Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2013, 10:39   #341
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Sada se posle mesec dana gubi mogućnost da daš ocenu, ali nemaš nikakve sankcije. (za sada) ....

Od dana kupovine, 10 dana je da se završi kupoprodaja, a 30 dana da se oceni.

Ako posle toga ne oceniš, ništa.

Sad sam liku dao dve negativne, prvo je kupio jesnu stvar, pa kao pogrešio, ne treba mu , i umesto da me kontaktira, da mu pošaljem šta treba, on kupi i drugu stvar, i skinu mi duplu proviziju.

Ja progutam knedlu, ajd, nije neka proviija, 50ak dinara...

I naravno, ne javlja se ni posle 10 dana da kupi ni tu drugu stvar. ...
Ne odgovara na poruke, pozive , SMSove ...


Čim je istekao rok, sa zadovoljstvom sam mu dao negativne, na obe kupvine, da mi vrate proviziju .... Molim lepo ...

A on ima sada jednu pozitivnu, i 4 negativen ... znači, zeza se ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 11:40   #342
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Lik me vuko za nas 15 dana, te posle praznika te javicu se ovih dana, ja pogledam ono rok do 15.5. i ajd ja ga pozovem a iz istog smo grada, pitam juce da se nadjemo uvece negde da to obavimo, on kaze pozvace kasnije i od tad nista, nit odgovara na poruke nit nista, reko da sam mu i ja sa zadovoljstov dao negativnu
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 1:06   #343
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

I ako si.
To je čisto podj...nje i samo je za crvenu ocenu.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 4:39   #344
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Da ostavim i mojih 2 eurocenti za Limundo, i njegovog mladjeg derivata Kupindo.

Limundo je po meni bio strava dog god nisu uneli placanje za postavljanje aukcija. Tu je bio citav haos oko svega, i puno ljudi je preslo na alternative. Potom limundo kesh - jos jedan udarac koji samo komplikuje stvari. Jos vise ljudi poterano. Postali su po meni mnogo halapljivi.

Ovih dana koristim samo Kupindo, i to retko. Uglavnom kupujem i prodajem stvari preko Kupujem Prodajem - koji je po meni superiorniji u svakom smislu, i ima veci izbor robe.

Sto se tice prodavaca i kupaca - nije mi se do sada ni jednom desilo da imam ikakvih problema. Jednostavno ne kupovati od ljudi sa malo ocena, ili sa negativnim ocenama, a kod prodaje obracati paznju o kakvoj je osobi rec. Cim vidite da nesto mulja i petlja - gubljenje vremena.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 13:13   #345
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Čekajte ljudi ja vas u opšte ne kapiram za to "ne kupovati od ljudi sa malo ocena". Pa ne možemo svi da imamo 100+ ocena naravno svi vole pozitivne.
Evo moj primer:
Od kako su uveli ocene na KP ja sam prodao nekih 10-ak stvari čak mislim da je sve bilo za PC, nikad mi niko ništa nije zamerio, sve samo najbolje a imam samo 2 ocene pozitivne naravno. Nisam preprodavac samo prodajem ono što mi više ne treba. Uvek sve opišem i u najsitniju bobu kako i šta i trudim se maximalno da ispoštujem sve čak i više nego što treba.
U poslednje vreme na KP je se pojavilo mnogo šljamada je za ne poverovati. Jedan primer okačim oglas u polovni kompjuteri za 3 dana je veeć na 30+ strani, mnogo preprodavaca, nemoguće je ispratiti sve.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 15:37   #346
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Inuyasha, uvodjenje naplate postavljanja je samo ako je početna cena veća od 99 dinara.

Što podržavam. Ako misliš da vredi, stavi na kupindo, ako nisi siguran da će postići realnu cenu. A ako na limundo staviš početnu 4000, a vredi 4500, onda i nije neka aukcija , zar ne?

Znači, uvedeno je iz dva razloga, to je prvi, imaš kupindo za fiksne cene, i drugi je jer su ljudi imali na STOTINE "aukcija" koje niko nije kupovao, a samo su se "vrtele" i gušile pretragu i pravu robu ....

Limundo keš, takodje podržavam, a recimo, baš iz tog razloga što je posle tebe naveo kolega, neko nema dovoljno ocena da imaš poverenja da mu platiš avans, a nećeš ni pouzećem ... LimundKeš je prava stvar, pare stoje kod njih, dok ne dobiješ predmet i potvrdiš stanje ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 1:34   #347
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Hey, svako svome Razumem ja sve vas, samo sam davao moje vidjenje na celu stvar.

Meni licno ease of access znaci najvise. Sistemi na kojima gubim puno vremena ili koji zahtevaju da unesem vise licnih informacija nego sto ocenjujem prihvatljivim odbacujem iz principa.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 19:10   #348
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Čekajte ljudi ja vas u opšte ne kapiram za to "ne kupovati od ljudi sa malo ocena". Pa ne možemo svi da imamo 100+ ocena naravno svi vole pozitivne.
Evo moj primer:
Od kako su uveli ocene na KP ja sam prodao nekih 10-ak stvari čak mislim da je sve bilo za PC, nikad mi niko ništa nije zamerio, sve samo najbolje a imam samo 2 ocene pozitivne naravno. Nisam preprodavac samo prodajem ono što mi više ne treba. Uvek sve opišem i u najsitniju bobu kako i šta i trudim se maximalno da ispoštujem sve čak i više nego što treba.
U poslednje vreme na KP je se pojavilo mnogo šljamada je za ne poverovati. Jedan primer okačim oglas u polovni kompjuteri za 3 dana je veeć na 30+ strani, mnogo preprodavaca, nemoguće je ispratiti sve.
Pa ono, statistika kaže da ako tip ima veliki broj pozitivnih ocena da je iskusan i dobar prodavac, tj. neće te zeznuti (slučajno/namerno). Nisam preko Limunda ništa trgovao ali neko moje iskustvo sa eBay-a.

Naravno, to ne znači da ako prodavac ima par negativnih da će te zeznuti. Uvek valja pročitati komentare uz ocene, ima mnogo ljudi koji zbog gluposti daju negativne poene.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 19:34   #349
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

To je sve u redu, ali komentari tipa "samo treba kupovati od onih koji imaju 100+ pozitivnih" nisu baš na mestu.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 22:32   #350
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Po meni, ne treba kupovati preko Limunda uopšte. I to je to. Bar ne dok ne omoguće online kupovinu, i zaštitu kupaca.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 2:44   #351
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Po meni, ne treba kupovati preko Limunda uopšte. I to je to. Bar ne dok ne omoguće online kupovinu, i zaštitu kupaca.
Ali neke stvari je nemoguće kupovati van limunda, ili barem do pojave limunda nijre postojalo razvijenije tržište. Naročito kada su u pitanju numizmatika i filatelija
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 12:36   #352
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Moj ujak se bavio filatelijom decenijama, i kupovao je na specijalizovanim sajmovima koji se održavaju skoro svakog meseca kod nas i u regionu. Sećam se, vodio je i mene dok sam bila klinka. Isto važi i za numizmatiku. Nije ti bio potreban posrednik za to.

Jednostavno ne smatram da je Limundo neki korak unapred. To je isto kao da si se javio na oglas i dogovorio sa nekim kupoprodaju, samo si sada to obavio preko Neta umesto preko telefona. Cvrc.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 15:22   #353
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
---
samo si sada to obavio preko Neta umesto preko telefona. Cvrc.
U tome i jeste prednost. Kada daš oglas u novinama, pa ako roba ima svoje kupce, pop*z**š od telefona.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 23:25   #354
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Gledam neke zvucnike prosle nedelje, i nadjem povoljno u jednoj radnju u Nisu. Pitam ih preko maila da li imaju zvucnike na stanju, kazu imaju, stize najverovatnije u subotu. Rerkoh, ok...
Dodje utorak, nema zvucnika. Pitam gde su, kaze ''Jos uvek cekamo isporuku iz magacina. Trebalo bi danas da krenu ka Vama. Izvinite što čekate trebalo je odavno da stignu međutim došlo je do zastoja u uvozu. Da li ste i dalje zainteresovani?''
Ok, nema veze, nista strasno, desava se...
Medjutim dolaze mi momci iz ASK-a daju mi kutiju, jedan kaze racun i ''svi papiri su unutra'', platim, otvaram kutiju, nema papira, niceg. A daju garanciju 2god.
Zvucnici rade, da kucnem u drvo, ali...
Ako se kojim slucajem pokvare (nedaj da se to desi Ti svemoguci entitetu!), sta, treba samo da ih okrenem i da saljem za Nis bez ikakvog racuna i garancije?
Ako je tako onda sam stvarno neobavesten...
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 23:33   #355
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Zar nema zakonska garancija od 2 godine na svaki proizvod ? Meni za monitor isto nije stigla garancija ,a ide na 2 godine. Mislim da je nesto na 3 godine tek obavezno da se izda garantni list.


http://www.politika.rs/rubrike/potro...godine.lt.html
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 23:58   #356
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Da ali mora da se ima fiskalni račun da bi bilo validno i tih 2 godine inače ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 0:15   #357
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Meni ne dadose fiskalni...znaci da pristupim celoj situaciji ko tvoj smajli?
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 0:20   #358
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Javi im da nisi dobio papire pa vidi šta će reći.

Meni su zimus tako iz W.. W.. poslali 5770 grafu samo sa fiskalnim a bez garancije. Cimnuo sam ih i sutradan mi poslali urednu garanciju na 36 meseci.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 0:21   #359
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

baš bilo na dnevniku da uveli neku nagradnu igru ovi iz PDV kao pošalješ 30 računa.. mislim, trebali bi da ti pošalju račun možda kad evidentiraju uplatu, u svakom slučaju trebaš da ih kontaktiraš, em ne plaćaju porez em ti gubiš garanciju...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 17:47   #360
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Fiskalni ti moraju obavezno dati ,ne mozes dokazati garanciju. A garantni list nije obavezan do 2 god garancije.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com