Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2005, 10:43   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Question Ultra Edit

Nabavio sam program za programiranje Ultra Edit.Posto sam ja pocetnik u programiranju, molim vas da mi odgovorite na ova pitanja:
1. Koje programske jezike mogu da koristim u ovom programu
2. Da li mogu da koristim Basic
3. Kada napisem neki program kako mogu da ga pokrenem
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2005, 12:46   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ultra Edit

Ultra edit je tekst editor, a ne program za programiranje.Možeš ti u njemu da kuckaš kod (kao i u bilo kom drugom tekst editoru, samo što je ovaj napredniji i sadrži proveru sintakse za većinu poznatih jezika), ali da bi to pokrenuo trebaće ti programski jezik.Eventualno bi mogao da pokušaš da napišeš nešto za C/C++, pa posle da to nekako kompajliraš uz pomoć kompajlera, mada onda trebaš da budeš ipak vrhunski programer i da napišeš kod u cugu, bez ijedne greške, ali za Basic konkretno, tako nešto ne postoji i moraćeš da nabaviš programski jezik.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 0:35   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Ne mora baš da piše kod bez greške, u UltraEditu se može namestiti da poziva kompajlere iz komandne linije a output hvata u svoj prozor, tako da izgleda skoro ko u nekom IDE-u... jedino što nema dibagera, ali tr00 programeri ionako to ne koriste
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 16:07   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ultra Edit

Citat:
jedino što nema dibagera, ali tr00 programeri ionako to ne koriste
hahahhahahahaha troo programeri ne koriste debugger LOL
Nađi mi jednog profesionalnog programera koji ne koriste debugger i imaš od mene gajbu čega god oćeš... LOL
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 23:14   #5
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Pa profesionalni programeri sigurno koriste debugger.... ali postoje i ne profesionalni programeri koji se ne zamlacuju debugovanjem...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2005, 23:32   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Ma zezam se bre
Mit o allmighty iskusnim programerima koji ne trejsuju promenljive u slučaju greške, već svojim iskusnim prekaljenim okom automaCki uočavaju logičku grešku neprijavljenu od strane kompajlera
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 10:58   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultra Edit

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Mit o allmighty iskusnim programerima koji ne trejsuju promenljive u slučaju greške, već svojim iskusnim prekaljenim okom automaCki uočavaju logičku grešku neprijavljenu od strane kompajlera
Ako pogledam neko moje ozbiljnije bavljenje programiranjem, od 97-2002 sam radio u asembleru, a od 2002 do sada u C-u i tek sam sada poceo da koristim debugger Totalno sam se preporodio

Asembler, bez debugger-a... hehe... "ja sam mazohist"
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 20:46   #8
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Talking Re: Ultra Edit

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Ma zezam se bre
Mit o allmighty iskusnim programerima koji ne trejsuju promenljive u slučaju greške, već svojim iskusnim prekaljenim okom automaCki uočavaju logičku grešku neprijavljenu od strane kompajlera
Smej se ti, smej... Ali samo da znas da je jedan asistent programiranja skoro pa takav... Jednim pogledom na tudji kod (odstampan na papiru) uspeva da primeti greske u optimizaciji i curenju memorije... Pred mojim ocima je to uradio za jedan napredniji seminarski rad...
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 20:59   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Citat:
Brains kaže:
Smej se ti, smej... Ali samo da znas da je jedan asistent programiranja skoro pa takav... Jednim pogledom na tudji kod (odstampan na papiru) uspeva da primeti greske u optimizaciji i curenju memorije... Pred mojim ocima je to uradio za jedan napredniji seminarski rad...
A pitaj Bladerunnera i Xn-a kako im je Laslo Kraus našao da je jedan prepisivao domaći od drugog
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 21:07   #10
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Citat:
VojaM kaže:
A pitaj Bladerunnera i Xn-a kako im je Laslo Kraus našao da je jedan prepisivao domaći od drugog
Laslo nije covek.... On je masina... Imam sad u subotu kolokvijum iz Jave kod njega... A rezultate za svih 100-tinak studenata ce, kao i obicno, izbaciti jos iste veceri...
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 0:06   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ultra Edit

Ja sad u petak imam kolokvijum iz C++-a kod njega i ne plašim se
Čovek mi drži vežbe i svaka mu čast...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 14:01   #12
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ultra Edit

Uz svo dužno poštovanje dotičnoj gospodi, postavlja se pitanje, zašto koristiti čelo za kucanje eksera, kada su pametni ljudi već izmislili čekić, čak iako ti je čelo dovoljno tvrdo za pomenutu akciju.Jedino što možeš da dobiješ time jeste divljenje kolega i atribut da si l33t, ali to ne znači nužno da ima neku primenu u praksi.Isto važi i za ljude koji umeju da kodiraju na papiru.To znači upravo, da oni umeju da napišu kod na papiru, a ne nužno i da umeju da implementiraju taj kod u nekom većem projektu.Primera radi, imao sam prilike da radim u timu sa jednim sjajnim momkom (zvali smo ga De Badža ) koji je zaista po poznavanju materije "šio" sve nas, i zaista je imao mogućnost da "golim okom" uoči neke nepravilnosti pukim bacanjem pogleda na kod, međutim uvek je imao nekih problema oko implementacije, tj. praktične primene bilo kog koda koji je on ili neko drugi pisao u glavni projekat.Ne znam zašto je to tako, predpostavljam da mu fali prakse i mnogo puta se zbunjivao oko nekih nebuloznih stvari.Naravno, to nije pravilo, samo pokušavam da kažem, da to što neko ima u glavi, ne mora nužno da znači da ima i u nogama
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 14:02   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ultra Edit

Uostalom, ja znam da neki ljudi drže do tradicionalnog metoda programiranja i da smatraju da ne možeš da budeš dobar programer ako recimo ne znaš sve ili barem većinu API poziva napamet, ili dobar web programer ako ne možeš da napraviš web stranicu korišćenjem čistog html-a.Međutim, ja ipak mislim drugačije.Tehnologija je uznapredovala i ponudila programerima mnoge stvari koje olakšavaju rad i ne vidim zašto to ne iskoristiti.Recimo, postoji API Guide koji sadrži deklaracije skoro svih API poziva, kao i primere korišćenja istih i API Viewer koji pored deklaracija sadrži i konstante i tipove.Pa zašto to ne koristiti ? Po meni je mnogo bitnije znati sve to implementirati u program, bez obzira da li ćeš da sve to učiš napamet ili ćeš jednostavno da se pomažeš pomenutim programima i prepisivati deklaracije.Isto tako, ne vidim zašto je pogrešno koristiti Dreamweaver, koji ti napiše pola koda automatski, a ti posle samo prepraviš određene delove ukoliko ima potrebe, umesto što ćeš da pišeš ceo kod sam.Efekat na kraju je isti, osim što ćeš prvim načinom sve uraditi brže.Jedini razlog za korišćenje drugog načina je, kako ja to vidim, da budeš poznat u programerskim krugovima kao elitni programer.Klijentu ili poslodavcu to ne znači ništa, jer on traži rezultat, a da li ćeš ti to ručno da kodiraš ili da korsitiš gotove skripte, vizarde, template, čarobne štapiće, snagu sile i ostala čudesa , to ga uopšte ne zanima.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 14:19   #14
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultra Edit

Citat:
Marko_L kaže:
Po meni je mnogo bitnije znati sve to implementirati u program, bez obzira da li ćeš da sve to učiš napamet ili ćeš jednostavno da se pomažeš pomenutim programima i prepisivati deklaracije.Efekat na kraju je isti, osim što ćeš prvim načinom sve uraditi brže.Jedini razlog za korišćenje drugog načina je, kako ja to vidim, da budeš poznat u programerskim krugovima kao elitni programer.Klijentu ili poslodavcu to ne znači ništa, jer on traži rezultat, a da li ćeš ti to ručno da kodiraš ili da korsitiš gotove skripte, vizarde, template, čarobne štapiće, snagu sile i ostala čudesa , to ga uopšte ne zanima.
Bravo!!! A koliko sam primetio takvi ljudi sto znaju sve napamet su uglavnom ljudi koji imaju neke diplome, neke zavrsene kurseve, casove, a nemaju nijedan projekat iza sebe, niti umeju da naprave "Hello World". Naravno... ima izuzetaka.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com