovao. Ubrzo se i na ostalim diskovima istoga proizvodjaca pocelo pojavljivati isto to, ali sam te diskove na vrijeme prerezao i spasio podatke. Od tada vjerujem samo VERBIJU.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 3:09   #12
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
NikolaS kaže:
Nisam nisam, bas sam imao crni 108d, i crkao je, na njega sam mislio, zamenili su mi ga za 110d (koriscen izgleda) i tu sam raskrstio s tom firmom ali 110d sada lepo radi dok taj 108d nije moga da reze na 16x niti je bilo prikazano u spec da moze. Proveren Nero koji i dan danas koristim mi je prikazivao da mu je max write speed 12x, nero 6.6.xx. I na 12x je rezao, a prijavljivao je da je 108d. I posle mesec dva crkao.

Mislis na podatke ispisane na "providnom delu"blize otvoru ili na one ispisane na traci koja je do dela za rezanje da tako kazem?
Ocigledno je neki shkart u pitanju, Pioneer je sa 8x (107) preshao odmah na 16x (108).Eto meni radi perfektno posle 2 godine, uz taj jedan neuspeshno narezani disk.
Evo ti slika, uveri se ako ne verujesh ni meni ni Benchmark-u.(Nero 6.6.1.6)
Ne, mislim na podatke na traci koja je do dela za rezanje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-2.jpg
Viđeno:	128 puta
Veličina:	97,3 KB
ID:	4085  

Poslednja ispravka: Garson (4.11.2006 u 3:43)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 3:13   #13
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Ma verujem ti. Vidis da sam napravio edit u onoj prvoj poruci u kojoj sam se cudio. Nije mi ni palo na pamet do sada. Majku im, prvo mi padne na pamet da je do firme, zbog njihovog pristupa garanciji i generalno gledano ophodjenja prema pojedincima. Ali moguce da je neki izuzetak bas meni zapao. Isti nero koristim, ove nove ver 7.5xx su mi nesto nepouzdane.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 3:22   #14
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
NikolaS kaže:
Ma verujem ti. Vidis da sam napravio edit u onoj prvoj poruci u kojoj sam se cudio. Nije mi ni palo na pamet do sada. Majku im, prvo mi padne na pamet da je do firme, zbog njihovog pristupa garanciji i generalno gledano ophodjenja prema pojedincima. Ali moguce da je neki izuzetak bas meni zapao. Isti nero koristim, ove nove ver 7.5xx su mi nesto nepouzdane.
Mozda su ti uvalili rezac koji je neko reklamirao.Inace, tada (kraj 2004) Pioneer 108(D) i NEC 3500 su bili najbolji rezaci na trzishtu.Kvalitet njihove izrade je na vishem nivou od danashnjih rezaca, a zato je i cena bila visha.Ja 108 ne bih menjao za 2xPioneer 111.
I meni je Nero 7 shit, dva puta sam ga probao i oba puta sam imao problema dan-dva po instalaciji.Zadnji put nije hteo da reze DVD, izbacivao je greshku vezanu za buffer underrun protection.Vratio sam se na 6.6.1.6 (poslednji Nero 6) i sve radi k'o podmazano kao i uvek.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 4:54   #15
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Sad sam nashao na netu, Verbatim DVD-R 16X koji mi je pukao ima oznaku TYG03 (Manufacturer ID u Nero Info Tool).Proizvodjac je Tayo Yuden, i spada u prvu klasu.
Shto li mi je onda pukao? 'Ajde da razumem da je firmware na mom rezacu star pa zato ne dozvoljava 16x ali da Tayo Yuden pukne...
Princo DVD-R (Manufacturer ID-PRINCO) spada u trecu klasu.Postoji i cetvrta, najgora klasa.
Verbatim DVD-R 16X sa Manufacturer ID MCC03RG20, je "original" Verbatim, proizvodi ga Mitsubishi Chemicals.Prva klasa.
Evo lepog linka sa informacijama o kvalitetu DVD medija.
http://www.digitalfaq.com/media/dvdmedia.htm
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 9:22   #16
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Pioneer nije ekvivalent kojim ćeš da tvrdiš kako je Princo ok... već NEC. Ako NEC nešto čita, onda je definitivno ok, jer je slabiji čitač od Pioneer-a, a upravo to se dešava sa Princom. Ni sa jednim nisam imao problema u rezanju, proces je prošao ok, kvalitet nakon rezanja izgledao je ok, a onda, zavisno od komada do komada, prvo se u Neru mogao videti pad kvaliteta na skeniranju površine, da bi (85% pri kraju diska, a nekad i svuda) postao nečitljiv... pre toga bi prošli kratku fazu kada ih npr. nisam mogao u celosti iščitati u NEC2500A a mogao u NEC3520A i još kraću kada nije moglo u NEC3520 a moglo u NEC4571A. A, neće ni u SkyVision IP966 - koji nije neki etalon za loše medije...
Prihvatam da sam naleteo na žnjnjnjnj klasu samog Princa, čak sam čuo da ga falsifikuju!!!, da, falsifikuju Princa... kao što je očigledno falsifikat tvoj TY Verbatim, kod toga nema priče. Usput, da li si promenio firmware novijim i po forumima proverio da li ti je zbog toga rezač-medij konflikt i nastao???
Eto, ja sam naveo i suprotan primer: no name diskovi, pakovani po 50 kom, koštali su 17,5 din po komadu, pisalo je da su 8x sertifikovani, a na u njima se lepo vidi da su TDK02 i režu se na 16x...
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 9:41   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koji DVD?

Meni je Philips na prvom mestu sto se tice radnog veka.Imam neke njihove diskove koji datiraju jos iz 96-97 i dan danas rade super.Jedino sto ih je veoma tesko naci.NA drugom mestu mi je Sony sa kojim sam zadovoljniji nego sa Verbatimom a i ima lepsu naslovnu stanu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 10:40   #18
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Meni je Philips na prvom mestu sto se tice radnog veka.Imam neke njihove diskove koji datiraju jos iz 96-97 i dan danas rade super.Jedino sto ih je veoma tesko naci.NA drugom mestu mi je Sony sa kojim sam zadovoljniji nego sa Verbatimom a i ima lepsu naslovnu stanu
Imam i ja isto neke diskove TDK , Philips is 96-97-98 god i svi su dojednog citljivi , dok za PRINCO to ne mogu da kazem ... Secam se da sam pre nekih godinu dana na nekom sajtu video ogroman test diskova kako cd-a tako i dvd-a i u pitanju je bilo obostrani test po 50 razlicitih marki diskova ( za svaku marku i vise serija diskova ) ... Tada je PRINCO proglasen po pitanju DVD-a kao najgori moguci medijum !!!
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 10:58   #19
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD?

Da ne otvaram novu temu. Imam Pioneer 109d, sa skinutim 1.58 firmware-om
imam ga malo vise od godinu dana. Rezac je rezao lepo, do pre mesec dana. Onda je odjednom poceo da se buni kad mu dam nesto da nareze, i skoro svaki drugi disk puca. Bez obzira koji medij koristim. Ne znam u cemu je problem. Cuo sam da ukoliko imam brdo procesa u pozadini i da ako je komp usporen da onda rezac ne moze da reze kako treba. I da: poceo je i da krci, ali samo kad treba da krenem da rezem. Hm?! Sve mi krci, i dvd, i hd...Ma kad im uzmem motornu testeru pa im pokazem njihovo, da vidim koga ce onda zaje.avati!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 11:04   #20
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Koji DVD?

Slozicu se sa vecinom, Verbatim je nesto najkvalitetnije sto se moze kupiti po nekoj pristupacnoj ceni.
Ali ako naidjete na Datawrite (Titanium) DVD i CD medije probajte ih, kod mene i par ortaka koji su ih koristili odlicno su se pokazali, a i dosta su jeftiniji...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji je vaš najozbiljniji program? nika100 Programiranje 79 8.1.2016 15:58
Svi koji imaju NEC (bilo koji)... REDisLAW Nosači podataka 42 2.6.2006 5:28
Koji je cooler najbolji za Athlon Xp Mr.Eco ŠDK - Osnovne komponente 6 3.5.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com