Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2006, 16:59   #1
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Skener

Ne mogu da verujem da niko jos nije stavio ovu temu... Dakle, treba mi skener, po mogucstvu A3, a opet, sto kvalitetniji...Koju marku preporucujete i za koji kes. Treba mi za graficki dizajn....
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 21:10   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Skener

Nisam neki poznavalac skenera,ali marke tipa Mustek ili Canon ce te sigurno zadovoljiti.A cuo sam da ima kvalitetnih skenera marke Benq po maloj ceni,pa uzmi i njih u obzir.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 23:17   #3
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Skener

I meni je bio potreban A3 skener, ali nije bilo šanse da ga nađem, pa sad imam Canon CanoScan LIDE 20. I meni bi neki link ili adresa za A3 skenere dobro došao.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 11:44   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Skener

A sta mislite o nekom HP a?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 13:34   #5
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Skener

Citat:
kinteC kaže:
Ne mogu da verujem da niko jos nije stavio ovu temu... Dakle, treba mi skener, po mogucstvu A3, a opet, sto kvalitetniji...Koju marku preporucujete i za koji kes. Treba mi za graficki dizajn....
Nisi rekao cenu. Pošto kući imam skener koji sasvim solidno obavlja posao, marke Mustek odlučio sam se za njega. Mustek i HP su sasvim solidni za naše potrebe. Što se tiče A3 skenera mogu ti preporučiti Mustekov ScanExpress Scanner koji je upravo pravljen da bi mogao da skenira A3 papire. Cena je oko 150 evra kod nas, a može da se kupi u bolje snadbevenim IT prodavnicama. U Beogradu ćeš ih sigurno naći. Ne bih da reklamiram kod koga. Evo i nekoliko karakteristika skenera:

1. Optička rezolucija : 300x600 dpi
2. Senzor : CIS
3. Veličina dokumenta : 297x432mm
4. Dimenzije : 562.9x383.9x86.5 mm
5. Masa : 4.6 kg

Inače, kao i svi ostali skeneri koji nam dolaze iz Musteka, i ovaj radi preko USB-a. Mislim da sam ti pomog'o, a ako ti treba još nekih karakteristika, javi se. Skeneri su im dobri, nećeš se pokajati.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mustek vladale.jpg
Viđeno:	100 puta
Veličina:	8,7 KB
ID:	997  
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 16:44   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Skener

Inace,kakvi su Canonovi skeneri CanoScan LiDe sto ih reklamiraju u onom cenovniku uz SK?Mislim prvenstveno na odnos cena/kvalitet?Ne bih neku zver od skenera od 300 evra
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 16:49   #7
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Skener

Citat:
vladale kaže:
Skeneri su im dobri, nećeš se pokajati.
Pa, znas kako, imam fotoaparat, isto mustekov, i ne da je krs, nego otkida, tako da malo zazirem od musteka. Fotoaparat, ima 3 godine, i ,,3 mega pixela", interpolirano, naravno. I jos je crvena boja izrazenija nego sto treba. Ako su im takvi i skeneri....
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 17:14   #8
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Skener

Citat:
kinteC kaže:
Pa, znas kako, imam fotoaparat, isto mustekov, i ne da je krs, nego otkida, tako da malo zazirem od musteka. Fotoaparat, ima 3 godine, i ,,3 mega pixela", interpolirano, naravno. I jos je crvena boja izrazenija nego sto treba. Ako su im takvi i skeneri....
Skeneri su im vrlo dobri, zato što imam Mustekov skener i što nikad nisam primetio da skener ne skenira slike ili prijavljuje da ne vidi kabli.. Do koje cene planiraš da kupiš A3 skener? Uostalom, pogledaj samo ove komentare o ovom skeneru:

Summary: Incredible price for an A3 scanner - look at the price of the competition. Not the fastest scanner out there but look again at the price. We run a "paperless office" with everything scanned to disk, be lost without this tool. Recommended.

Strengths: LOW PRICE -- an A3 scanner for around $150! Good software. Large size.

Weaknesses: Cheap
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
drajveri za skener: HP scanjet 4670 jagodanbg Ostale komponente 4 7.1.2006 20:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com