Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2009, 13:55   #221
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Stigli novi trailer-i da dodaju malo hype-a na ovu vrelinu:
Dragon Age: Origins Tower Ishal
Dragon Age: Origins Human Noble Comic Con 2009


Spoiler za komentar:
Na žalost i dalje ništa konkretno, samo nove lokacije i fight već viđen, bez in-game menija. Mada bi po mom mišljenju ovako trebao da izgleda i u samoj igri, neće valjda sve zanimljive scene biti sinematici
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 12:21   #222
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Da dodam jos jedan trailer:
Dragon Age: Origins Dwarf Commoner Comic Con 2009 Trailer (HD)
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 0:07   #223
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke

Spoiler za komentar:
Na žalost i dalje ništa konkretno, samo nove lokacije i fight već viđen, bez in-game menija. Mada bi po mom mišljenju ovako trebao da izgleda i u samoj igri, neće valjda sve zanimljive scene biti sinematici
Spoiler za odgovor na komentar:
Pa po netu vec postoje gameplay filmici u kojima se vidi interfejs...i naravno postoje zavrshni potezi tokom igranja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 10:43   #224
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Nisam mogao a da se ne ubacim sa malo neodmerene, nekonstruktivne pljuvacine.

Prvo jel neko primetio da je grafika na najnovijim trejlerima doslovce očajna? Animacije izgledaju kao da su reciklirane iz prvog NWN, a modeli likova su tek nešto bolji od Jade Empire-a, kao da se Witcher i Mass Effect nisu ni dogodili. (o polu gvozdenom bikiniju i medieval tangama na ribi u human noble traileru necu ni pricati) particle efekti na magijama su bruka.
A tek kad vidim hardversku zahtevnost pozli mi, jer bi i Crysis leteo na onome što su oni tamo napakovali.

Drugo, jel neko bio na redizajniranom sajtu? Kuku majko ništa gore i neukusnije nisam video sa sve glavom nabijenom na mač koja krvari kako se loaduje flash animacija. EA je preuzeo marketing DAja od Biowarea i totalno urniše igru koja nije ni izašla, sa možda najglupljom reklamnom kampanjom ikada. Samo se osvrću na tone krvi kao da je novi nastavak Mortal Kombata u pitanju.

Da ne bude zabune igracu je kad izadje, ali do tada
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Ketchua (31.7.2009), Mobius (31.7.2009), player1 (31.7.2009)
Stara 31.7.2009, 10:51   #225
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Talking Re: Dragon Age

Imoen se vraca:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Leliana

Umalo da se rascmizdrim.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (31.7.2009)
Stara 31.7.2009, 13:41   #226
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Imoen se vraca:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Leliana

Umalo da se rascmizdrim.
hhahahahahaha Ovog puta je pure Rogue Verovatno cemo moci dual class u mage-a.

Inace slazem se.. Nikako mi se ne svidja ono sto rade sa gomilom krvi i rasparcanih udova po sajtu, trailerima itd. itd. Izgleda mi kao da iskljucivo time zele da se dokazu kako je igra ozbiljna, surova i zanimljiva... Nadam se da je to iskljucivo da bi prikupili masu i da nije jedini ozbiljni deo igre.

A i za grafiku, nije da me je POSEBNO briga, ionako cu je odzumirati sto vise dok ne dobijem BG2 sa kamerom koja moze da ide u krug, ali je zaista 2 koplja iza mass effecta. Zasto kad se igre prave za konzole prevashodno POSTOJE standradi kako grafika treba da izgleda, a kad je za PC kako god.. Jeste da se na Dragon Age-u radi doosta dugo, mozda nisu hteli da menjaju engine, oprosticu im ako game play i prica budu na mestu.


Bas me zanima kakav su sistem smislili za DA, nadam se da ce biti dovoljno kompleksan da nema samo jedan char. build za jednu klasu.
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 16:32   #227
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
hhahahahahaha Ovog puta je pure Rogue Verovatno cemo moci dual class u mage-a.

Inace slazem se.. Nikako mi se ne svidja ono sto rade sa gomilom krvi i rasparcanih udova po sajtu, trailerima itd. itd. Izgleda mi kao da iskljucivo time zele da se dokazu kako je igra ozbiljna, surova i zanimljiva... Nadam se da je to iskljucivo da bi prikupili masu i da nije jedini ozbiljni deo igre.
Ja računam da je to maslo EA, jer zaista iako je moje mišljenje o Biowareu odavno opalo, oni uopšte na to nisu pikirali kad su reklamirali DA. Zapravo priča je bila da je to duhovni naslednik BG, složnena interakcija sa likovima, bla bla...

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
A i za grafiku, nije da me je POSEBNO briga, ionako cu je odzumirati sto vise dok ne dobijem BG2 sa kamerom koja moze da ide u krug, ali je zaista 2 koplja iza mass effecta. Zasto kad se igre prave za konzole prevashodno POSTOJE standradi kako grafika treba da izgleda, a kad je za PC kako god.. Jeste da se na Dragon Age-u radi doosta dugo, mozda nisu hteli da menjaju engine, oprosticu im ako game play i prica budu na mestu.

Bas me zanima kakav su sistem smislili za DA, nadam se da ce biti dovoljno kompleksan da nema samo jedan char. build za jednu klasu.
Grafika sigurno nije bitna sama po sebi, mene više nervira to šta lošiji graf. pristup znači a to je da je top klasa programera i dizajnera na drugom (bitnijem ?) projektu, tj na Mass Effect 2 a ovo rade lošiji iz ekipe. Kako bi se inače objasnilo što se igra pravi već 6 godina (a u međuvremenu skockaše tri cela naslova), sem ako im to nije prioritetno. I nikakve priče o tome da kasni zbog kvaliteta ne piju vodu, jer igra izgleda kao projekat koji se grči da izađe u poslednjem momentu dok mu grafika/endžin tj. cela tehnička strana beznadežno ne zaostane za konkurencijom.

Ima tri klase, mislim da nema multiclass, svaka klasa ima pristojan broj varijacija. Na to dodati i desetak različitih startnih kombinacija, u smislu porekla lika, i to na papiru izgleda dobro.
Sistem je zapravo jedan rip off DnDa, imena nekih abilitya su potpuno ista, ali mehanika je drugačija. Ovo ne mora da bude loše, prosto probaćemo pa ćemo videti.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 16:37   #228
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
EA je preuzeo marketing DAja od Biowarea i totalno urniše igru koja nije ni izašla, sa možda najglupljom reklamnom kampanjom ikada. Samo se osvrću na tone krvi kao da je novi nastavak Mortal Kombata u pitanju.
U prethodnim postovima imaš izjave glavešina Bioware-a u kojima kažu da je reklamna kampanja napravljena sa ciljem da privuče nove igrače (tj kupce). Uspeh ove igre neće samo zavisiti od "koliko je dobra igra", već koliko će profita doneti, a upravo taj uspeh će se reflektovati (možda) na budući razvoj nama omiljenog žanra. Čak je i legendarni Tim Šafer poverio EA-ju reklamnu kampanju za Brutal Legend, igru za koju uz DA polažem najveće nade. Kakva će igra biti nećemo saznati dok je ne instaliramo, jer reklamna kampanja i trailer-i služe samo dizanju hype-a.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 16:56   #229
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Talking Re: Dragon Age

Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke
U prethodnim postovima imaš izjave glavešina Bioware-a u kojima kažu da je reklamna kampanja napravljena sa ciljem da privuče nove igrače (tj kupce). Uspeh ove igre neće samo zavisiti od "koliko je dobra igra", već koliko će profita doneti, a upravo taj uspeh će se reflektovati (možda) na budući razvoj nama omiljenog žanra. Čak je i legendarni Tim Šafer poverio EA-ju reklamnu kampanju za Brutal Legend, igru za koju uz DA polažem najveće nade. Kakva će igra biti nećemo saznati dok je ne instaliramo, jer reklamna kampanja i trailer-i služe samo dizanju hype-a.
To je logično, ali i masa ljudi na BW forumima je odlepila jer se priča o igri okrenula preko noći. Sad kad je BW posilni EA, ovi drugi praktički mogu da menjaju šta hoće.
Lično mislim da su shvatili posle Witchera i uspeha onog đubreta Fallouta 3, da gejmeri oće igre ozbiljnijeg tona iliti mature naslove. Međutim ovakav pristup je jedna podvala jer ozbiljniji ton je jedno a hrpe nasilja koje služe da impresioniraju decu nešto sasvim drugo.
To se upravo vidi na gorepomenutim naslovima gde sa jedne strane Witcher ima ozbiljan ton (ali i ume da se našali na svoj račun) i ne tretira igrača kao mentola, a F3 sa druge strane je i pored 18+ rejtinga apsolutno klinačka igra (jao vidi slow-mo lokve krvi i udove kako lete, jao mogu da opalim nuklearku u nekoj selendri... što je to coooool)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 17:07   #230
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
To je logično, ali i masa ljudi na BW forumima je odlepila jer se priča o igri okrenula preko noći. Sad kad je BW posilni EA, ovi drugi praktički mogu da menjaju šta hoće.
Lično mislim da su shvatili posle Witchera i uspeha onog đubreta Fallouta 3, da gejmeri oće igre ozbiljnijeg tona iliti mature naslove. Međutim ovakav pristup je jedna podvala jer ozbiljniji ton je jedno a hrpe nasilja koje služe da impresioniraju decu nešto sasvim drugo.
To se upravo vidi na gorepomenutim naslovima gde sa jedne strane Witcher ima ozbiljan ton (ali i ume da se našali na svoj račun) i ne tretira igrača kao mentola, a F3 sa druge strane je i pored 18+ rejtinga apsolutno klinačka igra (jao vidi slow-mo lokve krvi i udove kako lete, jao mogu da opalim nuklearku u nekoj selendri... što je to coooool)
Slazem se u potpunosti. Btw zashto je Fallout 3 djubre? Igra je odlicna, to shto nema veze sa pravim RPG-om Fallout ne znaci da je igra losha.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 17:08   #231
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ma znas kakavi su RPG-evi, zapadni omladinac nece da razmislja 3 sata u koji skill da ulozi poene i da cita tekstove velicine Ane Karenjine, ali hoce da vidi lokve krvi, tko da nisu ubacili hektolitre krvi, ne bi imali para da prave sledeci naslov, a ako ne budi imali para za sledeci naslov ko ce nam praviti RPG-eve, tako da okanite se vise krvi, ako igra bude bila upola dobra kao BG, moze krv da plusti odakle oce i meni nece smetati, nadam se da ce i u pricu ubaciti gomilu 18+ sadrzaja i napraviti krajnje mracnu atmosferu.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 17:14   #232
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Bas me zanima kakav su sistem smislili za DA, nadam se da ce biti dovoljno kompleksan da nema samo jedan char. build za jednu klasu.
Imas detaljno opisan sistem koji se koristi (kao i dosta drugih zanimljivih stvari) ovdje:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragon_Age_Wiki
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 17:17   #233
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Smile Re: Dragon Age

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Slazem se u potpunosti. Btw zashto je Fallout 3 djubre? Igra je odlicna, to shto nema veze sa pravim RPG-om Fallout ne znaci da je igra losha.
To je stvar perspektive. Kao Fallout nastavak je djubre, kao zasebna igra, RPGolika pucacina a la Stalker je podnosljiva, onome ko to voli. Zavisi koji su ti kriterijumi. Ulazili smo u to vec u detalje kad je izasla, ne da mi se da se na to vracam jer mi zlo pri samoj pomisli sta uradise od tog serijala
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 18:12   #234
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
To je stvar perspektive. Kao Fallout nastavak je djubre, kao zasebna igra, RPGolika pucacina a la Stalker je podnosljiva, onome ko to voli. Zavisi koji su ti kriterijumi. Ulazili smo u to vec u detalje kad je izasla, ne da mi se da se na to vracam jer mi zlo pri samoj pomisli sta uradise od tog serijala
Zbog ovoga mi je nekako drago što nećemo videti nastavak BG-a ili Tormenta, da se ne ukalja ugled "svetinje". Ako Dragon Age i bude đubre od igre, bolje nego da to bude Baldurs Gate 3. To bi me načisto uništilo.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 18:15   #235
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Imas detaljno opisan sistem koji se koristi (kao i dosta drugih zanimljivih stvari) ovdje:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragon_Age_Wiki
Znam, znam, citao sam.. Ima dosta informacija, ali nema sve.. Koliko sam video ne razlikuje se mnogo od DnDa.. Feat-ovi koji se ovde zovu talenti, sistem atributa blago izmenjen (fala bogu agility odlucuje hit roll a ne strength) itd itd. Izgleda mi siromasno po BROJU spell-ova, narocito kad ga uporedis sa DnD-om, al zivi bili pa videli, nadam se da ono nije sve sto ce biti.


Inace, dok sam preturao po diskovima skoro i naleteo na "Temple of Elemetal Evil". Ta Origine stavka da svaka rasa/klasa ima drugaciji pocetak nije TOLIKO originalna. Ko je igrao ToEE verovatno se seca da je alignment grupe odredjivao pocetnu misiju i uticao na dalji razvoj price. Doduse tad je to bilo poprilicno primitivno i samo lep detalj, dok se ivde istice kao velika novina i cak se gura u sam naslov. Do ovih "VIOLENCE" trailera na to se gledalo kao glavni aspekt igre, ono sto ce da je proda (osim cinjenice da je SPIRITUALNI NASLEDNIH BG2 - btw. mislim da su to rekli i za NWN, cak imam text iz nekog casopisa gde se spominje importovanje likova iz bg-a ), mada to nije nista posebno novo.. Grananje na pocetku - suzenje - grananje na kraju, ustvari nije nista specijalno, no dobro. Pljujem igru iz ciste frustracije sto je jos uvek ne igram
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 18:57   #236
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke
Zbog ovoga mi je nekako drago što nećemo videti nastavak BG-a ili Tormenta, da se ne ukalja ugled "svetinje". Ako Dragon Age i bude đubre od igre, bolje nego da to bude Baldurs Gate 3. To bi me načisto uništilo.
Opet kuljaju glasine da se pravi BG3, od pre koju nedelju, ne daj boze da su istinite. Mislim da licencu drzi vaskrsli Interplay ili eventualno Obsidian.
Bioware je ne drzi vise rekao bih.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 19:15   #237
Dijablo
Član
 
Član od: 10.6.2007.
Lokacija: Hell Reputacija:■■■■■■■■■
Poruke: 257
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 40 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ma ko *ebe grafiku,bitan je gameplay,dijalozi...Imam osecaj da ce ovo biti odlican RPG bolji i od vicera i od Mass Efecta(!?),Moj insekt me nikad nevara A i ako bitke budu epske to opravdava grafiku..
Dijablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 19:18   #238
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Atari ima licencu na naslov Baldur`s Gate, na njima je da odluče kome će da povere developing.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 20:55   #239
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Atari ima licencu na naslov Baldur`s Gate, na njima je da odluče kome će da povere developing.
To je kao kad das majmunu kljuc od planaze banana.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 21:38   #240
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dragon Age

Nisam neko vreme zalazio ovde, ali imam par pitanja/komentara:
1. jel ovo zaista ima samo tri klase? Izgleda malo, mozda ce one elitne klase da vade stvar
2. da li ce ovaj origin uneti malo raznolikosti kod samih klasa (realno, tri klase je malo), ili ce se odnositi samo na mesto zapocinjanja igre i odnosa sa drugim rasama?
3. talenti (featovi iz nwn?) su so-so, mada mi se svidja sto se igrac moze fokusirati na dual wield
4. ove atribute su bas ispretumbali (magic, cunning?)
5. jel ovo izlazi u oktobru?
6. ima li sanse ovo moja masina da potera? Nesto sam gledao sysreq (ako je tacan) i izgleda da ima sanse, pogotovo jer grafika za danasnje pojmove ne izgleda toliko spektakularno (ili se to samo meni cini)?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com