Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2012, 15:07   #1
Paulo
Novi član
 
Član od: 15.9.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

Radi se o problemu koji se javlja kada pokusam da preko tmpgenc, cce, canopus procoder itd, prebacim dv avi fajl iz mini dv camcordera u mpeg2 ps ili ts, vob, dvd... Nebitno je da li je pal ntsc, 48000 u 44100, interlace ili progresive, svaki put isto. Jos dok je fajl u editoru prilikom privjua se to desava, sta onda da ocekujem posle enkodiranja? Zvuk dobijenog fajla je kao sa usporene gramofonske ploce dok je video u redu. Interesantno je da audio ne kasni kao sto bi se ocekivalo vec je savrseno sinhronizovan sa pokretima usta kod izgovora, samo usporen, ko iz bureta. Ovo se kosi sa zdravim razumom ali da ne raspravljam zasto i kako se desava.

Do ove pojave dolazi sporadicno, ponekad sve bude u redu, i zvuk i slika. All in one programi najcesce odrade bez problema konverziju ali bih zbog preciznijih podesavanja zeleo da to obavim alatima koji su navedeni na pocetku. Uostalom, radi se o basnoslovno skupim top end encoderima koji su nesposobni da odrade video zapis.

Da ne detaljisem XP pro x86, na racunaru je 4Gb memorije, preko 2TB prostora na vise hdd, procesor 2 jezgra...

Na osnovu onoga sto sam procitao po forumima pre moguce da je windows pretrpeo neko ostecenje nego da su ovi programi krivac. Reinstal os kazu resava problem ali ne zelim to da radim, vec da pokusam ako moze neki fix.

Da li neko zna kako resiti ovaj problem?

Poslednja ispravka: Paulo (15.9.2012 u 15:23) Razlog: dopuna
Paulo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 18:51   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

A da probaš da odradiš konverziju pomoću TX264, TEncoder-a ili Format Factory-ja?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 19:08   #3
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

Jesi li ti probao da odradiš kompresiju ili samo pretpostavljaš da audio neće biti u redu?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2012, 1:02   #4
Paulo
Novi član
 
Član od: 15.9.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

Kao sto rekoh kompresije su radjene bezbroj puta, sa ovakvim ili onakvim rezultatima. All in one i mnogi drugi, da ih nazovem "laki" programi neretko odrade kompresiju bez problema. Ali nemaju sva dodatna precizna podesavanja izlaznog fajla, broj prolaza, a citao sam da oni u neku ruku emuliraju potpunost zahtevane kompresije, bez zadiranja u detalje, tj. "uoblice" fajl da ga plejeri mogu reprodukovati. Izvinjavam se zbog terminologije, pisem po secanju.

Evo primera koji ce mozda pomoci. Imam jedan dv avi type-1 od oko 12Gb na D particiji vec pola godine. Dakle nema novih skidanja sa kamkordera. On mi sluzi za probe i provere. U nekim vremenskim razmacima kada pokusam kompresiju nema problema, a posle nekog vremena se oni javljaju. To me sve vise navodi da je neki bitan fajl koji pripada XP mozda izgubljen ili ostecen ali se kroz update ili nekako "obnovi".

Vazno: isti fajl kompresujem na starom Amilo laptopu uspesno, mada mu treba skoro citav dan da zavrsi. Cini mi se, ne mogu sa sigurnoscu da se setim, da je i laptop zezao kod kompresije svojevremeno, pre reinstalacije OS.

Ne bih da vas previse opterecujem sa mojim problemom pa bih molio da iz navedenih opisa ili svog iskustva date konacno resenje, ukoliko postoji.

Poslednja ispravka: Paulo (16.9.2012 u 14:47)
Paulo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2012, 11:00   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

Ne bih rekao da je do Windowsa već do programa koji koristiš. Pitanje je da li on koristi svoje kodeke da dekompresuje i kompresuje fajl ili koristi ono što je zasebno instalirano.
U suštini, probaj da nadogradiš programe na poslednju verziju pa vidi da li će to da reši problem.
Pošto hoćeš da kreiraš DVD kompatibine fajlove najbolja besplatna varijanta su ti FAVC i AVStoDVD i u njima odabereš HCEnc. HCEnc je najbolji besplatni MPEG2 enkoder i skoro je u rangu CCE.
Inače, oba programa koriste Avisynth pa, ako ga nemaš, instaliraj ga.
Još jedna stvar. To što neki program košta mnogo ne znači i da vredi mnogo. Cena nije uvek merilo kvaliteta.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
Paulo (16.9.2012)
Stara 16.9.2012, 11:55   #6
Paulo
Novi član
 
Član od: 15.9.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

I ja sam cesto razmisljao o tome da li se koriste interni ili nezavisni set kodeka pa da tu nesto pokusam. Stvar otezava cinjenica da u jednom periodu sve to radi, a u drugom je audio problem. Vec sam napomenuo da popularni komercijalni konverteri uglavnom urade kompresiju. Ali mi nije jasno kako to ne mogu (povremeno) alati koje sam svojevremeno vidjao da kostaju vise hiljada (ili desetina hiljada) dolara. Zasto bi ih uopste neko kupovao? Na relativno solidnoj opremi, sa encoderima novije generacije ocekujem da nema problema, a ima ih. I to ne samo ja. Na upit u google "slow audio dv avi) ili slicno, postoje hiljade korisnika koji traze resenje kao i ja, bezuspesno.

Predvidjam, da ce kada pronadjem u cemu je problem, resenje biti jednostavno, kao i uvek samo treba vremena ili neciji savet.
Paulo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2012, 11:35   #7
Paulo
Novi član
 
Član od: 15.9.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvuk usporen, video ok! Kako je to moguce?

Samo da dodam, sa Mainconcept Reference encoderom ista stvar. Zar je moguce da ne postoji resenje?
Paulo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da izdvojim zvuk? marko_arsenal Audio softver 22 19.2.2011 12:49
Kako pročistiti zvuk od... nikolabudva Audio softver 4 31.1.2011 16:38
Kako skinuti video sa ovog sajta Ozzy Video/TV softver 8 31.1.2011 14:42
Kako da najlakše obradim video snimak sa fotoaparata? sonet Video/TV softver 4 5.12.2009 17:47
Da li je moguce uraditi "MAKAZICE" u FIFA 06!!?? (i kako?) polarnimeda Sportske simulacije 11 1.2.2007 11:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com