Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2006, 1:47   #1
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Manite se free hostinga, donatorski hosting rules

Ovako, od sada ja svoje postove posvecujem iskljucivo edukativnom sadrzaju - da bi ono koji citaju mogli da saznaju nesto novo

Dakle, donatorski hosting pretpostavljam da mozete da pretpostavite - to je hosting koji vam neko donira, a kada donira vi ne placate, tako da je na neki nacin free!

Kako naci ljude?
Donatorski hosting uglavnom dele vlasnici hosting kompanija. Mnoge mozete naci na www.hosthideout.com. To je forum, i tu se "na licu mesta" mozete dogovoriti oko uslova koriscenja itd....

Sta se dobija u paketu?
Pa u principu sta vi trazite. Ali nemojte da se nadate da je to nesto tipa 10 GB prostora, 100 GB bandwidth-a. Znaci moze da se dobije oko 50 MB, 100 MB, ali ko zna ako znate da pregovarate mozete dobiti i mnogo vise (ja sam dobio 1 GB, jer sam naleteo na postenog coveka).

Da li je bas potpuno besplatno?
Pa nije. U zavisnosti od toga sta vam donator daje, vi morate da prikazete link ili baner (zavisi od toga sta uzmete koje velicine), ili mozda trazi deo vlasnistva nad sajtom ukoliko se bas ispruzi na MB.

Koje su pogodnosti?
Ovo gore sve mozete naci i na nekom free hostu samo treba potraziti. Ovde samo otvorite topic uvece, ujutro pogledate ponude i vec sledeceg dana mozete upload-ovati sajt. Takodje u 99% slucajeva dobija se PHP i MySQL podrska, a neretko se dobija i neki cPanel ili tako nesto...

PozZz, nadam se da sam pomogao

p.s
ovo ispade simpatican mali FAQ-u, jel' da
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 5:08   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Manite se free hostinga, donatorski hosting rules (where, how read here)

Da.... rekao si nesto novo.... zaboravio si samo da pomenes kako uglavnom moras da se uclanis u neki forum i pravis odredjeni broj poruka na takvim sajtovima, ili ko zna sta, za to malo jada...

Plati pa se klati.... nije to toliko skupo....
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 20:49   #3
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Manite se free hostinga, donatorski hosting rules (where, how read here)

forum koji sam ja spomenuo uopste ne zahteva tako nesto...
ja sam se registrovao i prvi post mi je bio zahtvev za hosting... i dobio sam 1 GB free!

a sada sam sam procitao da je jedan lik kome sam rekao za ovo dobio 5 GB prostora, a u zamenu samo morao da stavi baner na stranicu
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 19:18   #4
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Manite se free hostinga, donatorski hosting rules

Eto, ja taman postavio na drugom postu pitanje za misljenje o www.netfirms.com hosting provajderu kad onda vidjeh ovaj post ovde! Dobro! Ako smem da prokomentarisem: sta fali netfirmsovom free sub domenu? Stavljaju male, u vrhu stranice reklame za koje se trude da budu u kontekstu napisanog teksta na sajtu vlasnika. Sto znaci, ovo mi je jedanput prilicno i pomoglo! Ja na sajtu napisem da zelim da realizujem svoj FORUM a oni posle dan-dva na moj sajt u vidu malog banercica stavili "free forum - click here" I tako ja kliknuo i za 3 min. postavio sebi forum! Dobro, ja imam lepog iskustva sa free hosting paketima. Sada, ne zelim nista da TVRDIM drugima u vezi DRUGIH hosting provajdera. Ali, voleo bih cuti vasa misljenja?
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 22:56   #5
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Manite se free hostinga, donatorski hosting rules

Citat:
Branislav Gavric kaže:
Stavljaju male, u vrhu stranice reklame za koje se trude da budu u kontekstu napisanog teksta na sajtu vlasnika. Sto znaci, ovo mi je jedanput prilicno i pomoglo! Ja na sajtu napisem da zelim da realizujem svoj FORUM a oni posle dan-dva na moj sajt u vidu malog banercica stavili "free forum - click here" I tako ja kliknuo i za 3 min. postavio sebi forum! Dobro, ja imam lepog iskustva sa free hosting paketima.
To je AdSense.

@absonic

ovaj isti FAQ sam video na nekoliko foruma, isti tekst. Inače, ovo nije loše, ali nisam probao. Ja sam dobio besplatan hosting tako što se jedan lik ponudio da m i da pošto je video moj sajt. I tako sam ja dobio hosting, sada treba da uzmem i domen kod nas..
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 13:33   #6
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Manite se free hostinga, donatorski hosting rules

OVAJ adsense mi je stvarno pomogao u toj specificnoj stvari Pa, sta ako je neko zaradio 10-tak centi ili koliko vec od tog mog jednog klika? Hej! Ja sad imam FORUM zahvaljujuci tome ) )

Poz.!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Free web hosting - druga strana medalje Marko_L Internet usluge 13 5.11.2006 22:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com